Chabarovsk – Toljatti 3:2 (kon.) | Vladivostok – Kazaň 1:0 (kon.) | Jekatěrinburg – N.Novgorod 3:2 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Minsk 2:1 (po pr.) | Jokerit – Petrohrad 3:2 (kon.) | CSKA Moskva – Barys 4:3 (po pr.)
Čerepovec – Omsk 3:4 (kon.) | Riga – Spartak Moskva 4:3 (2:1 po s.n.)
po s.n. (2:1)
Dinamo Riga
4:3 (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)
Spartak Moskva
Čtvrtek 01.10.2015, 18:30 • Arena Riga • KHL

Je dobojováno, Dinamo Riga nakonec z napínavého duelu proti moskevskému Spartaku vydolovala dva body – ten bonusový trefil v samostatných nájezdech kapitán Lauris Darzinš. Z mé strany je to vše, příště na počtenou! (21:05:41)

V samostatných nájezdech zvítězil tým Dinamo Riga.
    Autorem vítězné branky je LAURIS DARZINŠ.

5. série
    2:1
    Lauris Darzinš překonal Engrena střelou pod břevno, Dinamo vítězí!

5. série
    1:1
    Jevgenij Bodrov se ani nedostal ke střele.

4. série
    1:1
    Forhendový blafák ale Indrašisovi nevyšel.

4. série
    1:1
    Igor Radulov přestřelil, Indrašis může rozhodnout!

3. série
    1:1
    Maxim Potapov neproměňuje, tři série tak o vítězi nerozhodly.

3. série
    1:1
    Miks Indrašis si všiml mezírky u pravé tyče Engrenovy svatyně a trefil ji neomylně!

2. série
    0:1
    Igor Radulov rutinérsky otevřel skóre penaltové loterie, Indrašis musí dát!

2. série
    0:0
    Ani Darzinš se neprosadil, toto začíná být hodně zajímavé...

1. série
    0:0
    Toluzakovův bekhendový blafák se nesetkal s úspěchem.

1. série
    0:0
    Ville Leino zkoušel trefit mezírku mezi Engrenovými betony, ale neuspěl.

Samostatné nájezdy začínají.

Protože rozhodující gól nepadl ani v prodloužení, ke slovu se za pár chvil dostanou samostatné nájezdy!

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:16
    Ville Leino pálil dvakrát v krátkém časovém sledu, Atte Engren oba pokusy zlikvidoval.

63:28
    Hra se stěhuje z jednoho pólu hřiště na druhý a zpět bez většího efektu, jako by oba celky vyčkávaly až na samostatné nájezdy.

62:34
    S problémy, leč přece nakonec Eriksson pokus ofenzivně laděného zadáka Matta Gilroye zlikvidoval. Hra je po delší době přerušena.

61:48
    Zbrzdila je však nepřesnost v rozehrávce, moskevské komandu už se opět řítí kupředu.

61:29
    Ville Leino uklidňuje hru, Rižští zakládají svou první akci v nastaveném čase.

60:37
    Gilroyova bomba od modré zaduněla o Erikssonovy betony, hosté vstoupili do prodloužení jednoznačně aktivněji.

60:01

Šedesát minut o vítězi nerozhodlo, po tříminutové přestávce tak přijde na řadu pětiminutové prodloužení!

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:23
    Domácí v plném počtu!

58:07
    Už už to vypadalo, že Sestito pojede sám na Engrena, Američan ve službách Rigy ale neměl dostatečnou rychlost. To už probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:23
    A pozor! Erikssonovo shození masky je posouzeno jako zdržování hry, Spartak si zahraje další přesilovku.

57:22
    Erikssonovi spadla maska z hlavy, a tak arbitři přerušili hru. To už je Kundrátek zpět na ledové ploše.

57:06
    Jevgenij Bodrov trefil jen prvního hráče před sebou, Rižští se však osvobodit nedokázali.

56:21
    Domácí se ve vlastním oslabení dostali do zajímavého přečíslení, ale Leino a po něm i Cibulskis prováhali ideální okamžik ke střele.

55:55
    Dnešní utkání sleduje 5680 diváků.

55:22
    Tomáš Kundrátek (RIG) vyhodil kotouč mimo hrací plochu a v nejhorší možný okamžik posílá Dinamo do čtyř.

