Ingolstadt – Frölunda 4:2 (kon.)
ERC Ingolstadt
4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
Frölunda HC
Úterý 29.09.2015, 19:30 • Frölundaborgs Isstadion, Göteborg • Hokejová Liga mistrů • 1/16 finále

V utkání zvítězil nakonec Ingolstadt, který porazil švédskou Frölundu 4:2. Domácí tým v první třetině prohrával o dvě branky, ale ve zbytku utkání Ingolstadt dokázal zmobilizovat síly a čtyřmi brankami otočit zápas ve svůj prospěch. Každopádně Frölunda prohrála, ačkoli na počet střel vyhrála 51:26! (21:57:43)

59:00
    Švédský celek už má nyní na vyrovnání pouze posední minutu.

58:06
    Domácí již hrají v plném počtu.

57:05
    Pielmier nyní kryl i ránu od modré, Frölundě ještě zbývá minuta z přesilovky.

56:06
    McNeill (ING) vyloučen za držení.

55:04
    Domácí Alexander Barta dobře střílel, ale Gustafsson jeho pokus vyrazil.

54:00
    Každopádně Frölunda dnes poslala na branku Ingolstadtu 48 střel a zaznamenala pouze dvě branky.

53:25
    Nyní byl Pielmier ale v permanenci, ale gólman Ingolstadtu dnes podává výborný výkon!

51:54
    Frölundě se nedaří, nedokáže podržet puk, ani se dostávat do šancí.

50:11
    Ingolstadt hýří aktivitou a je aktivní, naopak Frölunda je ve velkém útlumu.

49:00
    Rodí se nám tu překvapení, Ingolstadt čtyřmi brankami otočil zápas ve svůj prospěch.
    48:37 Petr TATÍČEK - 4:2

48:37
    Ingolstadt právě vstřelil branku!
    Po přesném pasu Laliberteho se dokázal kličkou prosadit a dostat puk za záda Gustafssona český útočník PETR TATÍČEK. Asistence: John Laliberte, Brian Lebler.

45:58
    Frölunda hrála výborně v první třetině, ale postupem času se mnohem více do hry dostává Ingolstadt.

44:12
    Bengtsson zkusil pozornost Pielmiera. Bude se vhazovat.

43:14
    Ingolstadt předvádí kvalitní hru a Frölunda se příliš neprosazuje.

42:54
    Domácí mohli skórovat, ujížděli dva na jednoho, ale Irmen pálil vedle!

42:33
    Schopper (ING) vyloučen za sekání.

40:30
    Hostující Tommernes střílel hned po buly, ale Pielmier byl připraven.

40:26
    Ingolstadt zahájil třetí třetinu zakázaným uvolněním.

40:01

Ingolstadt dokázal otočit zápas z 0:2 na 3:2 a momentálně vede! Po mizerné první třetině domácí podstatně zlepšili hru a hráli mnohem lépe.

Počet střel:
    Ingolstadt – 21
    Frölunda – 30

40:00

38:51
    Domácí ožili a zaměstnávají gólmana Gustafssona.
    37:59 Jared ROSS - 3:2

37:59
    Ingolstadt se dostává do vedení a otáří skóre z 0:2 na 3:2, to je překvapení! Prosadil se JARED ROSS. Asistence: Daniel Irmen, David Elsner.

37:00
    Nahození od modré pokryl Gustafsson, bude se vhazovat.

36:12
    Pokračuje vyrovnaný boj, hra se přelévá nyní na obě strany.

35:42
    Domácí hrají v plném počtu.

33:42
    Petr Tatíček (ING) vyloučen za hákování.

33:11
    Komerční přestávka.

32:12
    Icing Frölundy.

32:00
    Kdo by to byl řekl, že Ingolstadt dokáže vyrovnat poté, co Frölunda hrála v první třetině tak aktivně a mohla vstřelit hned několik branek.
    31:14 Daniel IRMEN - 2:2

31:14
    Domácí tým přece jen vyrovnává! Vzruchu před brankou využil DANIEL IRMEN, který doklepl puk do branky poté, co se snažil Kubalík zaskočit gólmana vyjetím zpoza branky. Asistence: Tomáš Kubalík, Alexander Barta.

28:02
    Johan Sundstrom (FRÖ) vyloučen za sekání.

27:43
    Ve druhé třetině je Ingolstadt poměrně aktivní a předvádí lepší hru než v úvodu zápasu.

27:27
    Znovu Lebler byl aktivní před brankou Frölundy.

26:52
    Domácí Lebrer to nyní dobře zkoušel. Po delší době gólman Frölundy musel předvést opravdu pěkný zákrok.

24:02
    Nyní musel zasahovat i Gustafsson. Němci hrají v úvodu druhé třetiny aktivněji než v první periodě.

23:50
    Pielmier byl v permanenci, ale gólman německého týmu nadále drží svůj tým.

22:56
    Hostující Roselli Olsen svým pokusem trefil lapačku Pielmiera.

21:43
    Nyní zahrozil Ingolstadt, ale gólman Gustafsson byl připraven.

21:31
    Hra přerušena po ofsajdu domácích.

20:50
    Gólman Ingolstadtu Pielmier si připsal v samém úvodu druhé třetiny několik zákroků.

20:01

Po první třetině vede zaslouženě Frölunda 2:1, její náskok mohl být mnohem vyšší, domácí nestíhali především v úvodu zápasu. Na střely také vedou Švédové 17:4.

20:00

19:42
    V závěru první třetiny opět hrozí Frölunda, ale obrana Ingolstadtu zatím drží.

