Bayern – Wolfsburg 5:1 (kon.) | Hertha – Kolín nad Rýnem 2:0 (kon.) | Ingolstadt – Hamburg 0:1 (kon.)
Darmstadt – W. Brémy 2:1 (kon.)
Bayern Mnichov
5:1 (0:1)
VfL Wolfsburg
Úterý 22.09.2015, 20:00 • Allianz Arena, München • Německá Bundesliga • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Bayern Mnichov v úterý večer vyzve v Allianz Aréně v rámci šestého kola Bundesligy a souboje dvou sousedů z tabulky Wolfsburg. Zajímavým střetnutím dvou nejlépe bránících týmů ze špičky nejvyšší německé soutěže Vás s potěšením provede Tomáš Reiner.
    Zápas mezi Bayernem Mnichov a Wolfsburgem bude soubojem úřadujícího mistra s vítězem ligového poháru DFB Pokal.

Bayern Mnichov rozjel nový ročník Bundesligy suverénně a po úvodních pěti kolech má na svém kontě plný zisk 15 bodů, stejně jako první Borussia Dortmund, která je na čele pouze zásluhou lepšího skóre. Bavorský velkoklub v letošní sezóně během úvodních pěti zápasů musel dva duely otáčet, když na hřišti Hoffenheimu prohrával po necelých 60 sekundách a ve druhém střetnutí před vlastním publikem v Allianz Aréně s Augsburgem. Ani jeden z týmů ale Bayern o body nepřipravil a oba zápasy skončily výsledkem 2:1 pro hráče z Mnichova.
    „Pokud se chceme dostat do čela, musíme sešlápnout plyn,“ zní z Bayernu Mnichov před úterním zápasem proti Vlkům.

Wolfsburg se společně s Bayernem Mnichov může pochlubit nejlepší obranou v lize, když během úvodních pěti kol inkasovaly oba týmy pouhé dva góly. Vlci vyhráli tři z úvodních pěti ligových zápasů a ve zbylých dvou remizovali, přičemž oba dva nerozhodné výsledky se urodily na hřišti soupeře. Aktuálně třetí celek německé Bundesligy ztratil body na hřišti nováčka z Ingolstadtu, s kterým remizoval bez branek 0:0, a předtím v Kolíně nad Rýnem. Wolfsburg bude spoléhat na kanonýra Base Dosta, který je se čtyřmi góly nejlepším střelcem svého týmu.
    Fotografie z posledního tréninku Wolfsburgu před zápasem proti Bayernu Mnichov, do kterého se zapojil i Luiz Gustavo.

Vzájemná ligová bilance

Bayern Mnichov neprohrál s Wolfsburgem do ledna letošního roku 11 zápasů v řadě, přičemž deset z nich dokázal vyhrát a jen jeden skončil remízou. Každá série ale jednou končí a Wolfsburg na začátku roku 2015 v loňské sezóně bavorský klub porazil 4:1, když se dvakrát prosadili Bas Dost a Kevin de Bruyne. Své největší vítězství nad Bayernem zaznamenal Wolfsburg v dubnu 2009, kdy zvítězil 5:1 a dosáhl na titul.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Bayern Mnichov: Neuer – Lahm (C), J. Boateng, Alaba, Bernat – Th. Alcântara, Alonso, Arturo Vidal – T. Müller, Götze, Costa.
    Náhradníci: Ulreich – Rafinha, Javi Martínez, Rode, Kimmich, Coman, Lewandowski.

VfL Wolfsburg: Benaglio (C) – Träsch, Naldo, Dante, Ricardo Rodríguez – Guilavogui, Gustavo – D. Caligiuri, M. Kruse, Draxler – Dost.
    Náhradníci: Grün – S. Jung, Klose, Schäfer, Arnold, Schürrle, Bendtner.

Rozhodčí: Tobias Stieler. Asistenti: P. Ittrich, S. Thielert. Čtvrtý rozhodčí: M. Pickel.
    Pohled do Allianz Areny pár minut před výkopem zápasu, v němž suverénní Bayern Mnichov vyzve Wolfsburg.

Hráči obou týmů už jsou seřazeni v tunelu Allianz Areny, odkud za malou chvíli vyjdou na hrací plochu, kde panuje fantastická atmosféra.

Před výkopem zápasu ještě následuje minuta aplausu pro zesnulého Dittmara Cramera, který zemřel v 90 letech a dvakrát s Bayernem Mnichov slavil trofej na evropské scéně.

