Rio Ave – Arouca 3:1 (kon.) | FC Ferreira – União Madeira 6:0 (kon.) | Guimarães – Marítimo 3:4 (kon.)
Setúbal – Benfica 2:4 (kon.)
Vitória SC Guimarães
3:4 (1:2)
CS Marítimo
Sobota 12.12.2015, 19:30 • Estádio Dom Afonso Henriques • Portugalská Primeira Liga • 13. kolo

Neskutečné utkání je u konce, po hororovém konci se z vítězství raduje hostující CS Marítimo. Po relativně klidném prvním poločase přišel poločas druhý, kdy hned v úvodu odskočili hosté do dvoubrankového vedení, domácí ale zanedlouho snížili. V 70. minutě přišla ale chyba hostujícího brankáře, který podrazil protihráče, dostal červenou kartu, navíc byla nařízena penalta. Náhradní brankář José Sá ji ale nechytil, a tak bylo vyrovnáno, domácí navíc hráli proti deseti. Stačilo ale šest minut, aby se vykartoval Henrique Dourado, počet hráčů se srovnal. Když pomineme množství šancí, tak rozhodující moment přišel v 90. minutě, kdy hosté vstřelili z brejku čtvrtou branku. Ode mě je to dnes vše, loučím se s vámi od tohoto úžasného fotbalu, který byl reklamou pro portugalský fotbal. Děkuji za sledování. (21:35:18)

90+5

90+5
    Probíhá již poslední minuta nastaveného času, hosté se drali s balonem kupředu, Marega o něj sice přišel, ale zbývá už jen pár vteřin.

90+3
    Silva ve vápně hledal ještě spoluhráče, možná trochu zbytečně. To co je sráželo v prvním poločase přišlo i nyní, zbytečně překombinovaná akce.

90+2
    Žlutou kartu dostává Alexandre Silva (Vitória SC Guimarães).

90+2
    Hosté ale takticky drží balon na polovině hostů, tím šetří obrovské množství.

90+1
    Domácí ale nemusí ještě smutnit, rozhodčí nastavuje pět minut, to je v tomto zápase čas minimálně na dva góly a nějakou tu žlutou kartu.
    90. FRANSÉRGIO - 3:4

90
    Marítimo právě vstřelilo branku!
    Pro toto už ani nemám slov, je to prostě neskutečné! Tiago Rodrigues postupoval po levé straně, mohl klidně i sám pálit, ale z druhé vlny si naběhl na středu FRANSÉRGIO, který dostal od Tiaga přesný pas a z první prostřelil brankáře Miguela!

89
    Tómané si ve vápně zpracoval balon na hrudi, snažil se ho přikopnout spoluhráči, ten ale nebyl v pohybu, a tak ho nestihl doběhnout.

87
    Mohlo být rozhodnuto! Marega začal akci, Babá vypálil, Miguel pouze vyrazil před sebe. Balon těsně doběhl Tiago Rodrogues, ale byl už moc blízko brankáři, kterého nedokázal překopnout.

86
    Jeden z hostí posté postupoval velmi rychle kupředu, avšak na tři domácí obránce si poté nepřišel.

85
    Tómané se ve vápně otočil s balonem a velmi rychle vypálil, José Sá musel vytáhnout prsty pomalu až z rukavic, ale nakonec balony dokázal vytěsnit.

85
    Dalším potrestaným z hostujícího celku je Patrick, rozhodčí se dnes opravdu nenudí.

84
    Netrvalo to moc dlouho, po čtyřech minutách na hřišti vidí Tiago Rodrigues žlutou kartu po faulu u postranní čáry.

83
    Se všemi těmi kartami, střídáními a vylučováním hodně opadlo tempo hry.

82
    Tři střídání, dvě červené, několik žlutých. Vypadá to na plný stav, ale čeká nás ještě deset minut, v tomto utkání už se může stát opravdu cokoliv.

81
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Otavinho, přichází Tozé.

80
    Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází Alex Soares, přichází Tiago Rodrigues.

Tomáš Hála

Branky: 40. Valente, 52. Cafú, 72. Otavinho (pen.) – 16. Soares, 45. Marega, 48. Costa, 90. Fransérgio

Karty:   23. Saré (GUM), 41. Dalbert Henrique (GUM), 59. Henrique Dourado (GUM), 90+2. Silva (GUM) – 55. Sousa (MAO), 56. Diogo (MAO), 84. Tiago Rodrigues (MAO), 85. Patrick (MAO)   76. Henrique Dourado (GUM)   70. Salin (MAO)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 7:9. Střely mimo: 8:5. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:21.
    Vitória SC Guimarães: João Miguel – Josué Sá, Bruno Gaspar, João Afonso, Dalbert Henrique, B. Saré, Cafú, Otavinho (81. Tozé), Licá (74. Tómané) , Henrique Dourado, Valente (67. Silva)
    Náhradníci: Tómané, Alexandre Silva, Douglas Jesus, Pedro Correia, Phete, Moreno, Tozé

CS Marítimo: Salin – Dirceu, Deyvison, João Diogo, Patrick, Fransérgio, Éber (71. José Sá), Alex Soares (80. Rodrigues), Edgar Costa, Dyego Sousa (68. Diawara), Marega
    Náhradníci: Diawara, Briguel, Tiago Rodrigues, Rúben Ferreira, Raúl Silva, José Sá, Lynneeker

Rozhodčí: Hugo Miguel – Ricardo Santos, Hernâni Fernandes