Trnava – Spišská N. Ves 2:3 (po pr.) | Lipt. Mikuláš – Topoľčany 2:1 (kon.) | Humenné – Prešov 2:0 (pře.)
Bardejov – Nové Zámky 4:2 (kon.) | Senica – Detva 2:4 (kon.) | Pov. Bystrica – Michalovce 2:4 (kon.)
HK Bardejov
4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Pátek 16.10.2015, 17:301. liga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Tento zápas sa dá nazvať aj šlágrom kola, veď druhý Bardejov privíta aktuálneho lídra z Nových Zámkov.

HC Nové Zámky
    Nováčik súťaže je po jedenástich kolách lídrom ligy, pred domácim Bardejovom má štvorbodový náskok, ktorý si bude chcieť udržať aj po tomto zápase. V prípade výhre sa môže na čele tabuľky osamostatniť.

HC 46 Bemaco Bardejov
    Domácemu kolektívu sa v poslednom čase darí. Po výhre 8:5 v Prešove rovnaký počet gólov (8) nastrieľali aj Spišskej Novej Vsi. Domáce prostredie bude dôležitým faktorom, Bardejov tento ťažký zápas potrebuje zvládnuť.

Vítam vás pri sledovaní zápasu medzi Bardejovom a Novými Zámkami.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

07:41
    Bardejov dal gól!
    Gól strelil MARTIN KALINAČ. Asistencie Ondrej Gmitter, Milan Takač.

07:49
    HC Nové Zámky dali gól!
    Gól strelil PODSTAVEK. Asistencie Bašič.
    Hostia rýchlo odpovedali a v Bardejove sa hrá odznova.

08:14
    Ospravedlňujeme sa za výpadok signálu internetu.

08:37
    Bardejov sa usadil v útočnom pásme hostí.

09:56
    Dnes do Bardejova prišlo azda najviac divákov v tejto sezóne. Niet sa ani čomu čudovať. Veď ide o šláger kola.
    Stretnutie je v plnom prúde

10:50
    Takáč sa rútil dopredu, avšak hostia sú pozorní a o puk domáceho hráča obrali už na červenej čiare.

11:20
    Bude sa vhadzovať pred brankárom hostí.

12:05
    Hostia sa teraz ubránili tlaku domácich a už vyrážajú v pätici dopredu.

12:28
    Bemaco opäť v útočnom pásme.

13:30
    Bardejovčania musia začal od vlastnej bránky.

14:38
    Teraz hostia pohrozili, ale domáci gólman si dal pozor a gól po miernom tlaku neinkasoval.

15:05
    Hostia zase pozorní, Bardejov to dnes nebude mať ľahké.

15:45
    Tlak HC 46 pokračuje, avšak hra je už prerušená a bude sa vhadzovať v strednom pásme. Oba celky striedajú.

15:53
    Vhadzovania vyhrali hostia a snažia sa dostať do útočného pásma.

17:02
    V posledných minútach sa hrá hokej z jednej strany na druhú, každý gól bude v tomto zápase rozhodovať.

18:15
    Oba celky v prvej tretine sú pozorné hlavne v obrane, žiadne družstvo dnes nebude chcieť riskovať.

18:48
    Hostia v zelených dresoch sa snažia dostať pred Sabola, no obrana domácich zatiaľ pôsobí spoľahlivo.

19:27
    Pol minúty do konca prvej tretiny, vhadzovať sa bude pred Kristínom.

19:36
    Bardejovčania ešte v útoku, no gól už z toho zrejme nebude.

19:51
    Posledná šanca Bardejova na strelenie gólu, hostia vyhodili puk nedovolene.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

21:27
    Hostia teraz šokovali a hneď na začiatku druhej tretiny sa ujímajú vedenia. DOMINIK HEGYI prekvapujúco prekonal brankára domácich, keď sa v skrumáži najlepšie zorientoval. Asistencia: Dubec, Koutník

22:05
    Vôbec prvé vylúčenie v zápase, za veľa hráčov na ľadovej ploche budú mať domáci dvojminútovú výhodu.

22:53
    Výpadok internetu pokračuje, ospravedlňujeme sa.

23:34
    Domácim presilovka nevychádza podľa predstáv.

24:05
    Hostia v plnom počte.

24:50
    Veľká príležitosť Bardejova, no Kristín sa vyznamenal.

