Vsetín – Olomouc 0:4 (kon.) | Opava – Zlín 1:5 (kon.) | Kladno – Chomutov 2:5 (kon.)
Havlíčkův Brod – Mountfield HK 2:3 (kon.) | HC Litvínov – HC Plzeň 3:5 (kon.) | Poruba – Havířov 3:5 (kon.)
Třinec – Vítkovice 9:1 (kon.) | Letňany – Jihlava 5:2 (kon.) | Liberec – Kometa Brno 3:5 (kon.)
Mladá Boleslav – Pardubice 2:4 (kon.) | Č. Budějovice – Slavia 7:6 (2:0 po s.n.)
BK Mladá Boleslav
2:4 (1:2, 0:2, 1:0)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 03.10.2015, 16:00 • ŠKOENERGO Aréna - malá hala • Extraliga staršího dorostu • 10. kolo

V úterý večer se tedy těším na počtenou a v tuto chvíli přeji hezký zbytek sobotního večera, třeba vedle ve velké hale na florbalovém Poháru mistrů, který také naleznete na onlajnech. (18:10:06)

Ještě než se pro dnešek rozloučím, dovolím si všechny sportovní příznivce pozvat na úterý do Nymburka, kde se odehraje benefiční utkání pro Dominika Skořepu, který hrál loni za starší dorost Mladé Boleslavi. V červenci jej ale postihla autonehoda, díky které je, doufejme pouze dočasně, upoután na invalidní vozík. Utkání se odehraje mezi druholigovým Nymburkem a legendami českého hokeje. Představí se třeba hráči jako jsou Michal Broš, Pavel Patera, Petr Nedvěd atd. V týmu legend se také představí Dominikův trenér z juniorky Boris Žabka. I tímto utkáním vás budu v úterý od 18:00 z Nymburka provázet. Celý výtěžek zápasu poputuje na konto Dominika Skořepy.

Utkání je v závěru. Boleslavští ho více zdramatizovat nedokázali, a tak během víkendu neberou ani bod. Pardubice si naopak připisují další tři body do tabulky. K výhře měly blíže po celý zápas.

59:32
    Kalaš trefuje jen plexisklo.

59:05
    Uřídil mířil na modré mimo tři tyče.

58:55
    Další zakázané uvolnění Pardubic. Boleslavským zbývá už jen 65 sekund na zdramatizování tohoto zápasu.

58:41
    Domácí mají tlak v pásmu, ale nedokáží se dostat ke střele.

58:20
    Bruslaři to zkusí v šesti bez brankáře. Krofta zůstává na střídačce!

58:20
    Oddechový čas pro domácí.

58:20
    Další icing Pardubic, Boleslav se sice snaží, jenže není příliš efektivní, obávám se tedy, že už mají málo času.

57:43
    Dančišin byl z bezprostřední blízkosti z otočky nepřesný.

57:31
    Oddechový čas pro hosty.

57:31
    Pardubice vyhodily na zakázané uvolnění.

57:02
    Flynn v mezikruží promáchl.

56:45
    V pásmu byl opět Dušan Kerda, jenže hosté ho měli dobře obsazeného a nedal mu žádný prostor ke zdramatizování tohoto utkání.

54:59
    Před Kroftou dorážel i v pádu Dominik Kubišta, boleslavský brankář ale přerušuje hru.

54:22
    Bruslařům je odpískán ofsajd. Mladé Boleslavi už se krátí čas na myšlenku vyrovnání.

53:22

52:52
    V mezikruží střílel Oscar Flynn, jenže to bylo úplně mimo pardubickou branku.

51:43
    Mladší dorostenec Jan Červenka, který staršímu dorostu dnes vypomáhá, vystřelil z levého kruhu. Puk skončil jen těsně mimo branku.

51:22
    Opět vyloučení na straně Pardubic. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Čestmír Javůrek (PCE).

50:53
    Zakázané uvolnění. Mladé Boleslavi se už navíc krátí čas na zdramatizování zápasu. K tomu by musela přidat ještě dva góly a žádný neinkasovat.

49:58
    Mezi kruhy vystřelil Dušan Kerda, puk následně prošel jen těsně mimo branku.

48:52
    Ve třetí třetině zatím vidíme víceméně vyrovnaný hokej, což ale Pardubicím samozřejmě vyhovují. Ty se soustředí zejména na neprostupnost modré čáry.

47:06
    Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.

45:45
    Proti rychlému Matýsovi ukryl puk v lapačce opět Krofta.

45:35
    Další povedený únik Františka Uřídila, který se hnal sám na branku, jenže místo puku v ní skončil od sám.

45:20
    Nenápadnou střelu z dálku musel Krofta chytit svou lapačkou.

