Boston – Toronto 2:0 (kon.) | Ottawa – Philadelphia 4:0 (kon.) | Tampa – Anaheim 5:0 (kon.)
Florida – NY Rangers 4:5 (po pr.) | Pittsburgh – San Jose 1:3 (kon.) | Washington – Colorado 7:3 (kon.)
Winnipeg – Arizona 3:2 (kon.) | St. Louis – Detroit 3:4 (po pr.) | Dallas – Buffalo 3:0 (kon.)
Minnesota – Nashville 4:0 (kon.) | Vancouver – Chicago 6:3 (kon.) | Carolina – Los Angeles 4:3 (kon.)
Columbus – San Jose 3:5 (kon.)
Tampa Bay Lightning
5:0 (0:0, 3:0, 2:0)
Anaheim Ducks
Neděle 22.11.2015, 01:00 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Československá stopa v utkání

Andrej Šustr (TBL) 0+1, 3 střely, čas na ledě 14:05 (03:50:42)

Tři hvězdy utkání

1. Ben Bishop (TBL) 30 zák., 0 gólů, 100,0%
    2. Steven Stamkos (TBL) 2+1
    3. Nikita Kučerov (TBL) 1+2
    Radost kapitána Tampy Bay Lightning Stevena Stamkose, který odehrál fantastické utkání a proti Anaheimu Ducks zaznamenal tři kanadské body za 2 góly a jednu asistenci.

Tampa Bay Lightning vyhrála druhý zápas v řadě a obrovskou zásluhu na tom má dvougólový střelec a kapitán Lightning Steven Stamkos, který mohl ve třetí třetině dosáhnout na hattrick, jeho tvrdou střelu od modré čáry ale zastavil Frederik Andersen, na jehož fantastickém semaforu zasvítila červená a puk ukryl v lapačce. Inkasovaným gólům se poté ovšem nevyhnul, když v čase 45:29 zamířil nad jeho lapačku Brian Boyle a necelých pět minut na to ho nadvakrát dokázal překonat Jonathan Marchessault. Lightning měli vývoj utkání pevně pod kontrolou a Ben Bishop vychytal na své narozeniny shutout, tedy čisté konto. Konečný výsledek. Tampa Bay Lightning 5 Anaheim Ducks 0.

59:30
    Tampa Bay se dostala ještě k jedné střele od modré čáry, která zamířila vedle levé tyče.

59:00
    Do konce první třetiny zbývá 1 minuta.

58:40
    Jonathan Marchessault tvrdě vypálil z vrcholu kruhů pro vhazování a jeho střela skončila na hrudi Frederika Andersena.

58:25
    Anaheim v Tampě zakončí čtyřzápasový venkovní trip, po kterém jeho bilance bude činit 2 výhry a 2 prohry.

58:12
    Alex Killorn číhal před bránou a dostal se ke dvěma dorážkám, obě dvě ale dokázal Frederik Andersen pokrýt.

57:59
    Andrej Šustr nechybí na ledě při přesilové hře Lightning.

57:39
    Přesilové hry

Před přesilovou hrou Tampy Bay Lightning následuje reklamní přestávka, během které si můžeme shrnout jednotlivé početní výhody. Anaheim Ducks měl k dispozici jednu, kterou nevyužil, zatímco Tampa Bay Lightning hrála tři přesilové hry a dvě z nich dokázala využít.

57:39
    Josh Manson (ANA) dostal menší trest, 2 minuty krosček.

57:03
    Ducks vystřelili z levého křídla, Ben Bishop ale jejich střelu betonem v pohodě vyrazil do rohu kluziště.

56:47
    STŘELY VE TŘETÍ TŘETINĚ

Tampa Bay Lightning 5 Anaheim Ducks 6

55:37
    Nikita Kučerov nahodil puk na bránu Frederika Andersena a brankář Ducks po zákroku rychle rozehrál.

55:13
    Ryan Getzlaf se dostal v blízkosti levé tyče ke střele, Ben Bishop ale ucpal prostor u tyče.

