Novokuzněck – Barys 2:6 (kon.) | Novosibirsk – Omsk 0:3 (kon.) | Ufa – Dynamo Moskva 2:0 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Jekatěrinburg 3:2 (kon.) | Magnitogorsk – Viťaz 4:2 (kon.) | N.Novgorod – Petrohrad 6:5 (po pr.)
Spartak Moskva – Jokerit 1:3 (kon.) | Záhřeb – Riga 0:3 (kon.) | HC Slovan – Minsk 4:2 (kon.)
Jugra Chanty-Mansijsk
3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Úterý 22.12.2015, 15:00 • Arena Jugra • KHL

Z mé strany je to již vše, příště na počtenou! (17:21:07)

Jakub Kovář odchytal necelých osmadvacet minut a za svá záda pustil tři góly. Další čeští zástupci na ledě Ondřej Roman a Petr Koukal nebodovali.

Je dobojováno! Ve třetí třetině už branka nepadla, hokejisté Chanty-Mansijsku i s pořádnou porcí štěstí svůj těsný náskok, který si vytvořili na začátku druhé třetiny, ustrážili a získali důležité tři body. Šance Jugry na play-off tak stále žije.

59:37
    Ustinskij je na střídačce, hosté to zkoušejí v šesti!

59:00
    Už probíhá poslední minuta základní hrací doby.

58:54
    Strážce chanty-mansijské svatyně už byl překonaný, ale skvělým obranným zákrokem ho zastoupil vracející se Panov!

57:40
    Hosté vybojovali buly před Fokinem a poté si vybrali oddechový čas!

55:59
    Jekatěrinburští nahodili kotouč do pásma, nadechnou se k závěrečnému tlaku?

55:16
    Nyní se modrozelení vydali do rychlého protiútoku, do zakončení se ale neprokousali.

54:02
    Torčenjukovo nahození vyrazil Fokin pouze před sebe k Popovovi, ani on však na chanty-mansijského gólmana nevyzrál.

52:17
    Až teď se hostům podařilo usadit se v útočném pásmu, tak se nechme překvapit, co z toho vzejde.

51:02
    Čas hráčům Avtomobilistu rychle utíká a vše nasvědčuje tomu, že Jugra své těsné vedení už nepustí.

49:28
    Golyšev nahodi kotouč na Fokina z ostrého úhlu, ale domácí gólman bez problémů zasáhl.

48:19
    Jekatěrinburští sice tlačí, ale jejich snaha je zatím opravdu marná. Domácí se skvěle brání.

47:01
    Hlasatel v Jugra Areně ohlásil další komerční přestávku.

45:30
    Hra se po Michnovově návratu na led uklidnila, sledujeme hlušší pasáž bez šancí na jedné ani druhé straně.

44:23
    No a Michnov je na ledě, Avtomobilist hraje v plném počtu.

43:28
    Domácí se zatím zmohli jen na několik nepřesných nahození od modré, Ustinskij ještě ve třetí třetině nemusel zasahovat.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 6. Bortnikov (Panov, Želdakov), 23. Ankudinov (Sitnikov), 28. Ugolnikov (Rasskazov) – 3. Garejev, 16. Turbin (Golyšev, Torčenjuk)

Jugra Chanty-Mansijsk: Fokin (Gelašvili) – Mamkin, Želdakov, Vasilčenko, Šelezňov, Antonov, Ugolnikov, Ďakov – Gorbunov, Bortnikov, Panov – Buljanskij, Taratuchin, Medveděv – Rasskazov, Varfolomejev, Lapenkov – Sitnikov, Ankudinov, Beljajev – Akmaldinov.
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (28. Ustinskij) – Megalinskij, Vasiljevskij, Timašov, Turbin, Kivistö, Trjamkin, Ščemerov – Torčenjuk, Simakov, Golyšev – Popov, Kňazev, Garejev – Michnov, Roman, Pankov – Alexejev, Jemelin, Koukal – Elo.

Rozhodčí: Kiseljov, Cyplakov – Sadovnikov, Sazonov