Norsko – Rakousko 2:5 (kon.) | Dánsko – Lotyšsko 5:4 (kon.) | Česko – Francie 4:0 (kon.)
Česko
4:0 (0:0, 4:0, 0:0)
Francie
Pondělí 13.04.2015, 19:30 • Patinoire de l'Ile Lacroix, Rouen • Mistrovství světa žen - 1. divize, sk. A

Ve středu 15. dubna od 16:00 nastoupí české hokejistky proti týmu Rakouska, který je po dvou zápasech se šesti body na prvním místě tabulky. Češky mají stejný počet bodů, ale horší skóre. Po jednom volném dni čeká reprezentaci klíčový zápas mistrovství a my budeme u toho! Na shledanou. (21:49:36)

Česká republika se v dnešním zápase dlouho nedokázala prosadit. Její hokejistky sice měly v první třetině mírnou herní převahu, ale překážkou byla bezchybná Jeanne Morinová. Ve druhé části ovšem otevřela skóre ukázkovou trefou od modré čáry kapitánka Alena Polenská a český tým rázem získal na jistotě a předvedl několik dalších povedených akcí. Dvě z nich využila Tereza Vanišová a jeden gól vstřelila Simona Studentová. Druhou třetinu tak české hráčky jasně ovládly 4:0. Ve třetí části sice Francie opět mírně přidala a její výkon připomínal úvod zápasu, ale skóre už se nezměnilo. Svěřenkyně trenéra Jiřího Vozáka mohou být spokojené, protože zvládly také druhý zápas na cestě k postupu do elitní skupiny.

Střely na branku: 35 – 12

Nejlepší hráčkou Francie je vyhlášena brankářka Jeanne Morinová, která v první třetině držela jistými zákroky svůj tým, a značně tak znervózňovala české hokejistky. Na straně České republiky pak cenu dostává zcela zaslouženě dvougólová Tereza Vanišová.

60:00

59:58
    Aurardová nahazuje kotouč na Peslarovou, která přerušuje hru, takže uvidíme ještě jedno vhazování.

59:07
    Boucheová plácla do kotouče, který přeletěl Peslarovou, ale také českou klec! V publiku to jen zahučelo.

57:47
    Hra se celkem vyrovnala. Těžko říct, jestli Češky s vidinou dostatečného náskoku ubraly, nebo jestli Francie nasadila vyšší tempo jako v první třetině.

56:46
    Vanišová málem vystihla rozehrávku soupeřek, ale o chlup neuspěla a domácí tým pokračuje v útočné kombinaci.

55:49
    Pavlína Horálková (CZE) posílá svůj tým na pár sekund do tří, těžká chvíle pro bránící trojici českých hráček.

55:19
    Peslarová vyráží lehkou střelu Vixové do rohu kluziště, ale tam se puku opět ujímají Francouzsky, které přidaly na tempu.

53:58
    Petra Herzigová (CZE) odhodila mužským bodyčekem francouzskou útočnici a vyfasovala 2 minuty.

52:07
    Vanišová útočila na hattrick, ale Baldinová její střelu tentokrát z levé strany ukryla v náruči.

51:47
    Passardová zkusila obehrát v klinči tři české hráčky, ale její snaha byla marná. Útočí Česko.

50:39
    Flaschsová pálí z první těsně vedle levé tyče! Česká útočnice dostala ideálně nabito na hranici pravého kruhu.

50:17
    Francie si bere oddechový čas a pokusí se se zápasem ještě něco udělat.

50:03
    Francie se v početní převaze příliš nepředvedla, Češky se celkem pohodlně ubránily a už jsou v plném počtu.

47:50
    Denisa Křížová (CZE) dostává 2 minuty za podražení, Francie si zahraje přesilovku!

47:02
    Gendarmeová využila střídání Češek, najela si středem hřiště až k modré čáře a vypálila švihem na Peslarovou. Česká brankářka tuto střelu chytá s klidem do náruče.

46:04
    Přibylová zkusila vystřelit z hranice levého kruhu, ale minula klec o dobrého půl metru. Francie posunuje kotouč do středního pásma.

45:07
    Polenská číhala na přihrávku schovaná za domácí obranou, ale když na ni směřoval puk od Mrázové, jedna z Francouzek jí přidržela hůl.