44:41
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Skvělá akce DUŠANA KERDY, který se rozhodl s výsledkem něco udělat a všem ukázal, že to není vůbec těžké! Ve středním pásmu se chopil kotouče a postupně překonal všechny hráče, kteří mu stáli v cestě a zakončil k pravé tyči. Asistence: Kroni Musliu.

43:18

43:08
    Dynamo vyhazuje přes všechny čáry.

42:36
    Bruslaři opět strávili polovinu přesilovky ve vlastním obranném pásmu.

41:37
    Uřídil byl se svým pokusem od modré nedůrazný.

41:18
    První vyloučení ve třetí třetině. Za vražení na hrazení byl potrestán dvěma minutami Ondřej Paliesek (PCE).

40:50
    Zatím se hraje především ve středním pásmu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:35.

Druhá třetina je už minulostí a jednoznačně ji ovládly Pardubice, které ji vyhráli poměrem 0:2. Herní obraz nebyl vůbec pěkný, ale nutno konstatovat, že hosté vedou zaslouženě. Boleslav prozatím přehrávají, a tak o přestávce v kabině domácích asi příliš veselo nebude.

40:00

39:21
    Ani Dančišin se svou dělovkou z pravého kruhu neuspěl.

39:04
    Hned po vypršení trestu se hosté ženou do pásma.

38:56

38:35
    Kalusova dělovka od modré nebyla vůbec špatná, kotouč ale směřoval mimo tři tyče.

37:32
    Kroni Musliu z kruhů přestřelil.

37:13
    Středočeši chvíli kombinovali před bránou, ale hosté záhy vyhazují.

36:56
    Tentokrát jdou do čtyř Pardubice. Za hákování byl potrestán dvouminutovým trestem Jakub Mert (PCE).

36:39
    Outrata si najel s pukem až do mezikruží, kde dlouho otálel se střelbou, pak se k ní přeci jen odhodlal a nakonec z toho byla docela pohledná akce, která ale gólem neskončila.

35:45
    Pardubičtí i nadále ostřelují boleslavskou branku ze všech možných směrů. Bruslaři jsou všude později.

35:29
    Boleslavští střídají brankáře. Davida Marka nahrazuje Michal Krofta.

35:29
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    To už vypadá na debakl. Domácí trestuhodně neobsadili úplně volného ONDŘEJE MACHALU, který udělal před brankou kličku a poklidně překonal k pravé tyči Davida Marka. Asistence: Ondřej Trejbal.

35:00
    Dančišin a Dvořák jeli ve dvou na pardubickou branku, přičemž druhý jmenovaný chtěl prostřelit Kloučka mezi betony, to mu ale nevyšlo.

34:03
    Opět se zdlouhavě bojuje o puk podél mantinelu. Oko diváka dnes musí opravdu trpět.

32:49
    Pardubice navyšují své vedení. Po dobré nahrávce Šeligy propálil Marka z blízka přesně ONDŘEJ PALIESEK. Asistence: Viliam Šeliga.

31:57
    Trejbalova střela skončila mimo tři tyče.

31:27
    Obrovská šance boleslavského Dušana Kerdy, který jel sám na Kloučka, a málem jej i překonal, jenže ten kotouč zalehl a přerušil hru.

30:14
    Z dobré pozice z blízka střílel Kerda, bylo to ale mimo branku.

29:49
    Pro změnu se hosté dopustili zakázaného uvolnění.

28:50

28:39
    Boleslavští se znovu osvobozují. Přesilovky dnes Pardubicím opravdu nejdou.

27:50
    Následně už se hosté chtěli dostat zase do pásma, jenže je zastavil ofsajd.

27:42
    Linhart se dokonce v oslabení dostal ke střele z dálky.

27:19
    Trejbalovu nebezpečnou střelu od modré vyráží Marek mimo.

27:07
    Bruslaři vyhazují až ke Kloučkovi.

26:50
    Až teď nabrala hra opět na obrátkách. Pardubičtí jeli v přečíšlení na branku. V důsledku toho dostal dvě minuty za podražení Róbert Obrtlík (MBL).

26:27
    Na ledě se v posledních sekundách téměř nic neděje, oba celky se přetahují o puk u mantinelu.

25:13
    Středočeši jsou nyní poměrně aktivní v pásmu, jenže Pardubice zatím drží brankář Klouček.

24:13
    Dnešní utkání sleduje 40 diváků. Většina dnešní sportovní pozornosti se soustředí na hlavní plochu ŠKOENERGO Arény, kde probíhá florbalový Pohár mistrů.

23:17
    Jako by se na to už Jan Dvořák nemohl dále dívat. Rychle si i s pukem nasprintoval k bráně a i v pádu dokázal zakončit. Bylo to ale mimo.

