Liberec – Nitra 2:0 (kon.) | IFK Helsinky – Linköping 1:2 (kon.) | TPS – Düsseldorf 1:2 (0:1 po s.n.)
JYP – Frölunda 1:4 (kon.) | Košice – EC-KAC 2:1 (3:0 po s.n.) | SønderjyskE – HV71 1:2 (kon.)
Stavanger – Kuopio 3:0 (kon.) | Storhamar – Ženeva 5:1 (kon.) | Ingolstadt – Växjö 5:3 (kon.)
Krefeld – Vienna Capitals 5:6 (kon.) | Färjestad – Pardubice 4:3 (po pr.)
Krefeld Pinguine
5:6 (2:3, 3:1, 0:2)
spusu Vienna Capitals
Čtvrtek 03.09.2015, 19:30 • König Palast • Hokejová Liga mistrů • Skupina 10

Pro Krefeld letošní ročník Ligy Mistrů končí, zatímco Vídeň si může v klidu užít poslední zápas skupiny s Karpatem Oulu. Z mé strany je to dnes vše. Dobrou noc! (22:09:55)

Je konec! Bláznivé utkání plné zvratů nakonec ovládla hostující Vídeň. Krefeld vstoupil do zápasu aktivně a šel do vedení. Hosté třemi brankami vývoj zápasu otočili, ale byli to znovu domácí, kdo se dostal do vedení. Vídeň v poslední třetině zásluhou Gamacheho vyrovnala a osm minut před závěrečnou sirénou zpečetil výhru hostů Whitmore.

59:55
    Puk je v rohu kluziště, kde o něj bojuje hned šestice hráčů. Tohle Krefeld nestihne.

59:21
    Obrana hostů uzmula kotouč a po mantinelu jej posílá mimo obrannou třetinu.

59:00
    Hostům se sice nepodařilo vyhodit kotouč z nebezpečného území, ale hokejisté Krefeldu se nemohou dostat do střelecké pozice.

58:39
    Domácí to zkoušejí v šesti! Klein zůstává na střídačce.

58:35
    Oddechový čas pro domácí.

58:35
    Ke střele z mezikruží se dostal Driendl. Lawson jeho střelu zápěstím kryl do své rukavice.

58:00
    Do konce utkání zbývají dvě minuty.

57:50
    Ne. Domácí se nemohou za žádnou cenu dostat přes modrou čáru. Hosté brání opravdu skvěle.

57:10
    Krefeld se znovu zbytečně zbavil puku a dopřál soupeři další čas.

56:23
    Vídeň se usadila ve třetině domácích a sbírá cenné vteřinky.

55:36
    Po vyhraném buly se sám před Lawsonem ocitl Bishop, ale tváří v tvář brankáři úplně minul branku.

55:29
    Další snahu Krefeldu o vyrovnání zhatil ofsajd.

54:52
    Útok domácích zastavil tvrdým soubejem Milam. Vídeň vyváží kotouč.

54:02
    Ze souboje v rohu kluziště odjel vítězně Whitmore.

53:30
    Domácí se snaží uzamknout Vídeň před vlastní branku, ale postupný tlak kazí zbytečně nepřesné přihrávky.

52:03
    Bishop nabruslil do obranné třetiny Vídně a zkusil vyrovnat. Lawson byl opět na svém místě.
    51:47. WHITMORE - 5:6

51:47
    Vienna Capitals vstřelili branku!
    Autorem branky je DEREK WHITMORE. A je tady další obrat. DEREK WHITMORE se s ničím nerozpakoval, nabral rychlost a tvrdě propálil domácího brankáře. Asistence: Mathew Dzieduszcki, Troy Milam

51:30
    Vídeň sice uzamkla obrannou čtveřici, ale zbytečnou chybou dala Krefeldu šanci k vyhození.

50:00
    Domácí se zmocnili puku a vyhazují.