44:16
    A Duvinová opět útočně naladěná, ale už jí docházejí síly, a tak odchází střídat.

43:20
    Francie se snaží vymanit z českého tlaku, teď se podařilo vyvézt alespoň na chvíli kotouč z obranného pásma Duvinové.

42:09
    Křížová vypálila z levého kruhu po ledě, Baldinová vyráží pravým betonem.

41:21
    Český tým dvojnásobnou přesilovku nevyužil, ale pokračuje dál ve snažení už proti čtyřem domácím hráčkám.

41:01
    Český tým si zahraje přesilovku 5 na 3! Lea Parmentová (FRA) dostává 2 minuty za nedovolenou hru tělem.

40:01
    Francie střídá brankářky. Místo Morinové se mezi tyče domácích postaví na třetí třetinu Caroline Baldinová!

40:01

Střely na branku po druhé třetině: 26 – 7

Po rozpačité úvodní třetině vede česká reprezentace žen nad Francií zaslouženě 4:0! Hokejistky v bílých dresech ještě přidaly na rychlosti, zatímco Francie viditelně polevila. Po prvním gólu Polenské se hra trochu uklidnila a Češky opět ukázaly, že dokáží sehrát velice líbivé kombinace. Hned dvě branky vsítila Tereza Vanišová, která nejprve předvedla krásnou individuální akci a poté zakončila souhru s Přibylovou. Druhá třetina začně cca ve 20:50.

40:00

38:58
    Anouck Boucheová (FRA) atakovala po jedné z akcí Peslarovou v jejím brankovišti a vysloužila si za to dvouminutový trest. Tohle vyloučení ovšem bylo docela přísné.
    Tereza VANIŠOVÁ - 4:0

38:08
    Česko právě vstřelilo branku!
    Tak to vypadá, že české hokejistky už našly recept na hru Francie. Přibylová v úniku dvou na jednu hráčku vyzvala ke skórování opět TEREZU VANIŠOVOU, která si vychutnala Morinovou a kličkou do protipohybu poslala kotouč po ledě za její záda! Asistence: Vendula Přibylová.

37:51
    Česko čeká oslabení, Aneta Tejralová (CZE) odchází na trestnou lavici za nedovolenou hru tělem.
    Simona STUDENTOVÁ - 3:0

36:28
    SIMONA STUDENTOVÁ dotlačila kotouč ve skrumáži před brankou až za čáru. Puk sice přesáhl brankovou čáru jen o kousek, ale gól platí! Asistence: Michaela Pejzlová a Petra Herzigová.
    Tereza VANIŠOVÁ - 2:0

35:00
    Krásný gól českého týmu! TEREZA VANIŠOVÁ našlápla ve středním pásmu, přebruslila dvě obránkyně a se štěstím zakončuje po ledě za záda Morinové, která odklouzala ze svého brankoviště. Asistence: Petra Herzigová a Pavlína Horálková.

34:29
    Pejzlová nahodila kotouč na Morinovou a počká před ní, až rozhodčí přeruší hru.

33:10
    Flachsová se ukryla před dotírající Francouzkou za vlastní brankou a uklidňuje hru. Zkušený manévr, je dobře, že se české hráčky snaží uklidnit hru.

32:13
    Přesilovka Češek skončila, ale jejich tlak pokračuje. Od modré pálí Kolowratová opět mimo.

31:04
    Mrázová pálila od modré čáry po přihrávce od Polenské, ale puk prosvištěl kolem branky a skončil na zadním mantinelu.

29:28
    Francie cítí šanci na senzaci a je hodně nepříjemná. Teď to ovšem přehnala s důrazem Lea Parmentová (FRA) a dostává dvě minuty opět za hrubost. Na ledě to celkem vře!

28:01
    Domácím hráčkám se sice podařilo rozestavit v útočném pásmu, poté ale kotouč získala Vanišová, vyvezla jej do útočného pásma a ušetřila pro český tým dobrých 30 sekund.

27:04
    Francie si zahraje také přesilovou hru. Kateřina Mrázová (CZE) je vyloučena po jednom ze střetů za hrubost!

26:09
    Přibylová se prosmýkla do menšího "poloúniku", ale obtěžována francouszkou obránkyní nedokázala zvednout kotouč nad beton Morinové!

