Norwich – Everton 1:1 (kon.) | Crystal Palace – Southampton 1:0 (kon.) | West Ham – Stoke 0:0 (kon.)
Manchester City – Swansea 2:1 (kon.) | Sunderland – Watford 0:1 (kon.) | Bournemouth – Manchester Utd. 2:1 (kon.)
West Ham United
0:0 (0:0)
Stoke City
Sobota 12.12.2015, 16:00 • Boleyn Ground, London • Anglická Premier League • 16. kolo
    Kapitán West Hamu Mark Noble po náročném utkání. West Ham během poslední třech zápasů vyprodukoval 21 střel na bránu, ale vstřelil jen jeden gól. Branková impotence.

West Ham United se dostal během zápasu k devíti střelám a obrovskou zásluhu na tom měl Mauro Zárate, jenže jeho spoluhráči ani jednu z jeho skvělých přihrávek nedokázali proměnit v gól. Stoke City sice neměl příliš šancí, když už se ale do nějaké dostal, tak to stálo za to. Marko Arnautović orazítkoval z volného přímého kopu, zatímco dva střelecké pokusy střídajícího Mameho Dioufa zneškodnil skvělými zákroky brankář Andrián. Konečný výsledek. West Ham United 0 Stoke City 0. (17:57:40)

90+4

90+4
    Enner Valencia vypálil ze střední vzdálenosti, jeho střela ale byla hodně nepřesná.

90+3
    Mark Hughes se na střídačce hodně rozčiluje poté, co Charlie Adam poslal svůj centr do území nikoho.

90+2
    Ještě před nastavením se v obrovské šanci ocitl Mame Diouf, jenže Andrián proti jeho střele vytáhl další fantastický zákrok a udržel své čisté konto, o které se nechce nechat připravit!

90+1
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 4 minuty.

90
    Běží poslední minuta utkání a za malou chvíli se dozvíme, kolik se bude nastavovat.

89
    West Ham se snaží o vstřelení vítězné branky, jenže stále bezúspěšně.

88
    Blíží se samotný závěr zápasu, v němž jsme viděli zejména na straně West Hamu United několik šancí, zatím ale žádný gól.

87
    Jack Butland si v dnešním zápase rozhodně na nedostatek práce stěžovat nemůže.

86
    Střídající Enner Valencia napřáhl z volného přímého kopu ke krásné střele, která směřovala přesně pod břevno, Jack Butland byl ale pozorný a jeho pokus vyrazil nad horní tyč své brány!

85
    Bojan Krkić hledal centrem Marka Arnautoviće, jeho centr byl ale nepřesný a střelec Stoke City se do zakončení nedostal.

84
    Michail Antonio má za sebou úspěšný debut v Barclays Premier League a vysloužil si potlesk fanoušků.

83
    Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Michail Antonio, přichází Nikica Jelavić.

82
    Marco Zárate mohl na opačné straně vstřelit velice důležitý gól, jenže jeho technická střela po obstřelení Jacka Butlanda zamířila těsně mimo!

81
    West Ham přežil nebezpečnou příležitost Potters a na Boleyn Ground trvá bezbrankový stav.

80
    Glenn Whelan a Glen Johnson rozjeli nebezpečnou akci, po které se dostal ke střele střídající Mame Diouf, jeho střela ale zamířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený Adrián!

79
    Stoke City rohový kop domácího týmu odvrátil a mohl přejít do útoku.

78
    Mauro Zárate roztáhl hru na Aarona Cresswella, který chtěl zřejmě centrovat, nakonec z toho ale byla nebezpečná střele, kterou Jack Butland s obtížemi vyrazil na rohový kop!

77
    Michail Antonio poslal k zemi Erika Pieterse, jenže ho o míč připravil čistě a obránce Stoke City se marně rozčiloval, že rozhodčí nenařídil standardní situaci.

76
    Do konce zápasu zbývá necelých patnáct minut. Skóre zápasu je na Boleyn Ground stále bezbrankové.

75
    Hra se odehrává mezi šestnáctkami a ani jeden z týmů se nyní není schopen dostat do zakončení.

74
    Bojan Krkić roztáhl hru doprava na Glena Johnsona, toho ale k centru nepustil pozorný James Collins.

73
    West Ham se usilovně snaží prolomit bezbrankové skóre.

72
    Mauro Zárate našel Marka Nobla, který zpoza šestnáctky napřáhl ke střele. Střela kapitána West Hamu ale zamířila vysoko nad.

71
    Mauro Zárate je na levém křídle neúnavný a do šestnáctky Stoke City poslal další centr, po kterém se málem dostal do zakončení Andy Carroll, toho ale skvěle a především čistě obral o míč Erik Pieters.

