Liberec – Č. Budějovice 4:3 (kon.) | Kladno – Chomutov 7:3 (kon.) | HC Plzeň – HC Litvínov 4:3 (kon.)
Sparta – Mladá Boleslav 4:1 (kon.) | Jihlava – Zlín 4:5 (0:1 po s.n.) | Třinec – Vítkovice 3:2 (kon.)
Mountfield HK – Pardubice 2:4 (kon.) | K. Vary – Slavia 1:2 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 5:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
HC Slavia Praha
Čtvrtek 17.09.2015, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • DHL Extraliga juniorů • 5. kolo

Pro dnešek je to od nás z KV Arény vše. Loučí se s vámi Pavel Pelčák a Daniel Kot. (20:15:10)

Tři body nakonec putují hostům do Prahy, kteří dnes ukázali kolektivní hru. Domácí i přes velkou snahu obrátit zápas ve svůj prospěch, nenašli cestu jak překonat slavistickou obranu a připisují si třetí prohru v řadě.

59:40
    Domácí se nedaří udržet puk v útočném pásmu.

59:21
    Hosté požádali o oddechový čas.

59:02
    Domácí to zkouší v šesti.

58:30
    Domácí vyhazují puk a hrají v plném počtu.

58:00
    Domácí si vzali oddechový čas.

57:40
    Hosté se usadili v útočném pásmu a po střele od modré Frček svým zákrokem přerušil hru.

56:54
    Patrik Michálek vyloučen za sekání na dvě minuty plus osobním trestem do konce utkání.

56:22
    Mialn Davídek dohrával střelu od modré čáry, ale sám skončil v bráně sám.

55:49
    Domácí se drží v útočné třetině.

55:35
    Zakázané uvolnění hostů, vhazuje se po Frodlovi levici.

54:25
    Hosté hned z vhazování vystřelili, ale Frček s jistotou chytil.

54:10
    Po pravé straně se prosmíkl Hauzr, ale byl zastaven obranou hostů.

53:50
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazuje se ve středním pásmu.

52:21
    Domácí se snaží propracovávat k šancím, ale dělají také chyby.

51:32
    Hosté dělají mnoho chyb v rozehrávce a nedaří se jim propracovat k bráně domácích. Domácí jsou v plném počtu.

50:53
    Domácí díky obětavým zákrokům vyhazují.

50:05
    Hosté díky přesilové hře si vytvářejí šance, ale Frček je ve svých zákrocích přesný a nepouští žádnou střelu.

49:38
    Za sekání je vyloučen Michal Čejka.

48:52
    Slavisté dělají mnoho chyb a nedaří se jim propracovat do útočné třetiny.

48:33
    Nátlak domácích nepřestává a znovu se vhazuje v útočné třetině domácích.

47:26
    Domácí si vytvořili příležitost při které pálil Daniel Babka, ale Frodl skvěle vychytal.

46:15
    Hraje se velmi zajímavý hokej a oba celky si vytvářejí mnoho šancí.

45:41
    Slavisté si vytvořili šanci, ale nedokázali zakončit.

44:43
    Karlovarští hokejisté se usadili v útočném pásmu a snaží se vytvářet si šance.

42:31
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Domácí dokázali velmi rychle odpovědět. Ondřej se podle hrazení prosmýkl za branku odkud našel před bránou MILANA DAVÍDKA, který bekhendem po zemi pod gólmanem puk do brány. Asistence: Ondřej Beránek, Patrik Michálek.

40:55
    Slavia právě vstřelila branku!
    Hosté si vypracovali hned ze začátku třetiny šanci a LUBOŠ ADAM zvyšuje na 2:0. Asistence: Filip Ječný

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:32.

Hosté hráli v druhé třetině lepší hokej, byli aktivnější a dokázali se ubránit šancím, které si vytvořili domácí. Energetici začali hrát tvrdší hru a vytvářeli si mnoho šancí, které nedokázali proměnit. Slavia hraje pořád svojí hru a nedělá chyby. Do další třetiny bude nastupovat Slavia opět s jednobrankový náskokem.

40:00

39:46
    Domácí sehráli nechtěné postavení mimo hru. Vhazuje se ve středím pásmu.

39:07
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

38:40
    Po obětavém zákroku domácího hráče, se hra přesouvá na polovinu Slavie.

38:25
    Zakázané uvolnění domácích, vhazuje se po levici Frčka.

37:09
    Domácí hráč tečoval puk ve středním pásmu ven s kluziště. Vhazuje se ve středním pásmu.

35:49
    Domácí hrají tvrdě, což se jim nevyplácí.

35:06
    Slavisté účinně brání a nepouštějí energetiky k žádné šanci zakončit.