18:53
    Hostující Tommernes zahrozil, ale Pielmier si připsal důležitý zákrok.

18:30
    Ingolstadt znovu zahrál icing. Bude se vhazovat před Pielmierem.

17:29

16:47
    Ingolstadt se dopustil icingu při vlastní přesilovce.

15:29
    Oliver Lauridsen (FRO) vyloučen za držení.

14:10
    Ingolstadt je na puku a snaží se něco vymyslet.
    13:47 Inkriminovaný moment

13:47
    Frölunda dostala potřetí puk do branky a vypadalo, že znovu odskočí domácím, ale po konzultaci s video rozhodčím nakonec sudí gól neuznávají! Pokračujeme za stavu 1:2.
    11:35 Thomas GREILINGER - 1:2

11:35
    THOMAS GREILINGER dostal puk do jízdy a střelou zblízka překonal Gustafssona. Asistence: Stephan Kronthaler.

11:02
    Na střely zatím vede Frölunda zcela jasně 13:2.

10:49
    Lasch vyzkoušel pozornost Pielmiera, ale ten skryl puk v lapačce. Hra přerušena.

09:31
    Frölunda zatím na ledě kraluje, domácí celek neměl ani žádnou střeleckou příležitost.

08:59
    Hra je přerušena po icingu domácích.

07:05
    Už to mohlo být o tři branky po tvrdé střele Tommernese, ale gólman domácích situaci zachránil.

06:20
    Ingolstadt nezačal zápas vůbec dobře, Švédů je plný led a domácí tým má problémy.
    05:35 Artturi LEHKONEN - 0:2

05:35
    Frölunda právě vstřelila branku!
    Švédové plní roli favorita hned od začátku zápasu. ARTTURI LEHKONEN z mezikruží napřáhl střelou zápěstím a našel místo u tyčky. Asistence: Lukas Bengtsson.

03:19
    V úvodu zápasu vede Frölunda na střely 5:1.

03:08
    Icing Ingolstadtu.

03:05
    Sundstrom měl hodně prostoru v mezikruží a dobře mířil, ale Pielmier vytáhl skvělý zákrok lapačkou!

03:00
    Frölunda je na puku a snaží se zahrozit.

02:08
    Po nepřesné kombinaci způsobila Frölunda icing.
    01:15 Joel LUNDQVIST - 0:1

01:15
    Švédský celek z Frölundy hned v úvou zápasu ukazuje svou sílu. Úplně osamocen zůstal JOEL LUNDQVIST, dvojnásobný mistr švédské ligy a jeden z lídrů Frölundy, který přesnou střelou našel místo ve výstroji Pielmiera. Asistence: Spencer Abott

00:49
    Benedikt Schopper (ING) vyloučen za podražení.

00:03
    Úvodní buly vyhrál Ingolstadt a zakládá první útok.

00:01

ERC Ingolstadt: Pielmier (Eisenhut) – Kohl, McNeill, Koppchen, Schopper, Friesen, Wagner, Kronthaler, T. Pielmier – Greillinger, Tatíček, Laliberte – A. Barta, Kubalík, Lebler – Elsner, Ross, Irmen – B. Barta, Davídek.

Frölunda Indians: Gustafsson (Johansson) – Fantenberg, Larsson, Bengtson, Tommernes, Persson, Falth, Lauridsen, Karlsson – Lasch, Carlsson, Lunqvist – Johnson, Sundstrom, Abbott – Lehkonen, Figren, Dahlstrom – Roselli Olsen, Lasu, Stalberg..

O týden později oproti ostatním celkům dnes rozehrají play-off hokejové Ligy Mistrů celky Ingolstadtu a Frölundy.

Švédska Frölunda z města Göterborgu hrála v loňském ročníku CHL dokonce finále. Takže i letos bude patřit k favoritům celé soutěže.

I letos Frölunda byla v základní skupině suverénní, vyhrála svou základní skupinu před Jyvaskylou a Sheffieldem.

Frölunda vstřelila ve čtyřech zápasech Ligy Mistrů patnáct branek, takže je s průměrem 3,75 branek na zápas velmi produktivní. Nejlepším střelcem švédského týmu je Spencer Abott se třemi brankami.

Domácí Ingolstadt patří ke každoročním favoritům německé DEL, kterou napříkad vyhrál v roce 2014 a v poslední sezóně byl ve finále.

Němci postoupili do play-off CHL v konkurenci Vaxjo a Braeheadu. Zápasy na cizích hrištích ale oba prohráli.

"Frölunda je bez pochyby těžkým a silným protivníkem a není snadné je porazit. Ale ve dvou zápasech je možné všechno," říká před utkáním útočník Alexander Barta, který hrával i ve Švédsku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Martin Pešout

Branky a nahrávky: 12. Greilinger (Kronthaler), 32. Irmen (Kubalík, Barta), 38. Ross (Irmen, Elsner), 49. Tatíček (Laliberte, Lebler) – 2. Lundqvist (Abott), 6. Lehkonen (Bengtsson)

Frölunda HC: Gustafsson (Johansson) – Fantenberg, Larsson, Bengtson, Tommernes, Persson, Falth, Lauridsen, Karlsson – Lasch, Carlsson, Lundqvist – Johnson, Sundstrom, Abbott – Lehkonen, Figren, Dahlstrom – Roselli Olsen, Lasu, Stalberg.

Rozhodčí: Suorsa (FIN), Piechaczek – Gossmann, Büse (všichni GER).