Liberec – Č. Budějovice 4:3 (kon.) | Kladno – Chomutov 7:3 (kon.) | HC Plzeň – HC Litvínov 4:3 (kon.)
Sparta – Mladá Boleslav 4:1 (kon.) | Jihlava – Zlín 4:5 (0:1 po s.n.) | Třinec – Vítkovice 3:2 (kon.)
Mountfield HK – Pardubice 2:4 (kon.) | K. Vary – Slavia 1:2 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 5:1 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
HC Motor České Budějovice
Čtvrtek 17.09.2015, 16:00 • Svijanská Arena • DHL Extraliga juniorů • 5. kolo

59:37
    Hosté hrají v šesti, Kváča je na střídačce!

55:52
    Liberec právě vstřelil branku!
    Obrovské úsilí libereckých hráčů si vysloužilo vedoucí branku. Husovu střelu od modré čáry nejprve tečoval Zachar, na jehož teč ještě stihl Kváča reagovat, ale na následnou dorážku VOJTĚCHA HAVLASE už nikoliv. Asistence: Marek Zachar, Jakub Husa.

55:27
    Paločko si znovu vysloužil faul a na trestnou lavici musí odejít František Bárta (CEM).

51:37
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    I klasická přesilovka je využita a šelmy tak ztrácejí dvougólové vedení. Z podobného místa jako před malým okamžikem vypálil Žáček se nyní prosazuje ONDŘEJ ŠULEK, který kotouč dokázal nasměrovat přesně k bližší tyči. Asistence: Jan Bárta.

50:25
    Deset vteřin stačilo hostům ke skórování, na tvrdou ránu JOSEFA ŽÁČKA byl již Hosnedl krátký. Asistence: Vladimír Hanus, Dominik Točík.

50:15
    Českobudějovičtí budou mít výhodu dvojnásobné přesilovky, Jakub Husa (LIB) totiž inkasuje trest za nedovolené bránění.

49:04
    Poté, co byl vyloučen Matěj Paločko (LIB) ujížděl sám na Hosnedla Šuhaj, ale liberecký brankář jeho bekhendovou kličku vystihl a schoval kotouč mezi betony.

47:52
    Josef Žáček (CEM) se podívá na trestnou lavici, vyhodil totiž kotouč bez teči mimo ledovou plochu.

42:59
    Jen co trestnou lavici opustil Žáček, míří na ni za faul na Paločka Michal Michal (CEM).

40:55
    Bude se znovu vylučovat, Josef Žáček (CEM) inkasuje od hlavního arbitra dvě minuty za držení hole.

37:55
    Zachar (LIB) se po vhazování ohnal po jednom z protihráčů holí a rozhodčí ho okamžitě vykazuje mimo ledovou plochu – dvě minuty vysoká hůl.

33:51
    To se však nedá říci a pokusu Petra Arlta, který hostující gólman vyrazil pouze před sebe, kde hlídkoval VOJTĚCH HAVLAS, domácí útočník již neměl problémy s dopravením kotouče za brankovou čáru.

30:14
    Na trestnou lavici míří Radek Šír (LIB), který inkasuje 2 minuty za nesportovní chování + 2 minuty za hrubost, Jan Bedna (CEM) se provinil pouze hrubostí. Druhý z trestů za libereckého forwarda odpyká jeho spoluhráč David Pokorný.

25:35
    Střelu Šuhaje dokázal Hosnedl vyrazit pouze k Točíkovi, ale forward Motoru nestačil kotouč včas zpracovat, a pohrdl tak zřejmě jistým gólem.

24:52
    Martin Starosta (LIB) si půjde odsedět dvouminutový trest za nedovolené bránění.

24:19
    Přečíslení 2 na 1 zakončoval Král, ale Kváča jeho bekhendový pokus předvídal a celou šanci dokázal eliminovat.

24:02
    Doktorovu střelu vyškrábl lapačkou liberecký brankář takřka na poslední chvíli!

21:07
    Početní výhoda využita, Tygři se ujímají vedení. MATYÁŠ KAČÍREK zakončoval pohlednou souhru šelem ze severu Čech takřka do prázdné branky, velký podíl na úspěchu má Marek Zachar, který sice mohl z dobré pozice střílet, ale zvolil přihrávku na lépe postaveného spoluhráče. Asistence: Marek Zachar, Jakub Mečíř.

19:13
    Rozhodčí si všiml dalšího prohřešku proti pravidlům a posílá Jakuba Doktora (CEM) na trestnou lavici.

17:43
    Jakub Mečíř (LIB) odchází na dvouminutový pobyt mimo hřiště za hákování.

14:19
    František Bárta ukořistil těsně před Hosnedlem kotouč a zakončoval z velké blízkosti, liberecký gólman však dokázal kotouč i tak zachytit!

13:27
    Po jedné z ranou domácích útočníků zazvonila tyč, nakonec celou situaci ale obrana Motor zvládla, když kotouč vyhodila přes všechny čáry.

13:09
    Pokračujeme ve vyloučeních, jen co Kačírek opustil trestnou lavici, střídá ho Jan Pixa (CEM), jenž hákoval protihráče.

12:15
    Šuhaj si sjel mezi kruhy a tvrdou přízemní bombou málem prostřelil Hosnedla, liberecký gólman ale nakonec levým betonem střelu dokázal vytěsnit mimo nebezpečné území.

11:00
    Matyáš Kačírek (LIB) se provinil hákováním a oslabí svůj celek.

07:54
    A bude se vylučovat i na straně Liberce. Jakub Mečíř (LIB) inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění.

04:53
    Uvidíme dnešní první přesilovku, Motor je potrestán za příliš mnoho hráčů na ledové ploše, prohřešek odpyká František Bárta.

04:01
    A je vyrovnáno. Jan Bárta zavezl kotouč do útočného pásma, kde vyzvat přesnou přihrávkou k lehké teči ONDŘEJE ŠULEKA, hostující forward se příležitosti nezalekl a překonal Hosnedla. Asistence: Jan Bárta.

00:49
    Výborný začátek severočeského celku, Huňa nalezl na pravé straně volného SAMUELA SOLENSKÉHO, který doslova přeřadil na nejvyšší obrátky a pláchl obráncům, následně kličkou do forhendu dokázal překonat i Kváču. Asistence: Jozef Huňa.

RR

Branky a nahrávky: 1. Solenský (Huňa), 22. Kačírek (Zachar, Mečíř), 34. Havlas (Arlt), 56. Havlas (Zachar, Husa) – 5. Šulek (Bárta J.), 51. Žáček (Hanus, Točík), 52. Šulek (Bárta J.)

Bílí Tygři Liberec: Hosnedl (Vacek) – Klinger (C), Arlt, Husa, Mečíř, Tržický, Starosta – Pokorný, Šír R., Huňa, Havlas, Rubeš, Král, Gecko, Solenský, Svoboda, Zachar, Kačírek, Paločko
    HC Motor České Budějovice: Kváča (Spáčil) – Stehlík, Hanus, Farka, Šanda, Žáček, Michal, Benda – Fencl, Doktor, Šuhaj, Sloboda, Točík, Šulek, Bárta F., Pixa, Panáček (C), Bárta J., Bednařík

Rozhodčí: Wagner – Hejl, Podrazil