Kladno – Slavia 3:5 (kon.) | Benátky n/J – Prostějov 2:3 (kon.) | Ústí n/L – Most 5:1 (kon.)
Šumperk – Třebíč 2:1 (2:1 po s.n.) | Litoměřice – Jihlava 0:2 (kon.)
HC Stadion Litoměřice
0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
HC Dukla Jihlava
Sobota 28.11.2015, 17:00 • Kalich Arena • Chance liga • 27. kolo

O zápase tedy nakonec rozhodla až poslední třetina. Kalábovi se podařilo pět minut před koncem skórovat a poté, co domácí odvolali brankaře, trefil ještě prázdnou bránu. Utkání tak skončilo za stavu 0:2.

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (19:17:47)

59:14
    Dukla právě vstřelila branku!
    Prázdné brány domácích využívá Jihlava. Ze středního pásma poslal kotouč do prázdné klece TOMÁŠ KALÁB. Bez asistence.

58:33
    Jaroslav Pavelka opouští bránu. Litoměřice se pokouší zaútočit v pěti.

58:33
    Jaroslav Kalla (LTM) a Vojtěch Zadražil (JIH) dostávají 2+2 minuty za hrubost, poté co vznikla větší šarvátka před bránou hostí.

57:15
    Domácí zvyšují tlak. Touha po vyrovnání je značná.

56:26
    Štěbih střílel od modré a trefil Pavelku přímo do výstroje.

55:49
    Domácí se pokoušejí podniknout rychlý protiútok.

54:57
    Krátce poté se kotouč skoro octl v litoměřické bráně i podruhé. Pavelka skončil na zemi a kotouč už byl skoro v síti. Domácí ale okamžitě vložili hůl před puk a situaci rychle zachránili.

54:09
    Krátce po vhazování se ke kotouči dostal TOMÁŠ KALÁB, který rychlou střelou poslal puk do litoměřické branky po zemi. Asistence: Richard Diviš.

53:51
    Po nepodařené střele ze strany hostí přišla menší šarvátka za bránou domácích. Na trestnou míří Lukáš Anděl (JIH) za hrubost (2 minuty), Ondřej Kopta (LTM) za hrubost (2 minuty).

53:34
    Ofsajd hostí.

53:13
    Ondráček se pokusil v oslabení vystřelit poté, co pronikl do útočného pásma.

53:01
    Důras střílel z blízkosti. Pavelka opět chytá do výstroje.

52:40
    Domácí hned ze začátku oslabení dvakrát vyhazují.

52:06
    Domácí půjdou do čtyř. Angel Krstev (LTM) míří na trestnou za zásah do oblasti hlavy a krku. 2 + 10 minut osobní trest.

52:02
    Nepovedená přihrávka nakonec končí na holi hráče Dukly.

51:50
    Domácí kombinují před Honzíkem.

Dnešní utkání sleduje 1130 diváků.

50:52
    Kaláb blokoval silnou střelu kališníků, která mířila na Honzíkovu bránu.

50:32

50:13
    Krstev s pukem vyjel až do středního pásma a nakonec ho poslal dál.

49:35
    Šafář střílel silně od modré, ale kotouč přestřelil.

48:53
    Hosté kombinují.

48:32
    Michal Procházka (LTM) půjde za podražení na 2 minuty na trestnou.

47:59
    Sotva se klec vrátila na svoji pozici, už je zase mimo. Před bránou došlo ke zmatku a klec při ní odjela až k mantinelům.

47:37
    Pavelkova klec zůstala dlouho posunutá bez povšimnutí rozhodčích. Ti po dlouhé době nakonec pískají.

46:47
    Dukla se pokouší opakovaně překvapit Pavelku. Ten se stále drží.

46:25
    Domácí se při pokusu o útok dopouštějí ofsajdu.

46:01
    Kombinace hostí byla po krátké době přerušena.

45:04
    Troliga byl sražen při pokusu o útok a Jihlava se ujímá kotouče.

44:20
    Prokš pálí z levého kruhu. Trefuje však Pavelku přímo do výstroje.