25:37
    Jeden z hosťujúcich hráčov ostáva ležať na ľade, hrá sa ďalej.

26:05
    Domáci diváci pískajú, hostia majú opäť o jedného hráča na ľade viac.

26:34
    Domáci sa usadili pred Kristínom, no hostia už vyrážajú dopredu.

27:36
    Vyrovnaný hokej sledujeme aj v druhej tretine. Raz sa hrá pred Sabolom, inokedy pred Kristínom. Tentokrát sa bude vhadzovať pred domácim gólmanom a Česelka pôjde na trestnú lavicu.

27:36
    Domáci Česelka odchádza na trestnú lavicu – odsedí si 2 minúty. Ibažeby hostia skórovali...

28:49
    Bardejov skóruje v oslabení. Domáci sa dostali do prečíslenia dvaja na jedného, Valjent posunul DOMINIKOVI ŠIMČÁKOVI a ten gólmanovi nedal šancu. Asistencia: Vaško, Valjent

29:36
    Domáci v plnom počte.

30:34
    Hra je opäť prerušená, oba celky prestriedali, vhadzuje sa pred Sabolom. Domáci už vyrážajú dopredu.

31:16
    Veľa šancí na jednej či druhej strane diváci nevidia, napriek tomu sa hrá rýchly hokej z jednej strany na druhú.

32:15
    Chyba v strede a Nové Zánky sa už rútia na Sabola.

33:05
    Okrem domáceho fanklubu, ktorý domácich ženie vpred, tribúny nežijú. Práve v tejto chvíli by bolo potrebné svoj tím hnať dopredu.

33:38
    Bardejov sa usadil v útočnom pásme. Zdá sa, že by mohol prevziať iniciatívu.

35:06
    Päť minút do konca prostrednej časti hry. Na štadióne sa nič zaujímavé nedeje, teraz radšej oba celky striedajú.

35:49
    Vhadzovať sa bude pred Kristínom, ktorý je zatiaľ oporou. Za góly nemohol, hlavne za ten druhý, kde sa domáci dostali do prečíslenia.

36:43
    Domáci hokejisti sú v týchto minútach lepším tímom.

37:37
    Gól však neprichádza, stav 2:2 stále platí.

38:37
    Ďalšie prerušene hry, treba však povedať, že sa dnes hrá bez faulov a oba celky hrajú poctivý hokej, nenechávajú sa zbytočne vylučovať.

39:12
    Ďalšie prerušenie. Bardejovčania dnes hrajú opäť iba na tri formácie, hostia majú väčšie možnosti pri striedaniach.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:30
    Odštartovala tretia tretina zápasu medzi druhým Bardejovom a prvými Novými Zámkami. Stav po dvoch tretinách je 2:2. O víťazovi dnes môže rozhodnúť jediný gól. V druhej časti hry bol mierne lepším tímom Bardejov.

40:44
    Bardejovčania by dnes potrebovali plný počet bodov, taplnený štadión okrem výhry takisto nič neberie.

41:02
    Škaredý faul na domáceho brankára Sabola, bude sa vylučovať.

41:02
    Za nedovolené bránenie odchádza na trestnú lavicu Koutník.

42:15
    Bemaco sa usadilo v útočnom pásme, no gól neprichádza.

42:45
    Nové Zámky sa ubránia, puk posielajú ďaleko dopredu.

43:02

43:34
    Bielo-červení sa musia brániť. Hostia teraz zatlačili.

43:49
    Tlak hostí stále pokračuje. Dnes pricestovali na východ v pozícii lídra tabuľky, očakávania sú preto na mieste. Domáci Bardejov v lige dominuje už niekoľko sezón po sebe, a aj tento rok pod vedením trénera Tomka má ambície najvyššie. Bardejov by chcel postúpiť do extraligy.

44:45
    Ak by chcel Bardejov postúpiť, určite by potreboval rekonštrukciou prejsť aj štadión. Potrebné by bolo aj lepšie miesto pre novinárov, nakoľko v blízkosti ľadu je poriadna zima, o ozvučení ani nehovoríme. Domáceho hlásateľa nie je rozumieť, čo hlási. Aj pri písaní tohto onlajnu s tým máme problém.

45:36
    Nové Zámky sú zatiaľ v posledných minútach lepším tímom.

46:34
    Domáci pohrozili, Kristín nebezpečne vykorčuľoval z brány, no všetko so spoluhráčmi napokon vyriešili podľa predstáv.

