Toljatti – Chanty-Mansijsk 1:2 (kon.) | CSKA Moskva – Jekatěrinburg 4:1 (kon.) | Čerepovec – Magnitogorsk 3:4 (kon.)

Petr Koukal (JEK) 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:33
    Jakub Kovář (JEK) 47 minut, 28 zákroků, 2 góly, 93,3% (18:32:06)

Ve třetí třetině neponechali hokejisté CSKA Moskva nic náhodě a nakonec porážejí Avtomobilist Jekatěrinburg 4:1. Případný odpor hostí zlomil ve 45. minutě v přesilové hře Igor Ožiganov. Domácí pak měli i další šance a hráči Jekatěrinburgu mohou děkovat především brankáři Kovářovi, že neprohráli ještě vyšším rozdílem.

Střely na branku ve 3. třetině – 15:10, celkem – 36:26.

59:50
    Eto dostal přihrávku na levý kruh, ale Fasth se stačil rychle přesunout a jeho střelu vyrazil.

59:01
    Běží už poslední minuta třetí třetiny i celého zápasu.

57:53
    Bogdan Kiselevič se nyní dopustil sekání a jde si sednout na trestnou lavici.

57:28
    Eto měl na holi snížení, ale zamířil jen do vyjetého Fastha! Vyražený kotouč se pak snažil uklidit do odkryté klece Golyšev, ale obránce Kiselevič se rychle zorientoval a puk hostujícímu forvardovi vypíchl.

55:21
    Hosté jsou kompletní.

55:18
    Domácí rozebrali obranu soupeře, ale Kovář se ještě stačil přesunout proti střele Muršaka! Hráči Jekatěrinburgu teď svého gólmana uznale poklepávají.

54:43
    Další zákrok Kováře, ten nyní zlikvidoval ránu Kutuzova.

53:43
    Hosté vyhazují až k Fasthovi, který puk zastavil pro své spoluhráče.

53:25
    Střelu Denisova od modré pokryl Kovář.

53:19
    Na trestnou lavici usedá Petr Koukal a hosty tak čeká dvominutové oslabení.

53:15
    Kovář nyní skvěle vychytal Platta, který se na něho řítil z pravé strany!

52:53
    Čas ubíhá a CSKA je stále blíže dalšímu bodovému zisku.

51:59
    Pro střelu obránce Vorobjova si sáhl Kovář lapačkou.

51:36
    Kotouč se doklouzal až ke Kovářovi a český gólman ho raději podržel.

50:52
    Hosté se teď hezky prokombinovali přes střední pásmo, ale vše skončilo jen střelou, kterou Fasth vyrazil za svou klec.

50:06
    Hosté přesilovku nevyužili a promarnili asi poslední možnost ke zdramatizování závěru duelu.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 10. Radulov (Ožiganov), 13. da Costa (Platt, Radulov), 22. Kugryšev (Blažijevskij), 45. Ožiganov (Radulov) – 27. Saprykin

CSKA Moskva: Fasth (Sorokin) – Denisov, Ožiganov, Kutuzov, Kiselevič, Bondarev, Blažijevskij, Vorobjov – Radulov, Platt, Da Costa – Kugryšev, Muršak, Hjalmarsson – Andronov, Košelev, Mamin – Ljubimov, Stoljarov, Korotkov – Kvartalnov.
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Ustinskij (od 13. min. Kovář) – Kivistö, Timašov, Loginov, Vasilevskij, Ščemerov, Trjamkin, Žuravljov, Turbin – Golyšev, Roman, Saprykin – Dostojnov, Koukal, Elo – Pankov, Alexejev, Jemelin – Popov, Torčenjuk, Veličkin.

Rozhodčí: Gašilov, Cyplakov – Gorděnko, Tomilov