23:57
    Další přesilovka se národnímu týmu nepovedla, domácí tým se semkl kolem své klece a všechny rány zblokoval.

22:59
    Estelle Duvinová (FRA) dostává v zápětí trest za hrubost, takže tlak Češek může pokračovat.
    Alena POLENSKÁ - 1:0

22:59
    Češky využívají přesilovou hru a jdou do vedení! Mrázová nabila na modré čáře ALENĚ POLENSKÉ, která střelou příklepem propálila klubko těl před Morinovou. Francouzská brankářka měla zakrytý výhled. Asistence: Kateřina Mrázová.

22:15
    Trest odchází odpykat Audrey Lager Lacombeová (FRA).

22:15
    Vanišová v obrovské šanci zkoušela překonat Morinovou kličkou do forehandu, ale byla podražená!

20:29
    Jedna z českých hráček ztratila při obranném manévru hůl, která teď zatopila jejím spoluhráčkám. Puk se odrazil na hůl Francouzek, ale naštěstí pro český tým se domácí sami vyhnali z pásma.

20:01

Svěřenkyně Jiřího Vozáka se v první třetině tohoto zápasu neprosadily, přestože měly dvojnásobnou převahu střel na branku. Papírově slabší soupeř, zato hnaný domácími diváky, zatím srdnatě vzdoruje českému tlaku, který dosahoval nejvyšší intenzity v přesilových hrách. Francouzský tým v první třetině ukázal, že umí být také nebezpečný. Důkazem byl například výpad Allemozové v závěru třetiny. Druhá část začne přibližně ve 20:15.

20:00

19:46
    Kapitánka domácího výběru Allemozová vypálila z přečíslení dvou na jednu českou hráčku nebezpečně na branku, Peslarová kotouč odrazila vyrážečkou! Velice důležitý zákrok vzhledem k tomu, že je skóre zápasu stále 0:0.

18:44
    Česká děvčata kombinují v útočném deštníku, ale nemohou si připravit výraznější šanci. Přibylová pálí z mezikruží mimo.

17:29
    A Lore Baudritová (FRA) je nyní vyloučena za nebezpečnou hru vysokou holí. Vstřelí Česko branku ještě před koncem první části?

16:54
    Nejvyšší hokejistka tohoto utkání Baudritová individuálně zavezla kotouč do útočného pásma Francie, kde ho po několika odrazech raději přikryla Peslarová.

15:51
    Je tu alší přesilovka pro Francii, protože Kateřina Bukolská (CZE) dostává po jednom ze střetů u mantinelu trest za hru tělem.

15:07
    Tři sekundy před koncem trestu Horálkové se vhazuje po levici Peslarové, která musela ustát nebezpečný tlak Francouzek v brankovišti.

13:54
    Obrovská šance Češek v oslabení. Vanišová po spolupráci s Přibylovou trefila špičku levého betonu Morinové!

13:10
    Toto je nepříjemné. Nejen, že se Češky stále neprosadily, ale nyní se budou muset bránit, protože Pavlína Horálková (CZE) odchází na trestnou lavici zřejmě za nedovolenou hru tělem.

12:40
    Lédlová se snažila stečovat nahození Přibylové, ale puk na hranici brankoviště nakonec nezasáhla!

11:55
    Přibylová sii jakoby nic vybruslila od pravého mantinelu na osu hřiště a vypálila švihem zajímavou ránu, nicméně Morinová je dnes zatím stále bezchybná. Kotouč zkrotila na své hrudi a přerušuje hru.

10:41
    Virginie Bouetz Andrieuová (FRA) opět oslabuje svůj tým, protože vyhodila kotouč ze hřiště. Další šance pro Česko!

10:38
    Francouzky už hrají v plném počtu, ale tlak českého týmu neustává.

09:44
    Do zajímavé příležitosti se dostala v oslabení kolem pravého mantinelu Allemozová, Peslarová vyráží její pokus levým betonem!

08:37
    Úsilí první přesilovkové formace bylo marné, Morinová kryje kotouč po několika odrazech od výstroje hráček v náruči.

08:08
    Polenská chtěla tečovat střelu Zíkové od modré čáry, ale Anouck Boucheová (FRA) ji podrazila, Česko si zahraje přesilovku!