54:22
    Shawn Horcoff se ocitl sám před bránou, ani nadvakrát ale brankáře Bena Bishopa překonat z blízkosti nedokázal!
    Úvodní gól Stevena Stamkose, na který se dá dívat dokola.

52:51
    Victor Hedman odvedl v obranném pásmu dobrou práci a vyhodil puk na zakázané uvolnění.

52:36
    Rickard Rakkel vypálil z pravé strany od modré čáry a Ben Bishop jeho střelu pravým betonem vyrazil mimo tři tyče!

52:05
    Lightning se ubránili a pokusili se vstřelit další gól, jejich akci ale zastavil špatný přechod přes modrou čáru. Ofsajd.

51:51
    Anaheim se dostal na pravém křídle ke střele, která byla nepřesná, přesto hosté zůstali v útočném pásmu.

51:25
    Ducks se rychle vrátili do útočného pásma a v rohu kluziště se jim pokusilo puk vybojovat.

50:52
    Lightning vyhráli vhazování po levici Bena Bishopa a vyhodili puk do středního pásma.

50:49
    Ben Bishop předvedl další z řady kvalitních zákroků, po kterém následuje reklamní přestávka.
    Jonathan MARCHESSAULT - 5:0

50:01
    Tampa právě vstřelila branku!
    JONATHAN MARCHESSAULT využívá přesilovou hru a místní maskot v podobě kosmonauta se v hledišti ukrutně baví!! Nikita Kučerov přihrál Jonathanu Marchessaultovi, jehož první střela z prostoru mezi kruhy pro vhazování byla zablokována, následná dorážka ale zamířila přesně k pravé tyči. Asistence: Nikita Kučerov, Steven Stamkos.

49:37
    Na semaforu Frederika Andersena zasvítila červená a přesilová hra Lightning zůstala zatím nevyužita.

49:06
    Frederik Andersen sebral Stevenu Stamkosovi hattrick, když jeho parádní střelu od modré čáry bez přípravy ukryl po fenomenálním semaforu v lapačce!

49:03
    Cam Flower (ANA) dostal menší trest, 2 minuty držení.

48:30
    Anaheim si během úvodních 40 minut vytvořil několik slušných šancí a orazítkoval tyč, v té třetí se ale zatím nedostal k ničemu.

48:03
    Ducks otočili hru, jejich akci ovšem zastavilo postavení mimo hru.

47:55
    Anton Stralman tvrdě vypálil od modré čáry, jeho střela ale rozezvučela pouze mantinel za bránou.

47:37
    Ducks se pokusili Bena Bishopa zaskočit střelou z vhazování, brankář Lightning dnes ale svou bránu zamkl na několik západů.

Andrej Šustr

Andrej Šustr doposud strávil na ledě 10 minut a 47 sekund, během kterých se dostal ke třem střelám a zaznamenal jednu asistenci, když přihrál na úvodní gól Nikita Kučerova.

47:35
    Hra byla přerušena a na řadu přichází krátká reklamní přestávka.

47:32
    Andrej Šustr a Steven Stamkos odvedli v obranném pásmu dobrou práci a odražený puk doklouzal pod lapačku Bena Bishopa, který raději hru přerušil, i když mohl rozehrávat.

46:48
    J.T. Brown číhal před bránou, do zakončení se ale nedostal.

45:37
    Ben Bishop zmrazil puk u své levé tyče a přerušil hru.
    Brian BOYLE - 4:0

45:29
    BRIAN BOYLE střílí svůj čtvrtý gól v letošní sezóně NHL a stylově zvyšuje na 4:0!! J.T. Brown zpoza brány našel krásnou přihrávkou mezi kruhy pro vhazování Briana Boylea, který přesnou střelou zamířil do pravého horního rohu nad lapačku Frederika Andersena. Asistence: J.T. Brown.

45:02
    Zápas plyne neskutečným tempem ke svému konci a Anaheim musí pořádně zabrat, pokud chce se zápasem něco udělat.

