Buffalo – Toronto 2:1 (2:1 po s.n.) | Boston – Philadelphia 4:5 (po pr.) | Edmonton – Detroit 3:1 (kon.)
Colorado – Carolina 0:1 (po pr.)
Edmonton Oilers
3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Detroit Red Wings
Čtvrtek 22.10.2015, 03:45 • Rexall Place, Edmonton • NHL

Edmonton dokázal před vlastními fanoušky porazit Detroit a připisuje si do tabulky cenné dva body. Vítězný gól vstřelil super talent Connor McDavid. Toto je ode mne pro dnešek vše, děkuji za pozornost, na přečtenou. (06:14:26)

59:43
    Zakázané uvolnění Edmontonu, Korpikoski se pokusil zakončit přes celé hřiště, ale o pár centimetrů netrefil prázdnou branku!

59:34
    Detroit sice drží kotouč, ale nemůže se dostat do pozice, odkud by se dalo zakončit.

59:16
    Green napřáhl z dobré pozice, ale Talbot jistým zákrokem kryje. Tohle už vypadá pro Olejáře výborně.

58:47

58:45
    Střela od modré prosvištěla jen těsně vedle Talbotovy svatyně.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:48
    Kindlovi utekl kotouč z útočné třetiny, Edmonton si může alespoň na chvíli oddechnout.

56:59
    Střela Nyquista nebyla špatná, ale Talbot udržel kotouč před brankovou čarou.

56:47
    Detroit to zkouší rovnou v šesti!

56:47
    Teddy Purcell si odsedí 2 minuty za podražení.

55:28
    Justin Abdelkader jel zcela sám na brankáře, ale vůbec netrefil braknu! Tahle zahozená příležitost, jenž přišla na zlatém podnose, bude Detroit mrzet.

54:45
    Hosté se nastěhovali do útočné třetiny, tam však chybovali, a tak se z ní sami vyhnali.

53:03
    Edmonton vyhazuje kotouč do středního pásma a zatahuje se do vlastní třetiny. Mírná pasivita by se mu mohla vymstít.

51:30
    Sheahan si hledal cestičku k odraženému kotouči, ale Talbot jej nakonec našel první a zalehl jej.

50:14
    Mrázek drží naděje Detroitu na bodový zisk, nyní zneškodnil střelu z pravého křídla.

49:11
    Zakázané uvolnění Detroitu, vhazování před Mrázkem.
    Tomáš TATAR - 3:1

46:49
    Detroit právě vstřelil branku!
    Hosté přeci jen snižují. Talbot neudržel střelu Nyquista z mezikruží, puk si dobruslil TOMÁŠ TATAR a po bekhendové kličce uklidil kotouč za záda brankáře. Asistence: Gustav Nyquist.

46:34
    Mrázek udržel prudkou střelu od modré čáry, vhazovat se bude po jeho levici.

46:04
    Detroitu se nedaří vymyslet téměř nic, co by stálo za zmínku. Do konce zápasu sice je poměrně dosti času, avšak tříbrankové manko bude velmi těžké dohnat.

43:27

43:14
    Helm se snažil tečovat střelu od modré, ale marně, Talbot s přehledem zastavil tento pokus.

43:00
    Detroit se stále nedostal do útočné třetiny.

42:30
    Přesilová hra se Detroitu vůbec nedaří, Edmonton opět vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

41:27
    Přesilová hra pro Detroit, 2 minuty si odsedí Klinkhammer za zdržování hry.

40:01

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:04
    Larkin si nabruslil do útočné třetiny, ale střelou z levé strany nedokázal snížit.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:40
    Domácí se dostali do rychlého přečíslení, ale finální přihrávka Purcella byla nepřesná.

38:13
    Ofsajdové pravidlo stálo proti domácímu celku.

38:05
    Střelu z levé strany dokázal Talbot zneškodnit, kupředu již míří Edmonton.

36:40
    Talbot zasahovat nemusel, rána Richardse byla nepřesná.

35:45
    Detroit se přesunul na útočnou polovinu. Střílená přihrávka Nyquista úspěšnou nebyla.

35:05
    Edmonton drží kotouč v útočné třetině, nutno však dodat, že pouze v pozicích, odkud se zakončit nedá.

