Žilina – Zvolen 3:2 (kon.) | Banská Bystrica – Skalica 5:0 (kon.) | Poprad – Košice 1:4 (kon.)
Nitra – Trenčín 4:2 (kon.) | Piešťany – Martin 4:0 (kon.)
HK Poprad
1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
HC Košice
sk Pátek 27.11.2015, 17:30 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR)

V tretej tretine teda Košičania strelili dva góly. V 49. minúte skóroval Hričina a na konečných 1:4 upravil gólom do prázdnej brány Bartánus. Košice teda po dobrom výkone odchádzajú spod Tatier s tromi bodmi.

Ďakujeme vám za pozornosť a prajeme pekný zvyšok večera. (19:50:06)

59:48
    Od modrej čiary strieľal Branislav Rapáč, no puk bol zblokovaný na ochrannú sieť. Následne ešte odchádza na trestnú lavicu Richard Jenčík za hákovanie.
    BARTÁNUS - 1:4

59:22
    Košice dali gól!
    Košice pečatia svoju výhru pod Tatrami presným zásahom do prázdnej brány! Puk prišiel do stredného pásma, tam si ho prevzal MAREK BARTÁNUS. Od korčule sa mu ešte odrazil až ku kruhu, no odtiaľ ho už pohodlne strelil do bránky.
    Asistencia: Jiří Bicek.

59:08
    Poprad je ešte v útočnom pásme, no nedarí sa mu gólovo presadiť sa.

58:49
    Paukovček stratil puk za bránou a Košičania si ho následne prihrávali v pásme. Vystreliť však nakoniec nedokázali.

58:28
    Popradskí hokejisti získali vhadzovanie v útočnom pásme, Kostúr sa teda opäť vrátil na striedačku a na ľade je opäť šestica domácich proti pätici hostí.

58:17
    Bartečko nahodil puk od zadného mantinelu na bránku, no puk skončil iba na zadnej sieti. Potom sa hráči dostali do menšej strkanice, všetko bez faulov. Hra bude pokračovať v strednom pásme a Kostúr sa vracia do brány.

58:05
    Kostúr je na striedačke, domáci to skúšajú v šestici!

58:05
    Oddychový čas pre Poprad!

58:04
    Črtala sa šanca pre domáce mužstvo. Heizer posunul puk od zadného mantinelu pred bránu, kde sa ho snažil dotlačiť Richard Rapáč. Melicherčík zachytil puk.

57:09
    Košice hrajú aj na ďalej sebavedomo. Naopak, domácim hráčom akosi aktivita ubúda.

56:20
    Hrnka od zadného mantinelu šikovne našiel pred bránkoviskom Lelkeša. Lelkešovo zakončenie skončilo zachytené v pripravenej Kostúrovej lapačke.

55:10
    V tejto chvíli vyhadzuje puk Bartánus a do konca oslabenia ostáva už iba niekoľko sekúnd. Oceliari zvládajú hru so štyrmi hráčmi zatiaľ bezproblémovo.

54:40
    Popradčanom sa príliš nedarí rozostaviť sa v útočnom pásme. Košice držia domácich ďaleko od palebnej zóny.

53:43
    Poprad zvyšuje tlak na hostí, ktorí musia hrať nedovolene. Za podrazenie odchádza na dve minúty Juraj Cebák.

53:20
    Už aj oceliari sú v tejto chvíli v plnom počte. Nebezpečný bol však domáci Paločko, ktorý napriahol na ľavom kruhu. Triafal však vedľa bránky.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 31. R. Rapáč (Suchý, Hvila) – 16. Hrnka (Deyl, Lelkeš), 22. Bartoš (Dudáš, Lelkeš), 49. Hričina (Boltun, Bortňák), 60. Bartánus (Bicek)

HK Poprad: Kostúr (Svoboda) – Suchý, Dinda, Ťavoda, Fabian (A), Malina, Kasík, Briják, D. Šterbák – Bartečko (A), Paukovček, Paločko – Kroták (C), Bajaruns, Hvila – R. Rapáč, Heizer, B. Rapáč – Štrauch, Rusnák, Števuliak
    HC Košice: Melicherčík (Halász) – Deyl, Cebák, Šedivý, Pavúk, Macejko, Dudáš – Bartánus (C), Suja, Bicek (A) – Bartoš (A), Hrnka, Lelkeš – Jenčík, Češík, Chovan – Bortňák, Boltun, Hričina

Rozhodčí: Jonák, Novák – Kacej, Tvrdoň