Ázerbájdžán – Chorvatsko 0:0 (kon.) | Česko – Kazachstán 2:1 (kon.) | Nizozemsko – Island 0:1 (kon.)
Turecko – Lotyšsko 1:1 (kon.) | Belgie – Bosna 3:1 (kon.) | Kypr – Wales 0:1 (kon.)
Izrael – Andorra 4:0 (kon.) | Bulharsko – Norsko 0:1 (kon.) | Itálie – Malta 1:0 (kon.)
Izrael
4:0 (4:0)
Andorra
Čtvrtek 03.09.2015, 20:45 • Itztadion Sammy Ofer, Haifa, Izrael • Kvalifikace ME • Skupina B

S konstatováním, že Izrael doma porazil Andorru 4:0, když všechny góly vstřelili domácí již v prvním poločase, se s Vámi loučí a zase napočtenou u dalšího kvalifikačního zápasu ME 2016 se těší Tomáš Lysý. (22:53:04)

Ve zbývajících dvou zápasech skupiny porazila Belgie doma Bosnu a Hercegovinu 3:1 a Kypr podlehl doma Walesu 0:1. Znamená to, že třetí Izrael s 12 body stále ztrácí na vedoucí Wales pět bodů a na druhou a postupovou Belgii body dva.

Žluté a červené karty: 0-0.

Utkání končí výsledkem 4:0 pro Izrael, který o svém vítězství rozhodl už v prvním poločase. Postupně se trefili Eran Zahavi, Nir Bitton, z penalty Tomer Hemed a Moanes Dabour.

Ve druhém poločase Andorra už neinkasovala, a to zejména díky Ferranu Polovi, který si připsal hned sedm zákroků. Když už byl překonán, tak jej zastoupili na brankové čáře obránci.

90+4

90+4
    K Ben Haimovi propadl míč na hranici penalty, což domácí útočník nečekal a obrana jej stačila zpacifikovat.

90+4
    Bitton se prodral po levé straně do vápna a San Nicolás jej zastavil na hranici vápna. Rozhodčí však tentokrát penaltu nepíská.

90+2
    O střelecký pokus se pokoušel také Bitton, ale ani on nebyl přesný a netrefil zařízení.

90+1
    Ve druhém poločase budou nastaveny čtyři minuty nad rámec základní hrací doby. Běží první z nich.

90
    Na jeho pas si naběhl Ben Haim, ale míjí brankovou konstrukci.

90
    V poslední minutě základní hrací doby Marc Garcia fauloval u pravé strany vápna Maora Meliksona. K místu přestupku běží Natcho, jenž bude vysílat do vápna centr.

89
    Izraelští fotbalisté se zřejmě v první půli lehce nabažili a další gól ve druhé půli hry ne a ne přidat. I s nastaveným časem k tomu mají zhruba čtyři minuty.

88
    Jordi Rubio zcela nesmyslně poblíž půlící čáry zkosil Aviho Rikana a nic jiného než žlutá karta nemůže přijít.

86
    Pokus Aviho Rikana si Ferran Pol bez potíží pohlídal a připisuje si další úspěšný zákrok.

85
    Po rohu Tala Ben Haima se provinil faulem Rubio a izraelští fotbalisté budou mít k dispozici přímý volný kop. Rozehraje ho Rikan, zhruba třicet metrů od branky.

85
    Dabourovu střelu si pohlídal Ferran Pol a vyráží jí na další rohový kop domácích.

84
    Nevím, kdo to nyní z hráčů hostí byl, troufám si tvrdit, že Cristian Martínez, který z pěti metrů inkasoval ránu v podobě centrovaného míče přímo do obličeje. Zůstává ležet na trávníku a z placu je odnášen na nosítkách.

82
    Izraelci opět mají míč na svých kopačkách a snaží se vyzrát na v současné době zformovanou obranu hostí.

81
    Zhruba deset minut před koncem Andorra potřetí střídá. Marca Rebése nahrazuje Max Llovera.

Tomáš Lysý

Branky: 4. Zahavi (Bitton), 22. Bitton (Zahavi), 26. Hemed (pen.), 38. Dabour

Karty:   47. Hemed (ISR) – 47. Vieira (ANR), 59. San Nicolás (ANR), 88. Rubio (ANR)

Držení míče: 74 % : 26 %.
    Střely na branku: 16:0. Střely mimo: 8:0. Rohy: 11:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:15.
    Izrael: Martziano – Dasa, Ben Haim (C) (46. Melikson), Tibi, Rikan – Bitton, Zahavi (46. Buzaglo), Natcho – Dabour, Hemed (75. Kayal), Ben Haim II.
    Náhradníci: Haimov, Levi – Meshumar, Davidzada, Tzedek, Dgani, Ben Harush, Melikson, Kayal, Buzaglo, Vermouth, Sahar.

Andorra: Pol – San Nicolás, Lima (C), E. García, Marc García – C. Martínez, Vieira, Rebés (81. Llovera), Rodrigues (55. Sonejee) – S. Moreno (73. Rubio) – Aarón Sánchez.
    Náhradníci: J. Gómes – Sonejee, Rodrígues, Alves, Llovera, Rubio, G. Riera, Ayala.

Rozhodčí: Tamás Bognar – Oszkar Lemon, Theodoros Georgiou – Gabor Erös (vš. Maďarsko)