49:45
    Supis zastavil unikajícího soupeře a je vyloučen za hákování.

49:15
    Domácí se sice dostali ke střele od modré čáry, ale Sonnenburg pálil hodně mimo.

48:39

48:00
    Hostům se podařilo vyhodit až za Kleinovu branku.

46:51
    Lawson zlikvidoval dobrou střelu z mezikruží. Hra se posune do středního pásma.

46:39
    Dzieduszcki odchází na trestnou lavici za hákování.

46:17
    Útok Vídně zastavuje ofsajd. Na stadionu panuje skvělá atmosféra.

45:05
    K ráně se dostal Supis. Jeho pokus byl tečován do ochranné sítě.
    43:57. GAMACHE - 5:5

43:57
    Autorem branky je SIMON GAMACHE. Hostům se vyplatila trpělivost. Přežili přesilovou hru a po ose Mclean-Milan se puk dostal až k SIMONU GAMACHEMU, který vyrovnává. Asistence: Kurtis Mclean, Troy Milam

43:32

42:41
    Krefed evidentně nikam nespěchá. Přesilová hra je za svou polovinou a domácí si hrají s pukem ve vlastní třetině.

42:00
    Krefeld se zatím nemůže dostat do tempa. Hostující obránci nepouštějí domácí hokejisty přes modrou čáru.

41:32
    Krefeldu hraje do karet i nedisciplinovanost Whitmora. Ten dopřává domácím přesilovou hru.

41:32
    Domácí se po nahození snaží usídlit před Kleinem.

40:52
    Na střelu z mezikruží měl Lawson skvělý výhled a bez problémů zasáhl lapačkou.

40:45
    Vhazovat se bude ve středním pásmu. Vyhozený puk byl tečován.

40:01
    Hosté vyhráli buly a ihned se snaží zaútočit. Domácí obránci jim však nedali ani metr prostoru.

40:01

Oba týmy se již naposledy vracejí na ledovou plochu. Kdo nakonec ovládne dnešní napínavý souboj? To se dozvíme v příštích desítkách minut.

Máme za sebou dalších 20 minut gólového hokeje. Krefeld třemi brankami otočil vývoj zápasu ve svůj prospěch. Trefili se Pietta, Schimanskyi a Hauner. Naději pro Vídeň vykřesal v závěru třetiny přesilovkovou brankou Peter.

40:00

39:32
    Třetina se už jen dohrává. Ani jeden z týmů se nikam nežene.
    38:56. PETER - 5:4

38:56
    Autorem branky je PATRICK PETER. Vídeň využívá přesilovku. Gól byl naprosto totožný jako branka Krefeldu. PATRICK PETER obdržel zcela nekrytý přihrávku před prázdnou branku a v závěru třetiny snižuje. Asistence: Simon Gamache, Klemen Pretnar

38:34
    Vídeň se nemůže usadit v útočné třetině.

38:01
    Domácí se rychle osvobozují.

37:53
    Andreas Driendl atakoval soupeře u mantinelu krosčekem, za což odchází na trestnou lavici.

37:00
    Domácí vstřelená branka ještě více uklidnila. Hosté to mají na ledě velice těžké a navíc si sami komplikují situaci zbytečnými chybami.
    35:12. HAUNER - 5:3

35:12
    Krefeld Pinguine právě vstřelili branku!
    Autorem branky je NORMAN HAUNER. Po nádherné přihrávce skrz brankoviště od Driendla se prosazuje NORMAN HAUNER. Nutno říci, že měl před sebou prázdnou branku. Asistence: Andreas Driendl, David Fischer

34:02
    Hokejisté Vídně vybojovali puk a vyhazují jej přes celé kluziště.

33:40
    Ránu od modré obětavě zablokoval Iberer.

33:31
    Domácí nic nebezpečného nepředvedli, ale na hřišti zase vzplály emoce. Tentokrát se vše obejde bez trestu.