1

1
    Bayern Mnichov obstaral výkop ostře sledovaného duelu, v němž svěřenci Pepého Guardily hostí v Allianz Aréně ambiciózní celek VfL Wolfsburg!

2
    Bayern v úvodu zápasu kontroluje míč na vlastní polovině a do hry se opět zapojuje David Alaba.

3
    Dante zastavil dlouhý pas směřující do šestnáctky jeho týmu, míč ale odvrátil zpět na kopačku hráčů Bayernu Mnichov.

3
    Dnešní zápas řídí hlavní rozhodčí Tobias Stieler.

4
    David Alaba se opět ujímá rozehrávky Bayernu Mnichov, jeho kolmá přihrávka středem hřiště ale ke zrychlení akce nevedla a Wolfsburg dobře zhustil střed hřiště.

4
    Luiz Gustavo fauloval ve středu hřiště na vlastní polovině a Bayern Mnichov rychle rozehrál.

5
    Pomezní rozhodčí se poprvé zapojil do dnešního zápasu, když odmával ofsajd Mario Götzemu.

6
    Julian Draxler posílal z pravé strany do pokutového území nebezpečný oblouček, u míče byl ale rychle Manuel Neuer. Nebezpečí zažehnáno.

6
    Juan Bernat byl na levé straně čistě obrán o míč a Wolfsburg mohl přejít do rychlého protiútoku, z toho ale vzápětí nic nebylo.

7
    Douglas Costa si navedl míč z pravé strany do středu hřiště a zpoza šestnáctky napřáhl k přízemní střele, ta však nenadělala Diegovi Benagliovi žádné potíže a brankář Wolfsburgu si připsal první úspěšný zákrok.

8
    Douglas Costa posílal z pravé strany šestnáctky na značku pokutového kopu ostrý přízemní centr, Luiz Gustavo byl ale pozorný a míč odkopl za postranní čáru.

9
    Bayern Mnichov je v úvodu zápasu aktivnější a Vlci, jak se Wolfsburgu přezdívá, se začíná ocitat pod tlakem.

10
    Douglas Costa byl faulován Luizem Gustavem, který se po něm sápal zezadu rukama, a Bayern Mnichov bude zahrávat volný přímý kop.

10
    Míč už si staví na místo přestupku Xabi Alonso.

10
    Xabi Alonso se pokoušel na vzdálenější tyč poslat ostrý centr, ten ovšem zamířil pouze do náruče pozorného brankáře Diega Benagliy.

11
    Je za námi úvodních deset minut, po kterých Bayern Mnichov hraje v Allianz Aréně s Wolfsburgem bez branek 0:0.

12
    Bayern ovšem diktuje tempo hry, zatímco Wolfsburg na opačné straně zatím pečlivě brání.

13
    Juan Bernat se nyní zapojil do kombinace Bayernu na pravém křídle.

13
    Arturo Vidal to vzal na sebe a levačkou vypálil zpoza šestnáctky, jeho střela ale skončila zhruba 2 metry nad.
    13. Arturo Vidal (Bayern) vypálil zpoza šestnáctky mimo a Diego Benaglio (Wolfsburg) po jeho střele zasahovat nemusel.

14
    Bayern se během dnešního utkání dostal ke druhé střele, tentokrát ale Diego Benaglio zasahovat nemusel.

15
    Bayern nepříjemně napadal rozehrávku Wolfsburgu a Diego Benaglio měl co dělat, aby míč odkopl do bezpečí.

16
    Bayern dostává Wolfsburg pod velký tlak a hosté nejsou schopní udržet míč na svých kopačkách.

17
    Thomas Müller se dostal ke střele zpoza šestnáctky, která byla hodně prudká, zhruba o tři metry ale minula pravou tyč.

18
    Julian Draxler se natahoval na vzdálenější tyči po centru z pravé strany, míč ale zasáhnout nedokázal.

19
    Dougles Costa mohl nyní poslat Bayern do vedení, jeho střela zpoza šestnáctky letěla těsně nad zemí a směřovala přesně k pravé tyči, Diego Benaglio byl ale připraven a připsal si první ostřejší zákrok!
    19. Douglas Costa (BAY)

20
    Bayern nyní nebyl daleko od vstřelení vedoucího gólu.

21
    Je za námi úvodních 20 minut. Bayern Mnichov hraje ve šlágru 6. kola Bundesligy s Wolfsburgem stále 0:0. Rozhodně se však nenudíme.

22
    Dougles Costa na pravém křídle doběhl prudký míč a poté levačkou posílal na přední tyč prudký centr, ten ovšem odvrátil pozorný Dante.

