Vítkovice – Jihlava 4:1 (kon.) | Sparta – Liberec 3:4 (0:1 po s.n.) | HC Litvínov – Slavia 2:4 (kon.)
Chomutov – K. Vary 3:0 (kon.) | Olomouc – Zlín 1:4 (kon.) | Třinec – Kometa Brno 6:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
HC Dukla Jihlava
Pondělí 04.01.2016, 17:00 • Ostrava Aréna • DHL Extraliga juniorů • 2. kolo

S tímto konstatováním se s Vámi z ostravské arény loučím, mějte příjemný vstup do prvního pracovního týdne roku 2016 a někdy zase u vítkovického hokeje, na počtenou. (18:56:14)

Souboj mezi juniorkami Vítkovic a Jihlavy je u konce a domácí potvrdili roli favorita s lepším postavením v tabulce – zápas ovládli jak výsledkově, tak fyzicky.
    V první třetině jsme viděli nejvíce branek, ve druhé minutě otevřel skóre Kurovský, ale poté dokázal vyrovnat jihlavský Kolouch. Od dvanácté minuty ale branky vsítili jen domácí, ve dvanácté minutě si dal první gól (a ne zdaleka poslední) Samuel Ollender, který na svůj prvotní úspěch v dnešním zápase dokázal navázat ve 22. a 33. minutě, kdy završil hattrick.
    Třetí třetina byla bezgólová, takže Vítkovice vyhrály nad jihlavskou Duklou 4:1.

59:44
    O střelu se ještě pokusil Kolouch, ale střela neměla razanci.

59:30
    Na druhé straně ordinuje Šimeček.

58:59
    Ollender se zjevil před Kořenářem, chtěl ještě posunout na Žiaka, což se nepovedlo.

58:14
    Kafka manévruje za bránou a nachází Jáchyma, ten krouží také chvíli osamocen, posílá na Štencla, jeho střela ale byla zblokována.

57:43
    Spratek našel dobře Ďurkáče, ten ale o puk přišel.

57:11
    Vítkovice vyhazují vhazování a vezou puk do středního pásma, jihlavané měli opět puk ale jen na chviličku.

56:52
    Půža nahazuje na Šimečka a jde střídat, Jihlaváci bojují o puk a úspěšně, z modré pálil Vlček, puk se odrazil od mantinelu a Šimeček jej raději kryje.

56:42

56:12
    Kuťák bojuje o puk s Půžou a pomohl mu Kurovský, takže Vítkovice stále okupují jihlavské pásmo.

55:43
    Až teď poslal Kuťák do akce Kurovského, jeho střela ale skončila na betonech Kořenáře.

55:25
    Jihlava vyhazuje a také bojuje o puk před Šimečkem.

54:49
    Vítkovice se usazují v pásmu, Kafka bojuje s Najmanem, který jej znervózněl a Kafka tak nenahrál dobře.

54:27
    Pavel Kousal (JIH) – 2 minuty, podražení.

54:02
    Rozhodčí upažil, bude se vylučovat, při následné akci těsně minul bránu Kurovský.

53:39
    Vítkovice ve středním pásmu vyhrávají buly, Adamík bojuje za bránou s Kousalem a zatím úspěšně.

53:19
    Adamík nahodil z modré, za brankou si puku všíml Kuťák, ten nahrál Kafkovi, jehož projektil končí v síti – ale v té ochranné.

Patrik Martiník

Branky a nahrávky: 2. Kurovský, 12. Ollender (Kurovský, Adamík), 22. Ollender (Kurovský, Kuťák), 33. Ollender – 8. Kolouch (Kousal)

HC Vítkovice Ridera: Šimeček (Wanecki) – Adamík "C", Charvát, Štencel, Klok, Ďurkáč, Gabrhelík, Krčmář – Hartmann, Spratek, Kurovský, Malina, Žiak, Ollender, Danielčak, Kmošek, Kafka "A", Jáchym "A", Kuťák. Trenér: Pavel Trnka.
    HC Dukla Jihlava: Kořenář (Brož) – Pospíchal, Půža "A", Pražák, Váňa, Vlček, Kadlec, Hohl "C" – Vala, Dufek, Najman, Balaštík, Dvořák, Kolouch, Bambula, Peschout, Jícha, Kousal. Trenér: Viktor Ujčík.

Rozhodčí: Fiala V. – Rychlý P., Řezáč M.