44:57
    Vzápětí puk znovu skončil někde mezi střídačkami a hra byla přerušena.

44:14
    Puk skončil na střídačce a jeden z reportérů americké televize ho poté hodil mezi fanoušky, což krásné slečny v první řadě ocenily úsměvy.

43:45
    Ducks se vydali do útočného pásma Tampy Bay, jejich akce ale měla jepičí život, a jak rychle začala, tak také rychle skončila.

43:28
    Victor Hedman dobruslil puk a hra se po zakázaném uvolnění Ducks přestěhuje zpět před Frederika Andersena.

42:58
    Stále je střelecky aktivnější Anaheim, jenže Ben Bishop drží čisté konto.

42:31
    STŘELY

Tampa Bay Lightning 17 Anaheim Ducks 22

41:52
    Ryan Callahan na pravém křídle nabral rychlost a vybruslil si dobře před bránu, jeho následná střela ale zamířila vedle vzdálenější levé tyče.

41:29
    Lightning vypálili z pravého křídla a Frederik Andersen jejich tvrdou střelu vyrazil.

40:56
    Steven Stamkos vstřelil během dnešní noci dva góly a má zaděláno na hattrick.

40:28
    Ducks se vzápětí osvobodili, jenže pouze za cenu zakázaného uvolnění.

40:20
    Matthew Carle vypálil v úvodu závěrečné třetiny z levého křídla a pozorný Frederik Andersen jeho střelu vyrazil.

40:01

Kapitán Steven Stamkos měl dobrou šanci již v první třetině, její nevyužití ho ovšem vůbec nemusí mrzet, protože ve druhé třetině vstřelil dva góly, z nichž jeden byl opravdu nádherný, a Tampa Bay Lightning bude vstupovat do závěrečné třetiny s tříbrankovým náskokem, na kterém má zásluhu také Nikita Kučerov. V akci sledujeme jednoho českého hokejistu Andreje Šustra, který se na úvodním gólu Nikita Kučerova podílel asistenci a také mohl sám vstřelit gól, jeho bekhendový pokus ale Frederik Andersen zastavil.
    Děti se dotkli Stamkosovy hokejky a přinesli mu velké štěstí.

Tampa Bay Lightning rozpoutala ve druhé třetině pořádnou bouřku, během které udeřily tři silné blesky. Úvodní gól zápasu vstřelil v čase 25:57 Nikita Kučerov, který využil skvělé práce a objetí brány Joela Vermina a následné přihrávky Andreje Šustra, po níž puk uklízel do prázdné brány. Tampa Bay poté začala na ledové ploše dominovat a důkazem toho byla nádherná střela Stevena Stamkose, který parádní diagonální střelou z pravého kruhu pro vhazování vymetl vzdálenější levý roh a za pouhých 74 sekund se prosadil znovu, když po skvělé bekhendové přihrávce Andreje Vasilevskije poslal puk do prázdné brány. V dresu Anaheimu Ducks měl největší příležitosti Ryan Kesler, který orazítkoval levou tyč, od které se puk odrazil do zad Bena Bishopa, ten ale předvedl neuvěřitelný zákrok, když puku dokázal reflexivně holí zabránit v cestě za brankovou čáru a poté ho zalehl. Skóre po 40 minutách. Tampa Bay Lightning 3 Anaheim Ducks 0.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:28
    Vladislav Namestnikov zablokoval těsně před Frederikem Andersenem střelu Lightning od modré čáry.

38:56
    Lightning se nepřesnou přihrávkou připravili o útočné pásmo a Anton Stralman musel spěchat za pukem.

38:01
    V hledišti to po Stamkosově dělové ráně jen zahučelo.

37:58
    Steven Stamkos napřáhl z levého kruhu pro vhazování ke střele bez přípravy, ta ovšem zamířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený Frederik Andersen.

37:12
    Kevin Bieksa (ANA) dostal menší trest, 2 minuty hrubost.

