Plzeň – Sparta 2:1 (kon.) | Teplice – Slavia 0:1 (kon.)
FC Viktoria Plzeň
2:1 (0:0)
AC Sparta Praha
Neděle 01.11.2015, 15:00 • Doosan Aréna, Plzeň • Synot liga • 12. kolo

A je tu konec, ve šlágru 12. kola fotbalové Synot ligy porazila Viktoria Plzeň na domácí půdě Spartu Praha 2:1, přestože hrála celý poločas v oslabení!

Šanci jít do vedení měla už ve 21. minutě, kdy po faulu Bičíka zahrával penaltu Ďuriš. Brankář Sparty jí ovšem vychytal! První poločas ještě v závěru nabídl menší strkanici, po níž nervy neudržel Procházka, který dostal červenou kartu.

Viktoria přesto ve druhé půli hrála aktivně. Jako první se také prosadila, když v 72. minutě po rohovém kopu uklidil do branky centr Kovaříka Jan Baránek. O 11 minut později bylo pro domácí celek ještě lépe, jelikož se střelou po zemi prosadil Milan Petržela. Sparta v závěru stihla zdramatizovat utkání, když po centru Dočkala hlavičkoval Lukáš Juliš do branky. Na více už se ovšem hosté nezmohli a Viktoria Plzeň tak slavila důležité tříbodové vítězství! (16:55:13)

90+4

90+3
    A následuje další aut pro Viktoriány, fanoušci domácích už si přejí konec zápasu.

90+3
    David Limberský s ním moc nespěchal a dostal žlutou kartu za zdržování hry.

90+3
    Pas na Hořavu nyní zblokoval Lukáš Mareček. Plzni to ale moc nevadí, jelikož bude zahrávat aut.

90+2
    Viktoria aktivním napadáním drží balon na útočné polovině.

90+1
    Domácí hráči zblokovali centr do vápna a unikajícího Hořavu nedovoleně zastavil Josef Hušbauer, který je potrestán žlutou kartou.
    90. Lukáš JULIŠ - 2:1

90
    Sparta právě vstřelila branku!
    A pozor, je sníženo, tohle bude ještě drama! Bořek Dočkal na pravé straně doběhl balon a odcentroval ho před branku, kde se ke krásné hlavičce dostal LUKÁŠ JULIŠ, jenž překonal domácího gólmana! Čeká nás ještě napínavá koncovka!

90
    Krátce po něm se ale Sparta dostala k míči a chystá se okamžitě dopředu!

90
    Autové vhazování pro Plzeňany ve středu hřiště, další plus pro domácí borce.

89
    Matúš Kozáčik se nyní ujme výkopu a pochopitelně nikam moc nespěchá.

88
    Další centr Krejčího zvládla domácí defenziva odhlavičkovat. Posléze se k zakončení probojoval Kehinde Fatai, ale i to bylo zblokované.

87
    Pro centr Krejčího si došel Kozáčik, situace se ale bude opakovat, jelikož ve vápně se hráči postrkovali.

87
    Střelu Lukáše Juliše v pokutovém území bez větších problémů zblokovala obrana.

87
    Pražský tým se opět nastěhoval na útočnou polovinu a snaží se něco vymyslet.

86
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Michal Ďuriš, přichází Aidin Mahmutovič.
    85. Matějovského šance

85
    Marek Matějovský vyslal velmi nebezpečnou střelu z dálky, po níž se před brankou snažil k zakončení dostat Krejčí! Od něj se ale balon naštěstí pro Plzeňské odrazil mimo branku.