33:00
    Krefeld je opět v početní převaze. Jeho přesilová hra bude trvat přes dvě minuty.

32:50
    Hosté vyhráli buly ve středním pásmu a hnali se do útoku. Klein raději přerušil hru.

32:15
    Krefeld kontroluje průběh hry. Hosté se sice snaží, ale Krefeldu vychází vše na co sáhnou.

31:30
    Domácí se snažili využít alespoň zkrácenou výhodu, ale počet hráčů na ledě se již narovnal na čtyři na každé straně.

30:52
    Přesilovka vypršela rychle. Za držení hole je totiž vyloučen Schymainski.

30:04
    Krefeld si zahraje přesilovku! Za děsivý zákrok na Piettu si jde odpočinout Fischer. Přesilovka bude trvat pět minut.

29:35
    Za stejný počin si odchází sednout i Mieszkowski.

29:35
    Peter se pustil do bitky a odchází na trestnou lavici.

29:25
    U mantinelu bojoval Mebus. Poté se strhla rvačka mezi Mieszkowskim a jedním z hostujících hráčů.

29:03
    Po ofsajdu Krefeldu se vhazuje ve středním pásmu.

28:40
    Krefeld hýří po vstřelených gólech aktivitou. Hosté jen vyhodili na zakázané uvolnění.

28:29

28:02
    Domácí se konečně dostali k pořádnému tlaku. Lawson několikrát podržel svůj tým.

27:31
    Domácím se zatím přesilovka nedaří. Z útočného pásma se vyhnali ofsajdem.

26:29
    Domácí si navíc zahrají přesilovku. Zmar Vídně potvrdil svým zákrokem Nodl.

25:33

Oddechový čas pro hosty.
    25:15. SCHYMAINSKI - 4:3

25:15
    Autorem branky je MARTIN SCHIMANSKYI. Neuvěřitelné! Krefeld dalším gólem v oslabení otáčí vývoj na svou stranu. Pietta ujel kolem pravého mantinelu a naservíroval přihrávku MARTINU SCHIMANSKYIMU, který s přehledem překonal Lawsona. Asistence: Daniel Pietta
    23:52. PIETTA - 3:3

23:52
    Autorem branky je DANIEL PIETTA. Neuvěřitelné! Krefeld vyrovnává ve vlastním oslabení. Nejlepší střelec týmu PIETTA hledal spoluhráče před brankou. Puk se od hole dojíždějícího obránce odrazil za Lawsonova záda. Bez asistence

23:33
    Hosté si zahrají další přesilovku. Za nedovolené bránění si posedí Collins.

23:06
    Hosté dovezli puk do pásma Krefeldu, ale kvůli dlouhému pobytu na ledě raději odjeli střídat.

22:20
    Domácí se usídlili ve třetině Vídně, ale střela Fischera neměla potřebnou přesnost.

22:05
    Mebus se tlačil před branku až příliš vehementně. Svým pohybem zbořil Lawsona i brankovou konstrukci.

21:52
    Ani teď se Vídeň nedokázala usídlit před brankou Kleina.

21:10
    Hosté se vydali do útočného pásma, ale útok nebyl podpořen dostatečným počtem hráčů.

20:29
    Lawson musel předvést dobrý zákrok proti střele Bishopa.

20:01
    Úvodní buly druhé periody získali hosté, kteří o puk rychle přišli.

20:01

Oba celky se již pomalu vracejí z šaten na led. Druhá třetina zanedlouho začne.

První třetina skončila. Viděli jsme pět branek. Domácí vstoupili do zápasu aktivně a zaslouženě se díky Piettovi dostali do vedení. Vídeň otočila vývoj zápasu díky brankám Whitmora, Milama a Sharpa. Poslední slovo si vzal Hauner, který ještě snížil. Na stadionu panuje skvělá atmosféra. Uvidíme, zda bude tento skvělý zápas pokračovat ve stejném tempu.