23
    Dougles Costa je v prvním poločase hodně aktivní a vždy, když se dostane k míči, tak je z toho nebezpečí.

24
    Thomas Müller se pokoušel napadat brankáře Diega Benaglia, ten ale tentokrát v klidu odkopl od své brány.

25
    Ricardo Rodríguez na levé straně pronikal do šestnáctky přes Douglase Costu a ztratil stabilitu, ale faul se nepískal.

26
    Wolfsburg právě vstřelil branku!
    DANIEL CALIGIURI střílí nádherný gól a posílá Wolfsburg do vedení!! Daniel Caligiuri si zpracoval na pravé straně pokutového území dlouhý pas od Juliana Draxlera a poté ho nádhernou střelou napálil pod břevno.
    26. Daniel CALIGIURI - 0:1

27
    Wolfsburg během posledních minut začal vytahovat růžky a nyní fantastickou střelou udeřil.

28
    Manuel Neuer nedokázal na jeho dělovou ránu reagovat a Allianz Arena najednou ztichla.

29
    Wolfsburg zvítězil nad Bayernem naposledy v lednu letošního roku, dokáže ho dnes porazit podruhé?

30
    Daniel Caligiuri fauloval na levé straně svého protihráče a Bayern bude zahrávat standardní situaci.

31
    Dougles Costa napřáhl k nádherné jedovaté střele, když se k němu odrazil míč po centru Xabiho Alonsa, brankář Diego Benaglio byl ale u své levé tyče včas a vytáhl fantastický zákrok!

32
    Bayern rozehrál rohový kop nakrátko, do žádné příležitosti se ale poté nedostal. Xabi Alonso se navíc u rohového praporku dostal do roztržky s protihráčem, všem se ale obešlo pouze s domluvou.

33
    Julian Draxler si navedl míč na pravačku a zpoza šestnáctky napřáhl k prudké střele, ta ovšem zamířila pouze doprostřed brány, kde ji zastavil připravený Manuel Neuer!

34
    Bayern v dnešním zápase hrozí především zásluhou Douglase Costy, brankář Diego Benaglio dnes ale zamkl svou bránu.

35
    Na opačné straně je hodně aktivní Julian Draxler.

36
    VYHRANÉ SOUBOJE: Bayern 48% Wolfsburg 52%

37
    Bayern Mnichov přešel do útoku a po sraženém centru vybojoval rohový kop.

38
    Xabi Alonso rozehrál rohový kop a jeho následný centr skončil pouze v náruči Diega Benaglii, který rychle rozehrál.

38
    Manuel Neuer vyběhl z brány až do středového kruhu, aby míč odvrátil do bezpečí, jenže míč trestuhodně promáchl, a jeho chybu mohl potrestat střelou z vlastní poloviny hřiště Josuha Guilavogui. Jeho střela letěla vzduchem hodně dlouho a nakonec zamířila do levé tyče, od které se odrazila do zámezí!
    38. Josuha Guilavogui (Wolfsburg) málem potrestal neskutečně bláznivý výběh Manuela Neura (Bayern) nádhernou střelou.

39
    Nechybělo mnoho a Bayern mohl prohrávat o dva góly.

40
    Bayern vybojoval další rohový kop, ani tentokrát se ale po centru Xabiho Alonsa k ničemu nedostal.

41
    Do konce prvního poločasu zbývá necelých pět minut a domácí fanoušci ženou Bayern za vyrovnáním.

42
    Žlutou kartu dostává Daniel Caligiuri (VfL Wolfsburg).

43
    Thiago Alcântara šel do souboje příliš ostře a byl mu odpískán útočný faul.

44
    Wolfsburg vybojoval první rohový kop v dnešním zápase a rozehrávky se ujme Julian Draxler.

45
    Julian Draxler hledal na přední tyči Danteho, jeho centr ale domácí dokázali odvrátit.

45+1
    Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.

45+1

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Bayern Mnichov si během prvního poločasu vytvořil několik příležitosti, zejména Douglas Costa byl hodně vidět a několikrát prověřil pozornost Diega Benaglia, ten ale za svá záda gól nepustil a na opačné straně udeřil krásnou střelou pod břevno Daniel Caligiuri. Vzápětí mohl potrestat výběr Manuela Neura do středového kruhu neskutečnou střelou z dálky Josuha Gilavigui, jehož táhlý projektil orazítkoval levou tyč. Skóre po prvním poločase. Bayern Mnichov 0 VfL Wolfsburg 1.
    Fragmenty z prvního poločasu a především gólová radost Daniela Caligiuriho, jehož zásluhou Wolfsburg vede v Allianz Aréně po prvním poločase nad Bayern Mnichov 1:0.

