Ingolstadt – Frölunda 4:2 (kon.)
ERC Ingolstadt
4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
Frölunda HC
Úterý 29.09.2015, 19:30 • Frölundaborgs Isstadion, Göteborg • Hokejová Liga mistrů • 1/16 finále

V utkání zvítězil nakonec Ingolstadt, který porazil švédskou Frölundu 4:2. Domácí tým v první třetině prohrával o dvě branky, ale ve zbytku utkání Ingolstadt dokázal zmobilizovat síly a čtyřmi brankami otočit zápas ve svůj prospěch. Každopádně Frölunda prohrála, ačkoli na počet střel vyhrála 51:26! (21:57:43)

59:00
    Švédský celek už má nyní na vyrovnání pouze posední minutu.

58:06
    Domácí již hrají v plném počtu.

57:05
    Pielmier nyní kryl i ránu od modré, Frölundě ještě zbývá minuta z přesilovky.

56:06
    McNeill (ING) vyloučen za držení.

55:04
    Domácí Alexander Barta dobře střílel, ale Gustafsson jeho pokus vyrazil.

54:00
    Každopádně Frölunda dnes poslala na branku Ingolstadtu 48 střel a zaznamenala pouze dvě branky.

53:25
    Nyní byl Pielmier ale v permanenci, ale gólman Ingolstadtu dnes podává výborný výkon!

51:54
    Frölundě se nedaří, nedokáže podržet puk, ani se dostávat do šancí.

50:11
    Ingolstadt hýří aktivitou a je aktivní, naopak Frölunda je ve velkém útlumu.

49:00
    Rodí se nám tu překvapení, Ingolstadt čtyřmi brankami otočil zápas ve svůj prospěch.
    48:37 Petr TATÍČEK - 4:2

48:37
    Ingolstadt právě vstřelil branku!
    Po přesném pasu Laliberteho se dokázal kličkou prosadit a dostat puk za záda Gustafssona český útočník PETR TATÍČEK. Asistence: John Laliberte, Brian Lebler.

45:58
    Frölunda hrála výborně v první třetině, ale postupem času se mnohem více do hry dostává Ingolstadt.

44:12
    Bengtsson zkusil pozornost Pielmiera. Bude se vhazovat.

43:14
    Ingolstadt předvádí kvalitní hru a Frölunda se příliš neprosazuje.

42:54
    Domácí mohli skórovat, ujížděli dva na jednoho, ale Irmen pálil vedle!

42:33
    Schopper (ING) vyloučen za sekání.

Martin Pešout

Branky a nahrávky: 12. Greilinger (Kronthaler), 32. Irmen (Kubalík, Barta), 38. Ross (Irmen, Elsner), 49. Tatíček (Laliberte, Lebler) – 2. Lundqvist (Abott), 6. Lehkonen (Bengtsson)

ERC Ingolstadt: Pielmier (Eisenhut) – Kohl, McNeill, Koppchen, Schopper, Friesen, Wagner, Kronthaler, T. Pielmier – Greillinger, Tatíček, Laliberte – A. Barta, Kubalík, Lebler – Elsner, Ross, Irmen – B. Barta, Davídek.
    Frölunda HC: Gustafsson (Johansson) – Fantenberg, Larsson, Bengtson, Tommernes, Persson, Falth, Lauridsen, Karlsson – Lasch, Carlsson, Lundqvist – Johnson, Sundstrom, Abbott – Lehkonen, Figren, Dahlstrom – Roselli Olsen, Lasu, Stalberg.

Rozhodčí: Suorsa (FIN), Piechaczek – Gossmann, Büse (všichni GER).