47:40
    Bardejov dajce im gola! Aj toto momentálne znie na štadióne Bemaca 46.

48:26
    Šimčák teraz mal strieľať! Mohol to byť gól. Namiesto toho prihrával a ako sa ukázalo, nebolo to najideálnejšie riešenie.

48:36
    Teraz sa mohlo vylučovať, no rozhodcovia sú opačného názoru. Jeden z domácich hráčov ostáva ležať na ľade, no vylučovať sa nebude. Veľká nevôľa na strane fanúšikov. Dnes to ešte bude zaujímavé.

49:18
    Ďalší škaredý faul zo strany hostí. Mamonovs dostáva trest za držanie.

50:10
    Už še budu bic, to dzivočina toto – takýto názor na stranu hostí počuť z tribúny.

51:17

51:49
    Takže agresivita Nových Zámkov naberá na obrátkach. Tak toto na štadión rozhodne nepatrí. Ďalší hráč Bardejova po škaredom narazení ostáva ležať na ľade. Konkrétne to bol Valjent.

52:05

A je to tu! Bardejov po tlaku sa zaslúžene dostáva do vedenia. Osem minút pred záverom je to veľmi dôležitý gól. Gólmana prekonal ONDREJ GMITTER. Asistencia: Kalináč

52:42
    Maaaaaaacejko macejko.... Diváci sa bavia a to je základ. Kvôli tomu dnes prišli na zimný štadión v hojnom počte.

53:25
    Hosťom sa už čas bude krátiť veľmi rýchlo.

54:23
    Tempo mierne opadlo, na rade sú Nové Zámky. Bardejov vyhrával, prehrával, znova vyhráva... ale do konca je ešte ďaleho, teraz sa hrá prevažne v strednom pásme. No čo sa to deje? Postavenie mimo hru? Divákom sa to rozhodne nepáči a na arbitrov hlasno pískajú.

54:53
    Takže vhadzuje sa pred Sabolom, po jeho ľavici. Bardejov vyráža do útoku, no ďaleko nedošiel a obrancovia hostí dali stopku na modrej čiare. Posledných 300 sekúnd riadnej hracej doby.

55:26
    Hostia hrajú podstatne tvrdšie ako domáci, našťastie zatiaľ bez zranení. Bardejov sa musí ubrániť.

56:05
    Striedanie na oboch stranách, sily sa míňajú. Do tohto stretnutia obe mužstvá išli na maximum, výsledok pôjde do sveta a veľa napovie aj o ďalšom priebehu súťaže.

56:35
    Aj keď na štadióne mrzne, atmosféra je na veľmi dobrej úrovni. Kiež by toľko ľudí chodila na každý zápas. Odhadom je na štadióne vyše tisíc fanúšikov.

57:30
    Nové Zámky začínajú premýšľať nad odvolaním Kristína. Čas sa kráti, usporiadateľskému tímu to vyhovuje.

58:10
    Tak teraz mali hostia 2 veľké príležitosti. Sabol podržal.

Blíži sa koniec riadneho hracieho času. Nové Zámky v útoku, Sabol čaruje.

59:24
    Prázdna brána hostí. Domáci sa bránia zubami – nechtami.

59:46
    Bude to gól!

59:51

Je rozhodnuté, Bardejov dnes porazí Nové Zámky. Do prázdnej brány rozhoduje domáci JAKUB LINET.

Ďakujeme za pozornosť, Bardejov zaslúžene vyhral nad Novými Zámkami 4:2. (19:41:22)

Jozef Mačejovský

Branky a nahrávky: 8. Kalinač (Gmitter, Takač), 29. Šimčák (Vaško, Valjent), 53. Gmitter (Kalináč), 60. Linet – 8. Podstavek (Bašič), 22. Hegyi (Dubec, Koutník)

HK Bardejov: Sabol – Kalináč, Loydl, Gmitter, Takáč, Šimčák – Cútt, Valjent, Markuš, Všetečka, Solomonchak – Linet, Polaček, Vaško, Česelka, Mikolášek – Borecký
    HC MIKRON Nové Zámky: Kristín – Bašič, Ďurčo, Mamonovs, Chovan, Belovič – Gutov, Šiška, Priganc, Baron, Lokhanin – Hegyi, Gula, Dubec, Hrudík, Koutník – Štefanka, Konc, Podstavek, Rejžek