Philadelphia – New Jersey 2:4 (kon.) | Pittsburgh – Detroit 2:7 (kon.) | Carolina – Washington 4:3 (2:1 po s.n.)
NY Rangers – Boston 3:2 (kon.)
Philadelphia Flyers
2:4 (2:1, 0:2, 0:1)
New Jersey Devils
Čtvrtek 01.10.2015, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jmenuji se Michal Belšán a budu vás provázet přátelským utkáním mezi Philadelphií Flyers a New Jersey Devils. Přeji příjemné počtení!

Zatím pět přátelských zápasů za sebou mají Letci z Philadelphie. Na úvod sehráli dvojzápas s Islanders – ten venkovní prohráli 2:3, doma ale zvítězili 5:3. Posléze se utkali s Rangers, které porazili stejným poměrem. Následoval další zápas s Isles a výhra 5:2, poté přišla prohra na ledě New York Rangers v prodloužení. Letci ale v přípravě ukázali velkou ofenzivní sílu.

Ďáblové už za sebou mají také pět zápasů, zatím se jim ale moc nedaří. Na úvod podleli 0:2 Bostonu, posléze 3:6 Rangers a nakonec 1:2 Islanders. Pak už se konečně představili doma, kde oplatili Ostrovanům porážku výhrou 4:2. Následně ovšem podlehli Rangers 3:4.

Philadelphia Flyers: Neuvirth (LaBarbera) – Schultz, Streit "A", Del Zotto, Medveděv, Manning, L. Schenn – B. Schenn, Giroux "C", Voráček – Porter, Gagner, Simmonds "A" – Read, Laughton, Umberger – VandeVelde, White, Bellemare

New Jersey Devils: Kinkaid (Schneider) – Schlemko, Larsson, Merrill, Severson, Helgeson, Gelinas – Boucher, Zajac "A", Palmieri – Henrique "A", Josefson "A", Ruutu – Stempniak, Kalinin, Tlustý – Matteau, Zacha, Gionta

Rozhodčí: Walsh, Romasko – Sheler, Sericolo.

Letci a Ďáblové si dnes vyzkouší prodloužení 3 na 3 bez ohledu na výsledek. Rozhodně tak nevypínejte přenos hned po konci utkání, přineseme vám informaci i z následné části hry.

Přeji příjemné počtení!

Začátek utkání bude o několik minut opožděn, jak tomu již při NHL bývá zvykem.

00:01

00:50
    Hostující celek se pustil do první útočné akce zápasu, ale brankář Neuvirth byl bez práce.

01:11
    Výtečný zákrok Michala Neuvirtha! Po krásné kombinaci na jeden dotek se dostal puk na hůl Kylea Palmieriho, jenž ovšem domácího brankáře trefil jen do lapačky!
    Skvělý Neuvirth!

01:35
    Chris Porter za brankou napadal Gelinase a přišpendlil ho na mantinel, nicméně k puku se nedostal.

01:52
    První zákrok má za sebou i Keith Kinkaid, který bez problémů chytil střelecký pokus Sama Gagnera.

02:07
    Z pravé strany zkusil své střelecké štěstí Gionta, nicméně Neuvirth kotouč bez problémů vyrazil vedle své klece.

02:27
    Na druhé straně Kinkaid znovu přerušil hru zákrokem, když střílel R.J. Umberger.

03:00
    Devils právě vstřelili branku!
    První branka na sebe moc dlouho čekat nenechala! Devils jdou do vedení, když Damon Severson střílenou přihrávkou z pravé strany vybídl ke skórování TUOMA RUUTUA, jenž pouze přiložil svou hůl do dráhy puku! Asistence: Damon Severson a Jacob Josefson.
    Tuomo RUUTU - 0:1

03:35
    Máme tu první vyloučení. Ryan White (PHI) je vyloučen na dvě minuty za napadení Jiřího Tlustého po odehrání kotouče.

03:46
    Palmieriho střelu vyrazil Neuvirth do bezpečí před sebe.

04:34
    Hostům se zatím početní výhoda moc nedaří, domácí brání velmi dobře.

05:07
    Tvrdý pokus Erica Gelinase byl zblokovaný do rohu kluziště.

05:18
    A další výhoz domácích až k brance Keitha Kinkaida.

05:35

05:36
    Lee Stempniak byl zcela osamocený před Neuvirthem, ale kotouč za něj procpat nedokázal!

05:40
    VandeVelde spěchal za volným pukem stejně jako Kinkaid, ten to ovšem stihl jako první.