07:23
    Lédlová se probila z pravé strany před branku domácích, ale Morinová si pohlídala svou bližší tyčku.

07:07
    Herzigová pálí od modré čáry! Morinová měla odkrytý výhled a chytá puk do náruče.

06:06
    Hra je hodně nervózní, Manhartová nyní bojuje o kotouč v rohu kluziště. Francie zatím stačí s českým týmem v pohodě bruslit.

05:17
    Horálková to vzala na sebe a zavezla kotouč do útočného pásma, kde vystřelila na branku. Morinová chytá.

04:23
    Vanišová pěkně obkroužila francouzskou klec, ale poté se jí do cesty připletla jedná z čárových rozhodčí! Útočnice se na ni hodně zlobí a odchází střídat.

03:23
    Zatím jsme neviděli větí šanci, český tým brzdí nepřesné přihrávky. jednu z nich teď vyslala do středního pásma Flachsová.

02:21
    Mrázová vysunula Křížovou kolem pravého mantinelu, tam ale dobře zasáhla holí obránkyně domácích.

01:07
    Češky ihned po prvním buly vyrazily do útoku, ale z prvního střídání se žádná šance neurodila. na puku Francie.

00:01

Tribuny se zvolna plní diváky, kterých by mělo podle odhadů dorazit kolem dvou tisíc. Jako poslední opouští ledovou plochu na české straně Vendula Přibylová a míří za svými spoluhráčkami do kabin, Francie se ještě k odchodu do šaten nemá.

Oba týmy se nyní při rozbruslení zaměřují na střelbu. Do české branky se v dnešním zápase opět postaví Klára Peslarová, zatímco na straně Francie dostane poprvé na turnaji šanci Jeanne Morinová.

České hokejistky oblékly pro dnešní zápas opět bílou variantu národních dresů, domácí Francie nastoupí v modrém.

Příjezd na zimák...

Posted by Reprezentace žen ČR A – lední hokej on 13. duben 2015

Česko: Peslarová (Škodová) – Zíková, Tejralová (A), Horálková, Herzigová, Flachsová, Kolowratová, Zedníková, Černá – Polenská (C), Mrázová, Křížová – Bucifalová, Manhartová (A), Studentová – Vanišová, Přibylová, Lédlová – Pejzlová, Bukolská, Hymlárová. Trenér: Jiří Vozák

Francie: Morinová (Baldinová) – Leclercová, Parmentová, Villiotová, Gendarmeová, Bouetz Andrieuová (A), Lager Lacombeová, Grenierová, Obreová – Passardová, Allemozová (C), Aurardová – Duvinová, Escuderová, Boucheová – Fohrerová, Jouannyová, Baudritová – Vixová, Rihetová, Cuasnetová. Trenér: Gregory Tarle.

Rozhodčí: Grisonová (CAN) – Kieferová (GER), Vislaová (FIN).

Denisa Křížová: "Výhra 5:1 nám určitě zvedne sebevědomí. Těšily jsme se na zápasy a na pocit být zase na mistrovství, chceme to tady vyhrát. Víme, že na všechny soupeře máme!"

Posted by Reprezentace žen ČR A – lední hokej on 12. duben 2015

Program českých hokejistek na MS:

Česká republika – Lotyšsko (5:1)
    Česká republika – Francie (pondělí, 19:30)
    Česká republika – Rakousko (středa, 16:00)
    Česká republika – Dánsko (čtvrtek, 12:30)
    Česká republika – Norsko (sobota, 16:00)

Sestavy z posledního zápasu:

Česká republika: Peslarová – Zíková, Tejralová (A), Herzigová, Horálková, Flachsová, Kolowratová, Zedníková, Černá – Polenská (C), Mrázová, Křížová – Bucifalová, Manhartová (A), Studentová – Vanišová, Přibylová, Lédlová – Pejzlová, Bukolská, Hymlárová. Trenér: Jiří Vozák

Francie: Baldinová – Leclercová, Parmentová, Villiotová, Gendarmeová, Bouetz Andrieuová (A), Lager Lacombeová, Grenierová, Obreová – Passardová, Allemozová (C), Aurardová – Duvinová, Escuderová, Boucheová – Fohrerová, Jouannyová, Baudritová – Vixová, Rihetová, Cuasnetová. Trenér: Gregory Tarle.