54:42
    Gilroyovo nahození z ostrého úhlu nadělalo před Erikssonem spoustu neplechy, domácí se však nakonec ubránili.

54:00
    Utkání se již chýlí k samému závěru, o něco aktivnější jsou v posledních minutách hosté.

53:04
    Tlak, který si bíločervení vytvořili, byl bezpředmětný – domácí defenzíva odpálila touš do bezpečí.

52:15
    Potapovovu střelu Eriksson vyrážečkou přizvedl do ochranné sítě. Poté se před ním strhla mela, v níž se činili především Bodrov a Cibulskis, ale sudí se rozhodli nevylučovat.

51:27
    Hra se v posledních minutách uklidnila, Moskvané nyní vyhodili kotouč až na zakázané uvolnění.

50:54
    Už už to vypadalo, že se Tim Sestito prokouše do skvělé palebné pozice, hostující zadáci ale na poslední chvíli zasáhli.

50:06
    Hosté v plném počtu, Šafigulin už je zpět na ledě.

49:15
    Redlihsova dělovka z vrcholu pravého kruhu se neujala, hosté poté znovu vyhodili touš až k Erikssonovi.

48:48
    Hráči Spartaku se osvobozují.

48:06
    Grigorij Šafigulin (SPM) u mantinelu nedovoleně poslal k zemi Villeho Leina a jde si odpykat dvouminutový trest.

48:02
    Indrašis se do zakončení neprokousal, hosté se ale stále nemohou vymanit z vlastního pásma.

47:58
    V závěru tedy máme o pořádnou zápletku postaráno. Rozhodne jeden z týmů o svém triumfu ještě v základní hrací době?

46:41
    Riga právě vstřelila branku!
    Je opět vyrovnáno! Před ležícím Engrenem vznikl obrovský závar, v němž se nejlépe jako správný kapitán zorientoval LAURIS DARZINŠ a pohotově uklidil kotouč do poloodkryté hostující svatyně! Bez asistence.

46:19
    Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

45:54
    Nyní je to úplně jinak, už mohlo být vyrovnáno. Džerinšovu bombu ale Engren konečkem pravého betonu na poslední chvíli vytěsnil!

45:04
    Navzdory hlasitému a nepřetržitému skandování ze strany rižských příznivců se domácím vůbec nedaří, hráči Dinama se ani nemohou dostat k puku.

43:59
    Pokus od modré se neujal, hostující Maxim Potapov může založit protiútok.

43:08
    Ani jednomu celku se nedaří založit kloudnou akci, Matt Gilroy nyní vyčkává za vlastní svatyní na dostřídávající spoluhráče.

41:47
    Stejným prohřeškem se na druhé straně provinil Filipp Toluzakov, hra je znovu přerušena.

40:41
    Domácím byl při přechodu do útočného pásma odpískán ofsajd, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

40:01

Druhá perioda je minulostí. Domácím se sice podařilo dokonat obrat zásluhou Guntise Galvinše, Spartak ale nesložil zbraně. Už o dvě minuty později vyrovnal Gilroy a poté ve vlastním oslabení vrátil hostům vedení Jevgenij Bodrov. Jaké rozuzlení nabídne závěrečná dvacetiminutovka? To se dozvíme ve 20:13.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:41
    Hráči Rigy se v samém závěru druhé periody usadili v útočném pásmu, ale stále se nemohou vymanit z rohu kluziště.

38:40
    Alexandr Vasiljev se po pravém křídle prosmýkl až před Erikssona, jeden z domácích zadáků mu ale stačil zablokovat hůl včas tak, aby gólman Dinama nemusel zasahovat.

37:48

36:42
    Rižští jsou evidentně hodně šokovaní a v početní výhodě se jim nedaří vymyslet nic kloudného.
    BODROV - 2:3

36:04
    Spartak právě vstřelil branku!
    Jemináčku, Spartak se prosazuje ve vlastním oslabení a znovu tak přechyluje skóre ve svůj prospěch! Potapov vletěl jako uragán do útočného pásma a přenechal kotouč JEVGENIJI BODROVOVI, jenž přesně vymetl pavučinky z levé šibenice! Asistence: Maxim Potapov, Andrei Jermakov.