Hráči obou týmů už se vracejí zpět na hrací plochu a dramatický zápas mezi Bayernem Mnichov a Wolfsburgem bude moci za pár okamžiků pokračovat.

46

46
    Wolfsburg obstaral výkop druhého poločasu, před jehož výkopem Bayern sáhl ke dvojitému střídání.

46
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Thiago Alcântara, přichází Robert Lewandowski.

46
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Juan Bernat, přichází Javi Martínez.

47
    Robert Lewandowski je skvělým útočníkem, na jehož jméno ještě stále zřejmě nemohou zapomenout v Borussii Dortmund, kde dříve působil.

48
    Když už jsme u hráčů, kteří dříve působili v dresu Dortmundu, tak v sestavě je také Mario Götze.

48
    Naldo dokázal na levém křídle zastavit Douglase Costu a odvrátil míč za postranní čáru.

49
    Wolfsburg místo razantního odkopu po zastavení útoku zvolil rozehrávku podél levé postranní čáry.

50
    Na hráčích Wolfsburgu je vidět, že si věří.

50
    Robert Lewandowski nemohl krát kvůli ofsajdu, míč ale doběhl Douglas Costa a po odvráceném přízemním centru vybojoval pro svůj tým rohový kop.

51
    Bayern právě vstřelil branku!
    ROBERT LEWANDOWSKI se na vzdálenější levé tyči dostal do zakončení po perfektním přízemním centru z pravého křídla a přízemní střelou pod padajícím Diegem Benagliem uklidil míč do sítě.
    51. Robert LEWANDOWSKI - 1:1

52
    ROBERT LEWANDOWSKI vzápětí skóruje po několika sekundách znovu a Bayern bleskurychle otáčí vývoj zápasu!! Dougles Costa po rozehrávce Wolfsburgu našel krásnou kolmou přihrávkou Roberta Lewandowskiho, který neotálel, míč si rychle zpracoval a druhým dotykem přízemní střelou zamířil přesně k levé tyči.
    52. Robert LEWANDOWSKI - 2:1

53
    Robert Lewandowski dokonale ukázal, proč je jedním z nejlepších útočníku na světě!

54
    Bayern se vzápětí málem dopustil chyby v obraně, pro domácí to ovšem dobře dopadlo.

55
    ROBERT LEWANDOWSKI střílí třetí gól a kompletuje jeden z nejrychlejších hattricků v Bundeslize!! Vypadalo to, že Thomas Müller akci zbrzdil, jenže míč se poté dostal k Robertu Lewandowskimu, jenž orazítkoval tyč, poté napálil obránce, ale třetí střela už skončila v síti.
    55. Robert LEWANDOWSKI - 3:1

56
    Bayern je na koni a na bránu Wolfsburgu se valí jeden útok za druhým!

57
    ROBERT LEWANDOWSKI střílí čtvrtý gól v dnešním zápase a sám válcuje Wolfsburg!! Douglas Costa skvěle odcentroval z levého křídla a Robert Lewandowski odražený míč od Danteho napálil přesně k pravé tyči.
    57. Robert LEWANDOWSKI - 4:1

58
    Wolfsburg musí reagovat a připravuje první střídání.

59
    Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Luiz Gustavo, přichází Maximilian Arnold.

60
    ROBERT LEWANDOWSKI střílí pátý gól v dnešním zápase a Bayern vede jeho zásluhou už 5:1!! Dámy a pánové, to je neskutečné. Je to vůbec realita? Je, a velmi krutá pro Wolfsburg. Polský útočník se parádně opřel do míče po krásném centru Maria Götzeho z pravého křídla a jeho boční nůžky zamířily přesně k levé tyči.
    60. Robert LEWANDOWSKI - 5:1

61
    Bayern Mnichov ještě před deseti minutami prohrával 1:0...

62
    Teď zásluhou Roberta Lewandowskiho vede 5:1!

63
    DRŽENÍ MÍČE: Bayern 57% Wolfsburg 43%

64
    Všichni přítomní jsou přítomni historických okamžiků, na tento zápas se bude hodně dlouho vzpomínat.

65
    Wolfsburg vypálil zpoza šestnáctky, přízemní střela ze střední vzdálenosti ale zamířila hodně mimo

66
    Naldo fauloval Roberta Lewandowskiho a Bayern bude zahrávat volný přímý kop.

67
    Xabi Alonso rozehrál standardní situaci na vzdálenější pravou tyč, kde byl jeho centr odvrácen.

68
    Vzápětí se dostal ke střele Thomas Müller, ale jeho pokus zamířil pouze doprostřed brány, kde byl připravený Diego Benaglia!

