Arménie – Dánsko 0:0 (kon.) | Polsko – Gibraltar 8:1 (kon.) | Irsko – Gruzie 1:0 (kon.)
Skotsko – Německo 2:3 (kon.) | Finsko – Faerské ostrovy 1:0 (kon.) | Sev. Irsko – Maďarsko 1:1 (kon.)
Rumunsko – Řecko 0:0 (kon.) | Albánie – Portugalsko 0:1 (kon.)
Finsko
1:0 (1:0)
Faerské ostrovy
Pondělí 07.09.2015, 20:45 • Helsingin Olympiastadion, Helsinki • Kvalifikace ME

S konstatováním, že Finsko porazilo Faerské ostrovy 1:0 a pořád si tak drží teoretickou naději na postup do baráže o ME 2016, se s Vámi loučí a napočtenou se těší Tomáš Lysý. (06:31:16)

Finští hráči byli dnes lepším celkem a poměrně jasně si šli za vítězstvím. V polovině prvního dějství vystřelil Alexander Ring a jeho střelu, která se odrazila od břevna, dorazil hlavičkou do sítě Joel Pohjanpalo. Více gólů nepadlo ani v dalším průběhu prvního poločasu, ani v poločasu druhém, i když šance byly. V 64. minutě srovnal obrovskou šanci na srovnání Benjaminsen, který zcela osamocen hlavičkoval těsně vedle. Když v 71. minutě nenavýšil Pohjanpalo vedení svého týmu, i když byl na hranici penalty zcela sám, a nepropálil Nielsena, skončil zápas nejtěsnější výhrou Suomi.

90+4

90+3
    Dnes velmi dobře hrající Joel Pohjanpalo míří z placu. Jeden gól dal, druhý zahodil. Na poslední desítky sekund jej nahradí Kasper Hämäläinen.

90+1
    Ve druhém poločase sudí nastaví rovné tři minuty.

90
    Ač Sakari Mattila rozehrával přímý volný kop přece jen z většího úhlu z levé strany, rozhodl se pro přímou střelu, která neznamenala pro Gunnara Nielsena žádnou vážnou hrozbu.

89
    Kaj Leo í Bartalsstovu si zhruba třicet metrů od branky vyšlápl právě na Përparima Hetemaje, který nyní vyletěl jako čertík z krabičky. Je z toho poměrně slušná standardka pro domácí.

88
    Domácí již nikam nespěchají, hlídají si jednogólový náskok, navíc mají k dispozici ještě jedno střídání.

87
    Përparim Hetemaj ve druhé půli hodně rozdává, ale také hodně přijímá. Nyní jej fauloval Gilli Sørensen.

85
    Druhé střídání ve finské ekipě. Thomas Lam přepustí místo na závěrečných zhruba sedm minut pro Sakari Mattilu.

84
    Hosté potřetí střídají. Z placu míří obránce Fróði Benjaminsen, kterého nahradí Rógvi Baldvinsson.

82
    Finové si nyní koledovali. Jónas Tór Næs poslal přesně na čáru vápna míč pro Brandura Hendrikssona, který si však neupravil mířidla a poslal střelu z první vysoko nad.

81
    V rychlostním souboji byl u míče dříve Gunnar Nielsen, který jej těsně odkopl před napadajícím Joelem Pohjanpalem.

80
    Domácí však zcela zbytečně ztratili míč. Benjaminsen jej získal u pravé lajny a chtěl postupovat k polovině hřiště, ale ještě větší zbytečnost předvedl Tim Sparv, když jej fauloval, aniž by byl Benjaminsen v nějaké nebezpečné situaci. Žlutá karta a kapitán domácích si v závěru kvalifikace za žluté karty postojí.

79
    Benjaminsen lehkým drcnutím do Hetemaje poslal finského záložníka na zem.

78
    Thomas Lam zkusil z pravé strany vystřelit po zemi. Jeho pokus nebyl nikterak prudký a Gunnar Nielsen se rozhodl, že míč nakopne dopředu, ale špatně jej trefil a dokopnul pouze kousek za vápno, kde byli jeho spoluhráči.

77
    Faeřané měli na malý okamžik míč na svých kopačkách, ale daleko se nedostali.
    76. Thomas Lam se před gólem dotknul míče evidentně rukou

76
    Domácí již slavili druhý gól, když k Thomasi Lamovi propadl odražený míč po střele Pohjanpala, jenže domácí defenzivní záložník k sobě dostal míč evidentním odrazem rukou, proto jeho trefa nemohla být uznána.