Chabarovsk – Kazaň 1:0 (2:1 po s.n.) | Vladivostok – Toljatti 1:0 (kon.) | Novokuzněck – Jaroslavl 1:4 (kon.)
Novosibirsk – Soči 3:2 (2:1 po s.n.) | Jekatěrinburg – Minsk 1:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – N.Novgorod 3:2 (kon.)
CSKA Moskva – Omsk 2:0 (kon.) | Čerepovec – Barys 5:4 (po pr.) | Petrohrad – Riga 1:4 (kon.)
Severstal Čerepovec
5:4 (0:2, 3:1, 1:1 - 1:0)
Barys Nur-Sultan
Úterý 29.09.2015, 18:30 • Sports-Concerts Hall Almaz • KHL

Je dobojováno! Strhující utkání nakonec vyznělo ve prospěch domácího celku, který smazal třígólové manko, načež se dokonce ujal vedení. Astana sice vyrovnala, ovšem nedovolený zákrok na konci třetí části se jí stal osudným. V prodloužení rozhodl o vítězství Čerepovce v poměru 5:4 Igor Skorochodov. Já vám děkuji za pozornost a u dalšího on-line přenosu!

Střely na branku: 43:26 (21:00:36)

63:32 Igor SKOROCHODOV - 5:4

63:32
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Domácí hokejisté to nakonec přece jenom dokázali a strhují utkání ve svůj prospěch. Miroslav Blaťák nalezl na pravé straně číhajícího IGORA SKOROCHODOVA, který přesnou ranou do pravého horního růžku hostující branky pečetil vítězství Čerepovce. Asistence: Miroslav Blaťák, Pavel Černov.

62:44
    Bučněvič měl na holi rozhodnutí, leč z mezikruží netrefil ideálně. Severstal ale pokračuje v těžkém sevření.

61:45
    Astana zatím odolává, Severstal se nemůže dostat do vážnějších příležitostí.

60:31
    Astana se zatím brání dobře, do zakončení z levé strany se nakonec dostal Kagarlickij, jehož ránu ale Ivanov kryje.

60:01

Je za námi třetí perioda, která přinesla po jedné brance na obou stranách. O osudu utkání tak bude muset rozhodnout nastavený čas, případně nájezdy. Jak klání dopadne? Sledujte náš on-line přenos!

Střely na branku: 39:25

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:59
    Dmitrij Kagarlickij zůstal ležet na hrací ploše, nakonec se zvedá a odjíždí a pomoci klubového lékaře. Zdá se ale, že bude v pořádku. Hosté jsou navíc potrestáni, Jaroslav Jevdokimov (AST) dostává pět minut + trest do konce utkání. Severstal tak bude prodloužení zahajovat přesilovou hrou.

58:35
    Třetí dějství spěje ke svému konci, zdá se, že o vítězi bude muset rozhodnout prodloužení, případně samostatné nájezdy.

56:33
    Před brankou Barysu nastal velký závar, který ale nakonec brankou nekončí, gólman Astany aktivně zalehl kotouč a nepřipustil komplikace.

56:11
    Další Ivanovův zásah, tentokráte proti švihu Nikonceva. Hostující brankář byl opět pozorný a ránu v klidu zlikvidoval.

55:28
    Domácí měli obrovskou příležitost, ovšem Skorochodov svou druhou branku v utkání nepřidal, neboť vůbec netrefil branku. Vhazovat se bude po Ivanovově pravici.

54:32
    Nikoncev zachytil puk na modré čáře, načež se snažil zakončit do Ivanovova protipohybu. Branku ale vůbec netrefil, a tak budou hrát opět hostující hokejisté.

53:11
    Po nechtěném Vicharovově nájezdu je posunutá branka Astany. Hra je tak přerušena, musí se sjednat náprava.

52:26
    Berdnikov se chtěl vymanit od levého mantinelu, kde jej ale o kotouč obrali pozorní hostující zadáci. Hrát tak opět může Barys Astana.

Libor Kucza

Branky a nahrávky: 24. Černov (Mons, Kagarlickij), 25. Skorochodov (Berdnikov, Vicharev), 40. Vovčenko (Trubačjov, Bučněvič), 46. Kovyršin (Monachov), 64. Skorochodov (Blaťák, Černov) – 13. Bochenski (Lundin, Dallman), 18. Dawes (Bochenski), 23. Boyd (Dallman), 48. Savčenko

Severstal Čerepovec: Štěpánek (Magarilov) – Karlsson, Koněv, Stasenko, Blaťák, Kudako, Šefer, Lukin – Kagarlickij, Mons, Černov – Trubačjov, Vovčenko, Bučněvič – Berdnikov, Nikoncev, Monachov – Skorochodov, Trunjov, Vicharev
    Barys Nur-Sultan: Ivanov (Laco) – Dallman, Lundin, Ellerby, Semjonov, Litviněnko, Savčenko, Trjasunov – Dawes, Boyd, Bochenski – Michajlis, Kajgorodov, Rymarev – Poliščuk, Puškarjov, St. Pierre – Jevdokimov, Grents, Baranov

Rozhodčí: Gusev, Kadyrov – Michel, Strelcov