43:48
    Dukla podniká protiútok. Ke střele zatím nedochází.

42:34
    Domácí mají puk většinu času pod kontrolou. Nedaří se jim však dostat do útoku.

42:03
    Opětovný icing hostí.

41:10
    Icing hostí. Vhazovat se bude po Honzíkově pravici.

40:38
    Plášil poslal dělovku od modré. Kotouč se odrazil od Honzíka.

40:05
    Vhazování vyhrává Dukla.

40:01

Hráči jsou již na ledě. Třetí dějství začne již za chvíli.

Ani druhá třetina nepřinesla žádný gól. Opět bylo viděno mnoho šancí a mnoho bezchybných zákroků obou gólmanů. Na ledě také mezi týmy roste stále větší agresivita a třetí a možná poslední část dnešního zápasu tak bude rozhodně napínavá.

Další třetina začne přibližně v 18:37.

40:00

39:50
    Hosté se pokouší ke konci třetiny rychle zaútočit.

38:48
    Michal Procházka obdržel puk přímo před Honzíkem a připravoval se k střelbě. Vedle něj ale bylo mnoho hráčů Dukly, kteří mu nedovolili zaútočit.

38:23
    Přihrávku na Beránka, který se rychle blížil k Honzíkovi, zmařil Prokš.

37:47
    Beránkovu střelu od modré chytá Honzík do výstroje.

37:22
    Hra začíná být na obou stranách více a více agresivnější. Blíží se konec třetiny a stále nebyl k vidění žádný gól.

36:24
    Kopta se pokusil přihrát Vantuchovi do velice výhodné pozice. Ten bohužel nebyl připraven na přihrávku a puk nezachytil.

35:56
    Pavelka zachytil puk do výstroje a vzápětí vznikla před bránou domácích menší potyčka.

35:04
    Domácí se snaží proniknout do útočného pásma.

34:22

33:41
    Honzíkův beton posílá puk do středního pásma.

33:12
    Následuje kombinace kališníků.

32:51
    Dukle se daří vyhodit puk.

32:22
    Po chvíli nakonec vstává a odchází na střídačku. Vyloučen bude Alexander Grebenyuk (JIH) si odpyká dvouminutový trest za vysokou hůl.

32:22
    Jaroslav Kalla končí na zemi přímo vedle Honzíkovy brány.

31:12

30:29
    Domácí vyhazují puk, čímž si kupují trochu času.

30:22
    Ondráček zablokoval Kalábovu střelu od modré tělem.

29:32

29:12
    Jiří Vašiček (LTM) se dopustil trestu hákování a putuje na trestnou lavici. 2 minuty bude Stadion hrát ve čtyřech.

28:34
    Nedvídek střílel z modré, ale kotouč byl zablokován obranou Jihlavy.

28:03

27:33
    Skořepovi se podařilo získat puk, se kterým se vydal směrem do pásma domácích. Nakonec ho ale již ve středním pásmu pouze vyhodil.

27:11
    Honzík dokázal vykrýt rychlou střelu a následně puk zalehl.

26:24
    I Dukla je schopna se rychle osvobodit vyhozením puku.

26:14

26:03
    Za 11 sekund následuje přesilová hra domácích.

26:03
    Následuje hra 4 na 4. Na trestnou má namířeno hráč Dukly Aleš Jergl za hrubost. 2 minuty.

25:38
    A kotouč je opět na cestě do pásma Jihlavy.

25:19
    To se opakuje i potřetí. Hosté se nedostávají ke střele.

24:39
    Přihrávka hostí skončila tím, že puk opět cestuje k Honzíkovi. Dukla je nucena se pro puk vrátit.

24:23
    Domácí vyhazují puk.

24:14
    Na trestnou už putuje Ondřej Mikliš (LTM) za vysokou hůl. 2 minuty.

23:48
    Hosté mají výhodu a zatím kombinují.

23:00
    Hosté i nadále ohrožují Pavelku. Ten je nucen být stále ve střehu.

