Novokuzněck – Barys 2:6 (kon.) | Novosibirsk – Omsk 0:3 (kon.) | Ufa – Dynamo Moskva 2:0 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Jekatěrinburg 3:2 (kon.) | Magnitogorsk – Viťaz 4:2 (kon.) | N.Novgorod – Petrohrad 6:5 (po pr.)
Spartak Moskva – Jokerit 1:3 (kon.) | Záhřeb – Riga 0:3 (kon.) | HC Slovan – Minsk 4:2 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Avangard Omsk
Úterý 22.12.2015, 14:30 • Ice Sports Palace Sibir • KHL

Ode mě je to vše, přeji pěkný zbytek dne a někdy příště na shledanou. (17:04:13)

Dnešní utkání nebylo příliš divácky atraktivní. První třetina sice naznačovala, že by tak mohlo být, když padly dvě rychlé branky. Ty však měly spíše opačný efekt. Omsk se zatáhl a Novosibirsk nebyl schopen přes jeho skvělou obranu přecházet a nedokázal si vytvořit větší šance. Když už se mu to podařilo, brankář Furch byl na svém místě.

59:18
    Vypadá to, že je rozhodnuto. Maska Dominika Furcha s dopravní značkou "stop, dej přednost v jízdě" dnes funguje dokonale a vypadá to, že si brankář formu z Euro Hockey Tour přenesl i do KHL.

57:48
    Avangard právě vstřelil branku!
    Ani jsem nestihl napsat, že Salák zajel na střídačku a hned je z toho gól! Jeden z obranců trefil svojí rozehrávkou ALEXANDERA PEREZHOGINA, který neměl problém z modré čáry trefit odkrytou klec. Bez asistence.

57:38
    Buly mezi Sobotkou a Vincourem končí lépe pro prvního jmenovaného.

57:24
    Nebezpečný závar před Furchem! Nepřehledná situace končí zalehnutím puku českým gólmanem, který Omsk zatím drží!

57:03
    Nahození jednoho z obránců skončilo na boční síti Furchovy branky.

56:00
    Poslední 4 minuty utkání a Novosibirsk stále nedokáže udržet kotouč na svých holích.

55:19
    Početní výhoda končí a s ní ubyly další dvě minuty času, který mohli domácí využít k honbě za vyrovnáním.

54:27
    Omsk se nikam nežene a určitě mu nevadí, že se zatím ani nedokáže usadit v útočném pásmu.

53:20
    Tak tohle domácím určitě nepomohlo. Meszároš zbytečně fauloval u střídaček jednoho z hostí. Vypadalo to spíše na krosček, ale rozhodčí to posoudili jako nedovolené bránění.

53:20
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Meszároš – 2 min., nedovolené bránění).

53:08
    Domácí přidávají na obrátkách. Nutno říct, že už je celkem pozdě.

52:32
    Asi první vážnější Furchova práce v této části. Přihrávku zpoza brány využil jeden z útočníku k prudké střele z hranice kruhu, která Furcha očividně dosti zabolela.

52:10
    A další špatná přihrávka Novosibirsku v útočném pásmu, která domácí vyhání z pásma.

50:51
    Mikheyev teď zachytil přihrávku mezi obránci a v rohu kluziště šetří cenné vteřinky.