06:23
    Kalinin dobře zabojoval o puk a těžil z toho Ruutu, jenže jeho střela šla mimo.

07:00
    Brandon Manning střílel od modré směrem branka, kde byl poměrně rozruch v brankovišti. Keith Kinkaid ovšem situaci zvládl a obránce Adam Larsson mu pomohl výhozem puku do středního pásma.

07:49
    Letcům se nyní nepodařilo založit útok nahozením a tak raději šli střídat.

08:25
    Kinkaid bez problémů udržel střelecký pokus Laughtona ze strany.

08:25
    Komerční přestávka.

08:42
    Keith Kinkaid má za sebou další zákrok, ze strany ho prověřil Wayne Simmonds.

09:01
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Gagner se Simmondsem dobře napadali a těžili z toho jejich spoluhráči! Prvně jmenovaný na modrou nabil Del Zottovi, jehož tvrdou střelu tečoval CHRIS PORTER za záda Keitha Kinkaida! Je vyrovnáno. Asistence: Michael Del Zotto a Sam Gagner.
    Chris PORTER - 1:1

10:24
    Přečíslení Flyers dva na jednoho na sebe sám vzal Pierre-Édouard Bellemare, jenomže mířil do míst, kde stál připravený brankář Keith Kinkaid, jenž puk udržel!

10:47
    Philadelphia stále výborně napadá a Ďáblům tak způsobuje značné problémy s rozehrávkou.

11:00
    A nyní z toho je zakázané uvolnění týmu z Newarku.

11:30
    Keith Kinkaid raději podržel puk a přerušil hru před napadajícím duem Simmonds – Porter.

11:55
    Giroux nahrál dobře na Marka Streita, jenž se ale ke střele neodhodlal. A to byla chyba, protože z celé akce pak sešlo.

12:30
    Stefan Matteau se zmocnil puku ve středním pásmu a zavezl ho až do útoku. Jeho následný pokus chytil pozorný Neuvirth.

12:42
    Letci nachytáni v ofsajdu, akce Del Zotta byla tedy zastavena.

12:48
    R.J. Umberger se dostal k odraženému kotouči a okamžitě ho napálil na branku, jenže tu netrefil a halou to tak jen zahučelo!

13:26
    Chris Porter nedokázal vniknout do útočného pásma díky dobrému přístupu bránících hráčů New Jersey.

13:58
    Flyers znovu výborně napadali a Devils, konkrétně Seth Helgeson, dostali puk na icing.

14:24
    První vyloučení na hostující straně. Faulován byl Brayden Schenn a potrestán za to bude Seth Helgeson (NJD).

14:46
    Claude Giroux dostal nabito, ale svou střelou minul branku.

14:49
    David Schlemko (NJD) je vyloučen za hru vysokou holí a Flyers tak budou hrát 95 sekund dlouhou přesilovku pět na tři!

15:15
    A dvojnásobná početní výhoda je využita! Claude Giroux z levé strany poslal puk před bránu, kde ho i s trochou štěstí za záda Kinkaida dopravil útočník WAYNE SIMMONDS! Hráč s číslem 17 skóroval ze svého obvyklého prostoru před brankou. Asistence: Claude Giroux a Michael Del Zotto.
    Wayne SIMMONDS - 2:1

16:06
    V oslabení se na levém křídle ke střele dostal Adam Henrique, ale svá mířidla neměl dobře připravená.

16:49

17:30
    Domácí pokračují v lepším výkonu a Ďábly se snaží nepouštět do žádných šancí. Zatím jsou na ledě aktivnějším týmem.

18:08
    Situaci New Jersey komplikuje další vyloučení, které zavinil Stefan Matteau (NJD) faulem v útočném pásmu. Dvě minuty za podražení.

18:11
    Brayden Schenn se před brankou snažil dostat k dorážce Streitovy střely, ale nakonec to nedovedl.

19:00
    Poslední minutu první třetiny zahájili Devils výhozem kotouče přes všechny čáry, tedy až za Neuvirthovu branku.

19:36
    Umberger se na brankovišti pokoušel protlačit kotouč za Kinkaidova záda, ten ale odolal!

20:00

Další třetina začne přibližně ve 2:02.

Prvních 20 minut dnešního zápasu je za námi. Do vedení se sice dostali hosté z New Jersey, domácí celek ale otočil skóre ve svůj prospěch a momentálně tak vede 2:1.

20:01

20:08

20:20
    Adam Henrique se dostal ke střele na pravé straně, ale jeden z bránících hráčů jí zblokoval do rohu.

