Chabarovsk – Kazaň 1:0 (2:1 po s.n.) | Vladivostok – Toljatti 1:0 (kon.) | Novokuzněck – Jaroslavl 1:4 (kon.)
Novosibirsk – Soči 3:2 (2:1 po s.n.) | Jekatěrinburg – Minsk 1:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – N.Novgorod 3:2 (kon.)
CSKA Moskva – Omsk 2:0 (kon.) | Čerepovec – Barys 5:4 (po pr.) | Petrohrad – Riga 1:4 (kon.)
SKA Petrohrad
1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Dinamo Riga
Úterý 29.09.2015, 18:30 • Ice Palace • KHL

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera! (20:50:58)

Hokejisté Dinama Riga překvapivě vítězí na ledě Petrohradu 1:4 a přerušili tak sérii pěti porážek v řadě! Lotyšský celek položil základ úspěchu už v první třetině, ve které jim zajistil dvoubrankový náskok Miks Indrašis. Ve 23. minutě pak zvýšil už na 0:3 v přesilovce Lauris Darzinš. Domácí se poté nadechli k velkému náporu, ale vytěžili z něj pouze kuriózní trefu Maxima Čudinova ze 37. minuty, kdy si puk srazil do vlastní klece brankář Eriksson. V závěrečné dvacetiminutovce si hráči Dinama vítězství pohlídali a 25 sekund před koncem ještě přidali pojistku. Kovalčuk totiž namazal puk Gunarsovi Skvorcovovi, jenž střelou do prázdné branky uzavřel výsledek.

Střely na branku ve 3. třetině – 10:7, celkem – 33:23.

Gunars SKVORCOVS - 1:4

59:35
    Riga právě vstřelila branku!
    Nechtěnou asistenci si připisuje Ilja Kovalčuk, jehož zadovka našla pouze hůl GUNARSE SKVORCOVSE, jenž z mezikruží snadno trefil prázdnou domácí klec. Je rozhodnuto!

59:03
    Nyní ale dostali puk do středního pásma a alespoň část z nich může vystřídat.

58:50
    Hraje se před brankou Rigy, hráči Dinama jsou už unavení.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:29
    Ano! Ježov zůstal na střídačce.

57:28
    Oddechový čas domácího týmu. Trenér Nazarov zřejmě chystá power-play.

56:58
    Střelu Mikelise Redlihse Ježov zachytil do lapačky a rychle rozehrál na své spoluhráče.

56:30
    Meija vyvezl kotouč do útočného pásma a Dinamo může šetřit cenný čas.

55:20
    Šipačjov předával kotouč ze druhé vlny najíždějícímu Kutějkinovi. Střela domácího obránce ale mířila do středu branky a Eriksson ji vyrazil.

54:57
    Domácí už mají na vyrovnání jen pět minut!

53:33
    Mohlo být hotovo! Indrašis si před brankou několikrát vyměnil kotouč s Darzinšem a nakonec zakončoval k bližší tyči svatyně SKA. Ježov si ji ale pohlídal a našel puk v lapačce.

52:43
    Arťuchin na ledě, domácí v plném počtu.

52:14
    Hosté se v přesilovce nikam moc neženou. Snaží se především odehrát poklidné dvě minuty.

51:26
    Nahození Chochrjakova ze středního pásma vyrazil Eriksson do ochranné sítě. Vhazuje se před brankou Dinama.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 37. Čudinov (Kablukov, Bělov) – 14. Indrašis (Darzinš), 19. Indrašis (Kundrátek), 23. Darzinš (K. Redlihs), 60. Skvorcovs

SKA Petrohrad: Koskinen (od 14. min Ježov) – Čudinov, Bělov, Zubarev, Jakovlev, Rukavišnikov, Kalinin, Kutějkin, Judin – Koskiranta, Lindström, Kovalčuk (C) – Dadonov, Burdasov, Šipačjov – Kablukov, Ketov, Arťuchin – Chochrjakov, Ponikarovskij, Dergačjov.
    Dinamo Riga: Eriksson (Sedláček) – Seigo, Galvinš, K. Redlihs, Kundrátek, Sotnieks, Jerofejevs, Locans – M. Redlihs, Sestito, Meija – Darzinš (C), Leino, Indrašis – Skvorcov, Saulietis, Džerinš – Berzinš, Jelisejevs, Bukarts.

Rozhodčí: Anisimov, Beljajev – Gorděnko, Tomilov