Buffalo – Washington 0:2 (kon.) | Tampa – Montreal 3:4 (1:2 po s.n.) | Nashville – NY Rangers 5:3 (kon.)
Minnesota – Detroit 3:1 (kon.) | Vancouver – Los Angeles 0:5 (kon.) | San Jose – Colorado 3:6 (kon.)
Vancouver Canucks
0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Los Angeles Kings
Úterý 29.12.2015, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jméno Kane přitahuje potíže. Tentokrát se jedná o buffalského Evandera.

Zveřejnil(a) NHL.cz dne 28. prosinec 2015

Zdravím všechny hokejové příznivce! V úterý brzy ráno je na programu zajímavý zápas NHL mezi Vancouverem Canucks a Los Angeles Kings. Zatímco domácí Kosatky bojují o udržení svého postavení v elitní osmičce tabulky Západní konference, Králové jsou po loňské slabší sezóně zpět a letos atakují ty nejvyšší pozice.

Los Angeles Kings:
    Kings loni po zisku Stanley Cupu nepostoupili ani do play-off, ale v této sezóně už jsou zase nepříjemným soupeřem pro každého. Svěřenci kouče Darryla Suttera mají na kontě 44 bodů a v tabulce Západní konference jim patří čtvrtá příčka. Od poloviny prosince však hokejisté z „města andělů“ trochu uvadli, když si ze šesti utkání připsali jen dvě vítězství. Naposledy ale dokázali zvítězit 4:3 po prodloužení na ledě Arizony.

Vancouver Canucks:
    Kosatky se většinu sezóny zatím pohybují na hranici postupu do play-off. Aktuálně jim v konferenční tabulce patří osmá příčka se ziskem 37 bodů, ale za nimi je to hodně našlapané. Z posledních čtyř utkání dokázali hráči kanadského celku hned třikrát vyhrát. Kouč Willie Desjardins spoléhá především na švédská dvojčata Sedinova, která jsou jasně nejproduktivnějšími hráči mužstva. Naopak, problémem Canucks je defenziva, jenž propustila už 104 gólů.

Vzájemné zápasy:
    Půjde už o třetí vzájemné měření sil v této sezóně. Oba předchozí zápasy se odehrály na ledě LA. V prvním případě byli úspěšnější Canucks, kteří zvítězili 3:0, naposledy se z výhry 2:1 po prodloužení zase radovali hráči Kings.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Canucks nastoupí do zápasu výrazně oslabeni v defenzivních řadách. Již podruhé v řadě bude scházet brankář číslo 1, Ryan Miller, hrát nemohou ani klíčoví obránci Christopher Tanev, Dan Hamhuis a Luca Sbisa.

Také Králové nejsou zcela kompletní. V utkání s Arizonou se zranil jejich nejproduktivnější hráč Jeff Carter.
    Pohled na předzápasové rozbruslení.

Vancouver Canucks: Markström (Cannata) – Edler, Biega, Weber, Hutton, Bartkowski, Pedan – Hansen, H. Sedin, D. Sedin – Vrbata, Horvat, Bärtschi – Burrows, Vey, Prust – Dorsett, McCann, Higgins. Trenér: Willie Desjardins

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – Doughty, McNabb, Muzzin, Martinez, McBain, Forbort – Toffoli, Kopitar, Lucic – Gáborík, Shore, Pearson – Brown, Andreoff, Lewis – Nolan, Weal, Mersch. Trenér: Darryl Sutter

Rozhodčí: Kowal, Peel – Miller, Devorski.

V Rogers Areně se vše chystá na úvodní buly zápasu.

00:01

00:07
    Hned tu máme ofsajd, kterého se dopustili hosté.

00:30
    Je tu pěstní souboj mezi McNabbem a Biegou! Tohle utkání začíná hodně zostra! Obránce LA totiž u mantinelu trefil Henrika Sedina a Biega se přijel mstít.

00:31
    Hosté z toho vytěžili přesilovku! Kromě dvouminutových trestů pro Biegu a McNabba sedí na trestné lavici i Radim Vrbata.