37:12
    T.J. Brown (TBL) dostal menší trest, 2 minuty hrubost.

37:12
    Ryan Kesler (ANA) dostal větší trest, 2+2 minuty hrubost.

37:12
    Jonathan Marchessault (TBL) dostal menší trest, 2 minuty hrubost.

37:12
    Rozhodčí jsou u časoměřičů a zřejmě se bude vylučovat, uvidíme.

37:12
    Ben Bishop si připsal další zákrok, tentokrát po střele z pravého křídla, a za jeho bránou se strhla obrovská mela.

37:02
    Připadnou třešinkou na dortu by byl shutout.

36:45
    Zatím vše nasvědčuje tomu, že narozeniny Bena Bishopa budou hodně sladké.

36:40
    Andrew Cogliano zavezl puk do útočného pásma po levé straně z kruhu pro vhazování napřáhl ke střele, kterou zastavil pozorný Ben Bishop.

36:03
    Alex Killorn tvrdě vypálil v blízkosti modré čáry a zlomil svou hůl.

35:01
    Zarážející je, že Anaheim Ducks je střelecky aktivnější, není mu to však nic platné.

34:19
    Tampa Bay Lightning je jednoznačným pánem na ledové ploše a během druhé třetiny skórovala třikrát v řadě.
    Steven STAMKOS - 3:0

33:49
    STEVEN STAMKOS skóruje během pár sekund znovu a využívá přesilovou hru!! Vladislav Namestnikov přihrál volnému Andreji Vasilevskijovi, který se u levé tyče skvěle zorientoval a nádhernou bekhendovou přihrávkou našel před bránou najíždějícího Stevena Stamkose, který puk uklidil do prázdné brány. Frederik Andersen byl opět bez šance a Steven Stamkos vstřelil svůj druhý gól během dnešní noci a celkově 11. v letošní sezóně NHL. Asistence: Andrej Vasilevskij, Vladislav Namestnikov.

33:31
    Ducks se podařilo vyhodit a Lightning musejí rozjíždět další akci od vlastní brány.

33:11
    Andrew Cogliano (ANA) dostal menší trest, 2 minuty podražení.
    Steven STAMKOS - 2:0

32:35
    STEVEN STAMKOS skóruje a posílá Lightning perfektní střelou do dvoubrankového vedení!! Steven Stamkos se dostal na pravém křídle k puku po přihrávce Ryana Callahana a nádhernou diagonální střelou vymetl přesně vzdálenější levý horní roh brány Frederika Andersena. Asistence: Ryan Callahan.

32:15
    Lightning se rychle osvobodili a jejich následný protiútok zastavilo postavení mimo hru.

32:06
    Corey Perry zavezl puk po levé straně do útočného pásma.

31:45
    Andrej Šustr mohl k asistenci připsat gól, když na levém křídle nabral rychlost a po vybruslení před bránu svou akci zakončil bekhendovou střelou, ta ovšem zamířila pouze do hrudi připraveného Frederika Andersena.

31:25
    To byl zákrok dnešního večera. Ben Bishop zázračně zabránil Ducks ve střelení gólu.

31:06
    Ryan Kesler v blízkosti levé tyče napřáhl ke střele, která orazítkovala bližší tyč! Puk se vzápětí nebezpečně odrazil zpět do hry, Ben Bishop se ale skvěle zorientoval a puk bleskově zalehl, když si ho ještě holí zázračným způsobem posunul pod sebe a zabránil v jeho cestě za brankovou čáru.

30:35
    Kevin Bieksa našel před bránou najíždějícího Joshe Mansona, který jemnou tečí posunul puk na bránu a Ben Bishop musel předvést dobrý zákrok.

30:19
    Ducks se nyní definitivně ubránili a mohou se vydat směrem vpřed.

29:56
    Ducks přežili horké chvilky, stále ovšem musejí bojovat v obranném pásmu.

