Boston – Toronto 2:0 (kon.) | Ottawa – Philadelphia 4:0 (kon.) | Tampa – Anaheim 5:0 (kon.)
Florida – NY Rangers 4:5 (po pr.) | Pittsburgh – San Jose 1:3 (kon.) | Washington – Colorado 7:3 (kon.)
Winnipeg – Arizona 3:2 (kon.) | St. Louis – Detroit 3:4 (po pr.) | Dallas – Buffalo 3:0 (kon.)
Minnesota – Nashville 4:0 (kon.) | Vancouver – Chicago 6:3 (kon.) | Carolina – Los Angeles 4:3 (kon.)
Columbus – San Jose 3:5 (kon.)
Tampa Bay Lightning
5:0 (0:0, 3:0, 2:0)
Anaheim Ducks
Neděle 22.11.2015, 01:00 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Československá stopa v utkání

Andrej Šustr (TBL) 0+1, 3 střely, čas na ledě 14:05 (03:50:42)

Tři hvězdy utkání

1. Ben Bishop (TBL) 30 zák., 0 gólů, 100,0%
    2. Steven Stamkos (TBL) 2+1
    3. Nikita Kučerov (TBL) 1+2
    Radost kapitána Tampy Bay Lightning Stevena Stamkose, který odehrál fantastické utkání a proti Anaheimu Ducks zaznamenal tři kanadské body za 2 góly a jednu asistenci.

Tampa Bay Lightning vyhrála druhý zápas v řadě a obrovskou zásluhu na tom má dvougólový střelec a kapitán Lightning Steven Stamkos, který mohl ve třetí třetině dosáhnout na hattrick, jeho tvrdou střelu od modré čáry ale zastavil Frederik Andersen, na jehož fantastickém semaforu zasvítila červená a puk ukryl v lapačce. Inkasovaným gólům se poté ovšem nevyhnul, když v čase 45:29 zamířil nad jeho lapačku Brian Boyle a necelých pět minut na to ho nadvakrát dokázal překonat Jonathan Marchessault. Lightning měli vývoj utkání pevně pod kontrolou a Ben Bishop vychytal na své narozeniny shutout, tedy čisté konto. Konečný výsledek. Tampa Bay Lightning 5 Anaheim Ducks 0.

59:30
    Tampa Bay se dostala ještě k jedné střele od modré čáry, která zamířila vedle levé tyče.

59:00
    Do konce první třetiny zbývá 1 minuta.

58:40
    Jonathan Marchessault tvrdě vypálil z vrcholu kruhů pro vhazování a jeho střela skončila na hrudi Frederika Andersena.

58:25
    Anaheim v Tampě zakončí čtyřzápasový venkovní trip, po kterém jeho bilance bude činit 2 výhry a 2 prohry.

58:12
    Alex Killorn číhal před bránou a dostal se ke dvěma dorážkám, obě dvě ale dokázal Frederik Andersen pokrýt.

57:59
    Andrej Šustr nechybí na ledě při přesilové hře Lightning.

57:39
    Přesilové hry

Před přesilovou hrou Tampy Bay Lightning následuje reklamní přestávka, během které si můžeme shrnout jednotlivé početní výhody. Anaheim Ducks měl k dispozici jednu, kterou nevyužil, zatímco Tampa Bay Lightning hrála tři přesilové hry a dvě z nich dokázala využít.

57:39
    Josh Manson (ANA) dostal menší trest, 2 minuty krosček.

57:03
    Ducks vystřelili z levého křídla, Ben Bishop ale jejich střelu betonem v pohodě vyrazil do rohu kluziště.

56:47
    STŘELY VE TŘETÍ TŘETINĚ

Tampa Bay Lightning 5 Anaheim Ducks 6

55:37
    Nikita Kučerov nahodil puk na bránu Frederika Andersena a brankář Ducks po zákroku rychle rozehrál.

55:13
    Ryan Getzlaf se dostal v blízkosti levé tyče ke střele, Ben Bishop ale ucpal prostor u tyče.

54:22
    Shawn Horcoff se ocitl sám před bránou, ani nadvakrát ale brankáře Bena Bishopa překonat z blízkosti nedokázal!
    Úvodní gól Stevena Stamkose, na který se dá dívat dokola.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 26. Kučerov (Šustr, Vermin), 33. Stamkos (Callahan), 34. Stamkos (Vasilevskij, Namestnikov), 46. Boyle (Brown), 51. Marchessault (Kučerov, Stamkos)

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Carle, Šustr – Coburn, Garrison – Stralman, Hedman – Vermin, Marchessault, Witkowski – Brown, Boyle (A), Condra – Killorn, Filppula, Kučerov – Namestnikov, Stamkos (C), Callahan (A).
    Anaheim Ducks: Andersen (Chudobin) – Stoner, Vatanen – Holzer, Manson – Fowler, Bieksa – Maroon, Santorelli, Stewart – Hagelin, Horcoff, Cogliano – Ritchie, Kesler (A), Silfverberg – Rakell, Getzlaf (C), Perry (A).

Rozhodčí: Greg Kimmerly, Chris Lee – Darren Gibbs, Shane Heyer