35:48
    Leščenko (SPM) usedl na trestnou lavici, za podražení tam stráví dvě minuty.

35:47
    To už neplatí, projektil Krisjanise Redlihse se totiž odrazil o zadní hrazení zpět do ohně, ale Atte Engren zareagoval včas a přerušil hru.

35:01
    Hráči Dinama se opět usadili v útočném pásmu, Engren však zatím nemusel zasahovat.
    GILROY - 2:2

33:31
    Hosté nakonec přesilovku využívají a je opět vyrovnáno! Radulov našel zpoza branky na vrcholu kruhů MATTA GILROYE, jehož rána z první si mezírkou mezi Erikssonovými betony našla cestu do sítě. Asistence: Igor Radulov, Gleb Klimenko.

33:11
    Chay Genoway to zkusil z levého kruhu na bližší tyč, nicméně Eriksson byl na svém místě.

32:39
    Domácí se za mohutného potlesku osvobozují, Saulietisův trest se přechýlil do své druhé poloviny.

31:36
    Na dvě minuty je za sekání vyloučen Kaspars Saulietis (RIG).
    GALVINŠ - 2:1

31:16
    Jednoduchá akce domácích znamená obrat ve skóre! Sestito vyhrál buly pro Seiga, který puk posunul na napřaženého GUNTISE GALVINŠE a jeho spektakulární projektil od modré zapadl přesně do pravého horního růžku! Asistence: Steven Seigo, Tim Sestito.

31:11
    Ani propagační pokus Villeho Leina se s úspěchem nesetkal, Engren přerušil hru.

30:55
    Krisjanis Redlihs napřáhl na modré čáře, ale jeho pokus Engren svým betonem eliminoval.

30:30
    Viktor Baldajev (SPM) vyhodil kotouč mimo hřiště a jde si odpykat dvouminutový trest.

30:04
    Ve skvělé pozici se ocitl Jevgenij Bodrov, než by však stačil říct švec, už o kotouč přišel.

29:08

28:43
    Křižný pas Tima Sestita si cestu napříč brankovištěm neproklestil, Atte Engren zareagoval včas a projíždějící kotouč pohotově zalehl.

27:39
    Kundrátkovo nahození od modré skončilo v Engrenově výstroji, strážce moskevské svatyně poté pro jistotu přerušil hru.

27:08
    Alexandr Vasiljev (SPM) bránil ve hře unikajícímu Sestitovi, za což vyfasoval dvouminutový flastr za držení.

26:41
    Kotouč se po teči Mikelise Redlihse ocitl mezi střídačkami, vhazovat se bude ve středním pásmu.

25:48
    Engren už může ve svém brankovišti chytat lelky, domácí se už dobrých pět minut nepodívali s pukem na holích za červenou čáru. Nyní je u kotouče Matt Gilroy.

24:55
    Z tribun se ozývá pískot, jelikož Dinamo je v posledních minutách zcela neškodné.

23:44
    Nyní však z rychlého brejku zahrozil Šafigulin, jeho bekhendový pokus postrádal razanci a Eriksson bez problémů zasáhl.

21:24
    Domácí jsou i po změně stran aktivnější, Atte Engren má plné ruce práce.

20:01

Úvodní dvacetiminutovka je za námi, přinesla poměrně vyrovnaný průběh. Hosté šli do vedení ve dvanácté minutě zásluhou Igora Radulova, poté ale na ledě jednoznačně úřadovalo Dinamo. Rižští těsně před sirénou zaslouženě vyrovnali z hole Indrašise. Co přinese druhá třetina? To se dozvíme v 19:20.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00
    INDRAŠIS - 1:1

19:19
    Je vyrovnáno, domácí vsítili gól do šatny! Moskevská defenzíva na levém křídle úplně zapomněla na MIKSE INDRAŠISE, který nejprve naznačil střelu a poté přesně trefil mezírku mezi Engrenovými betony. Asistence: Tomáš Kundrátek.

18:53
    Z krkolomné pozice pálil Lukáš Radil, jeho nepříliš razantní střelu si však Atte Engren pohlídal.

18:26
    Nyní zkusil štěstí Locans – rovněž neúspěšně. Riga je ale po obdrženém gólu jednoznačně lepším týmem.