20:41
    Zakázané uvolnění Philadelphie Flyers.

20:44
    Hned po buly zkusil střílet obránce Severson, ale jeho pokus byl rovněž zblokovaný.

21:13
    Puk skončil v hledišti a Mark Streit (PHI) je za to vyloučen na dvě minuty, jelikož ho nikdo (a ani nic) netečoval.

21:57
    Jacob Josefson poslal přihrávku napříč pásmem na Palmieriho, ale ten trefil tyč!

22:05
    Teď už to ale Ďáblům vyšlo a je znovu vyrovnáno! Další střelu Kylea Palmieriho dokázal za záda Michala Neuvirtha tečovat ADAM HENRIQUE, který tak upravil na 2:2 a využil přesilovou hru. Asistence: Kyle Palmieri a Jacob Josefson.
    Adam HENRIQUE - 2:2

23:16
    Pokus Reida Bouchera ze strany chytil do své výstroje Michal Neuvirth.

24:08
    Jakub Voráček dostal přihrávku do jízdy a snažil se uvolnit přes obránce. To nedovedl úplně dle představ, navzdory tomu ovšem vystřelil a Keith Kinkaid musel kotouč vyrazit svými betony!

24:30
    Zakázané uvolnění Devils.

25:19
    Momentálně sledujeme hru spíše ve středním pásmu.

26:45
    Ani jednomu z týmů se nedaří založit kloudnou útočnou akci.

27:10
    Přečíslení tři na dva Devils nevyřešili dobře, Zajac se Stempniakem si nedokázali přihrát.

27:30
    Lee Stempniak se snažil v souboji s Del Zottem dostat k zakončení. Dovedl to, ale jeho bekhendový pokus lapil Neuvirth.

28:57
    David Schlemko předvedl dobrý obranný zákrok, díky čemuž tak může založit útočnou akci Ďáblů.

29:16
    Jiří Tlustý se ale v útočném pásmu neprosadil.

30:15
    Pokus Setha Helgesona tečoval Ruutu jen do míst, kde stál Neuvirth.

30:40
    Za držení je vyloučen obránce Jevgenij Medveděv (PHI).

31:11
    Schlemko chtěl střelou vybídnout spoluhráče k teči, to ale tušili bránící hráči. Ti tak bez váhání vložily do tohoto pokusu svou hůl a posléze vyhodili puk.

32:03
    Flyers se zatím velmi dobře brání a New Jersey se nemůže k ničemu dostat.

32:17
    A nyní navíc zahráli na zakázané uvolnění, to je bída.

32:40

32:46
    Henrique s Josefsonsem se mermomocí snažili prorvat puk za Neuvirtha, ten ale odolal!

32:50
    A další zákrok rodáka z Ústí nad Labem v brance Philadelphie Flyers.

33:36
    Girouxovi se dnes moc nedaří. Nyní byla zblokována jeho přihrávka na Reada.

33:45
    Sergej Kalinin se obtáčel okolo branky, ale Michal Neuvirth na to byl připravený a dokázal pokrýt kotouč!

34:14
    Keith Kinkaid podržel puk a hra je přerušena. Následuje komerční přestávka.

34:54
    Střelu Michaela Del Zotta znovu tečoval Chris Porter, nicméně bylo to tak blízko před Kinkaidem, že puk ani moc nestihl změnit směr a už byl v lapačce brankáře Devils.

35:20
    Reid Boucher byl dobře ubráněn Nickem Schultzem.

35:26
    Jakub Voráček nachytán v ofsajdu, akce Flyers nemohla tedy pokračovat.

35:51
    Pod menší palbou se nyní ocitl brankář Keith Kinkaid, ale Matt Read ani R.J. Umberger na něj recept nenašli.

36:27
    Henrique se snažil nahrát na před branku sjíždějícího Tlustého, ale bránící Medveděv jim padl do přihrávky!

36:54
    Pokus Ryana Whitea zprava byl zblokován za branku soupeře, tudíž Kinkaid zasahovat nemusel a jen se v poklidu ohlédl za pukem.

37:27
    Hostující celek se dostává do vedení 3:2! TRAVIS ZAJAC zavezl z levého křídla kotouč do útočného pásma a nenápadně ho pod Neuvirthem dopravil do branky! Hráči se snažili pokračovat ve hře, ale hlavní rozhodčí si správně všiml toho, že puk je v bráně a gól tak bez váhání uznal. Asistence: Damon Severson.
    Travis ZAJAC - 2:3

38:18
    Za podražení je nyní vyloučen Wayne Simmonds (PHI). Ďáblové si tak zahrají přesilovku.

