Vsetín – Olomouc 4:1 (kon.) | Opava – Zlín 1:7 (kon.) | Kladno – Chomutov 4:3 (3:2 po s.n.)
Č. Budějovice – Slavia 3:6 (kon.) | Sparta – K. Vary 4:1 (kon.) | HC Litvínov – HC Plzeň 2:5 (kon.)
Poruba – Havířov 2:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 2:6 (kon.) | Třinec – Vítkovice 8:3 (kon.)
HC Litvínov
2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
HC Plzeň 1929
Sobota 28.11.2015, 13:00Extraliga staršího dorostu • 24. kolo

59:20
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Do prázdné litvínovské branky střílí pátý gól Matěj Chalupa. Asistence: Marek Rubner, Adam Váchal.

58:26
    Šimon Havlík je na střídačce, domácí hrají v šesti!

58:00
    A o vítězi je nejspíš rozhodnuto. Vojtěch Kovařík zůstal osamocen před litvínovskou brankou, jeho nepříliš razantní střela propadla Havlíkovi mezi betony. Asistence: Jakub Pour, David Roubal.

54:24
    Na trestnou lavici usedá Jan Štěpánek, jež si odpyká na lavici hanby dvě minuty, jelikož se provinil držením protihráče.

51:52
    Na trestnou lavici usedá David Drašar, který si odpyká dvě minuty za napadení.

51:14
    Po vzájemné potyčce Cikánka s Chalupou se vylučuje na obou stranách, oba dostávají dvouminutový trest za hrubost.

50:24
    Vyloučení na litvínovské straně, počet hráčů na ledě se srovná. Za hákovaní je vyloučen litvínovský útočník Josef Myšák.

49:51
    Litvínov má šanci srovnat stav zápasu. Na trestnou lavici usedá Josef Roubal za krosček.

38:51
    Minutu před koncem druhé třetiny se prosazuje Jakub Pour, jež zůstal chvíli nikým nehlídaný před litvínovskou brankou, čehož dokázal zužitkovat ve prospěch svého týmu. Krásnou střelou mířenou mezi betony litvínovského gólmana pohnul se světelným skóre na Hlinkově stadionu. Asistence: Jakub Pour.

33:23
    Další vyloučení ze strany Plzně, dvě minuty na trestné lavici si odpyká Michael Čechura, jež se provinil podražením jednoho z litvínovských hráčů.

32:42
    Plzeň se dostala z tlaku ze strany Litvínova a ihned toho dokázala využít. Opět to byla dvojice Marek Rubner, Matěj Chalupa, kteří domácím pořádně zatopili. Po přihrávce Chalupy se prosadili Marek Rubner, jež dokázal puk propasírovat mezi tělem a pravou tyčí Havlíkovy branky. Asistence: Matěj Chalupa.

28:40
    Plzeň má možnost srovnat skóre, dvě minuty si na trestné lavici odpyká domácí bek Ondřej Hipius.

27:06
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Tak na tento gól hostující gólman asi rád vzpomínat nebude. Schmidmayer zkoušel jeho pozornost z mezikruží, s touto střelou si ještě hostující gólman poradil, ale na tu méně nebezpečnější z tupého úhlu již nestačil. Karel Schmidmayer dokázal puk mezi pravou tyčí a ramenem Červenky puk propasírovat až záda bezmocného plzeňského gólmana. Asistence: Štěpán Urbánek.

17:12
    Na trestnou lavici usedá Ondřej Hipius, jež si odpyká na lavici hanby dvě minuty za hákování.

11:08
    Na trestnou lavici usedá Jan Bečvář, jež se provinil hákováním.

03:27
    Indiáni ihned srovnávají stav zápasu. Marek Rubner zůstal na chvilku nikým nehlídaný před Havlíkovou brankou, čehož útočník ve službách Plzně využil a přesnou střelou mířenou mezi betony litvínovského gólmana rozvlnil síť za jeho zády. Asistence: Matěj Chalupa.

02:34
    Litvínov se přeci jen v závěru přesilové hry prosazuje. Po pěkné kombinaci Bečváře s Vébrem se prosazuje druhý jmenovaný Zdeněk Vébr, jež z levého kruhu prostřelil Červenku a poslal svůj tým do vedení. Asistence: Jan Bečvář.

01:56
    Po kombinaci druhé litvínovské lajny stadionem rozezvonila pravá tyč Červenkovy branky!

00:57
    První vyloučení dnešního zápasu, na trestnou lavici usedá Štěpán Hanzlík, jež se provinil hákováním.

Sabina Šťástková

Branky a nahrávky: 3. Vébr (Bečvář), 28. Schmidmayer (Urbánek) – 4. Rubner (Chalupa), 33. Rubner (Chalupa), 39. Pour (Roubal), 58. Kovařík (Pour, Roubal), 60. Chalupa (Rubner, Váchal)

HC Litvínov: Havlík Š. (Kovařík) – Macháč, Havlík D., Kučera, Urbánek (C), Hipius, Cikánek – Nídl, Schmidmayer, Ineman, Vopat, Vébr, Drašar, Myšák, Vaněk, Kumov, Pavlíček, Bečvář
    HC Plzeň 1929: Červenka (Krasanovský) – Kačena, Štěpánek, Staněk, Váchal, Čada, Sysel, Sedláček, Čechura – Váňa, Rubner, Pour, Chalupa, Červenka M., Eret, Straka, Roubal D. (C), Kovařík, Penc, Hanzlík, Roubal J.