Tappara – Djurgården 2:3 (po pr.) | Kärpät – Krefeld 4:1 (kon.) | Rauma – Fribourg 4:2 (kon.)
Litvínov – Grenoble 6:4 (kon.) | Skellefteå – Nitra 3:2 (3:2 po s.n.) | Salzburg – SønderjyskE 7:2 (kon.)
Linz – TPS 2:3 (po pr.) | Mannheim – Něman Grodno 2:1 (kon.) | Zürich – Gap 6:1 (kon.)
Växjö – Ingolstadt 4:2 (kon.)
Tappara Tampere
2:3 (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
Djurgårdens IF
Čtvrtek 27.08.2015, 17:30 • Hakametsä, Tampere • Hokejová Liga mistrů • Skupina 2

Djurgarden v zápase dvakrát vedl, ani v jednom případě však své vedení nedokázal udržet a zásluhou dvou branek Nicka Plastina domácí Tampere dotáhlo zápas do prodloužení, v němž inkasovalo gól v oslabení. O osudu utkání rozhodl přesnou střelou Tomi Sallinen. Stockholm se na vítězství sice pořádně nadřel, nakonec ale úvodní porážku 4:2 svému soupeři dokázal vrátit. (19:59:51)

60:43
    Djurgårdens právě vstřelilo branku!
    TOMI SALLINEN střílí gól a rozhoduje o vítězství Djurgardenu!! Tomi Sallinen po přesné střele Marcuse Sorensena využil početní převahy svého týmu a v přesilové hře vystřelil v prodloužení svému týmu těsné vítězství 3:2.

60:26
    Hultstrom se pokusil v úvodu prodloužení rozhodnout, jeho střela ale skončila pouze na výstroji pozorného Karhunena.

60:01

Utkání mezi Tapparou a Djurgardenem ve třetím dějství žádný gól nenabídlo a hokejisty obou týmů čeká po remíze 2:2 prodloužení. Pokud se nerozhodne ani v něm, na řadu přijdou samostatné nájezdy.

60:00

59:59
    Karhunen za svá záda střelu od modré čáry nepustil a zápas půjde do prodloužení.

59:50
    Djurgarden odvolal brankáře Armalise ve snaze v samotném závěru rozhodnout.

59:31
    Nick Plastino (Tappara) byl v samotném závěru zápasu vyloučen a za držení usedl na dvě minuty na trestnou lavici.

59:01
    Domácí fanoušci ženou Tapparu za vstřelením rozhodující branky, Armalis ale nemusí zasahovat.

57:36
    Do konce třetí třetiny zbývá dohrát něco málo přes 2 minuty. Dočkáme se rozhodujícího gólu?

57:01
    Karhunen přikryl volný puk lapačkou, aby nepustil žádného ze soupeřů zbytečně k dorážce.

56:18
    Nechci být pesimista a něco přivolávat, ale troufám si tvrdit, že o osudu utkání s největší pravděpodobností rozhodnou nájezdy.

56:07
    Tappara si před přesilovou hrou vyžádala oddechový čas, ten ji však zatím příliš nepomohl a domácí hokejisté se dostali zatím pouze k jedné střele.

55:03
    Arttu Inomaki mohl vstřelit rozhodující gól zápasu, jeho tvrdou střelu ale Armalis dokázal vyrazit do ochranné sítě!

54:26
    Další vyloučení. Matthew Anderson (Djurgården) usedl na trestnou lavici na 2 minuty za podražení.

54:00
    Závěr zápasu přináší několik vyloučení, na gól však zatím čekáme marně.

53:46
    Alexander Boksaksen (Tappara) dostal menší trest, 2 minuty hrubost.

53:46
    Marcus Sorensen (Djurgården) dostal menší trest, 2 minuty za vražení.

53:46
    Brankář Karhunen byl nepříjemně atakován a za jeho bránou se poté strhla větší potyčka.

53:09
    Rozhodčí podruhé během třetí třetiny přerušili hru, aby se mohli hráči obou týmů občerstvit.

52:44
    Hráči Tampere se několikrát dostali ke střele, ani jedna z nich však bránu Armalise příliš neohrozila a zamířila mimo.

51:23
    Brankář Karhunen ztlumil tvrdou střelu Djurgardenu od modré čáry a přerušil hru.

