Chabarovsk – Kazaň 1:0 (2:1 po s.n.) | Vladivostok – Toljatti 1:0 (kon.) | Novokuzněck – Jaroslavl 1:4 (kon.)
Novosibirsk – Soči 3:2 (2:1 po s.n.) | Jekatěrinburg – Minsk 1:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – N.Novgorod 3:2 (kon.)
CSKA Moskva – Omsk 2:0 (kon.) | Čerepovec – Barys 5:4 (po pr.) | Petrohrad – Riga 1:4 (kon.)
SKA Petrohrad
1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Dinamo Riga
Úterý 29.09.2015, 18:30 • Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Přeji hezký den všem čtenářům onlajnů! Kontinentální hokejová liga pokračuje i v úterý a já Vám prostřednictvím textové on-line reportáže přiblížím utkání mezi obhájci Gagarinova poháru, SKA Petrohrad a Dinamem Riga. Favoritem zápasu je celek SKA, který se po pomalejším začátku sezóny pomalu zvedá a stoupá tabulkou vzhůru. Naopak lotyšský celek je druhým nejhorším v celé Západní konferenci.

Dinamo Riga:
    Lotyši nasbírali ze 14 odehraných zápasů 6 bodů a v tabulce Západní konference jim patří předposlední třinácté místo. Dinamo srazila především aktuální nelichotivá série pěti zápasů, během které získalo pouze dva body za remízy po 60 minutách proti bratislavskému Slovanu. Celkově Riga vyhrála z posledních osmi utkání jen jednou. Stalo se tak 14. září na ledě Vladivostoku – 4:2.

SKA Petrohrad:
    Obhájci Gagarinova poháru začali sezónu velmi pozvolna a v jejím úvodu se dokonce nacházeli mimo elitní osmičku konferenční tabulky. Nyní se už ale zvedli a se ziskem 24 bodů ze 14 zápasů se posunuli na sedmé místo. SKA z posledních pěti zápasů prohrálo jen jeden. Naposledy si navíc hráči Petrohradu vyšlápli na dva velmi silné soupeře. Nejprve přivezli vítězství 2:1 z ledu Moskevského CSKA a poté před svými fanoušky zdolali 6:3 Jokerit. V tomto duelu zazářila především druhá útočná formace ve složení Dadonov (2+2), Šipačjov (0+3), Burdasov (2+3).

Který z týmů vyhraje první třetinu?

SKA Petrohrad: Koskinen (Ježov) – Čudinov, Bělov, Zubarev, Jakovlev, Rukavišnikov, Kalinin, Kutějkin, Judin – Koskiranta, Lindström, Kovalčuk (C) – Dadonov, Burdasov, Šipačjov – Kablukov, Ketov, Arťuchin – Chochrjakov, Ponikarovskij, Dergačjov.

Dinamo Riga: Eriksson (Sedláček) – Seigo, Galvinš, K. Redlihs, Kundrátek, Sotnieks, Jerofejevs, Locans – M. Redlihs, Sestito, Meija – Darzinš (C), Leino, Indrašis – Skvorcov, Saulietis, Džerinš – Berzinš, Jelisejevs, Bukarts.

Rozhodčí: Anisimov, Beljajev – Gorděnko, Tomilov.

Dozněly hymny Lotyšska a Ruska, nyní už přijde na řadu úvodní vhazování.

00:01

01:34
    Domácí začali zápas aktivně. Šanci Dadonova skvěle zlikvidoval Eriksson, který zasáhl proti střele z bezprostřední blízkosti.

02:16
    Nyní pálil nepříjemně Lindström a Eriksson kotouč jen vyrazil před sebe. Naštěstí pro něho stačil jeden z jeho obránců vyhodit na icing.

03:31
    Protiútok Rigy zakončoval Mikelis Redlihs, Koskinena nepřekonal.

04:08
    Koskinen nyní raději přidržel puk, který poskakoval před jeho brankovištěm.

04:43
    Dinamo se osměluje a začíná být před brankou SKA nebezpečné.

05:15
    Hostující Steven Seigo fauloval Arťuchina, který se natlačil před branku a jde pykat na trestnou lavici.

05:51
    Hosté přežili úvodní přesilovkový tlak SKA a vyhodili.

06:44
    Domácí to dvakrát sehráli na Lindströma, který dvakrát pálil z pravého kruhu. Ani jedna z jeho ran do sítě nepropadla.

07:16

07:46
    Koskinen si před dotírajícím Saulietisem netroufl rozehrát a raději přerušil hru.