69
    Robert Lewandowski byl blízko ke vstřelení šestého gólu, ale hosté tentokrát nějakým zázrakem přežili!

70
    Bláznivý zápas se nyní trochu uklidnil, ale opravdu jen trochu.

71
    Do konce zápasu zbývá necelých 20 minut, Bayern vede nad Wolfsburgem 5:1.

72
    Bayern kontroluje vývoj zápasu a Wolfsburg je na kolenou.

73
    Na lavičce Bayernu se připravuje poslední střídání.

74
    Žlutou kartu dostává Ricardo Rodríguez (VfL Wolfsburg).

75
    Wolfsburg v prvním poločase dobře bránil, po přestávce a příchodu Roberta Lewandowskiho se ale jeho hra naprosto rozpadla.

76
    Až je mi dámy a pánové Wolfsburgu líto.
    Robert Lewandowski vstřelil nejrychlejší hattrick v historii Bundesligy!

77
    Vedete v Allianz Aréně, ale najednou jako by mávnutím kouzelného proutku prohráváte 5:1.

78
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Xabi Alonso, přichází Joshua Kimmich.

78
    Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Bas Dost, přichází Nicklas Bendtner.

78
    Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Max Kruse, přichází André Schürrle.

79
    Lewandowski napřáhl k dalšímu voleji, který tentokrát srazil na rohový kop obětavý Dante.

80
    Střídající Kimmich rozehrál rohový kop, domácí se ale k šestému hřebíčku do rakve Wolfsburgu nedostali.

81
    Bayern přesně kombinuje a a nepouští Wolfsburg naprosto k ničemu.

82
    Žlutou kartu dostává Arturo Vidal (Bayern Mnichov).

83
    Nicklas Bendtner se ocitl v ofsajdu a Bayern mohl v klidu rozehrávat.

84
    VYHRANÉ SOUBOJE: Bayern 54% Wolfsburg 46%

85
    Nedávno jsme diskutovali, že je hrozné, jaké částky kluby za hráče vyplácí, ale v případě Roberta Lewandowskiho už se nedivím.

86
    Zbytek zápasu se v poklidu dohrává a hráči Wolfsburgu jsou za to určitě rádi.

87
    Bayern rozvíjí středem hřiště další nebezpečný útok.

88
    Robert Lewandowski tentokrát přihrál do druhé vlny nabíhajícímu Thomasovi Müllerovi, jehož následná střela zamířila těsně nad!

89
    Wolfsburg vypálil ze střední vzdálenosti, jeho pokus ale zamířil mimo.

90
    Běží poslední minuta zápasu, nad který netřeba nic nastavovat.

90

Robert Lewandowski přišel na hřiště během poločasové přestávky, aby smazal jednobrankový náskok Wolfsburgu, a to se mu více než podařilo. Robert Lewandowski zkompletoval nejrychlejší hattricků v historii Bundesligy a stal se prvním střídajícím hráčem, který v jednom zápase nastřílel pět gólů. Konečný výsledek nezapomenutelného utkání. Bayern Mnichov 5 Wolfsburg 1. (21:55:23)
    Fotografie, která nepotřebuje komentář. Co říkáte?

Tomáš Reiner

Branky: 51. Lewandowski, 52. Lewandowski (Costa), 55. Lewandowski, 57. Lewandowski, 60. Lewandowski (Götze) – 26. D. Caligiuri (Draxler)

Karty:   82. Arturo Vidal (BAY) – 42. D. Caligiuri (WOF), 74. Ricardo Rodríguez (WOF)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 12:2. Střely mimo: 5:5. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 10:12.
    Bayern Mnichov: Neuer – Lahm (C), J. Boateng, Alaba, Bernat (46. Javi Martínez) – Th. Alcântara (46. Lewandowski), Alonso (78. Kimmich), Arturo Vidal – T. Müller, Götze, Costa.

VfL Wolfsburg: Benaglio (C) – Träsch, Naldo, Dante, Ricardo Rodríguez – Guilavogui, Gustavo (59. Arnold) – D. Caligiuri, M. Kruse (78. Schürrle), Draxler – Dost (78. Bendtner).

Diváci: 75000