22:47
    Opět svědky svědky stejného prohřešku. Kvalita hry stále trpí.

22:32
    Zakázané uvolnění Dynama.

22:24
    Trejbalova střela od modré byla zblokována.

21:25

20:42
    Jenže se jim vůbec nedaří vytvořit si dobrý přesilovkový zámek. Pardubice navíc už podruhé vyhazují.

20:17
    Boleslavští mají k dispozici ještě zbytek přesilové hry a kombinují před hostující brankou.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:50.

První třetina je za námi. Lépe ji zvládli Pardubičtí, kteří do ní vstoupili velmi bravurně, a sice brankou vstřelenou v první minutě. Boleslavští sice v 16. minutě srovnali, jenže Dynamo si vzalo vedení opět bleskově zpět na svou stranu.

20:00

19:34
    Uřidilova střela od modré byla zblokována.

19:25
    Čestmír Javůrek (PCE) byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. Dokáží Bruslaři opět vyrovnat?

19:11
    Přímo před boleslavskou brankou se ocitl ve velké šanci Matýs, který pohotově prověřil Marka. Ten však třetí gól nedopustil.

18:27
    Pardubičtí se dopustili zakázaného uvolnění.

17:32
    Dančišin poslal před bránu puk a Musliu chtěl dorážet, jenže na to neměl dostatek prostoru, jelikož byl dobře pokrytý.

17:02
    Boleslavští jsou sice na kotouči, jenže za vlastní bránou.

15:55
    Jenže hosté jdou opět rychle do vedení. Pardubičtí si sjeli k Markově bráně, kde opět ze závaru padl další gól. Nejrychleji se ke kotouči dostal ONDŘEJ MATÝS, který tedy opět navyšuje. Asistence: Michal Pochobradský, Ondřej Machala.

15:04
    Boleslavští těží ze závaru před pardubickou bránou, kde se dostal k odraženému puku MILAN KALAŠ, jenž jej poslal po víko. Klouček neměl šanci. Asistence: Vojtěch Outrata.

14:37
    Boleslavi zatím nejde ani tato přesilová hra. Oproti minulé sobotě, kdy se domácí dokázali prosadit čtyřikrát v zápase z přesilových her, je to velká změna.

14:27
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

14:08
    Linhartova střela byla zblokována jedním z hostujících hráčů.

13:56
    Mladá Boleslav kombinuje v útočném pásmu, ale zase málo střílí.

13:49

13:26
    Ondřej Trejbal (PCE) se dopustil nedovoleného bránění, když atakoval Havelku, který byl bez kotouče. Dostal tedy dvouminutový trest.

12:42

12:27
    Pardubice vstřelily branku, jenže byla dosažena kopnutím bruslí, a tak nemůže být uznána!

11:49
    Boleslavští jdou navíc do čtyř. Kroni Musliu (MBL) dostal dvouminutový trest za hákování.

11:02
    Neskutečné!! Hosté ve vlastním oslabení ujeli a Kubišta měl na hokejce jasný gól, jenže v závaru jen o kousek netrefil branku. Následně se snažilo dorážet mnoho dalších pardubických hráčů, ale puk získali dříve Bruslaři, kteří jej vyhodili.

10:42
    Nyní budeme svědky další přesilovky. Za podražení dostal dvouminutový trest Ondřej Trejbal (PCE).

10:19
    Obraz hry zatím není moc pohledný, snad se to v průběhu hry ještě zlepší.

09:16
    Boleslavští si vybojovali útočné pásmo, ve kterém už se drží docela dlouho, jenže se vůbec neodhodlali ke střele.

08:14
    Z mezikruží střílel Paliesek, který ale minul.

07:58
    A znovu! Domácím se zatím nedaří.

07:46
    Icing na straně Bruslařského klubu.

07:26

07:11
    Ve vlastním oslabení dokonce ujel Machala. Bruslařům taktéž přesilovka vůbec nejde, přitom je jindy jejich silnou zbraní.

06:41
    Nahození od modré nemohlo pardubického brankáře nikterak vyvést z míry.

06:21
    Hosté vyhazují až k Davidu Markovi.

06:14
    Z hranice kruhů střílel Kroni Musliu, jenže Milan Klouček zastavil puk lapačkou.

05:45
    Velká šance Jana Dvořáka, který málem dorážel do prázdné. Zatím největší šance Mladé Boleslavi v zápase.

05:26
    Za hákování odjíždí na trestnou lavici Jakub Mert (PCE). Dokáží Boleslavští vyrovnat?

05:15
    Výhoda Bruslařského klubu!

04:58
    Šeliga se svou dělovkou mířil mimo. Marek měl štěstí.

04:27
    Jindra nahazuje puk do pásma, jenže Boleslavští mají s přechodem do něj poměrně problémy. Hosté velmi dobře napadají.