08:12
    Dergačjovův pokus vyrazil betonem Eriksson.

08:59
    Domácí v postavení mimo hru.

09:35
    Střelu Čudinova zblokovala hostující obrana a Riga může jít dopředu.

09:46
    Do střely Jelisejevse vložil hůl bránící hráč a kotouč skončil až v ochranné síti.

10:40
    Druhá přesilovka Petrohradu, na trestnou lavici usedl Gints Meija.

11:14
    Eriksson vyrazil ránu Kovalčuka jen před sebe a může být rád, že Kutějkin dorážku promáchl.

11:39
    Nyní už má hostující gólman puk v lapačce.

12:24
    Hosté jsou pod velkým tlakem, ale zatím drží nerozhodný stav.

12:50
    Hosté oslabení přežili a Gints Meija dokonce málem naskočil z trestné lavice přímo do brejku. Domácí měli štěstí, že mu puk utekl do rohu.

13:55
    Riga právě vstřelila branku!
    MIKS INDRAŠIS se raduje z poměrně kuriózního zásahu! Domácí obránce sice zblokoval jeho střelu z levého kruhu, ale útočník Dinama se před brankou znovu protlačil k puku, který posunul směrem na Koskinena. Černý kus gumy projel mezi betony finského brankáře domácích a zastavil se až těsně za brankovou čarou. Asistence: Lauris Darzinš.
    Miks INDRAŠIS - 0:1

13:55
    A domácí kouč Nazarov střídá gólmany! Místo Koskinena jde na led Ilja Ježov.

15:59
    Anton Burdasov měl na holi vyrovnání, když se řítil sám na Erikssona, ale svůj únik neproměnil! Eriksson zaklapl betony včas.

16:57
    Lotyši opět nebezpečně zahrozili, Ježov byl však na místě.

17:22
    Máme tu reklamní přestávku.

19:00
    Je to 0:2 pro Rigu a opět se trefil MIKS INDRAŠIS! Střelu Tomáše Kundrátka ještě Ježov vyrazil, ale dorážející Indrašis se už trefil přesně pod jeho vyrážečku. Asistence: Tomáš Kundrátek.
    Miks INDRAŠIS - 0:2

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina byla pro Rigu velmi úspěšná! Dinamo se v ní totiž ujalo dvoubrankového vedení, když oba góly vstřelil Miks Indrašis. Ten v prvním případě lacině prostrčil kotouč mezi Koskinenovými betony a domácí kouč finského brankáře raději vystřídal a minutu před koncem periody překonal také náhradníka Ježova, za jehož záda dorazil Kundrátkovu ránu. Petrohrad si vytvořil poměrně hodně šancí, ale žádnou z nich domácí nedokázali proměnit.

Střely na branku v 1. třetině – 10:7.

Další třetina začne přibližně v 19:18.

Aktéři utkání jsou zpět na ledě, za malou chvilku začne druhá perioda.

20:01

20:19
    Po přejetí modré čáry střílel Sestito, jeho pokus ale nedolétl až na Ježova.

20:41
    Koskiranta velmi pohotově sklepával letící puk ze vzduchu, ale Eriksson ho našel pod betony.

21:08
    Druhá lajna Rigy předvedla pěknou akci na jejímž konci byl Darzinš. Lotyšský reprezentant ale pouze nechal vyniknout Ježova.

21:26
    Dvouminutový trest za sekání obdržel domácí Jevgenij Arťuchin.

22:31
    Darzinš před brankou tečoval kotouč a poté i dorážel. Puk je ale pod Ježovem.

22:51
    Domácí jsou už ve velkých problémech! Z levé strany vypálil kapitán Dinama LAURIS DARZINŠ a kotouč po odrazu o vzdálenější tyčku zapadl do sítě – 0:3. Asistence: Krisjaniš Redlihs.
    Lauris DARZINŠ - 0:3

24:10
    A mohlo to být o čtyři branky! Berzinš v přečíslení 2 na 1 nahrál Bukartsovi, který měl před sebou poloodkrytou klec. Ježov ale dokázal koncem betonu puk vyrazit!

25:36
    Střela Ponikarovského končí jen na hrudi Erikssona, jenž přerušuje hru.

26:12
    Domácí se snaží odpovědět náporem, ale obrana Rigy zatím funguje dobře.

26:27
    Šipačjov nahrával mezi kruhy Burdasovovi, jemuž ale obránce zablokoval hokejku.

27:34
    Kutějkin se nechal v obranném pásmu obrat o puk Mikelisem Redlihsem. Domácí obránce měl štěstí, že akce Rigy skončila za brankou.