38:51
    Dnes velmi dobře hrajícího Damona Seversona vychytal brankář Neuvirth.

39:00
    Začala poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:24
    V oslabení se do akce dostal francouzský útočník Bellemare, narazil ovšem na připraveného Kinkaida.

40:00

Další třetina začne přibližně ve 2:59.

Ďáblové v této třetině dali dvě branky a dostali se tak do vedení 3:2. Další třetinu navíc začnou přesilovou hrou, aktuálně tedy mají o dost lepší pozici, než Letci z Philadelphie.

Střely na branku: 19:18

Do další třetiny už nenastoupí brankář Michal Neuvirth. Ve svatyni Flyers ho nahradí Jason LaBarbera!

40:01

40:18

40:34
    David Schlemko chtěl nahrát na Josefsona, ale nepovedlo se mu to a je z toho zakázané uvolnění.

40:49
    Od modré čáry své štěstí zkusil Nick Schultz, ale Keith Kinkaid byl připraven a puk chytil.

41:12
    Lee Stempniak si poradil v souboji s bránícím Del Zottem a udržel tak Ďábly v útočném pásmu.

42:10
    Scott Laughton se dostal ke střele v mezikruží, ale mířil mimo. Keith Kinkaid byl tedy bez práce.

42:44
    Philadelphia potřebuje vyrovnat a už začíná aktivněji útočit.

42:55
    Před forčekujícím obráncem Del Zottem podržel puk pod lapačkou Kinkaid. Michael Del Zotto je dle mého názoru nejlepším hráčem utkání.

43:05
    Po dobré práci Gionty se ke střele v útočném pásmu dostal Matteau, ale LaBarbera vyrazil puk.

43:29
    Zachova přihrávka z levé strany na Stephena Giontu se neujala.

44:19
    Do dobré šance nyní přihrávku napříč pásmem dostal obránce Damon Severson, puk ale naštěstí pro domácí poslal těsně vedle branky!

44:59
    Del Zotto střílel od modré zápěstím tak, aby puk někdo tečoval. To se ale nepovedlo.

45:11
    Kotouč na střídačce, hra je přerušena.

45:38
    Ofsajd v podání hráčů New Jersey Devils je dalším důvodem ke "stopáži".

46:24
    Čtvrtá formace Devils se snaží aktivně napadat rozehrávku Flyers a zatíím se jí to velmi daří.

46:44
    Letci nyní dokonce raději vyhodili puk na icing.

47:16
    Od modré nyní pálil Manning a Kinkaid jen vyrazil puk, sudí ovšem hru přerušil a Chris Porter se hodně zlobí, že nemohl dorážet! A nutno dodat, že naprosto oprávněně, rozhodčí se také ihned omlouvá.

48:13
    Claude Giroux prudce nahodil puk do útočného pásma, tam se k němu ovšem nikdo nedokázal propracovat.

48:35
    Henrique se snažil nahrát na najíždějícího Kalinina, proti tomu ovšem byl bránící Manning.

48:42
    Kinkaid podržel puk ve své výstroji před napadajícím Umbergerem.

48:55
    Střelecký pokus Gionty byl odražen od hole jednoho z bránících hráčů do ochranné sítě nad Jasonem LaBarberou.

49:21
    Matteau nahrával na modrou čáru Gelinasovi, jenž si ovšem nezpracoval puk.

50:21
    Hosté jsou v momentální době lepším týmem na ledě, což jim naprosto vyhovuje. Tímto způsobem by svěřenci nejmladšího kouče v NHL Johna Hynese dokráčeli k vítězství bez problémů. Dá se ale očekávat, že Flyers začnou více útočit.

51:15
    Po střele obránce Damona Seversona našel puk ve své výstroji Jason LaBarbera.
    Následuje komerční přestávka.

Od druhé třetiny postrádají Devils Kylea Palmieriho, který je velmi pravděpodobně zraněný.

51:22
    Hned po buly se dostal ke střele z mezikruží Stempniak, ale nemířil dobře a puk tak skončil mimo.

52:02
    Pokus Matta Reada skončil za brankou, odkud ho před ní dopravil R.J. Umberger. To ovšem očekával pozorný Keith Kinkaid, jenž využil příležitosti k tomu, aby přerušil hru.

52:25
    Nahození Medveděva nadělalo menší rozruch před brankářem New Jersey Devils, ale domácí hráči nedokázali zakončit dle svých představ a ideálů.