20:00

19:48
    Ke střele se znovu dostal Sonnenburg. Puk z jeho hole trefil Lawsona do ramene a chvíli nebezpečně poletoval nad hostující svatyní.

19:15
    Váídeň vyhazuje puk z obranného pásma a hosté mohou vystřídat.

19:00
    Přihrávku na modrou čáru obdržel Sonnenburg. Jeho tvrdou střelu Lawson kryl.

18:56
    Domácí si zahrají přesilovku 5 na 3. Na trestnou lavici odejde za krosček Lakos.

18:20
    Krefeldu se nepodařilo udržet útočné pásmo. Domácí musí založit nový útok.

17:54
    Za držení si jde na dvě minuty sednout Ferland. Domácí mají možnost k vyrovnání.

16:50
    Nápor Krefeldu otupila nepřesná přihrávka. Hosté se mohou uklidnit a založit útok.

16:05
    Krefeld je v pěti hráčích velmi aktivní a žene se za vyrovnáním. Lawson zatím drží svůj tým.

15:13

15:01
    Do velké šance v oslabení se hnal jeden z domácích obránců. Lawson jej skvělým zákrokem vychytal.

14:32
    Vídeň uzavřela svého soka v obranném pásmu, ale střelecké pokus zatím míří mimo branku.

13:13
    Bishop nedovoleně zastavil Lakose v dobré šanci a rozhodčí jej posílá na dvouminutový odpočinek.
    12:29. HAUNER - 2:3

12:29
    Autorem branky je NORMAN HAUNER. Gólové hody pokračují. Krefeld snižuje zásluhou přesného zakončení HAUNERA. Ten objel dva obránce a zakončil do horního rohu. Bez asistence.

12:10
    Hra se trochu uklidnila. Krefedl přepnul na vyšší rychlostní stupeň, ale akce domácích končí u pozorného Lawsona.

11:30
    Domácím vázne zakládání útoku. Nepřesná přihrávka končí na zakázaným uvolnění.

10:40
    Vídeň i přes dvougólový náskok dále tlačí. V rohu u mantinelu bojuje Pretnar.

09:40
    Duba opouští po nepovedeném utkání branku Krefeldu. Nahrazuje jej Klein.
    09:36. SHARP - 1:3

09:36
    Autorem branky je MACGREGOR SHARP. Nodl obdržel přihrávku do jízdy, objel branku a předložil puk zcela volnému SHARPOVI, který neměl problém zvýšit náskok hostů. Asistence: Andreas Nodl, Daniel Bois

08:54
    Vídeň se častěji dostává ke střelbě. Duba si připsal další zákrok.

07:44
    Krefeld je i přes obdržený gól aktivní. Lawson s problémy zastavil střelu Koziola.
    06:45. MILAM - 1:2

06:45
    Autorem branky je TROY MILAM. Vídeň otáčí zápas. Přihrávku ke kruhu obdržel TROY MILAM, který trefil mezeru v Dubově brance. Asistence: Nikolaus Hartl

05:26
    Krefeld je mnohem aktivnější a snaží se útočit.
    04:08. WHITMORE - 1:1

04:08
    Autorem branky je DEREK WHITMORE. A je srovnáno. Hosté rychle zareagovali. Rotter poslal puk Whitmoreovi, který neměl problém vyrovnat. Asistence: Daniel Rotter
    03:24. PIETTA - 1:0

03:24
    Autorem branky je DANIEL PIETTA. Domácí rychle využívají přesilovou hru. Pietta se dostal k odražené střele Fischera a poslal Krefeld snadnou dorážkou do vedení. Asistence: David Fischer

02:40
    Hosté si zahrají první přesilovku. Hosté hráli v šesti.

02:35
    Bude se vylučovat. Hosté zatím využívají výhodu a hrají v šesti.

02:05
    Do útoku se poprvé tlačí i hosté. Domácí obrana jim ve svém obranném pásmu nedává moc prostoru.