03:55
    Před pardubickou bránou chtěl dorážet Kalaš, ale žádný ze spoluhráčů mu nepřihrál.

03:29

03:18
    Linhart měl několik sekund kotouč na své holi a zdržoval čas ve středním pásmu. Hostům přesilovka vůbec nejde.

02:35
    Bočkovu důraznou střelu od modré vyrazil Marek ramenem.

02:06
    Východočeši sice získali pásmo zpět, jenže tam si nerozuměli v přihrávce, čehož využili opět domácí k tomu, aby se osvobodili.

01:50
    Bruslařům se ale podařilo vyhodit až ke Kloučkovi.

01:29
    Je tady první vyloučení zápasu. Hříšníkem není nikdo jiný než nejtrestanější hráč Mladé Boleslavi, kapitán František Uřídil (MBL) – dvě minuty za nedovolené bránění.

01:19
    Palieskovo nahození z dálky ukrývá David Marek pod svou lapačkou.

01:11
    Nyní se však Dynamo dopustilo zakázaného uvolnění.

01:05
    Stále jsou aktivnější hosté, kteří častěji drží kotouč.

00:43
    Velmi rychlá branka, kterou inkasovali Boleslavští na vlastním stadionu, stalo se tak po první akci hostů. Ze závaru před brankou překonal Marka MICHAL POCHOBRADSKÝ. Asistence: Ondřej Machala.

00:34
    Dančišin jel na bránu a chtěl nahrávat Dvořákovi, ale ten záhy ztratil puk.

00:16
    O puk je záhy obrali domácí, jenže když měl kotouč na holi Dančisin a přecházel do pásma, sudí odpískal ofsjad.

00:05
    Úvodní buly vyhráli hosté, kteří se rovnou ženou do pásma.

00:01

To už se změnilo, nyní přichází i samotní hráči. Utkání tedy začne za pár minut.

Siréna ohlašující začátek zápasu už zazněla, ale zatím jsou na ledě jen rozhodčí.

Na ledě boleslavské malé haly právě končí předzápasové rozbruslení, na kluziště pomalu, ale jistě míří rolba.

BK Mladá Boleslav: Marek (Krofta) – Obrtlík, Uřidil "C", Linhart, Kalus, Červenka, Nepokoj – Kerda, Flynn, Musliu, Křížek, Straka, Havelka, Zahradník, Kalaš, Outrata, JIndra, Dančišin "A", Dvořák

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Jánský) – Trejbal, Žouželka "A", Boček "C", Mert, Matýs, Javůrek, Leder – Pochobradský, Štefka, Paliesek, Roubal "A", Machala, Syrovec, Petrus, Kubišta, Šeliga

Rozhodčí: Smitka – Gabriel, Kettner.

Utkání mezi Mladou Boleslaví a Pardubicemi bude nejspíše velmi vyrovnané. Potkají se totiž celky, které si vedou prozatím velmi slušně. Pardubičtí vyhráli pět z posledních šesti zápasů! Boleslavští si naopak po čtyřech výhrách v řadě připsali v pátek porážku 4:2 na ledě lídra tabulky, Komety Brno. Dynamo se nachází v tabulce hned pod Mladou Boleslaví, na 4. místě se ziskem 15 bodů. Bruslaři mají o tři víc, což jim zajišťuje třetí příčku. Dá se tedy očekávat velmi vyrovnaný duel o šest bodů. Sledujte utkání spolu s námi, začínáme v 16:00!

Vzájemné zápasy
    Oba celky na sebe narazily už ve třetím kole, kdy se hrálo na východě Čech. Utkání bylo jednoznačně v režii Mladé Boleslavi, která vstřelila Pardubickým čtyři branky, aniž by nějakou sama inkasovala. Domácí se na žádný odpor nezmohli, a tak si tři body do extraligové tabulky připsali Boleslavští.

Dobrý den z města automobilů, kde je na programu už 10. kolo NOEN Extraligy staršího dorostu. V rámci něj se zaměříme na duel mezi BK Mladá Boleslav a HC Dynamo Pardubice.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 16. Kalaš (Outrata), 45. Kerda (Musliu) – 1. Pochobradský (Machala), 16. Matýs (Pochobradský, Machala), 33. Paliesek (Šeliga), 36. Machala (Trejbal)

BK Mladá Boleslav: Marek (36. Krofta) – Obrtlík, Uřidil "C", Linhart, Kalus, Červenka, Nepokoj – Kerda, Flynn, Musliu, Křížek, Straka, Havelka, Zahradník, Kalaš, Outrata, Jindra, Dančišin "A", Dvořák

Rozhodčí: Smitka – Gabriel, Kettner