Češky potvrdily roli favorita a Lotyšsko porazily 5:1

Reprezentantky České republiky vstoupily do turnaje zápasem proti papírově slabšímu Lotyšsku. Nováčkovi druhé nejvyšší skupiny mistrovství světa Češky nastřílely hned pět gólů, zatímco brankářka Klára Peslarová inkasovala pouze jednou. „Čekali jsme, že soupeř bude bránit a snažit se o rychlé brejky. To se potvrdilo,“ říká kouč Jiří Vozák.

Na celkovém skóre zápasu 5:1 pro Česko se čtyřmi góly podílela první formace národního týmu ve složení – Polenská, Mrázová, Křížová. Převahu českého výběru v nedělním utkání dokládá také drtivý poměr střel na branku 56:5. „Vždycky máme strašně moc šancí a bohužel nedáváme góly. Už po první třetině jsme mohly vést 5:0,“ posteskla si po utkání česká útočnice Denisa Křížová.

Branky a nahrávky: 39. Ozmenová (Mihejenková) – 4. Polenská (Tejralová), 30. Mrázová (Křížová), 50. Lédlová (Vanišová), 55. Mrázová (Křížová), 58. Křížová

Francie urvala proti Norkám zasloužený bod

Na druhý zápas šampionátu mezi Francií a Norskem dorazilo podle oficiálního zápisu 2017 diváků a tato fanouškovská kulisa hnala vpřed především domácí tým. Ačkoliv po polovině zápasu prohrávaly Francouzky už 1:4, svěřenkyně trenéra Gregoryho Tarla předvedly skvělé nasazení, když se jim podařilo snížit, a poté dokonce vyrovnat na 5:5 po základní hrací době.

Vyrovnávací branku vstřelila Soline Fohrerová pouhých 6 sekund před koncem základní hrací doby a domácí publikum bylo u vytržení. Oslavy domácích fanoušků ovšem utla gólem v prodloužení Madelen Haug-Hansenová, a zajistila tak Norsku dva body. Oba týmy patří papírově mezi největší konkurenty českého týmu a jasně ukázaly, že mají sílu.

Branky a nahrávky: 23. Bouetz Andrieuová, 39. Passardová, 47. Passardová, 50. Allemozová, 60. Fohrerová (Allemozová) – 6. Martinsenová (Tautraová), 20. Dalenová, 31. Hjelmová (Dalenová), 31. Morsetová (Haug-Hansenová), 42. Dalenová, 63. Haug-Hansenová

Přeji Vám příjemný hokejový den z francouzského Rouenu. V pondělí 13. dubna sehraje česká ženská reprezentace druhý zápas na mistrovství světa divize IA, tentokrát proti domácí Francii. Na zimní stadion Patinoire de l'Ile Lacroix by mělo dorazit vzhledem k představení domácích hokejistek proti favoritovi turnaje kolem dvou tisíc diváků. Utkání začíná v 19:30 a my budeme u toho!

Tomáš Lichnovský

Branky a nahrávky: 23. Polenská (Mrázová), 35. Vanišová (Herzigová, Horálková), 37. Studentová (Pejzlová, Herzigová), 39. Vanišová (Přibylová)

Česko: Peslarová – Zíková, Tejralová (A), Horálková, Herzigová, Flachsová, Kolowratová, Zedníková, Černá – Polenská (C), Mrázová, Křížová – Bucifalová, Manhartová (A), Studentová – Vanišová, Přibylová, Lédlová – Pejzlová, Bukolská, Hymlárová. Trenér: Jiří Vozák
    Francie: Morinová (41. Baldinová) – Leclercová, Parmentová, Villiotová, Gendarmeová, Bouetz Andrieuová (A), Lager Lacombeová, Grenierová, Obreová – Passardová, Allemozová (C), Aurardová – Duvinová, Escuderová, Boucheová – Fohrerová, Jouannyová, Baudritová – Vixová, Rihetová, Cuasnetová. Trenér: Gregory Tarle.

Rozhodčí: Grisonová (CAN) – Kieferová (GER), Vislaová (FIN)