70
    Na hřišti se nyní potkávají v dresu Stoke City dva bývalí spoluhráči s Liverpoolu. Charlie Adam a Glen Johnson.

69
    Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Geoff Cameron, přichází Charlie Adam.

68
    Marko Arnautović skvěle rozehrál volný přímý kop a jeho tečovaná střela orazítkovala břevno, k dorážce se poté dostal Bojan Krkić, jeho pokus ale zamířil nad!

68
    Cheikhou Kouyaté přišel do souboje s Geoffem Cameronem příliš pozdě a za ostrý faul uviděl žlutou kartu.

67
    Žlutou kartu dostává Cheikhou Kouyaté (West Ham United).

66
    Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Ibrahim Afellay, přichází Jonathan Walters.

65
    Glen Johnson se dostal na křídle k centru, ten mu ale nevyšel podle jeho představ a skončil v zámezí.

64
    Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Alex Song, přichází Enner Valencia.

63
    Žlutou kartu dostává Ibrahim Afellay (Stoke City).

62
    Mauro Zárate hledal v pokutovém území Andyho Carrolla, před ním ale míč odvrátil do bezpečí pozorný Phillipp Wollscheid.

61
    Andy Carroll si skvěle vyměnil míč a Michailem Antoniem, který napřáhl k pohotovému voleji, Jack Butland by ale připraven a jeho pokus skvělým zákrokem zastavil!

60
    Philipp Wollscheid poslal do šestnáctky West Hamu United dobrý centr, žádný z jeho spoluhráčů ho ale nedokázal usměrnit na bránu.
    59. Andy Carroll po jedné ze zahozených šancí.

59
    DRŽENÍ MÍČE

West Ham United 47% Stoke City 53%

58
    West Ham United zatlačil Stoke City před jeho vlastní šestnáctku, zatím se ale marně snaží dobýt jeho bránu.

57
    Aaron Cresswell našel v pokutovém území Michaila Antonia, který se dostal k hlavičce, jeho pokus ale zamířil místo na bránu vysoko do vzduchu.

56
    Stoke City sáhl k prvnímu střídání a ze hřiště odešel Marco van Ginkel, který je ve Stoke na hostování z londýnské Chelsea.

55
    Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Marco van Ginkel, přichází Mame Diouf.

54
    Michail Antonio pěkně odcentroval z levého křídla a v pokutovém území našel přesným pasem Andyho Carrolla, ten ale nedokázal míč ideálně trefit a Jack Butland si připsal snadný zákrok.

53
    West Ham United vybojoval míč a může se vydat směrem vpřed.

52
    Stoke City se snaží kombinovat, jenže hráči West Hamu jeho rozehrávku skvěle napadají a nutí ho k chybám.

51
    West Ham vstoupil do druhého poločasu pořádně zostra a dostal Potters pod tlak.

50
    Michail Antonio se rozeběhl a z autového vhazování poslal do šestnáctky Stoke City dlouhý míč, který v pohodě stáhl ze vzduchu připravený Jack Butland.

49
    Mauro Zárate rozehrál na levé straně rohový kop, který Philipp Wollscheid nedokázal odvrátit, a na přední tyči se dostal k hlavičce Andy Carroll, brankář Jack Butland ale předvedl dobrý zákrok a jeho střelu vyrazil!

48
    Mauro Zárate skvěle odcentroval do pokutového území, kde se dostal do zakončení Cheikhou Kouyaté a Philipp Wollscheid jeho střelu srazil na rohový kop.

47
    Žádný z týmů během přestávky nesáhl ke změně.

46
    West Ham United rozehrál druhý poločas a vzduchem poletují tradiční bubliny.

46

Pomalu se vracíme zpět do Londýna, kde domácí West Ham United hraje po prvním poločase se Stoke City bez branek 0:0. Oba týmy měly několik šancí, především hosty ale zatím trápí nepřesná koncovka.
    Statistiky po úvodních 45 minutách na Boleyn Ground.

West Ham vstoupil do utkání dobře a již ve čtvrté minutě si vytvořil první slibnou příležitost, když Cheikhou Kouyaté napřáhl zpoza šestnáctky k přízemní střele, která směřovala přesně k pravé tyči, brankář Stoke Jack Butland si s ní ale poradil, stejně jako s následnou střelou debutujícího Michaila Antonia. Další minuty patřily Stoke City. Po deseti minutách nejprve Marco Van Ginkel pálil těsně vedle pravé tyče a po necelé půlhodině hry spálil obrovskou šanci Marko Arnautović, který z blízkosti zamířil do stejných míst jako před ním Marco Van Ginkel. Skóre po prvním poločase. West Ham United 0 Stoke City 0.
    Na Boleyn Ground gól zatím nepadl, ale oba týmy měly šance.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1
    Hammers rozehráli rohový kop, do zakončení se ale nedostali.

