NY Islanders – Calgary 4:0 (kon.) | Toronto – Arizona 3:4 (kon.) | Chicago – Anaheim 1:0 (po pr.)
Toronto Maple Leafs
3:4 (1:2, 0:1, 2:1)
Arizona Coyotes
Úterý 27.10.2015, 00:30 • Air Canada Centre, Toronto (kapacita 20270 míst) • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového pracovního dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (03:30:24)

Československá stopa v dnešním zápase:

ROMAN POLÁK (TOR) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:35
    MARTIN MARINČIN (TOR) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:23

MARTIN HANZAL (ARI) – 0+1, 1 střela, čas na ledě 5:39
    ZBYNĚK MICHÁLEK (ARI) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:33

Útočník hostů Martin Hanzal kvůli zranění v dolní části těla odstoupil ze hry ve druhé třetině a do hry už se nevrátil.

Největší čas na ledě: Phaneuf 24:49 – Stone 25:02

Branky a nahrávky: 14. Matthias (Boyes), 50. van Riemsdyk (Kadri), 58. Rielly (Phaneuf, Kadri) – 7. Domi (Stone, Hanzal), 15. Doan (Boedker, Ekman-Larsson), 28. Dahlbeck (Chipchura, Downie), 47. Chipchura (Ekman-Larsson, Boedker). Rozhodčí: Morton, Kowal – Cherrey, Knorr. Diváci: 18944.

Nervy drásající utkání jsme dnes sledovali mezi Torontem a Arizonou. Domácí měli dlouho problémy s aktivním pohybem hráčů Coyotes, nakonec se ale ve třetí třetině dokázali oklepat a ještě zápas zdramatizovat.

Skóre dnešního klání otevřel v 7. minutě další povedenou střelou v přesilové hře nováček Max Domi, na jehož brance se desátou asistencí v sezoně podílel Martin Hanzal. Domácím se podařilo o pár minut později vyrovnat zásluhou Shawna Matthiase.

Hned vzápětí si však Coyotes vzali vedení zpátky na svou stranu, když další početní výhodu využil po pěkné kombinaci kapitán Shane Doan. V prostředním dějství navíc navýšil vedení Arizony na 3:1 obránce Klas Dahlbeck.

Do třetí třetiny vstoupili Maple Leafs aktivně, ve 47. minutě se ale při hře ve čtyřech na obou stranách prosadil Kyle Chipchura. V tu chvíli to vypadalo, že je po zápase. V polovině třetí části hry ovšem z úniku snížil James van Riemsdyk.

O další snížení na rozdíl jediné trefy se pak postaral v 58. minutě Morgan Rielly. Více už toho ale hráči Toronta nezvládli. Arizona tak získává další dva cenné body za vítězství 4:3 na ledě Air Canada Centre a vyšvihla se do čela Pacifické divize!

59:55
    Už to vypadá, že hosté dnes vyhrají. Mike Smith poslal kotouč o plexisklo do ochranné sítě, vhazovat se bude před brankou Coyotes, do konce zápasu však zbývá pouze pět vteřin!

59:37
    Domácí hráči už se nemohou dostat do většího tlaku v útočném pásmu, Brad Richardson navíc poslal kotouč na další zakázané uvolnění.

59:05
    Oliver Ekman-Larsson vyhozením přes všechny čáry osvobozuje svůj tým, zakázané uvolnění se nepíská.

58:36
    Mike Babcock si bere oddechový čas, aby vysvětlil svým svěřencům, jak by si představoval sehrát závěrečné vteřiny třetí třetiny.

58:36
    Domácí hráči si dokázali vytvořit slušný tlak, který přerušil až Boyd Gordon svým vyhozením na zakázané uvolnění.

57:55
    Reimer opět zůstává na střídačce, Toronto opět v šesti hráčích v poli!

57:55
    Po skrumáži u mantinelu rozhodčí přerušuje hru, vhazovat se bude v obranném pásmu Coyotes.
    57:34 Morgan RIELLY - 3:4

57:34
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Z následného tlaku po skončené přesilové hře se domácí prosazují a snižují na rozdíl jediné branky! MORGAN RIELLY si zpracoval přihrávku od Phaneufa a táhlou střelou prostřelil Smithe, který toho přes clonícího van Riemsdyka moc neviděl! Asistence: Dion Phaneuf a Nazem Kadri.

57:24
    Richardson je zpátky na ledě, Coyotes se brání už v pěti.

57:01
    Jordan Martinook dostal puk do středního pásma, domácí tak musí z útočné třetiny pryč.