27:54
    Riga bude hrát další přesilovku. Domácí lavička dostala trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

28:41
    Hosté si vytvořili pár zajímavých situací před brankovištěm Ježova, ale nyní se už SKA podařilo vyhodit.

29:01
    Další vyhození Petrohradu.

29:38
    Domácí hrají druhou minutu oslabení výborně a soupeře k ničemu nepouštějí.

29:55
    Petrohrad je kompletní.

30:39
    Nejprve střílel z pravého kruhu Burdasov a Eriksson puk jen lehce škrtl vyrážečkou. I to však stačilo, aby černá pryž jeho klec minula. Poté pálil od modré Judin a to už švédský gólman jistým zákrokem přerušil hru.

31:20
    Velké šance Petrohradu! Nejprve střílel z mezikruží Kovalčuk a Eriksson kotouč s velkým štěstím vyrazil hřbetem lapačky tak, že hrací předmět proklouzal pár centimetrů vedle tyčky! O chvíli později pálil z podobné pozice Lindström, který trefil rameno hostujícího gólmana.

32:27
    Riga nyní čelí obrovskému náporu obhájců Gagarinova poháru, ovšem stále drží vedení 0:3.

33:11
    Kundrátkovo skákavé nahození ze středního pásma raději podržel Ježov.

33:19
    Miks Indrašis útočil na hattrick! Hostující útočník však před Ježovem neuspěl ani nadvakrát.

34:03
    Ponikarovskij na modré neudržel kotouč a musí spěchat do středního pásma.

35:21
    Riga stále drží velmi příznivý výsledek, domácím dnes zatím není přáno.

35:54
    Tomáš Kundrátek přizvedl nad branku střelu Kovalčuka z pravého kruhu, která by jinak zaváněla gólem!

36:43
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Joacim Eriksson si dnes už zřejmě vybral štěstí dost a tak inkasuje hodně kuriózní gól! MAXIM ČUDINOV sice od modré netrefil branku, ale puk se od zadního mantinelu odrazil zpět do brankoviště a hostující gólman si ho betonem srazil za brankovou čáru – 1:3. Asistence: Ilja Kablukov a Anton Bělov.
    Maxim ČUDINOV - 1:3

37:21
    To je neuvěřitelné! Domácí zcela rozebrali obranu soupeře a Ilja Kovalčuk už to měl, jak se říká, do prázdné! Vyhlášený kanonýr však z bezprostřední blízkosti přestřelil!

38:54
    Přesilová hra pro domácí! Tim Sestito dostal dvě minuty za držení.

39:35
    Ilja Kovalčuk přejel modrou čáru a vyzkoušel Erikssona ostrým projektilem. Hostující gólman však švihl lapačkou a posléze v ní našel kotouč.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Také po druhé třetině drží Riga dvougólový náskok. Pro hosty to bylo dokonce ještě veselejší, ve 23. minutě totiž Lauris Darzinš zvýšil v přesilovce už na 0:3. Petrohrad si poté vytvořil velký tlak, brankář Eriksson několikrát ani nevěděl, jak zasáhl, ale ve 37. minutě přeci jen inkasoval. Rána Maxima Čudinova se odrazila od zadního mantinelu tak, že si gólman Dinama sám srazil puk za brankovou čáru. Favorizovaný Petrohrad tak prohrává s Rigou po čtyřiceti minutách 1:3.

Střely na branku ve 2. třetině – 13:9, celkem – 23:16.

Třetí třetina začne přibližně ve 20:11.

A jdeme na třetí třetinu. Dokáže tým SKA s utkáním ještě něco udělat?

40:01

40:22
    V oslabení zaútočil Ville Leino a Ježov měl co dělat, aby kotouč mířící pod břevno lapačkou alespoň vyrazil!

40:55
    Dinamo v plném počtu.

40:59
    Domácí mohli udeřit těsně po skončení své přesilovky! Lindström naservíroval puk před branku Kovalčukovi, jehož zakončení vytěsnil Eriksson špičkou betonu do tyčky!

42:35
    Pronikajícího Chochrjakova vrazil na mantinel Kundrátek. Podle rozhodčích byl zákrok českého obránce čistý.

43:20
    Darzinš z osy kluziště těsně minul Ježovovu svatyni!

43:29
    Za podražení odchází na trestnou lavici Ville Leino. Přesilovka pro SKA.

44:20
    Domácí mačkají čtveřici bránících hráčů Rigy!

44:30
    Jenže chybují v kombinaci a hosté tak mohli vyhodit.