45+1
    Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.

45
    Philipp Wollscheid odvrátil míč na rohový kop a West Ham United bude mít v závěru poločasu k radosti svých fanoušků na Boleyn Ground k dispozici ještě jednu standardní situaci.

45
    První poločas směřuje ke svému konci a zřejmě už se v něm nic nestane. Ovšem nepředbíhejme.

44
    Ryan Shawcross byl po rozehrání rohového kopu faulován a hra byla přerušena.

43
    Ryan Shawcross odvedl v obraně skvělou práci a nebezpečný míč směřující do šestnáctky odvrátil na rohový kop.

42
    Hammers se vydali do útoku, který zastavil faulující Ibrahim Afellay.

41
    Do konce prvního poločasu zbývá necelých pět minut a West Ham během posledních okamžiků trochu ožil, co se ofenzivního snažení týká.

40
    James Collins se dostal uprostřed šestnáctky ke střele, obránci Stoke City k němu ale včas přistoupili a jeho pokus zablokovali.

39
    Erik Pieters se stal prvním potrestaným hráčem dnešního zápasu.

38
    Žlutou kartu dostává Erik Pieters (Stoke City).

37
    Erik Pieters poslal k zemi ostřejším zákrokem Cheikhoua Kouyatého a zřejmě za svůj faul uvidí žlutou kartu.

37
    Andy Carroll se zdravě naštval a chtěl na útočné polovině vybojovat míč, jenže při své snaze fauloval Philippa Wollscheida.

36
    Andy Carroll už je zpět na nohou a zápas může pokračovat.

35
    Andy Carroll zůstal ležet na hrací ploše a hra byla přerušena.

34
    Aktivnější a nebezpečnější jsou zatím fotbalisté hostujícího Stoke City, zatím se ale nedostali ke střele na bránu a jejich dva nebezpečné pokusy skončily těsně mimo.

33
    Že bychom se ale nudili, to se rozhodně říci nedá.

32
    Ze zápasu uplynulo více než třicet minut a stále marně čekáme na úvodní gól.

31
    Marco Arnautovićovi se loni proti West Hamu dařilo, když v obou zápasech vstřelil gól.

30
    Fotbalisté Stoke City se po delší odmlce dostali do zakončení, které opět nezamířilo mezi tři tyče, ale bylo velmi nebezpečné.

29
    Marko Arnautović se dostal v pokutovém území po skvělém pasu Glena Johnsona do obrovské šance, jeho střela z blízkosti ale zamířila vedle pravé tyče!

28
    Pryč jsou ty doby, kde hráči Stoke City zalezli do pokutového území a usilovně pouze bránili.

27
    Stoke City stále drží míč častěji na svých kopačkách, West Ham United ale postupem času hru vyrovnal.

26
    ROHOVÉ KOPY

West Ham United 1 Stoke City 3

25
    Standardní situace zatím nejsou silnou Stoke City, který se opět k ničemu nedostal.

24
    Mauro Zárate se skvěle vrátil do vlastního pokutového území a odvrátil míč na rohový kop.

23
    Hra se nyní odehrává mezi šestnáctkami a ani jeden z týmů se nemůže dostat do zakončení nebo nějaké standardní situaci. West Ham i Stoke dobře a hlavně čistě brání.

22
    Dnešní zápas se zatím hraje ve velice sportovním duchu a hlavní rozhodčí Andre Marriner zatím nemusel sáhnout ke žluté kartě.

21
    Alexandre Song byl tím hráčem, který z vlastní poloviny vyrážel do rychlého protiútoku.

20
    Útočnou snahu Hammers ale zastavil Marco Arnautović, který se provinil proti pravidlům a fauloval.

19
    West Ham drží míč na svých kopačkách a může se vydat směrem vpřed.

18
    Fotbalisté Stoke City v dnešním zápase rozehráli svůj druhý rohový kop, opět se ale po jeho rozehrání k ničemu nedostali.

17
    Stoke City se vydal na steč a za svou snahu byl odměněn rohovým kopem, na který míč odvrátil James Collins.

16
    Je za námi úvodních patnáct minut, po kterých West Ham United hraje na Boleyn Ground se Stoke City bez branek 0:0.

15
    Alexandre Song je velice zkušeným fotbalistou, které nejvíce zkušeností nasbíral v jiném londýnském klubu Arsenalu a samozřejmě také v Barceloně.