34:34
    Po špatné domluvě domácího brankáře s obráncem, musí zasahovat.

33:35
    Domácí pokračují v plném počtu, ale tlak hostí neustále pokračuje a domácí neví, jak se dostat do útočné třetiny.

32:56
    Brankář Frček přerušil svým zákrokem trápení domácích.

32:27
    Domácí se osvobozují.

31:26
    Petr Vodička (KVA) vyloučen za hákování. Pro Karlovy Vary je to další oslabení v řadě, které domácím ubírá hodně sil.

30:30
    Domácí pokrývají šance hostů a znemožňují hostům vystřelit.

29:24
    Jakub Vrána (KVA) vyloučen za podražení. Slavia se znovu dostává do útočného pásma.

29:01
    Úplně osamocen stál před Frčkem Zderadička ,ale Frček dobře vyjel z brány a znemožnil hostům vystřelit.

27:06
    Sudí vidí zákrok na hráče Slavie, a tak vylučuje.

26:48
    Vary při hře v útočném pásmu dobře napadaly soupeře, získaly puk a nyní útočí.

25:49
    Ječný uvolnil přihrávkou do mezikruží Viktora Nestrašila, který nikým neatakován minul.

25:12
    Karlovaarští hokejisté měli ted příležitost srovnat skóre, ale nevadařila se jim dorážka.

23:38
    Ondřej Pajk nahazoval z modré čáry a dva útočníci se snažili tečovat jeho střelu.

22:44
    Hosté hrají v plném počtu.

21:57
    Energetici se ujali kotouče a rozjíždí středem kluziště ofenzivní tažení

20:44
    Za napadení je vyloučen Filip Ječný (SLA). Karlovy Vary budou mít příležitost srovnat skóre.

20:28
    Ze začátku třetiny se ujali puku hosté a vytváří si možnosti v útočné třetině.

20:01

V první periodě byli mírně aktivnější domácí a hosté se do ofenzivní fáze dostávali jen zřídka. Domácí měli tedy více ze hry a dokázali si vytvořit hned několik velmi pohledných a nadějných šancí, ale v produktivitě to mírně vázlo. A tak se trefila Slavia. Ta využila své jediné početní výhody a díky střele Filipa Ječného se dostala v první třetině do vedení. To už udržela, a tak má před druhou třetinou mírně navrch.

Další dějství začne zhruba 18:45.

20:00

19:25
    Perfektní přihrávku od hrazení dostal Ondřej Beránek, který si přistrčil puk do forhendu a zápěstím vypálil. Brankář zaměstnal ale pouze svou vyrážečku.

18:58
    Čejka prověřil Frodla nahození od modré, ale pražský gólman byl pozorný.

18:34
    Energetici ztrácejí, a tak v závěru třetiny vrhají veškeré své síly do ofenzivy.

16:47
    Josef Saňa perfektně uvolnil FILIPA JEČNÉHO, a ten přesnou střelou otevřel skóre utkání. Zároveň tak také ukončil karlovarské oslabení. Asistence: Josef Saňa

16:25
    Za zdržování nyní odchází na trestnou lavici Čejka (KVA).

16:19
    Hosté jsou již dávno v plném počtu a nyní okupují útočné pásmo.

15:26
    Ondřej Beránek dostal přihrávku do mezikruží a měl před sebou kus odkryté branky, ale Frodl dokázal vystrčit beton přímo do Ondřejovy střely a svou klec udržel nepokořenou.

15:11
    Hosté se dokázali osvobodit, ale domácí se urychleně vrátili zpět.

14:09
    Domácí si vytvořili velký tlak a vymysleli parádní kombinaci. Kdyby jim lépe vyšla finální přihrávka, stál by Osmík před prázdnou brankou.

13:35
    Tím faulujícím hráčem byl Aleš Furch (SLA), který si odpyká dvě minuty, nakonec za podražení.

13:22
    Bude se vylučovat, u hrazení byl nejspíš hákovaný Vrána.

13:09
    Frodl teď musel kotouč přikrýt před dotírajícím Osmíkem.

11:32
    Domácí si vypracovali velmi slibnou šanci. Puk nahazoval od modré Rulík na branku a v předbrankovém prostoru perfektně stínili a několikrát pak také doráželi karlovarští útočníci. Nejaktivnější byl Jiří Janata, který původně nahození tečoval.

10:57
    Energie se ale musela vracet a opět bude muset začínat až od vlastní branky.

10:26
    Martin Osmík se zmocnil kotouče a bude rozehrávat od vlastní brány.

10:04
    Stále má karlovarská defenziva plné ruce práce, ale nyní se ji podařilo se alespoň osvobodit.

09:04
    Veškeré akce Slavie však zatím drží u velmi disciplinovaných karlovarských beků. Obrana je dnes velmi pevná.

