Chabarovsk – Petrohrad 0:3 (kon.) | Vladivostok – Spartak Moskva 4:1 (kon.) | Novokuzněck – Riga 1:4 (kon.)
Barys – Toljatti 0:6 (kon.) | Novosibirsk – Jokerit 0:2 (kon.) | Omsk – Kazaň 2:3 (1:3 po s.n.)
Jekatěrinburg – Jaroslavl 2:3 (po pr.) | Chanty-Mansijsk – Soči 3:2 (kon.) | N.Novgorod – Nižněkamsk 1:2 (po pr.)
Minsk – Čeljabinsk 4:0 (kon.) | Dynamo Moskva – Záhřeb 2:1 (kon.)
Metallurg Novokuzněck
1:4 (1:1, 0:0, 0:3)
Dinamo Riga
Úterý 08.09.2015, 14:30 • Kuznetskie Sport Palace • KHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše. Na shledanou u nějakého dalšího online přenosu. (16:23:19)

Československá stopa:
    Robert Kousal (NOV): 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:43
    Tomáš Kundrátek (RIG): 0+1, 1 střela, čas na ledě 21:47
    Jakub Sedláček (RIG): 60 minut, 31 zákroků, 1 gól, 96,9%

Dinamo Riga nakonec vítězí v Novokuzněcku 4:1. O vítězství lotyšského celku rozhodla třetí třetina, kterou Riga vyhrála poměrem 3:0. Vítěznou branku vstřelil ve 42. minutě dvougólový střelec Gints Meija, který v první třetině vyrovnával na 1:1, když tečoval střelu Tomáše Kundrátka.

59:58
    Hosté ještě dvakrát nebezpečně vypálil, nic dalšího už se v tomto zápase nestane.

58:40
    Přichází navíc vyloučení na straně Metallurgu a dvě minuty si jde odsedět Nikita Ljamkin.

58:27
    Hosté mají kotouč na svých holích a o vítězi zápasu již není pochyb.

57:50
    Mikelis Redlihs mohl přidat svůj druhý zásah, ale z otočky nepřekonal Podjapolského.

56:48
    Metallurg se ještě snaží o aktivitu v útočném pásmu, ale Dinamo hraje v pohodě a závěr zápasu má ve svých rukách.

54:58
    Naopak Sedláček se na druhé straně rozchytal, předvádí výborný výkon a nyní podržel svůj tým dvěma dobrými zákroky.

52:59
    Po čtvrtém obdrženém gólu opouští Karejev domácí branku, v níž ho po zbytek zápasu zastoupí Podjapolskij.
    52:59. Mikelis REDLIHS - 1:4

52:59
    Riga právě vstřelila branku!
    Tohle už vypadá pro hosty hodně dobře! MIKELIS REDLIHS si sjel s pukem od pravého mantinelu do mezikruží, vyhnul se bránícímu hráči a zakončil přesně k tyči mezi beton a lapačku Karejeva. Bez asistence.

52:38
    Darzinš je zpátky na ledě.

52:04
    Navzdory vyžádanému time-outu se domácím přesilová hra ani tentokrát vůbec nedaří. Hosté se s přehledem brání a vyhazují kotouče.

50:38
    Hostující kapitán Darzinš je vyloučen na dvě minuty za hákování, což znamená další přesilovku pro domácí, kteří si berou oddechový čas.

50:01
    Nepovedená přesilovka domácích je u konce a Schütz je zpátky na ledě.

49:31
    Hosté vyhazují kotouč do útočné třetiny.

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 9. Kazakov (Fairchild) – 16. Meija (Kundrátek, Leino), 42. Meija (Indrašis, Sotnieks), 48. Sestito (M. Redlihs, Darzinš), 53. M. Redlihs

Metallurg Novokuzněck: Karejev (53. Podjapolskij) – Fairchild, Manuchov, Kuklev, Nekolenko, Antonovskij, Amirov, Ljamkin, Dorofejev – Kazakov, Stoa, Kaprizov – Komaristij, Kousal, Orlov – Musin, Drugov, Berdnikov – Makarenko, Romanov, Jazkov.
    Dinamo Riga: Sedláček (Eriksson) – Seigo, K. Redlihs, Kundrátek, Galvinš, Sotnieks, Ševčenko – Sestito, M. Redlihs, Darzinš – Indrašis, Meija, Leino – Skvorcov, Schütz, Saulietis – Kulda, Berzinš, Locans – Bukarts.

Rozhodčí: Ibatulin, Sergejev – Misjur, Palej.