01:22
    Od modré pálil Martinez. Před Markströmem clonil Lucic, ale brankář Canucks dokázal vyrazit kotouč do ochranné sítě.

02:32
    Kosatky oslabení zvládly a teď už jsou kompletní.

03:14
    Doughtyho ránu si našel Markström. Po jeho zákroku se před brankovištěm opět strhla menší šarvátka. Tohle bude vyhecovaný zápas.

03:42
    Útočná snaha Prusta s Veyem byla vytlačena do rohu, odkud hostům aktuální nebezpečí nehrozí.

04:24
    Daniel Sedin jen nahodil puk za branku, domácí stále vyhlížejí svou první střelu na Quickovu klec.

04:55
    Puk se po Shorově bekhendu ocitl až v domácím brankovišti. Markström ho raději rychle přikryl.

05:09
    Nahození Bartkowského branku Kings netrefilo.

05:28
    Dorážející Weal neprotlačil puk za klečícího Markströma. Hosté zatím působí živěji.

05:42
    Bitka mezi hostujícím Jordanem Nolanem a Andreyem Pedanem!

05:42
    Oba hráči dostali pětiminutové tresty.

06:08
    To není možné, opět se nám to na ledě pere! Brandon Prust poslal pěstmi k ledu Braydena McNabba a vysloužil si aplaus publika.

06:08
    Také Prust a McNabb stráví pět minut na trestné lavici. Mezitím tu máme reklamní přestávku.

06:44
    Ani spolupráce bratří Sedinů k prvnímu zákroku Quicka nevedla.

06:56
    Toffoli nabil Kopitarovi a Markström musel vyrážet prudký projektil.

07:40
    Kings se dopustili zakázaného uvolnění.

07:56
    Na střely na branku vedou hosté už 0:6. Kosatky by potřebovaly přidat k rvačkám i hokejovost.

08:43
    Vrbata se snažil v souboji 1 na 1 přejít přes obránce. Puk se nakonec doklouzal ke Quickovi, jenž si ani teď nepřipíše do statistik zákrok proti přímé střele.

08:45
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Bo Horvat - 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Drew Doughty - 2 min., hrubost).

09:04
    Markström si připsal poměrně snadný zákrok po střele ze střední vzdálenosti. Švédský brankář má puk na hrudi.

09:45
    Quick má konečně zákrok! Hostující brankář vyrazil pokus Vrbaty.

10:35
    S dalším nebezpečím pro domácí svatyni přispěchal Tyler Toffoli. Po jeho bekhendové střele puk zachytil Markström. Následuje reklamní přestávka.

10:38
    Kopitar vyhrál buly na Martineze, který hned vypálil. Markström kotouč viděl a sáhl si pro něho lapačkou.

10:51
    Až před Quicka se natlačil Sven Bärtschi. Brankář LA se roztáhl a zabránil gólu ve své síti!

11:23
    Na druhé straně přišel velký závar před brankou Kosatek. Markström si však poradil, přestože už ležel na ledě.

12:35
    Tanner Pearson je vyloučen za držení a Canucks tak budou hrát přesilovku!

13:05
    Sedinové připravili střeleckou pozici pro Vrbatu, jeho ránu vyrazil Quick.

13:21
    Quick zneškodnil i další pokus českého útočníka.

13:31
    Nyní už Králové vyhazují a mohou vystřídat.

14:19
    Huttonova střela byla sražena do ochranné sítě. Domácí přesilovka se pomalu chýlí ke konci.

14:36
    Hosté jsou v plném počtu.

15:01
    Vey mířil z levého kruhu ke vzdálenější tyči. Quick kotouč vykopl betonem.

15:33
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Hosté se zaslouženě ujali vedení! Kopitar zatáhl kotouč do útočného pásma a předložil ho Lucicovi. Ten poslal černou pryž z rohu před branku, kde ji opět Kopitar posunul na TYLERA TOFFOLIHO a ten zamířil z mezikruží k tyčce na stranu, kde Markström lapačku. Asistence: Anže Kopitar a Milan Lucic.
    15:33 Tyler TOFFOLI - 0:1

16:43
    Kings jsou i nadále velmi aktivní. Nejprve pálil Gáborík a poté proti Markströmovi neuspěl ani nadvakrát Shore. Reklamní přestávka.