50:20
    Marcus Hogstrom se vrací zpět na ledovou plochu a oba týmy jsou v plném počtu.

50:12
    Patrik Laine se mohl řítit sám na bránu, jenže těsně před brankovištěm byl poslán k zemi. Vylučovat se však nebude.

49:33
    Ljungh neuspěl na vhazování a Tampere se může vydat z obranného pásma směrem k bráně soupeře.

49:18
    Ještě přes půlminuty se bude hrát ve hře 4 na 4 a poté začne zkrácená přesilová hra Tappary Tampere.

48:19
    Marcus Hogstrom (Djurgården) dostal menší trest, 2 minuty držení, a počet hráčů na ledě se vyrovnal.

48:19
    Vypadá to, že se bude potřetí během několika málo okamžiků znovu vylučovat.

47:49
    Atte Makinen (Tappara) usedl na trestnou lavici a počet hráčů na ledě se vyrovnal. Makinen dostal 2 minuty za hru vysokou holí.

47:31
    Jan-Mikael Jarvinen se ocitl na levém křídle v postavení mimo hru a hostům se podařilo ušetřit další sekundy z vyloučení Holtstroma.

46:51
    Djurgardenu se podařilo vyhodit a další útočná akce Tappary začíná od její vlastní brány.

46:28
    Domácí se dostali ke střele, Armalis byl ale připraven.

45:40
    Linus Hultstrom (Djurgården) dostal menší trest, 2 minuty držení, a Tampere má jedinečnou příležitost poprvé v zápase se ujmout vedení.

44:22
    Stephen Dixon se pokusil zahrozit, jeho střela už ale byla zbytečná a hra byla po postavení mimo hru vykázána do středního pásma.

42:43
    Karhunen předvedl fantastický zákrok, když nebezpečnou střelu Djurgardenu holí vyrazil do ochranné sítě!

41:28
    Úvod třetí třetiny nabízí pohledný hokej, který se přelévá ze strany na stranu, žádné slibné příležitosti jsme se ale zatím ve třetí třetině nedočkali.

40:21
    Hráči Djurgardenu vyhodili puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před bránou Armalise.

40:01

Hokejisté obou týmů se vrací zpět na ledovou plochu, aby se v závěrečné třetině pokusily strhnout vedení na svou stranu. Nick Plastino dvakrát smazal jednobrankové vedení soupeře, dokáže dnes vstřelil hattrick? Odpověď nalezneme za několik málo okamžiků.

Prostřední dějství patřilo Nicku Plastinovi, který v průběhu druhé třetiny vstřelil dva góly. Po půlhodině hrací doby nejprve vyrovnal na 1:1 a v samotném závěru třetiny odpověděl na šťastný gól Linuse Hultstroma parádní tvrdou střelou. Skóre po dvou třetinách. Tappara Tampere 2 Djurgarden Stockholm 2.

40:00
    Nick PLASTINO - 2:2

39:09
    Tappara právě vstřelila branku!
    NICK PLASTINO střílí svůj druhý gól v dnešním zápase a vyrovnává na 2:2!! Ilomaki vyhrál vhazování, po kterém nabil Savinainen na střelu Plastinovi, jenž bez přípravy napálil puk přesně k pravé tyči. Asistence: Veli-Matti Savinainen, Arttu Ilomaki.

37:47
    Robin Alvarez (Djurgården) dostal menší trest, 2 minuty hákování.

37:02
    Tappara mohla rychle vyrovnat, když dopravila puk do brány. Jenže brána hostů byla v momentě gólu posunuta a branka tudíž nebyla uznána.
    Linus HULTSTROM - 1:2

36:41
    LINUS HULTSTROM vrací hostům zpět ztracené vedení a Djurgarden se ujímá vedení 2:1!! Linus Hultstrom se jako had prosmíknul středem hřiště mezi dvěma protihráči a jeho následná tečovaná střela zamířila nad rameno bezmocného Karhunena.

35:50
    Djurgarden se dostal do přečíslení dva na jednoho, ani jedna ze střel však gólem neskončila. První ránu zastavil pozorný Karhunen a následná dorážka zamířila vysoko nad.

35:16
    Jere Karjalainen se hodně diví a kroutí hlavou, ale hra se vrátí zpět před Karhunena.

34:51
    Tappara Tampere hraje v plném počtu.

