Ázerbájdžán – Německo 0:3 (kon.) | Arménie – Rumunsko 2:3 (kon.) | Andorra – Irsko 0:2 (kon.)
Itálie – Slovinsko 1:0 (kon.) | Lotyšsko – Česko 1:1 (kon.) | Rakousko – Rusko 4:3 (kon.)
Finsko – Faerské ostrovy 3:0 (kon.) | Albánie – Portugalsko 1:6 (kon.) | Island – Sev. Irsko 1:1 (kon.)
Bulharsko – Lucembursko 3:0 (kon.) | Černá Hora – Malta 0:0 (kon.) | Srbsko – Litva 5:0 (kon.)
Turecko – Nizozemsko 0:1 (kon.)
Itálie
1:0 (0:0)
Slovinsko
Úterý 08.09.2015, 17:00Kvalifikace ME U21 • Skupina 2

To je z mojí stany pro dnešek vše. Zase někdy na počtenou! (19:00:03)

Fauly: 14 – 25

V dalším kvalifikačním střetnutí se Slovinsko s Itálií střetnou opět proti sobě, a to na půdě dnes hostujícího celku.

Vypíchnout musíme brankáře hostů Sorčana, který mnohokrát v bráně předváděl neuvěřitelné věci a nebýt pokutového kopu, udržel by nulu. Zaskvěl se však i jeho protějšek Cragno, jenž svůj tým podržel zejména na konci střetnutí.

Itálie nakonec může být spokojená, neboť díky proměněné penaltě Bernardeschiho z 51. minuty zvítězila 1:0. Ovšem její hráči spálili opravdu hodně dalších tutovek a můžou tak být rádi, že se Slovinsku v závěru ještě nepodařilo vyrovnat.

90+4

90+3
    Conti to nyní udělal zkušeně a nechal se faulovat Bajdem.

90+1
    Črnigoj se ještě dostal ke střele, bránu ovšem netrefil.

90
    Základní hrací doba je u konce, rozhodčí bude nastavovat tři minuty.

89
    I Cragno je skvělý gólman, což nyní dokázal při šanci Štulace!

87
    A právě Bennasi nyní dostává povel ke stažení ze hřiště. Utkání místo něj dohraje Barreca.

85
    Kapun fauloval Benassiho a dovolil tak domácím pokračovat v obléhání slovinského pokutového území.

83
    Nakonec se právě sám hostující kapitán odhodlal ke střele, kterou ale mezi tři tyče nenasměroval.

82
    Nyní směřují Slovinci do protiakce, kterou táhne Šporar...

80
    Do konce základní hrací doby zbývá deset minut. Jak toto napínavé utkání dopadne?

79
    Stejně tak v další megašanci Itálie Monachello! Hostující gólman dnes opravdu čaruje.

78
    A mohlo se to povést Mandragorovi, jenž ale spálil velikou tutovku a Sorčana nepřekonal!

77
    Domácí by ovšem ke konci utkání rádi přidali pojišťovací branku a snaží se tak opět dostat s míčem k hostující svatyni.

75
    Hra se v momentálních chvílích trochu přesunula od šestnáctky hostů směrem ke středu hřiště.

73
    Ve stejný čas obměnili svou sestavu oba trenéři. Na slovinské straně Krivičiče vystřídal Hotič, na italské Bernardeschiho možná trochu překvapivě Verde.

72
    Rugani "sejmul" aktivního střídajícího Štulace, načež uviděl žluté napomenutí.

70
    Monachello zkusil vypálit z dálky, balon však k bráně přes houšť těl nedoletěl.

68
    U míče však zůstali a střílet se chystal Štulac, když mu zrovna rozhodčí odpískal ofsajd.

68
    Následně hosté zahrávali svůj vůbec první roh v utkání, tentokrát se do zakončení už ale nedostali.

67
    Pozor, Slovinsko mohlo znenadání vyrovnat! Kapun se zničehonic řítil sám na Cragna, jenž se ale zahanbit nenechal a udržel stávající výsledek.

66
    Následně domácí celek zahrával roh, pro který si vyskočil Sorčan.

64
    Bernardeschi je opravdu hodně agilní a za každou cenu chce dát gól i ze hry. Pihler právě zblokoval další z jeho mnoha pokusů.

63
    Následně poprvé střídá i domácí trenér, když místo Cataldiho posílá do hry Verreho.

62
    Zahovič toho dnes moc nepředvedl a v 62. minutě tak opouští hrací plochu. Nahrazuje ho Bajde.

62
    A další tutovka toho samého muže! Tentokrát jej pro změnu vychytal Sorčan.

61
    Bernardeschi mohl zaznamenat svou druhou branku, když se dostal k dvojpokusu. Jeho první střela byla zblokovaná, ta druhá o několik vteřin později orazítkovala břevno hostující svatyně!