29:19
    Nikita Kučerov dostal přihrávku do pravého kruhu pro vhazování, ze kterého bez přípravy vypálil těsně vedle pravého horní rohu.

28:13
    Jeden z hokejistů Lightning vypálil z pravého křídla k jedovaté střele, kterou Frederik Andersen dokázal lapačkou vytěsnit mimo!

27:58
    Ben Bishop u své levé tyče rychle píchl do puku, aby ho dopravil do bezpečí.

27:32
    Ducks se po vhazování ve středním pásmu k ničemu nedostali.

27:21
    Ryan Kesler byl v útočném pásmu příliš rychle a akci Ducks zastavilo postavení mimo hru.

27:03
    Ducks pouze nahodili puk do útočného pásma a částečně vystřídali.

26:20
    Hra byla přerušena a na řadu přichází ve druhé třetiny první reklamní přestávka.
    Nikita KUČEROV - 1:0

25:57
    NIKITA KUČEROV posílá puk do prázdné brány a po nádherné akci posílá Lightning do vedení 1:0!! Joel Vermin nabral na levém křídle rychlost a po skvělém objetí brány přihrál Andrejovi Šustrovi, kterému nejspíš střela nesedla, a pokud se od jeho hole dostal před bránu k Nikita Kučerovovi, který puk střelou po ledě dopravil do prázdné brány. Asistence: Andrej Šustr, Joel Vermin.

25:21
    Ducks se vzápětí dostali k další střele, ta ovšem mezi tři tyče nezamířila.

24:58
    Ryan Kesler se ocitl v těsné blízkosti levé tyče ve skvělé šanci, Ben Bishop ho ale vychytal a ukryl puk ve své výstroji!

24:35
    Victor Hedman vypálil od modré čáry a jeho střela byla zablokována.

24:17
    Lightning obrátili hru a bojují v útočném pásmu o puk.

23:55
    Cam Fowler zastavil puk na modré čáře a neumožnil Lightning vyhodit.

23:30
    Lightning se na chvíli osvobodili, Ducks jsou ovšem znovu na puku.

23:17
    Cam Fowler skvěle objel bránu, srovnal si puk na střelu a z levého kruhu pro vhazování vypálil, jenže pouze do míst, kde byl připravený Ben Bishop.

22:53
    STŘELY

Tampa Bay Lightning 9 Anaheim Ducks 10

22:46
    Braydon Coburn vyhodil puk na zakázané uvolnění a hra se vrátila zpět před Bena Bishopa.

22:21
    Anaheim je sice střelecky aktivnější, více ze hry má ovšem domácí Tampa Bay.

21:58
    Stejně jako první třetina, také úvod té druhé patří Lightning.

21:49
    Steven Stamkos vypálil z levého kruhu pro vhazování a jeho střelu z úhlu ukryl v lapačce pozorný Frederik Andersen.

20:45
    Frederik Andersen zastavil bekhendový pokus Jonathana Marchessaulta po samostatného úniku a poté nevěděl, kde má puk, ten ale naštěstí pro Lightning doklouzal vedle jeho pravé tyče! Vzápětí se Lightning dostali k další střele, která s největší pravděpodobností zastavila horní tyč.

20:10
    Kevin Bieksa se dostal v úvodu druhé třetiny mezi kruhy pro vhazování ke střele, která zamířila vedle levé tyče.

20:01

Za pár okamžiků se vrátíme zpět do Amalie Areny, kde už hráči obou týmů přicházejí na ledovou plochu, aby zahájili druhou třetinu. V té první žádný gól nepadl.
    Fanoušci Tampy Bay dali vzpomenou na probíhající Movember.

