Buffalo – Columbus 4:6 (kon.) | Washington – Boston 2:1 (2:0 po s.n.) | Carolina – Pittsburgh 2:1 (kon.)
New Jersey – Philadelphia 3:2 (1:0 po s.n.) | Detroit – Toronto 4:2 (kon.) | Arizona – San Jose 0:3 (kon.)
Buffalo Sabres
4:6 (0:3, 0:2, 4:1)
Columbus Blue Jackets
Sobota 03.10.2015, 01:00 • First Niagara Center, Buffalo • Příprava NHL

Československá stopa

Lukáš Sedlák (CBJ) 1+0, 1 střela, čas na ledě 14:37 (03:45:09)

1. Jamie McGinn (BUF) 2+0
    2. Oliver Björkstrand (CBJ) 2+1
    3. William Karlsson (CBJ) 1+3

Columbus vedl po druhé třetině už 0:5, přesto závěrečná perioda ještě přinesla velké drama! Šavle se totiž nadechly k velké stíhací jízdě, když postupně dotáhly skóre až na 4:5. Domácí vrátily do hry dva slepené góly ze 45. minuty. Nejprve využil přesilovku pohotovou tečí Jamie McGinn a hned o 46 sekund později vypálil z levého kruhu přesně Zemgus Girgensons. Poté se už hrálo prakticky jen na jednu branku osm minut před koncem snížil na 3:5 další tečí Jamie McGinn. Když o minutu později dotlačil kotouč za záda McElhinneyho Evander Kane, prohrávali svěřenci Dana Bylsmy o jediný zásah. Senzační obrat už ale hráči Sabres nedotáhli a v čase 58:41 naopak pečetil výsledek trefou do prázdné branky Oliver Björkstrand.

Střely na branku ve 3. třetině – 18:5, celkem – 28:26.

59:20
    Od modré pálil Colaiacovo, McElhinney vyráží.

59:01
    Poslední minuta, domácí hrají opět bez brankáře.
    Oliver BJÖRKSTRAND - 4:6

58:41
    Columbus právě vstřelil branku!
    Obrat už domácí nedokonají! Hannikainen vysunul OLIVERA BJÖRKSTRANDA, který jel sám na prázdnou branku a zřejmě rozhoduje o vítězství Blue Jackets. Asistence: Markus Hannikainen a William Karlsson.

58:30
    Domácí to zkoušejí bez brankáře!

58:13
    Sabres zahráli jen na icing, hra se stěhuje před Lehnera.

57:58
    Hra přerušena, buly ve středním pásmu.

57:16

56:58
    V dobré pozici netrefil branku Larsson!

56:03
    Columbus je pod obrovským tlakem, vyrovnání visí na vlásku!

54:42
    Od modré střílel Colaiacovo, McElhinney vyráží.

54:21
    David Legwand střílel z mezikruží jen do vyjetého McElhinneyho! Hostující gólman je pod palbou.
    Evander KANE - 4:5

53:05
    Sabres právě vstřelili branku!
    To je neuvěřitelné! Po dvou třetinách by na Buffalo nevsadil ani ten nejzarytější optimista, ale teď už jsou Šavle definitivně zpět v utkání! Gionta vybojoval za brankou kotouč a předložil ho Eichelovi, který McElhinneyho nepřekonal, ale důrazný EVANDER KANE už puk za brankovou čáru dostal – 4:5. Asistence: Jack Eichel a Brian Gionta.
    Jamie MCGINN - 3:5

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 45. McGinn (Moulson, O'Reilly), 45. Girgensons (Reinhart, Colaiacovo), 53. McGinn (Pysyk, Legwand), 54. Kane (Eichel, Gionta) – 6. Sedlák (Rychel), 7. Kukan (Björkstrand, Karlsson), 20. Hannikainen (Craig, Prout), 24. Karlsson (Calvert), 29. Björkstrand (Karlsson, Falk), 59. Björkstrand (Hannikainen, Karlsson)

Buffalo Sabres: Lehner (Johnson) – Colaiacovo, Ristolainen, Weber, Franson, McCabe, Pysyk – Ennis (A), O'Reilly (A), Moulson – Gionta, Eichel, Kane – Reinhart, Larsson, Girgensons – McGinn, Legwand, Deslauriers. Trenér: Dan Bylsma
    Columbus Blue Jackets: McElhinney (Dansk) – Connauton, Prout (A), Bodnarchuk, Kukan, Falk, Goloubef – Milano, Broadhurst, Hannikainen – Björkstrand, Karlsson, Calvert (A) – Tynan, Chaput, Craig – Boll (A), Sedlák, Rychel. Trenér: Todd Richards

Rozhodčí: Luxmore, McCauley – Driscoll, Kovachik