31:20
    Hall se dostal před brankou ke kotouči, ale nedostal jej za záda brankáře.

30:55
    Larkin nedokázal obejít posledního obránce, a tak mohl zůstat Talbot klidný.

30:40
    Pouliot na druhé straně byl v dobré pozici na zakončení, ale přestřelil.

30:14
    Miller jel sám na brankáře, ale vůbec netrefil branku! Trápení Detroitu tak pokračuje.

29:40
    Kronwall se dostal do střelecké pozice, ale nenasměroval puk mezi tři tyče.
    Anton LANDER - 3:0

27:04
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Domácí se dostali za poslední dvě minuty potřetí do přečíslení dva na jednoho a vytěžili další branku. Mrázek sice zasáhl proti střele TEDDYHO PURCELLA, ale Quincey si puk nešťastně srazil do vlastní branky. Asistence: Lauri Korpikoski. Mark Fayne.
    Connor MCDAVID - 2:0

26:34
    CONNOR MCDAVID dostal ideální pas v přečíslení dva na jednoho, měl před sebou pouze Mrázka a nádhernou kličkou jej dokázal překonat. Asistence: Benoît Pouliot, Nail Jakupov.

26:05
    Kindl si nabruslil do útočné třetiny, vystřelil bekhendem, ale Talbot jej vychytal.

25:55
    Edmonton vyhazuje, Detroitu už moc vteřin v přesilovce nezbývá.

25:10
    Domácí nyní ujeli do přečíslení dva na jednoho, Letestu dostal ideální pas, měl před sebou pouze ležícího Mrázka, ale trefil puk do boční síťky.

24:09
    Potrestána lavička Edmontonu, 2 minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

23:40
    Detroit drží kotouč daleko od své branky. Edmonton se nemůže dostat k puku.

22:56
    Green si odsedí 2 minuty za podražení.

22:48

22:45
    Tatarova přihrávka byla nepřesná, Edmonton míří kupředu.

22:09
    Domácí vyhazují kotouč přes všechny čáry a mohou střídat.

21:19
    Střela Kronwalla nebyla špatná, ale za záda Talbota neprošla.

20:48
    Přesilová hra pro Detroit. Vyloučen Korpikoski na 2 minuty za držení.

20:30
    Ponechaná výhoda pro Detroit.

20:01

První třetina je za námi, jedinou branku vstřelili domácí, přesněji Letestu, ve třinácté minutě. Edmonton je mírně aktivnějším týmem, avšak Detroit také párkrát zahrozil. Za zmínku stojí trefené břevno z hole Nyquista. Uvidíme, co nám přinese druhá část.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:36
    Sekera střílel z levé strany, ale Mrázek jeho projektil vyrazil.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:13

17:55
    Další vyhození Olejářů, tohle není dobrá přesilovka v podání Red Wings.

17:40
    Edmonton opět vyhazuje, Detroit bude muset začínat od začátku.

17:14
    Larkin si nabruslil do střelecké pozice, vyslal zajímavou ránu, ale Talbot bravurně zasáhl.

16:55
    Mrázek znovu musí ven z branky, aby mohl rozehrát. Detroit se nemůže usadit v útočné třetině.

16:40
    Domácí vyvezli kotouč do středního pásma, načež jej poslali za Mrázka.

16:20
    Richards vyslal prudkou ránu od modré, ale Talbot jistě zasáhl lapačkou.

16:13
    Dvě minuty za podražení si odsedí domácí Hall.

15:25
    Miller se protlačil před branku soupeře, vystřelil, ale nepřesně. Jeho pokus prolétl kolem tyče.

14:24
    Larkin předložil kotouč Zetterbergovi do mezikruží, ten ostře vypálil, ale jeho ránu nadvakrát Talbot zlikvidoval.

13:38
    Kotouč se odrazil k Nyquistovi, ten ale nedokázal z dobré pozice zakončit.
    Mark LETESTU - 1:0

12:32
    Domácí využívají přesilovou hru, byť s velkým štěstím. MARK LETESTU si najel před branku, kam také dostal přihrávku. Puk se od jeho brusle odrazil za záda bezmocného Mrázka. Asistence: Nail Jakupov, Justin Schultz.

12:18
    Detroit se znovu brání výborně, neboť kotouč se pohybuje nečastěji za brankou Talbota.