17:23
    Střelu Webera od modré Quick viděl a neměl problém zachytit puk do rukavice.

17:40
    Hosté dobře napadají a oslabená defenziva Vancouveru má problémy s rozehrávkou.

18:12
    Quick vyrážel střelu, kterou její autor vyslal ze středního pásma.

18:25
    Jordan Weal sekl Daniela Sedina a posílá hosty do čtyř.

18:40
    Králové na úvod oslabení vyhodili.

18:54
    McNabb opět posílá kotouč do bezpečí.

19:38
    Vrbata nabil na střelu Edlerovi, ten od pravého mantinelu minul.

19:58
    Quick si v závěru třetiny pořádně zacvičil! Z úhlu nedokázal dostal puk přes jeho beton Daniel Sedin a Radim Vrbata už sice od modré střílel na ležícího gólmana LA, ovšem jeho projektil neprošel až na branku.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina přinesla řadu šarvátek a také převahu hostujících Kings, kteří se v 16. minutě minutě zaslouženě ujali vedení po trefě Tylera Toffoliho. Kosatky si vytvořily šance na vyrovnání až v závěru periody, kdy Quicka několikrát ohrozily v přesilové hře. Hostující gólman však vše ustál a zatím drží čisté konto.

Střely na branku v 1. třetině – 9:16.

Další třetina začne přibližně ve 4:09.

20:01

20:58
    Sven Bärtschi měl před sebou odkrytou klec, ale nedokázal do ní dostat puk. To byla obrovská šance domácích!

21:38
    Domácí vstoupili do druhé části aktivně. Higgins neprotlačil puk skrz Quickův rozklek.

21:57
    Hosté se prosazují ze své první střely ve druhé třetině! Hráči Kings vybojovali kotouč důrazným forčekingem, Lewis ho dostal na modrou a pokus DEREKA FORBORTA skončil po nešťastné teči bránícího Edlera za zády bezmocného Markströma – 0:2. Gól byl původně připsán Brownovi, ale nakonec se ze své první trefy v NHL může radovat obránce Forbort. Asistence: Trevor Lewis.
    21:57 Derek FORBORT - 0:2

23:11
    Hosté mohou hrát zase více v klidu. Tento zápas zatím patří jim, ale Kosatky ještě mají dost času na obrat.

23:36
    Od modré vypálil Bartkowski, Quick svým zákrokem přerušil hru.

24:50
    Muzzinovu střelu vyrazil pozorný Markström.

25:40
    Domácí aktivita z úvodu druhé části po gólu opadla a Kings drží puk na svých holích.

26:31
    Dlouhá rozehrávka domácích doputovala až ke Quickovi. Ten posílá kotouč svým spoluhráčům.

27:09
    Hosté obléhali branku soupeře. Jejich tlak přerušil Markström, jenž zalehl kotouč. Následuje komerční přestávka.

27:14
    Po buly vystřelil od modré Martinez. Markström puk udržel na výstroji.

27:32
    Hosté chybovali v rozehrávce, když namazali puk Vrbatovi a byla z toho velká šance! Český útočník okamžitě nahrával volnému Horvatovi, proti jehož střele se ale včas přesunul Quick, který opět dělá čest svému jménu!

28:39
    Dorsettova střela prostor mezi tyčemi nenašla. Hosté stále vedou o dva góly.

29:39
    Kosatky se snaží přebral iniciativu a trochu zatopit obraně soupeře.

30:27
    To se nyní daří formaci bratří Sedinových, která kombinuje v útočné třetině.

30:57
    Od modré vystřelil Weber, puk končí u Quicka. Reklamní pauza.

31:16
    Radim Vrbata jel ze strany na branku LA. Zkusil bekhendovou kličku, ale Quick dokázal zakročit!

31:54
    Gáborík v situaci 2 na 1 připravil obrovskou šanci Pearsonovi. Ten střílel do poloodkryté branky, ale Markström stačil skvěle zakročit!