01:30
    Domácí se snažili najít dobrou pozici ke střele, ale nepřesnou přihrávkou se vyhnali až k vlastní brance.

01:03
    K další ráně od modré se dostal Pierre. Lawson byl znovu pozorný.

00:35
    Domácí se dostali ke střele od modré čáry. Boisův pokus kryl Lawson bez problémů.

00:06
    Úvodní buly vyhráli vídeňští, ale vyhodili puk na zakázané uvolnění.

00:01

Oba celky jsou seřazeny na modré čáře. Zápas zanedlouho začne.

Krefeld Pinguine: Duba (Klein) – Sonnenburg, Hanusch, Fischer, St-Pierre (A), Supis, Mebus – Bishop, Collins, Schymainski (A) – Eriksson, Koziol, Pietta (C,) – Driendl, Vasiljevs, Hauner – Kretschmann, Hagos, Mieszkowski.

UPC Vienna Capitals: Lawson (Kickert) – Iberer, Milam, Lakos, Fraser, Pretnar, Klimbacher, Peter – Bois (A), Sharp, Nodl – McLean, Ferland, Gamache – Rotter (A), Whitmore, Dzieduszycki – Schiechl, Grosslercher, Fischer – Hartl

Rozhodčí: Boman (Fin), Schukies – Seeßle, Berger (GER).

Německý celek měl velmi náročný vstup do skupiny. Na začátku Ligy mistrů dvakrát změřil síly s Karpatem Oulu. Výsledkem bylo nula bodů v tabulce. Krefeld si zpravil chuť v zápase ve Vídni, kde sice dvakrát prohrával, ale přesto dokázal zvítězit na nájezdy. Domácí zatím drží druhé postupové místo a k jeho potvrzení jim dnes stačí jakákoliv výhra.

UPC Vienna Capitals

Celek z hlavního města Rakouska se zatím krčí na posledním místě skupiny. Ve svém úvodním vystoupení podlehla Vídeň suverénnímu lídru skupiny – Karpatu Oulu. Na domácím ledě dokonce nevstřelila ani gól. I druhé utkání sehráli Capitals doma. Na svém ledě přivítali právě svého dnešního soupeře – Krefeld. Ani z tohoto klání neodešli vídeňští jako vítězové. Krefeldu podlehli na samostatné nájezdy a dnes se budou snažit zaútočit na cenné body, které by jim zajistily postup.

Dobrý večer,
    vítejte u sledování přenosu z hokejové Ligy mistrů. Společně budeme sledovat souboj mezi Krefeld Pinguine a UPC Vienna Capitals. Oba týmy se poperou o druhé postupové místo. Kdo se bude po závěrečné siréně radovat?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 4. Pietta (Fischer), 13. Hauner, 24. Pietta, 26. Schimanskyi (Pietta), 36. Hauner (Driendl, Fischer) – 5. Whitmore (Rotter), 7. Milam (Hartl), 10. Sharp (Nodl, Bois), 39. Peter (Gamache, Pretnar), 44. Gamache (Mclean, Milam), 52. Whitmore (Dzieduszcki, Milam)

Krefeld Pinguine: Duba ( 10´Klein) – Sonnenburg, Hanusch, Fischer, St-Pierre (A), Supis, Mebus – Bishop, Collins, Schymainski (A) – Eriksson, Koziol, Pietta (C,) – Driendl, Vasiljevs, Hauner – Kretschmann, Hagos, Mieszkowski.
    spusu Vienna Capitals: Lawson (Kickert) – Iberer, Milam, Lakos, Fraser, Pretnar, Klimbacher, Peter – Bois (A), Sharp, Nodl – McLean, Ferland, Gamache – Rotter (A), Whitmore, Dzieduszycki – Schiechl, Grosslercher, Fischer – Hartl

Rozhodčí: Boman (Fin), Schukies – Seeßle, Berger (GER)