34:17
    Více než polovina z přesilové hry Stockholmu je pryč a zatím se hosté dostali pouze jedné střele.

33:30
    Djurgarden dnes hraje svou třetí přesilovou hru. Zatím využil jednu, a to hned tu první v úvodu první třetiny.

33:13
    Marcus Hogstrom vypálil tvrdě od modré čáry, jeho střela ale našla pouze brankáře Karhunena.

32:51
    Stephen Dixon (Tappara) dostal menší trest, 2 minuty vražení na mantinel.

31:31
    Pokud jsem před chvíli říkal, že Djurgarden se dostává do tlaku, tak nyní rychle inkasoval, a na koně se mohou naopak dostat domácí hokejisté.
    Nick PLASTINO - 1:1

30:29
    NICK PLASTINO vyrovnává nádherným gólem na 1:1!! Plastino předvedl svou chytrost, když objel bránu a poté puk uklidil do prázdné brány zmateného Armalise. Asistence: Arttu Ilomaki, Pekka Saravo.

29:55
    Tappara Tampere se uprostřed druhé třetiny ocitá pod mírným tlakem.

29:26
    Philip Holm tvrdě vypálil od modré čáry, jeho střela s příklepem ale skončila pouze na hrudi připraveného Karhunena, který měl dobrý výhled.

28:31
    Djurgarden se vzápětí do žádných problémů nedostal a naopak mohl sám udeřit. Ke střele se však hosté ze Stockholmu nedostali.

28:00
    Robin Press si trochu zavařil, když se na levé straně vlastního obranného pásma nedokázal otočit s pukem a poté měl co dělat, aby ho před soupeřem udržel u mantinelu.

27:18
    Hra byla přerušena a oba týmy dostaly příležitost na chvíli si oddechnout.

26:07
    Marcus Hogstrom vyhodil puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění a hra se vrátila zpět před Armalise.

25:46
    Stephen Dixon zpoza brány posílal puk před bránu, kde ho rychle u své levé tyče přikryl lapačkou brankář Armalis.

25:19
    Na opačné straně zahrozili hráči Tappary, táhlá střela zápěstím ale Armalise nezaskočila.

24:43
    Emil Lundberg mohl potrestat chybu jednoho z domácích obránců, jeho střela z levého kruhu pro vhazování ale gólem neskončila a Karhunen tvrdý pokus nadvakrát zlikvidoval.

23:50
    Po jednom z ostřejších soubojů byla brána domácí Tappary posunuta.

22:22
    Tappara mohla z rychlého protiútoku udeřit, jenže samostatný nájezd jednoho z domácích hráčů gólem neskončil a Armalis se bekhendovým blafákem rozhodit nenechal!

21:59
    Hráči Djurgardenu se dostali v prostoru pravého kruhu pro vhazování ke střele, brankář Karhunen byl ale připraven a Alvarezovu střelu za svá záda nepustil.

21:05
    Střela Matthewa Andersona byla sražena do ochranné sítě a hra byla opět vykázána do středního pásma.

20:19
    Útok Djurgardenu zastavil ofsajd a vhazovat se bude ve středním pásmu.

20:06
    Úvodní buly prostředního dějství vyhráli hráči Tampary, kteří se budou snažit rychle smazat jednobrankový náskok soupeře.

20:01

Do konce přestávky zbývají necelé dvě minuty. Hráči obou týmů se za malou chvíli vrátí na ledovou plochu, aby zahájili druhou třetinu zápasu Champions Hockey League. Hosté z Djurgardenu vedou po první třetině zásluhou gólu Henrika Erikssona 1:0. Domácího hokejisté už krouží ve své třetině a čeká už se jen na hráče Stockholmu.

Je za námi úvodní třetina, která utekla jako voda. Djurgarden šel brzy do vedení, když se po dvou minutách a pěti sekundách prosadil v přesilové hře Henrik Eriksson. Inkasovaný gól Tapparu probudil a domácí hráči poté zvýšili obrátky, Arttu Ilomaki svým bekhendovým blafákem na pozorného Armalise nevyzrál, stejně jako se svou nebezpečnou střelou Kristian Kuusela, jehož pokus skončil v jeho lapačce. Skóre po první třetině. Tappara Tampere 0 Djurgarden Stockholm 1.

20:00

19:30
    Závěr první třetiny se odehrává v plném počtu a vypadá to, že už se žádného gólu nedočkáme.