22:50

21:54
    Hosté jsou nuceni se vracet pro puk, neboť domácím se daří ho opakovaně vyhodit ze svého pásma.

21:17
    Kotouč opět rozechvěl síť domácí brány. Opět však z vnější strany.

20:50
    Dominik Málek (LTM) bude vyloučen za podražení. 2 minuty.

20:39
    Pavelka vyjel daleko z brankoviště, aby zablokoval střelu. To se mu naštěstí pro domácí povedlo.

20:02
    Vhazování vyhrávají opět domácí.

20:01

Ačkoliv v první třetině nepadl žádný gól, mohl být k vidění celkem hratelně vyrovnaný hokej. Dobré šance a dobré zákroky brankařů byly k vidění na obou stranách. Druhá třetina tak má určitě co nabídnout.

Další třetina začne přibližně v 17:49.

20:00

19:18
    Puk má pod kontrolou Dukla, která se připravuje na cestu do pásma domácích.

18:56
    Domácí opět kombinují před Honzíkem.

18:23
    V pásmu hostí probíhají dlouhé bitvy o kotouč.

17:57

17:32
    Kallovu střelu zablokovali hosté holí a vzápětí posílají puk na druhou stranu ledové plochy.

16:52
    Pavlas střílel z modré a trefil Honzíkův beton.

16:10
    Hosté posílají puk mimo své pásmo a kupují si tak trochu cenného času.

15:57
    Marek Prokš (JIH) půjde na trestnou za hákování. 2 minuty bude hrát Dukla ve čtyřech.

15:21
    I poté jsou v ohrožení stále hosté. Domácí kombinují.

14:33
    Do nebezpečné situace se dostávají i hosté. Honzík byl nucen po zákroku sáhnout po kotouči, čímž ale odkryl značnou část brány. I přes tento riskantní zákrok se ale puku dokázal zmocnit.

13:56
    Malec se pokusil o rychlou střelu na Pavelku z mezikruží. Ten se hbitě postavil do cesty kotouči.

12:14
    Skořepa dostal dlouhou přihrávku, skoro až do útočného pásma. Tam se poté pokusil o střelu. Kotouč však letěl mimo.

11:51
    Flek pronikl ve veliké rychlosti před Pavelku a pokusil se o střelu z levého kruhu. Pavelka puk chytl do výstroje.

11:43
    Dukla se dopouští zakázaného uvolnění a vhazovat se tak bude před Honzíkem.

11:15
    Kaláb střílel od modré a rozvlnil síť litoměřické brány. Naštěstí pro domácí tým se kotouč dotkl pouze vnější strany.

09:50
    Berger za Pavelkou vybojoval puk. Přes střední pásmo však neprošel.

09:08
    Seman se dostal až před Pavelku. Chvíli se s pukem sice v útočném pásmu držel, ale než stihl přihrát, byl o puk oloupen.

08:36
    Troliga obstojně pronikl do útočného pásma a s kotoučem se dostal za bránu. Odtamtud se pokusil přihrát, ale byl rychle obklopen hráči hostí.

07:57
    Málkova střela od modré skončila v Honzíkově lapačce.

07:14
    Domácí se snaží prolomit obranu Jihlavy. Ta zatím nedává mnoho šancí střílet.

06:16
    Diviš se pokusil střílet na Pavelku z boku. Ten však puk jen vyrazil.

06:08

05:41
    Hronek se pokusil o dělovku od modré čáry. Honzík dostal kotouč přímo do výstroje.

05:01
    Ondráček se pokusil z přihrávky doklepnout puk za Honzíka. Brána se však posunula a bude se vhazovat.

04:42
    Kališníci nyní kombinují před Honzíkem.

04:08
    První vyloučení dnešního zápasu. Na trestnou už míří hráč Dukly Jihlava Marek Prokš. Odpyká si 2 minuty za sekání.

03:46
    Rousek pronikl do útočného pásma a kotouč se dostal až k Vašíčkovi, který zkusil z levého kruhu vystřelit. Puk se odrazil od betonů Honzíka.