45:02
    Riga se opět osvobozuje a domácím utíkají cenné sekundy.

45:33
    Hosté v plném počtu, stále se ale hraje v jejich obranném pásmu.

46:56
    Mikelis Redlihs se nejprve snažil před brankou prostrčit puk na najíždějícího spoluhráče, ale přihrávku zblokoval Zubarev. Kotouč se však na hůl Redlihse vrátil a Petrohrad musel podržet Ježov!

47:38
    Dadonov rychle nabral směr branka Rigy a Eriksson musel zasahovat. Předtím zažil nepříjemný moment domácí obránce Rukavišnikov, jenž dostal kotoučem do tváře po střele Saulietise. Bek Petrohradu je už ale na své střídačce a snad bude v pořádku.

47:57
    Eriksson pokryl hned několik dorážek domácích hráčů. V tomto závaru byl aktivní zejména Koskiranta.

49:49
    Hosté drží i v polovině třetí třetiny dvoubrankový náskok.

49:58
    Před brankou promáchl bekhendem Kovalčuk.

50:42
    Jevgenij Arťuchin zasáhl protihráče holí do tváře a je vyloučen na dvě miuty.

51:26
    Nahození Chochrjakova ze středního pásma vyrazil Eriksson do ochranné sítě. Vhazuje se před brankou Dinama.

52:14
    Hosté se v přesilovce nikam moc neženou. Snaží se především odehrát poklidné dvě minuty.

52:43
    Arťuchin na ledě, domácí v plném počtu.

53:33
    Mohlo být hotovo! Indrašis si před brankou několikrát vyměnil kotouč s Darzinšem a nakonec zakončoval k bližší tyči svatyně SKA. Ježov si ji ale pohlídal a našel puk v lapačce.

54:57
    Domácí už mají na vyrovnání jen pět minut!

55:20
    Šipačjov předával kotouč ze druhé vlny najíždějícímu Kutějkinovi. Střela domácího obránce ale mířila do středu branky a Eriksson ji vyrazil.

56:30
    Meija vyvezl kotouč do útočného pásma a Dinamo může šetřit cenný čas.

56:58
    Střelu Mikelise Redlihse Ježov zachytil do lapačky a rychle rozehrál na své spoluhráče.

57:28
    Oddechový čas domácího týmu. Trenér Nazarov zřejmě chystá power-play.

57:29
    Ano! Ježov zůstal na střídačce.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:50
    Hraje se před brankou Rigy, hráči Dinama jsou už unavení.

59:03
    Nyní ale dostali puk do středního pásma a alespoň část z nich může vystřídat.

59:35
    Nechtěnou asistenci si připisuje Ilja Kovalčuk, jehož zadovka našla pouze hůl GUNARSE SKVORCOVSE, jenž z mezikruží snadno trefil prázdnou domácí klec. Je rozhodnuto!
    Gunars SKVORCOVS - 1:4

Hokejisté Dinama Riga překvapivě vítězí na ledě Petrohradu 1:4 a přerušili tak sérii pěti porážek v řadě! Lotyšský celek položil základ úspěchu už v první třetině, ve které jim zajistil dvoubrankový náskok Miks Indrašis. Ve 23. minutě pak zvýšil už na 0:3 v přesilovce Lauris Darzinš. Domácí se poté nadechli k velkému náporu, ale vytěžili z něj pouze kuriózní trefu Maxima Čudinova ze 37. minuty, kdy si puk srazil do vlastní klece brankář Eriksson. V závěrečné dvacetiminutovce si hráči Dinama vítězství pohlídali a 25 sekund před koncem ještě přidali pojistku. Kovalčuk totiž namazal puk Gunarsovi Skvorcovovi, jenž střelou do prázdné branky uzavřel výsledek.

Střely na branku ve 3. třetině – 10:7, celkem – 33:23.

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera! (20:50:58)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 37. Čudinov (Kablukov, Bělov) – 14. Indrašis (Darzinš), 19. Indrašis (Kundrátek), 23. Darzinš (K. Redlihs), 60. Skvorcovs

SKA Petrohrad: Koskinen (od 14. min Ježov) – Čudinov, Bělov, Zubarev, Jakovlev, Rukavišnikov, Kalinin, Kutějkin, Judin – Koskiranta, Lindström, Kovalčuk (C) – Dadonov, Burdasov, Šipačjov – Kablukov, Ketov, Arťuchin – Chochrjakov, Ponikarovskij, Dergačjov.

Rozhodčí: Anisimov, Beljajev – Gorděnko, Tomilov