18:16
    Linus Holstrom skvěle zavezl puk po levém křídle do útočného pásma a po pěkném prosmeknutí mezi dvěma protihráči se dostal do zakončení. Jeho následná střela ale skončila v lapačce připraveného Karhunena, který včas zaklekl.

17:57
    Karhunen byl opět v permanenci během pár sekund, když nebezpečné nahození Djurgardenu lapačkou vyrazil do rohu kluziště.

17:34
    Pěkná střela Djurgardenu z prostoru pravého kruhu pro vhazování, Karhunen byl však připraven a po pěkném zákroku přerušil hru.

17:23
    Armalis zastavil další vyhozený puk a rychle rozehrál.

16:59
    Tappara dokázala vyhodit puk přes všechny čáry a obranná čtveřice si může vydechnout.

16:40
    První přesilovou hru hosté využít dokázali. Jak si povedou v té druhé?

16:08
    0tto Rauhala (Tappara) dostal menší trest, 2 minuty podražení. Faul Rauhaly byl evidentní a Djurgarden má k dispozici druhou přesilovou hru.

15:33
    Pomalu, ale jistě, se blíží konec prvního dějství. Djurgarden vede zásluhou gólu Erikssona v přesilové hře 1:0.

14:58
    Djurgarden drží puk na svých holích poté, co vyhrál buly ve vlastním obranném pásmu.

14:26
    Kristian Kuusela odvedl v obranném pásmu dobrou práci a poté puk zpoza vlastní brány podél mantinelu vyhodil až do útočného pásma.

13:46
    Djurgarden se ocitl na několik okamžiků v útočném pásmu a poté přišla střela od modré čáry, do té se ale skvěle položil jeden z obránců Tappary.

13:13
    Útok Tappary zastavilo postavení mimo hru, v němž se ocitl Otto Rauhala.

12:42
    Wilhelm Westlund vypálil od modré čáry, jeho tvrdá střela ale zamířila pouze do míst, kde byl připravený brankář Karhunen.

12:05
    Hráči Djurgardenu se zbytečně zbavují puku a nepřesnými přihrávkami pouští soupeře do šancí.

11:37
    Tappara se tentokrát snažila prosadit po levém křídle, tam ale její útočná snaha ztroskotala.

10:57
    Vstřelený gól jako by hráče Djurgardenu uchlácholil a nyní jsou to hráči Tappary Tampere, kteří tahají za delší konec lana.

09:52
    Arttu Ilomaki se vzápětí ocitl ve skvělé příležitosti, když si vybruslil před bránu, jeho následný bekhendový blafák ale dokázal brankář Armalis vleže pravým betonem vyrazit! Fantastický zákrok.

09:12
    Arttu Ilomaki byl v útočném pásmu příliš brzy a útočnou akci jeho týmu zastavilo postavení mimo hru.

08:24
    Nick Plastino zamíchal za svou bránou pukem a počkal, až mu jeho spoluhráči dostřídají.

07:33
    Po delší odmlce o sobě dali vědět hosté ze Stockholmu, jejich tvrdá střela od modré čáry ale skončila pouze na výstroji připraveného Karhunena, který se podruhé v zápase překonat nenechal.

06:18
    Armalis neotálel a rychle přikryl volný puk, který se po přihrávce z levého kruhu kluziště z ničeho nic objevil před jeho brankovištěm.

06:10
    Další střela domácího týmu, tentokrát od modré čáry. Brankář hostů Armalis byl ale opět připraven a puk ukryl ve své výstroji.

05:54
    Tappara během posledních okamžiků zvýšila tempo a začíná být hodně nebezpečná.

05:12
    Kristian Kuusela nebezpečně vypálil z prostoru mezi kruhy, ale brankář Armalis předvedl pohotový zákrok a puk ukryl po pěkném semaforu v lapačce!

04:34
    Brankář Armalis se vydal za bránu, aby zastavil nahození Tappary a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.
    Henrik ERIKSSON - 0:1

2:05
    HENRIK ERIKSSON posílá Djurgarden Stockholm do vedení a využívá přesilovou hru!! Marcus Hogstrom tvrdě vypálil od modré čáry a po nepřesvědčivém zákroku Karhunena, puk dorazil do prázdné brány Henrik Eriksson. Asistence: Marcus Hogstrom, Tomi Sallinen.