11:14
    Miller si odsedí 2 minuty za hákování.

10:36

10:25
    Střela od modré čáry byla zblokovaná, Talbot zasahovat nemusel.

10:05
    Nyquist se v přesilovce odhodlal ke střele, jeho pokus však ztroskotal na břevně!

08:36
    Vyloučen Gryba na dvě minuty za nedovolené bránění.

07:53

07:46
    Třetí vyhození, v této početní výhodě Edmontonu gól nepadne.

07:20
    Puk se znovu nachází u branky Talbota, Detroit hraje oslabení výborně.

06:55
    Střela od modré čáry byla zblokovaná, následně Detroit vyhazuje přes všechny čáry.

06:37
    Hra je nyní přerušena, neboť se branka dostala ze svého postavení.

06:30
    Detroit se osvobodil vyhozením a může střídat.

06:05
    Famózní zákrok Petra Mrázka, který vykryl střelu Nugenta-Hopkinse z pravé strany. Vhazovat se bude v pásmu Detroitu.

05:53
    Detroit hrál v šesti, Edmonton bude hrát přesilovou hru.

05:13
    Detroit sice byl nastěhovaný v útočné třetině, ale finální pas Tatara byl nepřesný, a tak akce skončila.

04:45
    Ference napřáhl od modré čáry, vyslal dělový projektil, ale Mrázek bravurně zasáhl betonem.

03:59
    Abdelkader předložil kotouč Larkinovi, tomu však nevyšly plány a ihned o něj přišel.

03:12
    Purcell vyslal solidní ránu, tu však Mrázek jistým zákrokem udržel. Vhazovat se bude po jeho levici.

02:20
    Helm se sice dostal s kotoučem do útočné třetiny, ale ke střele to nevedlo. Puk už drží domácí hokejisté.

01:05
    Střela z ostrého úhlu nenadělala domácímu brankáři téměř žádné problémy.

00:41
    Mrázek si povyjel, načež rozehrál útočnou akci. Ta stále trvá, Detroit kombinuje v útočné třetině.

00:29
    Detroit drží kotouč na vlastní polovině, zatím příliš nikam nespěchá.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

V posledním vzájemném utkání zvítězil Detroit 5:2. Zápas se však hrál minulou sezónu v březnu, a tak nám toho příliš moc nenapoví. Nicméně Rudá Křídla jsou považována za favorita.

Detroit je na tom o něco lépe, z pěti zápasů vybojoval šest bodů. V posledních dvou zápasech však Detroit vyšel naprázdno, a tak má co napravovat. Uvidíme, zdali to bude právě dnes.

V minulém zápase prohrál Detroit na půdě Montrealu 1:4.

Edmonton je momentálně na jedenácté pozici v Západní konferenci, na svém kontě má 4 body ze šesti zápasů. Ty vydoloval v posledních dvou utkáních, a tak je možné, že právě teď je Edmonton na vítězné vlně, ve které bude chtít pokračovat. Pomoci by měl hlavně McDavid, jenž předvádí solidní výkony.

Poslední zápas porazil Edmonton venku Vancouver 2:1 po prodloužení.

Dobré ráno, vítám Vás u online přenosu z NHL! Na programu je duel, ve kterém Edmonton Oilers na svém stadionu přivítá Detroit Red Wings. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 03:30, Vás provede Radim Sochor.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Radim Sochor

Branky a nahrávky: 13. Letestu (Jakupov, Schultz), 27. McDavid (Pouliot, Jakupov), 28. Purcell (Korpikoski, Fayne) – 47. Tatar (Nyquist)

Edmonton Oilers: Talbot (Nilsson) – Fayne, Sekera, Schultz, Klefbom, Gryba, Ference – Miller, Nugent-Hopkins, Hall – Jakupov, McDavid, Pouliot – Purcell, Lander, Korpikoski – Slepyšev, Letestu, Klinkhammer
    Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Ericsson, Kronwall, Green, DeKeyser, Kindl, Quincey – Abdelkader, Zetterberg, Larkin – Nyquist, Sheahan, Tatar – Pulkkinen, Richards, Helm – Ferraro, Gelndening, Miller

Rozhodčí: O'Rourke, Rehman – Barton, Lazarowich