03:28
    Skořepa po proniknutí do útočného pásma střílel hned od modré. Pavelka puk dokázal chytit do lapačky.

03:13
    Ondráčkova střela byla vykryta betonem Honzíka.

02:38
    Kališníci kombinují před Honzíkem.

01:48
    Seman se pokusil proniknout do útočného pásma, tam však kotouč přebírají domácí.

01:09
    Domácí jsou nyní v útoku. Krátce poté jsou ale odzbrojení.

00:32
    Důras střílel od mantinelu. Pavelka zachytil rychlý kotouč svojí výstrojí.

00:14
    Krátce po začátku byl nucen chytit střelu hostí Jaroslav Pavelka.

00:03
    Úvodní vhazování vyhrávají hráči Litoměřic.

00:01

Hráči už vjíždějí na ledovou plochu. Utkání začne co nevidět.

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Michajlov) – Málek, Pavlas, Plášil, Krstev, Vašíček, Hronek, Piegl, Mikliš – Ondráček, Nedvídek, Beránek – Kalla, Vantuch, Doležal – Kopta, Troliga, Rousek – Valášek, Berger, Mi. Procházka. Trenér: Říha.

HC Dukla Jihlava: Honzík (Škarek) – Štebih, Šafář, Kaláb, Parýzek, Grebenyuk, Zadražil, Dobrovolný – Gríger, Seman, Diviš – Důras, Skořepa, Jergl – Březina, Melenovský, Prokš – Malec, Flek, Anděl. Trenér: Vlk.

Rozhodčí: Pražák – Krátký, Svoboda.

V této sezóně se týmy na ledě Litoměřic setkali hned v prvním kole. V tomto kole přinesla první góly až druhá třetina, ve které Jihlava prostřelila litoměřickou bránu hned dvakrát. V poslední třetině navštívil kotouč bránu domácích ještě dvakrát, přičemž Stadionu se podařilo prolomit defenzívu jihlavské branky jednou. První vzájemné utkání tak skončilo pro kališníky 1:4.

Druhý vzájemný zápas následoval o měsíc později a to na ledě Jihlavy. Tam bohužel pro tým Stadionu nedopadl zápas vůbec dobře. Během prvních dvou třetin pronikl kotouč do klece hostí celkem osmkrát. Poslední třetina už byla gólově trochu vyrovnanější, neboť Litoměřičtí si připsali svůj jediný gól a Jihlava už si musela vystačit pouze se dvěma. Utkání tak skončilo za stavu 10:1 výhrou domácích.

Jihlavská Dukla sice sezónu nezačala zrovna nejlépe, ale to vše se zlomilo ve 13. kole, kde po výhře nad Havířovem začala kratší série výher, kterou po čtyřech výhrách sice přerušili zubři z Přerova, ale následně se Jihlavští dokázali pořádně rozjet a mají nyní na kontě celkem devět výher v řadě. Devátá výhra, která zároveň udělala tečku za první polovinou sezóny, byla proti slezskému Havířovu. Ten od Dukly inkasoval celkem čtyři góly a ta se mohla radovat z další výhry. Všechny tři body tedy putovaly do Jihlavy.

Konec první poloviny sezóny byl pro kališníky úspěšný. Hráči severočeského Stadionu si připsali celkem pět výher v řadě, načež podlehli pražské Slávii. V souboji s Kadaní si připsali pouze bod a následně další dva po vyhraném prodloužení v Třebíči. Tečkou za první polovinou sezóny byl zápas s Mostem na ledě Litoměřic. Domácí si připsali gól v první a následně i v druhé třetině a Mostečtí tak museli tento počet vstřelit v posledním dějství. Brána Jaroslava Pavelky však zůstala čistá i v konečné třetině a kališníci tak z utkání za stavu 2:0 brali všechny tři body.

Vítejte u 27. kola WSM ligy, se kterým zároveň přichází druhá polovina sezóny. Stejně jako v 1. kole se utkají v Kalich Areně týmy HC Stadion Litoměřice a HC Dukla Jihlava.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.