00:53
    Před vyloučením domácího hráče se ocitl v první skvělé šanci Tomi Sallinen, který se dostal v blízkosti pravé tyče k nebezpečné střele, brankář Karhunen se ale stačil včas přesunout a vytáhl fantastický zákrok!

00:47
    Pekka Savaro (Tappara) dostal menší trest, 2 minuty držení.

00:28
    Drujgarden vstoupil do zápasu dobře a dokázal se usadit v útočném pásmu.

00:01

V domácí bráně začne Tomi Karhunen, který se rozcvičuje a přesouvá se od k tyče k tyči. Bránu Djurgardenu bude hájit Martan Armalis.

Do začátku zápasu Champions Hockey League zbývají necelé 2 minuty. Hráči obou týmů jsou seřazeni na modrých čarách, aby si vyslechli tradiční znělku, po které už bude vše připraveno k úvodnímu buly.
    Hráči Tappary Tampere a Djurgårdenu jvyrazili na rozbruslení.

V sestavě Tampary Tampere dnes chybí mladí útočníci Patrik Laine a Henrik Haapala, kteří byli během úvodních dvou zápasů velice efektivní. Oba střední útočníci splnili před startem nové sezóny vysoká očekávání. Djurgården Stockholm má obrovský zájem o hvězdu KHL Patricka Thoresena, i bez něj však mají hosté kvalitní hráče jako jsou Marcus Sörensen nebo brankář Mikel Tellqvist, které dnes čeká proti Tappare Tampere výzva a šance se ukázat.

Tappara: Karhunen (Noronen) – Aalto, Saravo – Bonsaksen, Plastino – Elorinne, A. Makinen – Karjalainen, Kankaanpera – Kuusela, Lajunen, Savinainen – Jarvinen, Haapala, Dixon – Peltola, Laine, Ilomaki – O. Makinen, Rauhala, Kaksonen.

Djurgårdens IF: Armalis (Tellqvist) – Holm, Hogstrom – Falk, Hultstrom – Press, Englund – Eriksson, Westlund – Sorensen, Sallinen, Fallstrom – Vejdemo, Brodin Anderson – Lundberg, Ljungh, Alvarez – Ahlen, Rundqvist.

Rozhodčí: Marcus Brill (GER), Jukka Hakkarainen (FIN) – Pasi Nieminen (FIN), Masi Puolakka (FIN).
    Fanynka Tappary Tampere je připravena vyrazit na dnešní zápas, v němž domácí změří síly s Djurgårdenem Stockholm.

Djurgården Stockholm

Djurgården má za sebou na rozdíl od Tappary pouze jeden zápas a po domácí porážce 2:4 se může svému soupeři revanšovat. Švédský klub, který byl založen v roce 1891, se stal šestnáctkrát národním mistrem, v loňském ročníku Champions Hockey League ale vypadl ve skupině, kterou odvládl švýcarský klub Fribourg.

Tappara Tampere doposud odehrála v Champions Hockey League dva zápasy a po dvou vítězstvích ji ve skupině B patří se ziskem šesti bodů první příčka. Tampara v úvodním zápase porazila právě Djurgarden, který na jeho vlastním ledě porazila 4:2, a ve druhém střetnutí rozdrtila EV Zug, jenž utrpěl porážku 7:0.

Finský klub Tappara Tampere ve čtvrtek odpoledne přivítá na svém ledě v rámci třetího zápasu Champions Hockey League švédský Djurgården Stockholm, kterého nečeká proti vedoucímu celku skupiny B nic jednoduchého, což potvrdilo první vzájemné střetnutí. Odvetou z Hakametsy Vás provede Tomáš Reiner.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 31. Plastino (Ilomaki, Saravo), 40. Plastino (Savinainen, Ilomaki) – 3. Eriksson (Hogstrom, Sallinen), 37. Hultstrom, 61. Sallinen (Sorensen, Hultstrom)

Tappara Tampere: Karhunen (Noronen) – Aalto, Saravo – Bonsaksen, Plastino – Elorinne, A. Makinen – Karjalainen, Kankaanpera – Kuusela, Lajunen, Savinainen – Jarvinen, Haapala, Dixon – Peltola, Laine, Ilomaki – O. Makinen, Rauhala, Kaksonen.