Úvodní třetina patřila brankářům. Tampa Bay vstoupila do zápasu velice dobře a po šesti minutách se mohla ujmout vedení, když se u pravé tyče dostal po zákroku Frederika Andersena, který předvedl dobrý zákrok po střele od modré čáry, k dorážce kapitán Lightning Steven Stamkos a uklízel puk do prázdné brány, jenže brankář Anaheimu Ducks dokázal v leže zasáhnout a lapačkou zabránil puku v cestě za brankovou čáru. Další šance přišla za necelé tři minuty, když Braydon Coburn poslal do samostatného úniku nádhernou přihrávkou středem ledové plochy z obranného pásma Valterriho Filppulu, kterému blafák do bekhendu sice vyšel, jeho následné zakončení do horní rohu ale dokázal Frederik Andersen dalším fantastickým zákrokem zneškodnit a puk vyrážečkou vytěsnil za svou bránu. V úvodu druhé poloviny první třetiny mohl z ničeho nic udeřit Patrick Maroon, jehož první střelu z levého kruhu pro vhazování zastavila vzdálenější pravá tyč a druhý pokus, tentokrát od modré čáry, zneškodnil pozorný Ben Bishop. Skóre po první třetině. Tampa Bay Lightning 0 Anaheim Ducks 0.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:52
    Brian Boyle v závěru prvního třetiny ještě stihl vypálit od modré čáry, Frederik Andersen byl ale u pravé tyče připraven a jeho střelu vyrazil.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.

Seznam zraněních hráčů Lightning

Tampa Bay Lightning do dnešního zápasu nastoupila bez dvou zraněných obránců Shanea O'Briena a Hampuse Lindholma a útočníka Michaela Sgarbossi.

17:39
    Luke Witkowski vypálil z pravého kruhu pro vhazování a jeho následná střela byla sražena do ochranné sítě.

16:50
    Corey Perry dostal puk do jízdy a ze středního pásma ho z levého křídla napálil za bránu Bena Bishopa.

16:02
    Valtteri Filppula číhal u pravé tyče Frederika Andersena, do zakončení se ale nedostal.

15:57
    Patrick Maroon je zatím nejnebezpečnějším hráčem Anaheimu Ducks.

14:51
    Patrick Maroon je hodně aktivní a tentokrát vypálil z pravé strany, odkud jeho střela směřovala přesně k vzdálenější levé tyči, Ben Bishop ji ale skvělým zákrokem dokázal vyrazit do rohu kluziště!

14:24
    Frederik Andersen se vydal za bránu, kde musel podstoupit souboj s J.T. Brownem, situaci ale ustál.

13:58
    Lightning se s tím nemazlili a puk ze středního pásma nahodili do útočného pásma, aby mohli rychle vystřídat.

13:35
    Zatím sledujeme velmi pohledné utkání, ovšem bez gólu.

12:28
    Corey Perry se těsně před bránou ocitl ve slibné šanci, jeho následná střela po ledě ale zamířila vedle vzdálenější pravé tyče.

12:15
    Patrick Maroon vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho střela v závěru přesilové hry Ducks orazítkovala vzdálenější pravou tyč!

11:58
    Zámek Ducks pokračuje, zatím bez střely.

11:36
    Ryan Getzlaf dokázal udržet útočné pásmo na modré čáře.

11:01
    Patrick Maroon vypálil od modré čáry, jeho pokus ale zamířil mimo.

10:25
    Chris Stewart (ANA) dostal menší trest, 2 minuty nesportovní chování.

10:25
    Luke Witkowski (TBL) dostal větší trest, 2+2 minuty nesportovní chování.

10:25
    Chris Stewart vyzval na pěstní souboj Lukea Witkowskiho, k pěstnímu souboji ale nakonec nedošlo, respektive byl rychle přerušen rozhodčími.

10:13
    Alex Killorn byl v útočném pásmu příliš brzo a útočnou akci Lightning přerušilo postavení mimo hru, po kterém následuje další reklamní přestávka.

09:53
    Lightning si vytvořili dvě obrovské šance během úvodních necelých deseti minut, Ducks ale drží nad vodou fantastický Frederik Andersen.

09:21
    Andrej Šustr to zřejmě byl, kdo vypálil od modré čáry, a Frederik Andersen po dobrém zákroku podržel puk opět ve své výstroji.