31:57
    Anže Kopitar vyhrál buly na BRAYDENA MCNABBA a ten od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě! Kings vedou už o tři branky. Asistence: Anže Kopitar.
    31:57 Brayden MCNABB - 0:3

33:23
    Hosté pokračují ve výborně rozehraném zápase. Jejich tříbrankové vedení je zasloužené.

34:14
    Andreoff svou střelou zaměstnal Markströma. Domácí brankář vyráží.

35:27
    Domácí teď působí hodně opařeně a jen vyhazují puky.

35:38
    Kopitar si s pukem nabruslil do hodně dobré pozice. Kotouč, možná i s přispěním lehkého zásahu Markströma, skončil těsně mimo.

36:18
    Markström svým zákrokem přerušil hru a je tu poslední reklamní přestávka druhé periody.

36:21
    Doughty pálil od modré, jeho pokus byl sražen mimo.

37:00
    Vrbata vypustil takovou nenápadnou střelu, kterou Quick vyrazil hrudí.

37:53
    Domácí se těžko dostávají s pukem přes střední pásmo. Nyní jim ho Gáborík vrátil až za jejich branku.

38:21
    Zakázané uvolnění Vancouveru.

38:31
    Daniel Sedin našel Henrika, který poslal střílenou přihrávku na zadní tyčku. Tam na puk nikdo nedosáhl.

39:10
    Au! Alec Martinez střílel od modré a trefil pukem do hlavy blokujícího Higginse. Domácí útočník si chvíli poležel na ledě, ale poté se k radosti fanoušků zvedl a vypadá to, že bude v pořádku.

39:57
    Na závěr třetiny ještě ofsajd Kosatek. Vhazuje se ve středním pásmu.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Hráči LA Kings zatím jasně kontrolují utkání a po čtyřiceti minutách vedou nad Vancouverem už 0:3. Ve druhé části přidali hosté další dva zásahy. Ve 22. minutě skončilo za zády Markströma tečované nahození Dereka Forborta, jenž tak oslavil svou premiérovou trefu v nejlepší soutěži na světě a krátce po polovině utkání se prosadil také Brayden McNabb. I Kosatky si sice vytvořily pár šancí, ty ale spolehlivě likviduje Jonathan Quick.

Střely na branku ve 2. třetině – 9:10, celkem – 18:26.

Třetí třetina začne přibližně v 6:01.
    Obránce Derek Forbort si dne spřipsal svůj premiérový zásah v NHL.

40:01

41:24
    Pro střelu Andreoffa si sáhl Markström, jenž přerušil hru.

42:45
    Zatím to nevypadá na to, že by domácí měli zápas zdramatizovat. Naopak, zahrozil útočník Králů Weal, jenž minul klec soupeře.

42:56
    Další střelu na Markströma vyslal Toffoli. Domácí gólman vyráží.

44:30
    Střelu Huttona vyrazil Quick svou maskou. Sudí raději přerušili hru, ale hostující gólman může pokračovat.

45:10
    Hned po buly střílel od modré Biega, Quick puk vyrazil do rohu.

45:42
    Markström zakročil proti střele hostujícího hráče lapačkou. Vhazovat se bude po jeho levici.

45:55
    Je asi definitivně rozhodnuto! Nahození Martineze před brankou tečoval Anže Kopitar. Markström ještě stačil betonem puk vyrazit, ale TYLER TOFFOLI už dorážel do prázdné klece. Asistence. Anže Kopitar a Alec Martinez
    45:55 Tyler TOFFOLI - 0:4

47:03

47:45
    Propagační střela Dorsetta končí v Quickově výstroji. Domácí tak získali alespoň buly v útočném pásmu.

48:17
    Puk už zase drží hráči LA, kteří si mohou užívat zvytek utkání.

48:40
    A připravili si i dobrou šanci. Markström v leže odolal dorážkám Gáboríka a Shora.

49:42
    Hosté navíc rychle přistupují k obráncům soupeře a ti tak nemají čas střílet.