14
    Ibrahim Afellay si dobře pokryl na své polovině hřiště míč a Alexandre Song ho fauloval.

13
    Zatím sledujeme pohledné utkání, v němž se oba týmy snaží prezentovat ofenzivní hrou.

12
    Chtěl jsem říci, že držení míče Stoke nic nepřináší, střela Marca Van Ginkela mě ovšem vyvedla z omylu.

11
    Marco Van Ginkel vypálil levačkou zpoza šestnáctky a jeho následná střela zamířila těsně vedle pravé tyče!

11
    DRŽENÍ MÍČE

West Ham United 33% Stoke City 67%

10
    Potters se po rozehrání rohového kopu do zakončení nedostali a West Ham United odvrátil hrozící nebezpečí.

9
    James Tomkins nedovolil Stoke City odcentroval a odvrátil míč na rohový kop.

8
    West Ham United si vytvořil velký tlak, po rohovém kopu se ovšem do zakončení nedostal.

7
    Alexandre Song zkusil své štěstí zpoza šestnáctky a Geoff Cameron jeho střelu srazil na rohový kop.

6
    Michail Antonio tentokrát vypálil zpoza šestnáctky levačkou a jeho pokus byl zablokován.

5
    West Ham rychle vyrovnal hru a během pár okamžiků se dostal ke dvěma střelám na bránu, žádná z nich ovšem gólem neskončila.

4
    Michail Antonio to vzápětí také zkusil zpoza šestnáctky, jeho střela ale zamířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený Jack Butland.

4
    Cheikhou Kouyaté vypálil zpoza šestnáctky a mířil přesně k pravé tyči, brankář Jack Butland byl ale včas na zemi a připsal si první dobrý zákrok.

3
    Stoke City v úvodu zápasu častěji drží míč na svých kopačkách, zatím se ale do žádné šance nedostal. Fotbalisté West Hamu dobře brání.

2
    Fotbalisté Stoke City by dnes velice rádi navázali na výhru z minulého týdne, kdy porazili Manchester City.

2
    Bojan Krkić se vydal do prvního útoku a vybojoval pro svůj tým standardní situaci poté, co ho nedovoleně fauloval kapitán West Hamu Mark Noble.

1
    Hlavní rozhodčí Andre Marriner dal právě pokyn k zahájení zápasu a utkání mezi West Hamem a Stoke City začalo.

1

Hráči obou týmů právě přicházejí na hrací plochu a utkání 16. kola Barclays Premier League mezi West Hamem United a Stoke City za okamžik začne.
    Na Boleyn Ground právě probíhá rozcvičení obou týmů.

West Ham United: Adrián – Tomkins, Ogbonna, Collins, Cresswell – Song – Zárate, Noble, Kouyaté, Antonio – Carroll.
    Náhradníci: Randolph – E. Valencia, Jenkinson, Obiang, Jelavić, Oxford, Cullen.

Stoke City: Butland – Johnson, Shawcross, Wollscheid, Pieters – Whelan, Cameron – Afellay, van Ginkel, Arnautović – Krkić.
    Náhradníci: Haugaard – Bardsley, Joselu, Wilson, Adam, Diouf, Walters.

Rozhodčí: Andre Marriner. Asistenti: S. Ledger, E. Smart. Čtvrtý rozhodčí: K. Hill.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Mark Hughes touží po vítězství na hřišti West Hamu.

Stoke City

Stoke City si v posledním ligovém zápase vyšlápl na Manchester City, který v domácím prostředí porazil zásluhou Marca Arnautoviće 2:0. Arnautovićovi se proti West Hamu v loňské sezóně dařilo, když skóroval v obou vzájemných zápasech. Potters venku vstřelili během posledních deseti zápasů pouze šest gólů a dokázali v nich pouze jednou udržet čisté konto.
    Michail Antonio si proti Stoke odbyde debut v Premier League.

West Ham vstoupil do letošní sezóny skvěle, jenže během posledních týdnů mu začal docházet dech. Hammers naposledy zvítězili 24. října v londýnském derby nad Chelsea a pět ligových kol čekají na plný bodový zisk. V domácím prostředí West Ham vyhrál pouze dva z osmi ligových zápasů, na druhou stranu ale pětkrát v řadě před svými fanoušky neprohrál.

West Ham United přivítá v sobotu odpoledne na svém hřišti v 16. kole Barclays Premier League ambiciózní Stoke City, který si minulý víkend vyšlápl na Manchester City. Zajímavým střetnutím z Boleyn Ground v Londýně Vás provede Tomáš Reiner.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.