09:14
    Braydon Coburn vyslal do samostatného úniku krásnou přihrávkou středem hřiště z obranného pásma Valtteriho Filppulu, kterému blafák do bekhendu sice vyšel, ale Frederik Andersen jeho následnou střelu vyrážečkou vyrazil za bránu!

08:56
    Carl Hagelin udělal ve svém obranném pásmu oblouk a poté vyhodil puk do středního pásma.

08:23
    Ducks neudrželi útočné pásmo a na opačné straně se dostali hráči Tampy ke střele z levého křídla, kterou Frederik Andersen bez větších problémů chytil a puk podržel ve své výstroji.

08:05
    Lightning se k ničemu nedostali a Nick Ritchie otočil hru.

07:43
    J.T Brown nahodil puk do útočného pásma Ducks.

07:30
    Ryan Callahan vypálil z levého kruhu pro vhazování a donutil Frederika Andersena k zákroku.

07:06
    Frederik Andersen zastavil nahození Lightning, kteří mezi tím vystřídali.

06:59
    Tampa Bay vyhodila puk na zakázané uvolnění a hra se vrátí zpět před bránu Bena Bishopa.

06:46
    STŘELY

Tampa Bay Lightning 3 Anaheim Ducks 3

06:18
    Po úvodní reklamní přestávce jsme zpět. Vhazuje se v obranném pásmu Anaheimu.

06:02
    Frederik Andersen předvedl skvělý zákrok po střele od modré čáry z levého křídla a k dorážce se u pravé tyče dostal Steven Stamkos, který mohl puk dorážet do prázdné brány, protože brankář Anaheimu ležel na ledové ploše, přesto ale dokázal zasáhnout a lapačkou zabránil v cestě puku za brankovou čáru! Fantastický a neopakovatelný zákrok.

05:30
    Hráče to ovšem stojí obrovské množství sil, na druhou stranu i v nepřerušené hře mohou střídat, jenže je to mnohem náročnější.

05:12
    Oba týmy hrají ve vysokém tempu a hra se zatím minimálně přerušuje, což je samozřejmě dobře.

04:28
    Ben Bishop si připsal druhý zákrok v dnešním zápase a nutno říci, že nikterak náročný.

04:08
    Josh Manson počkal za bránou, až mu spoluhráči vystřídají, a poté se vydal do útoku.

03:20
    Lightning si vytvořili první velkou šanci a před bránou Frederika Andersena vznikl obrovský závar! Jeden z domácích hokejistů zamířil do boční sítě a poté se Tampa Bay snažila dorazit puk do brány, to se ji ovšem nepodařilo.

02:50
    Clayton Stoner nahazoval puk od modré čáry na bránu, jeho pokus ale zablokoval dobře postavený Erik Condra.

02:09
    Andrej Šustr vypálil od modré čáry a Frederik Andersen jeho střelu vyrazil.

02:00
    Frederik Andersen vyjel za svou bránu a po mantinelu rozehrál.

01:44
    Ducks se opět vydali do útočné třetiny Tampy Bay, ke střele se ovšem nedostali.

00:37
    Ben Bishop si po střele z pravého křídla Ducks připsal první úspěšný zákrok a vyrazil puk do rohu kluziště.

00:12
    Ben Bishop vyjel za svou bránu, aby zastavil úvodní nahození Ducks.

00:01

Základní pětky obou týmů už jsou připraveny na hrací ploše a utkání mezi Tampou Bay Lightning, která může natáhnout vítěznou šňůru na deset zápasů, a Anaheimem Ducks bude moci za pár okamžiků začít. Bránu Lightning bude hájit brankář Ben Bishop, který dnes slaví narozeniny, a mezi tři tyče Anaheimu se na opačné straně ledové plochy postaví Andersen.
    Video z rozbruslení obou týmů, ze kterého se zatočí hlava.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Carle, Šustr – Coburn, Garrison – Stralman, Hedman – Vermin, Marchessault, Witkowski – Brown, Boyle (A), Condra – Killorn, Filppula, Kučerov – Namestnikov, Stamkos (C), Callahan (A).