60
    Právě jsme viděli další z mnoha standardních situací domácího celku, která zůstala nevyužita.

58
    Převaha domácích pokračuje, hostující brankář musí být neustále v pozoru.

56
    Následně přichází další střela směrem k hostující bráně. A opět mimo. Tentokrát z kopačky Benassiho.

55
    Hostující trenér reaguje na stav utkání: Ze hřiště stahuje Kastravece, jehož nahrazuje Štulac.

54
    Cataldi z volného přímého kopu rovnou vystřelil, brána mu však byla příliš malá.

53
    Domácí i po vstřelené brance pokračují v tlaku. Tohle bude pro hosty více než složité...

51
    Itálie právě vstřelila branku!
    FEDERICO BERNARDESCHI poslal balon mimo dosah Sorčana a posílá tak Itálii do vedení 1:0!

51
    Co je ale důležitější, že to bylo v pokutovém území a domácí tak budou kopat penaltu!

51
    Bajrič fauloval, za což dostává žlutou kartu.

50
    A právě Boateng zazdil tutovku, když se objevil sám před bránou, avšak pálil pouze vedle!

49
    To už ale neplatí, protože o chvíli později Kapun poslal k zemi Boatenga a k míči se tak dostávají domácí.

48
    Benassi navíc fauloval Kastrevece, takže Slovinci zůstanou u balonu.

47
    Druhý poločas sice rozehrávali domácí, do šance se ale velmi brzy dostali naopak hosté. Ejup z dobré pozice pálil mimo.

46

V prvních pětačtyřiceti minutách byla výrazně lepší domácí Itálie, která si dokázala vypracovat několik příležitostí a jen sama sobě může spílat, že je nevyužila. Slovinské naděje na úspěch drží brankář Sorčan, jenž vytáhl dost parádních zákroků.

Druhé dějství startuje v cca 18:02, zůstaňte s námi!

45

45
    Ale nic z toho a rozhodčí následně bez nastavení ukončuje první část duelu.

44
    Kastrevec fauloval Benassiho a domácí se tak před pauzou dočkají minimálně ještě jedné standardky.

42
    Druhá žlutá karta pro hostující výběr. Konkrétně byl tentokrát potrestán Ejup, a to za faul na Monachella.

41
    Možnost vystřelit dostal Benassi, ovšem balon poslal pouze mimo bránu.

40
    Do konce první půle zbývá pět minut, Italové se stále pokouší dobýt slovinskou bránu...

38
    Tato disciplína dnes ale zatím neplatí mezi ty, jimiž by domácí výrazně ohrožovali hostujícího brankáře. Ani teď se po ní do šance nedostali.

37
    Následně Cataldi zahrával standardní situaci, po níž se míč od zdi odrazil do zámezí. Další roh pro modré barvy.

36
    Šme ještě v téže minutě sestřelil Boatenga, za což od sudího uviděl oprávněnou žlutou kartu.

36
    Konečně si hostující tým může i na chvilku oddychnout. Naopak se pokusil i zahrozit Sorčan, kterému však postranní rozhodčí odmával ofsajd.

35
    Slovinci nyní zažívají hodně horké chvilky. Dokáží udržet bezbrankový stav do konce poločasu, nebo se ještě stihnou domácí prosadit? To se dozvíte, pokud budete i nadále sledovat náš on-line přenos!

34
    Drtivý nápor Itálie a fantastický Sorčan! Ten nejprve vyrazil Cataldiho střelu z bezprostřední blízkosti a poté vychytal v tutovce i Romagnoliho!

32
    Domácí střelci dnes mají zatím špatně seřízená mířidla, i Boatengova rána skončila vedle.

31
    Když už to vypadalo, že se Slovinci z tlaku domácích vymaní, fauloval Krivičič Bernardeschiho a je tak po nadějích. Alespoň prozatím.

29
    Nápor domácích pokračuje! Nyní zahrávali rohový kop, po kterém sice nikdo zakončit nedokázal, přesto i nadále mají míč v moci v nebezpečné vzdálenosti od hostující brány.

28
    A další střelecký pokus domácích! Tentokrát to zkoušel pro změnu Mandragora, balonu se ovšem po jeho ráně do cesty postavil jeden z hostujících obránců.

26
    Dnes aktivní Cataldi teď v další šanci domácích, ani tentokrát však Sorčan nemusel zasahovat, protože ani tato střela domácího křídelníka mířila mimo.