49:58
    Hutton dostal kotoučem do ochranného plexiskla na helmě. Domácí bek by měl být v pořádku.

50:24
    Anže Kopitar byl v útočném pásmu dříve než puk. Postavení mimo hru. Následuje další reklamní pauza.

50:52
    V úvodu utkání se domácí alespoň prali, nyní už působí zcela odevzdaně.

51:47
    Radim Vrbata jen nahodil puk za branku hostí, kde se o něj teď bojuje.

51:59
    Hosté si nekomplikovali situaci a zahráli na icing.

52:20
    Nolan se natlačil až před branku Vancouveru, kterou zblízka minul.

52:22
    Domácí Derek Dorsett je potrestán za sekání. LA si tak ještě zahrají přesilovku.

52:46
    Toffoliho střela z pravého kruhu skončila na vyrážečce Markströma. Hostující útočník se snaží o hattrick.

52:56
    A hattrick je tady! Drew Doughty našel krásným pasem z modré čáry TYLERA TOFFOLYHO, jenž kotouč usměrnil za záda bezmocného Markströma. Už čtvrtou asistenci v utkání si připisuje Anže Kopitar. Asistence: Drew Doughty a Anže Kopitar.
    52:56 Tyler TOFFOLI - 0:5

53:34
    Dustin Brown měl na holi šestý gól LA Kings. Zblízka však trefil jen hruď Markströma.

54:46
    Zakázané uvolnění hostí, hra se stěhuje před Quicka.

55:06
    Kopitar přejel Toffolimu do útočného pásma o chvilku dříve, než bylo třeba – ofsajd. Ještě jedna komerční přestávka.

55:26
    Zajímavá kombinace domácích. Quick však Hansenovu střílenou přihrávku vyrazil do rohu.

56:06
    Čestný úspěch domácích měl na holi Burrows. Bartkowského střelu vyrazil Quick jen před sebe, ale Burrows nedokázal uklidit puk do odkryté branky!

56:08
    Bylo to však i s přispěním faulu Dereka Forborta. Domácí mají k dispozici početní výhodu.

57:00
    Střelu Horvata hezky vyslajdoval Quick, který bojuje o nulu.

57:41
    Od modré střílel Vrbata, který trefil pouze Martineze.

57:53
    Jake Muzzin vyloučen za sekání. Domácí budou hrát krátkou přesilovku 5 na 3!

58:09
    Hosté jsou ve čtyřech.

58:18
    Alex Burrows sekl McNabba a síly na ledě se vyrovnávají.

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny i celého utkání.

59:40
    Zápas se už jen dohrává, puk je ve středním pásmu.

Skončilo utkání, ve kterém jasně dominoval celek LA Kings, jenž si z Vancouveru veze výhru 0:5. Ve třetí části hosté přidali ještě dva zásahy a o oba se postaral Tyler Toffoli, který dnes zaznamenal hattrick. Králové dnes byli jasně lepší ve všech činnostech a navíc měli za zády spolehlivého brankáře Jonathana Quicka.

Střely na branku ve 3. třetině – 9:12, celkem – 27:38.

1. Tyler Toffoli (LAK) 3+0
    2. Anže Kopitar (LAK) 0+4
    3. Jonathan Quick (LAK) 27 zák., 0 gólů, 100%

Československá stopa

Radim Vrbata (VAN) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:44
    Marián Gáborík (LAK) 0+0, 4 střely, čas na ledě 13:04
    "Ne, dneska gól nedáte!" To si během zápasu možná říkal Jonathan Quick, který vychytal už 40. nulu v kariéře.

Dnešní utkání sledovalo 18570 diváků. S tímto konstatováním se s Vámi loučím a u dalších on-line přenosů se těším napočtenou! (06:49:27)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 16. Toffoli (Kopitar, Lucic), 22. Forbort (Lewis), 32. McNabb (Kopitar), 46. Toffoli (Kopitar, Martinez), 53. Toffoly (Doughty, Kopitar)

Rozhodčí: Kowal, Peel – Miller, Devorski

Diváci: 18570