Anaheim Ducks: Andersen (Chudobin) – Stoner, Vatanen – Holzer, Manson – Fowler, Bieksa – Maroon, Santorelli, Stewart – Hagelin, Horcoff, Cogliano – Ritchie, Kesler (A), Silfverberg – Rakell, Getzlaf (C), Perry (A).

Rozhodčí: Greg Kimmerly, Chris Lee – Darren Gibbs, Shane Heyer.

08.02.15 Tampa Bay – Anaheim Ducks 5:3
    V bráně Anaheimu Ducks zřejmě začne Frederik Andersen.

Anaheim Ducks na ledě Tampy Bay Lightning zakončí svůj čtyřzápasový venkovní trip a poohlíží se po třetím vítězství. Ducks prohráli během posledních tří venkovních zápasů pouze jeden zápas, když ve středu v noci nestačili na Nashville Predators, přesto ale byli se svou předvedenou hrou spokojeni. „Odehráli jsme tři dobré zápasy a těšíme na další, v němž se na ně budeme snažit navázat,“ nechal se slyšet brankář Frederik Andersen. Velice důležitou roli sehrál během posledních zápasů Ryan Getzlaf, který dal zapomenout na svou nedávnou obrovskou chybu a zaznamenal několik bodů, když v posledním zápase proti Floridě Panthers (3:1) přihrál na gól obránci Camu Fowlerovi a útočníkovi Jakobu Silfverbergovi.
    Ben Bishop dnes slaví narozeniny. Oslaví je desátou výhrou?

Tampa Bay Lightning v pátek v noci zvítězila 2:1 nad New Yorkem Rangers, proti kterému chyběl kvůli zranění ve spodní části těla útočník Ryan Callahan. Sám Callahan se nechal slyšet, že se cítí lépe, zda do zápasu proti Anaheimu nastoupí, ale neprozradil. Útočník Tyler Johnson kvůli zranění v horní části těla během tréninku bruslil v červeném dresu, aby s ním nikdo nepřišel do kontaktu a zranění mu neobnovil. Dobrým příslibem pro Lightning jsou hráči z AHL, jmenovitě Mike Angelidis, Joel Vermin a Mike Blunden, kteří nastupují ve čtvrté formaci. Joel Vermin si v pátek proti NY Rangers odbyl v NHL svůj debut a byl u devátého vítězství Lightning v řadě, když na ledě strávil 10 minut a 14 sekund a jednou vystřelil na bránu.
    Ryan Callahan zve na zápas, v němž Tampa Bay vyzve Anaheim.

Tampa Bay Lightning přivítá v neděli v noci na svém ledě Anaheim Ducks, proti němuž v loňské sezóně vyhrála obě dvě vzájemná střetnutí. Velký podíl na vítězství 5:3 z 8. února v Anaheimu měli útočníci Brian Boyle, který vstřelil dva góly, a Valtteri Filppula, jenž vstřelil jeden gól a k němu přidal dvě asistence. Oba týmy se během února střetly dvakrát, když 18. února tentokrát Lightning měli výhodu domácího prostředí, ve kterém zvítězili zásluhou čtyř různých střelců po fantastické druhé třetině 4:1 a brankář Ben Bishop pochytal v součtu obou zápasů 49 z 53 střel. Jak se Tampě Bay povede v prvním vzájemném střetnutí v letošní sezóně NHL se dozvíme po skončení duelu v Amalie Areně, kterým Vás provede Tomáš Reiner.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 26. Kučerov (Šustr, Vermin), 33. Stamkos (Callahan), 34. Stamkos (Vasilevskij, Namestnikov), 46. Boyle (Brown), 51. Marchessault (Kučerov, Stamkos)

Rozhodčí: Greg Kimmerly, Chris Lee – Darren Gibbs, Shane Heyer