17:58
    Cibulskisův projektil od modré mířil přímo do Engrenovy lapačky, následovat bude buly po pravici hostujícího gólmana.

17:02
    Puk se ocitl na domácí střídačce, za pár okamžiků se bude vhazovat ve středním pásmu.

16:05
    Riga se snaží hrát aktivně a usiluje o vyrovnání, hráči Spartaku se ale zatím brání znamenitě.

15:12
    Sestito dostal nepěkně naloženo u mantinelu, rozhodčí se ale k nevoli domácích příznivců rozhodli nevylučovat.

14:21
    Už se hraje dlouho bez přerušení, ani jednomu z obou týmů se vůbec nedaří založit kloudnou akci.

13:08
    Alexandrs Jerofejevs to zkusil od modré, ale jeho projektil nenadělal Engrenovi žádné potíže.

12:20
    Celek z lotyšské metropole se pokouší o rychlou odpověď, Engren musel po delší době zasahovat.
    RADULOV - 0:1

11:31
    Jenže Moskvané jdou přeci jen do vedení! Gólman Eriksson zaváhal při rozehrávce a puk se po sérii odrazů dostal na hůl IGORA RADULOVA, který se z bezprostřední blízkosti proti bezorientovanému gólmanovi soupeře nemýlil! Asistence: Alexandr Vasiljev.

11:17
    Levického střela byla nepřesná, domácí hrají v plném počtu.

10:10
    Hostům to ale v početní výhodě vůbec nejde. Nyní dokonce ve vlastním oslabení zahrozil Lauris Darzinš, z vrcholu kruhů ale trefil jen prvního hráče před sebou.

09:17
    Roberts Locans (RIG) jde pykat na dvě minuty za nedovolené bránění.

08:56
    Saulietisův pokus byl zblokován hostujícími zadáky, Moskvané mohou založit protiútok.

08:07
    Paradoxně až po vypršení trestu hostí se Dinamo dostalo do solidní šance, ale Gunars Skvorcovs pálil jen do připraveného Engrena.

07:38
    Hosté v plném počtu, Voronin už je zpět na ledě.

06:20
    Jenže Spartak se zatím bez problémů brání, Atte Engren ještě ani nemusel zasahovat.

05:38
    Voronin (SPM) jde pykat na dvě minuty za hákování, domácí si zahrají přesilovou hru.

05:08
    Gleb Klimenko se s tím nepáral a jednoduše nahodil kotouč do Erikssonovy lapačky, hosté vybojovali buly v útočném pásmu.

03:30
    Zajímavý útok Rigy. Galvinš mířil přihrávku před brankoviště na Skvorcova. Ten se ale ke kotouči nedostal.

02:08
    Na druhé straně přišla rána, o kterou se postaral Darzinš. Engren bez potíží zasáhl.

01:53
    Klimenko si sjížděl do útočné třetiny, ale akci jeho týmu zastavil ofsajd.

00:01

Hráči jsou na ledě. Za malý okamžik zápas začne.

Dinamo Riga: Eriksson (Sedláček) – Seigo, Galvinš, Redlihs, Sotnieks, Jerofejevs, Cibulskis – Redlihs, Sestito, Meija – Darzinš (C), Lein, Indrašis – Skvorcovs, Saulietis, Džerinš – Berzinš, Locans, Jelisejevs.

Spartak Moskva: Engren (Ivannikov) – Korobov, Gilroy, Jermakov, Genoway, Tatalin, Baldajev, Ablajev, Dyblenko – Leščenko, Šafigulin, Radil – Potapov, Bodrov, Letivskij – Radulov, Vasiljev, Klimenko – Toluzakov, Voronin, Krutov.

Rozhodčí: Bondar, Bulanov – Ivanov Nesterov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Jediný český zástupce, Jakub Sedláček, který hájí branku Rigy bude leštit pouze lavičku a hlídat záda jedničce Erikssonovi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 20. Indrašis (Kundrátek), 32. Galvinš (Seigo, Sestito), 47. Darzinš, rozh. náj. Darzinš – 12. Radulov (Vasiljev), 34. Gilroy (Radulov, Klimenko), 37. Bodrov (Potapov, Jermakov)