08:16
    Po sérii chyb Západočechů puk uzmuli hosté a ti si nyní vytváří tlak.

07:42
    Pokus Jakuba Dudka byl tečován do ochranné sítě.

07:12
    Teď už to ale zvládla domácí Energie. Karlovy Vary útočí, zatím ale kombinují podél hrazení.

06:45
    O kotouč se nyní bojuje delší dobu ve středním pásmu, nikdo se ho nemůže zmocnit a dostat se s ním do útoku.

05:55
    Energetici se musí nyní vracet. Slavie uniká po levém křídle.

05:30
    Brankář Frodl má nyní nějaké problémy s výstrojí, nejspíše s jeho maskou. Až se problém vyřeší, bude se vhazovat po jeho pravici.

05:08
    Milan Davídek se vysunul na modrou čáru, uvolnil se a vypálil. Nikdo však nestínil před gólmanem, který si na Davídkův pokus počíhal lapačkou.

04:56
    Energie mohla jít do přečíslení, ale Čejka na modré celou šanci přibrzdil a Slavie se stačila vrátit.

04:09
    Hosté udělali chybu při rozehrávce, kterou vystihl Jakub Vrána, který obešel jediného obránce, ale bekhendem už brankáře nepřekonal.

03:18
    Domácí zakotvili v útočné třetině a ihned prověřil brankáře střelou od modré Vodička.

03:02
    Energie si neporozuměla při přechodu do útočného pásma a vystavila se ofsajdovému postavení.

02:27
    Energie ovládla střední pásmo, přes které se nemůže Slavie s kotoučem dostat.

01:43
    Nahození Středočechů pokryl Frček. Bude se vhazovat po jeho levici.

01:21
    Nyní už jsou ale opět v ofenzivě a kombinují za brankou soupeře.

00:47
    Domácí přišli o útočné pásma a poprvé se budou muset zaměřit také na defenzivní činnost.

01:06
    První útok domácích končí zákrokem Frodla, který kotouč pro jistotu přidržel.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Frček (Kuchař) – Michálek, Rulík, Dudek, Vodička, Pajk, Beer – Čejka, Osmík, Davídek – Beránek, Janata, Vrána – Tamáš, Babka, Hendrych – Hauzr, Procházka, Svoboda. Trenér: Jiří Žůrek

HC Slavia Praha: Frodl (Sochůrek) – Adam, Saňa, Hůla, Zderadička, Straka, Valík – Nestrašil, Ječný, Heldák – Furch, Tejral, Poruba – Kohút, Josefus, Červený – Kašek, Mareček, Vyskočil. Trenér: Petr Novák

Rozhodčí: Grech – Havelec, Fiala.

U on-line přenosu z utkání juniorských týmů HC Energie Karlovy Vary a Slavie Praha srdečně vítám všechny příznivce ledního hokeje. Oba celky se spolu na půdě KV Areny střetnou v rámci pátého kola nejvyšší české juniorské soutěže, do které se karlovarský tým vrátil po třech letech v MHL.

HC Energie Karlovy Vary:
    Tam získal mnoho zkušeností, ale jak se zatím zdá, v Česku zatím není schopen jich dostatečně využívat. Po úspěšném vstupu do sezóny vítězstvím 4:0 nad Litvínovem, totiž padla 2:4 v Plzni a poté podlehla na domácím ledě 1:6 Kladnu. Je otázkou, jak si tedy povede pověstná Vlčí smečka, která válcovala ledy v MHL, v dalších kolech. Slavie by si ale měla určitě dát pozor na borce z karlovarské sestavy, kteří ruskou soutěží prošli. Nejnebezpečnější je asi Ondřej Beránek, ale rozhodovat umí také Jakub Vrána a Martin Osmík. Energii navíc jistě pomůže i jeden z dvojice výborných gólmanů.

HC Slavia Praha:
    Slavia má podobnou bilanci. První utkání poměrně jasně ovládla, když přehrála kladenskou juniorku, ale poté podlehla Chomutovu i Plzni a nyní má tři body, stejně, jako domácí. Hosté mají velmi vyrovnaný kádr a nikdo příliš nevyčnívá. Dva góly zatím vstřelili Denis Heldák a Petr Tejral. Nejvíce bodů (4) a asistencí (3) má zase Viktor Nestrašil. To je asi trojice těch nejnebezpečnějších Slávistů, ale domácí by rozhodně neměli podcenit ani jednoho protihráče.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Daniel Kot

Branky a nahrávky: 43. Davídek (Beránek, Michálek) – 17. Ječný (Saňa), 41. Adam (Ječný)

Rozhodčí: Grech – Havelec, Fiala