26
    A i když se následně Slovinci dostali ke kulatému nesmyslu, dlouho u něj nevydrželi a už se opět musí pouze bránit.

24
    Italové stále kombinují okolo hostující šestnáctky.

22
    Nyní si ale domácí minimálně o maličko svou bilanci zlepší. Faulován byl totiž Bernardeschi, a tak i nadále zůstanou u balonu.

20
    Po dvaceti minutách můžeme konstatovat, že Slovinsko lehce vyrovnalo optický obrázek hry a převaha Itálie v držení míče už není tak drtivá jako na začátku utkání.

18
    A nakonec si Italové vypracovali šanci, když právě po zmiňovaném rohu mimo zakončoval Rugani.

17
    Teď už se ale Slovinci musí opět bránit, domácí budou zahrávat roh.

15
    Následně se k první střele Slovinska dostal Šporar, z úctyhodné vzdálenosti ale trefil pouze protihráče.

14
    Italové zahrávali dva volné přímé kopy krátce za sebou, oba ovšem hostující obránci odvrátili.

12
    Slovinci se pokaždé, když se dostanou k míči, pokouší udržet co nejdéle před domácí bránou. Ani náznak šance jsme ale z jejich strany ještě neviděli.

10
    Slovinský brankář Sorčan musí být neustále na pozoru. Druhou střelou Itálie v prvních deset minutách hry se nyní prezentoval Boateng, který ovšem mířil mimo tři tyče.

8
    Itálie chtěl rozjet další útočnou akci, když ale o balon přišel Monachello. Ten se jej pokusil ještě vybojovat zpět, místo toho ale pouze fauloval.

6
    Díky Šporarovi dostalo Slovinsko možnost zahrávat volný přímý kop ze zajímavé pozice. Exekuce se ujmul Krivičič, avšak pozorná obrana domácích nikoho z hostů do šance nepustila.

6
    K míči se následně dostal Šporar, kterého ihned atakoval Mandragora. Druhý faul na hostujícího plejera v krátkém časovém intervalu.

5
    K míči se postavil Cataldi, po jehož rohovém kopu se ale nikdo z jeho spoluhráčů do zakončení nedostal.

4
    Monachello se jako první dnes odvážil ke střele, kterou však defenzíva hostů dokázala zblokovat. Roh pro domácí.

2
    Jakoby chtěl Cataldi hned na začátku utkání vyslat Slovincům vzkaz, že se s nimi dnes Italové na domácím hřišti nebudou vůbec mazat a tvrdě fauluje hostujícího kapitána Šporara. Už to sice vypadalo, že rozhodčí vytáhne žlutou kartu, nakonec ale domácímu záložníku pouze slovně domluvil.

1
    Úvodní výkop měli k dispozici Slovinci, kteří zatím kombinují na vlastní polovině hřiště.

1

Itálie: Cragno – Conti, Rugani, Romagnoli, Murru – Benassi "C", Mandragora, Cataldi – Bernardeschi, Monachello, Boateng
    Náhradníci: Scuffet – Ferrari, Barreca, Mauri, Verre, Cerri, Verde

Slovinsko: Sorčan – Šme, Pihler, Bajrič, Ejup – Kapun, Krivičič – Kastrevec, Šporar "C", Crnigoj – Zahovič
    Náhradníci: Zabret – Džuzdanovič, Hotič, Zajc, Stulac, Bajde, Ožbolt

Rozhodčí: Schärer – Pozzi, Vogel – San (všichni SUI).

Naopak Slovinci už mají za sebou dva zápasy, po nichž se skóre 7:0 vedou tabulku skupiny 2! Nutno ovšem dodat, že dnes hostující celek hrál doposud pouze se slabými soupeři, když nasázel čtyři branky Andoře a tři Litvě.

Dnešní střetnutí je pro nás vcelku velkou neznámou. Papírovým favoritem by sice měl být domácí výběr, ovšem toho limituje nerozehranost. Italy totiž čeká teprve první kvalifikační duel.

Hezké úterní odpoledne. Server Onlajny.com vám dnes mimo jiné přináší i zápasy kvalifikace na Mistrovství Evropy 2017 jednadvacítek a síly změří třeba Itálie se Slovinskem!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Tomáš Pavlík

Branky: 51. Bernardeschi

Karty:   72. Rugani (ITA) – 36. Šme (SLV), 42. Ejup (SLV), 51. Bajrič (SLV)

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 14:4. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 14:25.

Rozhodčí: Schärer – Pozzi, Vogel – San (všichni SUI)