53:17
    Chris Porter u levého mantinelu nedokázal zachytit kotouč a z útočné akce Philadelphie tak nebylo nic.

53:59
    Ofsajd Flyers zastavil nadějnou akci.

54:05
    Jako dřevorubec. Ryan White (PHI) po vhazování seknul protihráče do hole tak silně, až mu zlomil hokejku. Pochopiteně dostává dvouminutový trest.

54:15
    Bellemare se v oslabení dostal ke střele ze strany, trefil ovšem jen Kinkaida do betonu.

54:51
    Střelu obránce Davida Schlemka dokázal vyrazit pozorný LaBarbera do bezpečí.

55:06
    Pavel Zacha dostal prostor při přesilové hře, ke kotouči se ale moc nedostal.

56:05

56:27
    Ďáblové ale pokračují v držení kotouče a pozvolna kombinují, což jim za současného stavu naprosto vyhovuje.

57:12
    Jakub Voráček nahrával na Marka Streita, který už mohl střílet, ale nedokázal si zpracovat puk a musel se pro něj vracet dokonce až do obranného pásma.

57:41
    Michael Del Zotto dostal nabito na volej a vyslal ránu jako z kanónu, nicméně Keith Kinkaid velmi dobře vyrazil kotouč do bezpečí!

58:39
    Jiří Tlustý se dostal do samostatného úniku a zkusil střelu bekhendem, Jason LaBarbera ale vyrazil puk!

58:59
    Domácí to zkusí se šesti hráči v poli!

59:09
    Stephen Gionta nyní mohl rozhodnout, ale z blízkosti zcela nepochopitelně minul prázdnou branku!

59:28
    To, co se nepodařilo Giontovi, dokázal nyní TRAVIS ZAJAC. Ten tak poslal kotouč do prázdné branky a svou druhou trefou v utkání zřejmě rozhodl o jeho osudu. Bez asistence.

Ještě ale neodcházejte, čeká nás zkušební prodloužení tři na tři.

Důležité akce ze zkušebního prodloužení (bude aktualizováno)
    60:16 – Devils šli do přečíslení dva na jednoho, ale Stempniakův pokus vyrazil LaBarbera.
    61:12 – David Schlemko nahrál na volného Henriquea, který ale trefil jen přesouvajícího se brankáře.
    61:25 – Jiří Tlustý bekhendem trefil tyčku!
    62:00 – Po střele Travise Zajaca dorážel Stempniak, ale neuspěl! Hosté mají obrovský tlak.
    63:00 – Jakub Voráček se snažil prodrat do samostatného úniku, ale na poslední chvíli mu unikl puk.
    63:27 – Obrovskou chybu Jasona LaBarbery potrestal gólem JACOB JOSEFSON, Ďáblové tak i třetí zkušební prodloužení v přípravě vyhráli!
    Jacob JOSEFSON - gól ve zkušebním prodloužení

Dnešní utkání sledovalo 17 732 diváků.

Ďáblové vyloupili led Philadelphie a vyhráli 4:2!

Do vedení šli již v čase 3:00, kdy se po stříleném pasu Seversona prosadil Tuomo Ruutu. Domácí se ale poté probrali, v 10. minutě vyrovnali zásluhou Chrise Portera a v 16. minutě šli do vedení po gólu Waynea Simmondse. Vyrovnání Ďáblům v přesilovce zařídil Adam Henrique v minutě 23., na konci druhé třetiny se ještě prosadil Travis Zajac. Ten dal i gól do prázdné branky a potvrdil výhru New Jersey 4:2.

Ve zkušebním prodloužení poté rozhodl Jacob Josefson.

Tři hvězdy zápasu:
    1. Travis Zajac (NJD) 2+0
    2. Chris Porter (PHI) 1+0
    3. Damon Severson (NJD) 0+2

Ode mě to bude všechno, děkuji za pozornost a někdy příště na počtenou! (03:44:58)

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 10. Porter (Del Zotto, Gagner), 16. Simmonds (Giroux, Del Zotto) – 3. Ruutu (Severson, Josefson), 23. Henrique (Palmieri, Josefson), 38. Zajac (Severson), 60. Zajac

Philadelphia Flyers: Neuvirth (41. LaBarbera) – Schultz, Streit "A", Del Zotto, Medveděv, Manning, L. Schenn – B. Schenn, Giroux "C", Voráček – Porter, Gagner, Simmonds "A" – Read, Laughton, Umberger – VandeVelde, White, Bellemare

Rozhodčí: Walsh, Romasko – Sheler, Sericolo

Diváci: 17 732