Švýcarsko – Německo 1:0 (kon.) | Rusko – Dánsko 5:2 (kon.) | Švýcarsko – Lotyšsko 1:2 (po pr.)
Slovensko – Norsko 2:3 (kon.) | Švédsko – Kanada 4:6 (kon.)
Calgary Flames
4:3 (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0) Stav série: 1:2
Anaheim Ducks
Středa 06.05.2015, 03:30 • Scotiabank Saddledome, Calgary • Play-off NHL

Z mé strany to bude všechno. Děkuji všem za pozornost a přeji dobré ráno.

Někdy příště u přenosu na počtenou! (06:49:26)

Československá stopa v utkání:
    Jiří Hudler (CGY) 0+0, 0 střel, čas na ledě 19:42

1. Mikael Backlund (CGY) 1+0
    2. Joe Colborne (CGY) 1+0
    3. Simon Despres (ANA) 0+2

Calgary porazilo Anaheim 4:3 v prodloužení a snížilo stav série!

Do vedení se také dostalo jako první, když se ve třetí minutě po pasu od Raymonda prosadil Brandon Bollig. O vyrovnání se Ducks postarali na konci sedmé minuty, konkrétně to byl Patrick Maroon, jenž skóroval. V 15. minutě se Kačeři prosadili podruhé a díky trefě Coreyho Perryho vedli 2:1.

Vyrovnání se Flames dočkali ve 25. minutě při vlastním oslabení, kdy obraně unikl Joe Colborne, který si parádně vymíchal Andersena a dopravil puk do branky. Posléze si ale Anaheim své vedení zásluhou trefy Matta Beleskeyho vzal zpátky.

Ve třetí třetině bylo Calgary jasně lepší a šlo za vyrovnáním. Nejprve nebyl sporně uznán gól Bennetta, poté se ale přecijen domácí dočkali vyrovnání. 19,6 sekund před koncem překonal hostujícího gólmana Johnny Gaudreau.

Rozhodnutí přišlo v čase 64:24, kdy se při ponechané výhodě střelou z mezikruží prosadil Mikael Backlund!

Střely: 21:21 (5:8, 4:8, 11:3 – 1:2)

Mikael BACKLUND - 4:3

64:24
    Calgary právě vstřelilo branku!
    A během ní se prosadilo, čímž rozhoduje o dnešní výhře a snížení stavu série na 1:2! MIKAEL BACKLUND si vyměnil puk s Dennisem Widemanem a střelou zápěstím z mezikruží prostřelil vše, co mu stálo v cestě! Ve Scotiabank Saddledome je tak pochopitelně veselo, Backlund se totiž svým prvním gólem v play-off zasloužil o velmi důležitou výhru pro Flames. Asistence: Dennis Wideman a TJ Brodie.

64:00
    Calgary má ponechanou výhodu!

63:48
    Velké trma-vrma před Andersenem, Widemanův pokus byl v jeho závěru zblokován!

63:28
    Wideman nahrával před branku, kde ale nebyl nikdo schopen zachytit puk.

63:05
    Zakázané uvolnění Kačerů, hra se přesune před Andersena formou vhazování.

62:43
    Nyní se Calgary snaží uklidnit hru rozvážnou kombinací ve svém vlastním pásmu, kterou chce postupně založit útok.

61:45
    A ještě větší šanci měl Corey Perry! Ten se zjevil po přihrávce zprava sám před Rämöm, který se ale včas přesunul a vyrazil kotouč!

61:23
    Ryan Getzlaf se zjevil v dobré příležitosti, Karri Rämö ale jeho pokus vyrazil!

61:14
    Perryho střela z pravé strany nemohla být úspěšná.

60:56
    K vytvoření útočné akce ale nedošlo, neb puk skončil mezi diváky, kde nemá co dělat.

60:45
    Calgary má puk na holi a rozvážně vyráží dopředu.

60:14
    Přihrávka rukou Anaheimu nedovolila projít do útoku.

60:02
    Ryan Kesler dnes poněkolikáté úspěšný na buly.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 3. Bollig (Raymond, Granlund), 25. Colborne, 60. Gaudreau (Russell), 65. Backlund (Wideman, Brodie) – 7. Maroon (Getzlaf, Vatanen), 15. Perry (Despres, Getzlaf), 29. Beleskey (Kesler, Despres)

Calgary Flames: Rämö (Hiller) – Russell (A), Wideman (A), Brodie, Engelland, Schlemko, Diaz – Gaudreau, Monahan, Hudler (A) – Bennett, Backlund, Jooris – Colborne, Stajan, Jones – Bollig, Granlund, Raymond
    Anaheim Ducks: Andersen (LaBarbera) – Lindholm, Beauchemin (A), Fowler, Despres, Vatanen, Stoner – Maroon, Getzlaf (C), Perry (A) – Beleskey, Kesler, Silfverberg – Cogliano, Rakell, Palmieri – Etem, Thompson, Jackman

Rozhodčí: Sutherland, Rooney – Sharrers, Murphy

Diváci: 19289