Vítkovice – Jihlava 4:1 (kon.) | Sparta – Liberec 3:4 (0:1 po s.n.) | HC Litvínov – Slavia 2:4 (kon.)
Chomutov – K. Vary 3:0 (kon.) | Olomouc – Zlín 1:4 (kon.) | Třinec – Kometa Brno 6:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
HC Dukla Jihlava
Pondělí 04.01.2016, 17:00 • Ostrava Aréna • DHL Extraliga juniorů • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

V rámci druhého kola další části NOEN Extraligy juniorů si to dnes rozdají v ostravské Ostrava Aréně týmy VÍTKOVIC a JIHLAVY.

Jdeme na statistiky.

HC VÍTKOVICE STEEL
    Nejproduktivnějším hráčem ostravského celku je DOMINIK KAFKA, který nastřílel už 20 branek a k tomu 7 asistencí, za ním je o bod pozadu TOMÁŠ JÁCHYM, který vsítil 8 gólů a na 18 jich nahrál, třetí LUKÁŠ ŽIAK, ten má 22 bodů (10+12).
    Nejvíce si ve vítkovickém dresu posedělI na trestné lavici TOMÁŠ JÁCHYM (59 TM), poté PETR ŠENDERA (45 TM) a DOMINIK KAFKA (35 TM).
    V brance pravděpodobně bude MICHAL WANECKI, který odchytal osmnáct zápasů s procentuální úspěšností 91,04 procent, druhým brankářem je KAMIL ŠIMEČEK (11 utkání, 90,45 procent).

HC DUKLA JIHLAVA
    Na vrcholu jihlavských statistik je PAVEL KOUSAL, který nastřádal 25 bodů za 14 branek a 11 asistencí, za ním jest ONDŘEJ NAJMAN (25, 10+15) a třetí v tomhle ohledu je ALEŠ DUFEK, který má 20 bodů za dvanáct branek a osm asistencí.
    Nejtrestanějším hráčem Dukly je JAN MARCILIS (35 TM), druhým hříšníkem je DANIEL KOLOUCH (24) a třetím VÁCLAV PŮŽA (22).
    V jihlavské bráně se v letošní sezoně vystřídali tři brankáři, nejvíce toho odchytal JOSEF KOŘENÁŘ s patnácti zápasy a nejlepší úspěšností – 90,40, do dvanácti bitev se přidal JAN BROŽ (87,42) a ve čtyřech případech chytal JAKUB ŠKAREK (94,29).

VÍTKOVICE by měly býti favoritem, jelikož jsou přesně vprostřed tabulky – deváté – s 43-mi body, skórem 76:76.
    JIHLAVA okupuje šestnácté místo s 32-ma body a skórem 72:96.

Poslední zápas odehrálli ostravští v Litvínově, kde zvítězily Vítkovice 6:3, Jihlava podlehla Karlovým Varům 3:4.

HC Vítkovice Steel: Wanecki (Šimeček) – Adamík "C", Charvát, Štencel, Klok, Ďurkáč, Gabrhelík, Krčmář – Hartmann, Spratek, Kurovský, Malina, Žiak, Ollender, Danielčak, Kmošek, Kafka "A", Jáchym "A", Kuťák. Trenér: Pavel Trnka.

HC Dukla Jihlava: Kořenář (Brož) – Pospíchal, Půža "A", Pražák, Váňa, Vlček, Kadlec, Hohl "C" – Vala, Dufek, Najman, Balaštík, Dvořák, Kolouch, Bambula, Jícha, Kousal. Trenér: Viktor Ujčík.

Rozhodčí: Fiala V. – Rychlý P., Řezáč M..

00:01

Vítkovičtí úspěšnější při úvodním vhazování dnešního zápasu.

00:30
    Domácí šli po buly i hned do pásma, vzápětí však jej ztratili a jihlavští dopomohli Vítkovicím k zakázanému uvolnění.

00:53
    Kousalovi se nepovedla rozehrávka, Ollender jej napadal, hosté však mají puk, o který ale přišel v obranné třetině Vítkovic Najman.

01:30
    Dva vítkovičtí hráči bojují se stejným počtem žlutočervených, zatím úspěšně.

01:42
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    DANIEL KUROVSKÝ předvedl nádhernou samostatnou akci, když vjel zpoza pravého kruhu (z pohledu brankáře) a otevírá skvělou ranou do víka skóre dnešního utkání – 1:0. Bez asistence.

02:30
    Z levého kruhu pálil Ďurkáč, ale přímo do Kořenáře.

03:10
    Vítkovice jsou v pásmu, ale špatná rozehrávka Kloka posílá Vítkovice za svojí bránu.

03:30
    Vítkovice opět v pásmu, ale střílená přihrávka končí u Valy, Jihlavští však odevzdávají puk a ten se opět dostává k domácím, kde pálil Jáchym, Kořenář byl na místě.

04:14
    Lukáš Jícha (JIH) – 2 minuty, napadení.

04:49
    Vítkovičtí v pásmu kombinují, puk se dostal k Dominiku Kafkovi, ten napálil tyč Kořenářovy svatyně!

05:12
    Následně pískána vysoká hůl jednoho z vítkovických hráčů.

05:25
    Kurovský s Charvátem si vyměňují puky, domácí jsou opět v pásmu hostů.

05:54
    Nabito měl Adamík, ten ale napálil prvního hostujícího hráče.

06:22

06:36
    Oba týmy střídají, Vítkovice mají puk za Šimečkovou bránou.

07:35
    Dukla právě vstřelila branku!
    Hodně nepřesností na vítkovické straně – vyrovnávací gól Jihlavy. Při obdržené přihrávce nahrál Kousal DANIELU KOLOUCHOVI, který si ještě sjel k Šimečkovi a překonal jej – 1:1. Asistence: Pavel Kousal.

08:24
    Pavel Kousal (JIH) – 2 minuty, sekání.

08:53
    Jeden z jihlavských zadáků i přesto, že jej otravovali vítkovičtí dokázal vyhodit. Vítkovice se pak chtěly dostat do pásma, ale domácí byli zastaveni ofsajdem.

09:22
    Vítkovice v pásmu, Žiak si vyměňuje kotouč s Jáchymem, ten ale o puk přichází a tak hosté opět vyhazují.

09:55
    Vítkovice jsou ale rychle opět v obranném pásmu Jihlavy, na úrovni branky našel Jáchym dobře jednoho ze svých spoluhráčů, ten ale střelil přímo do Kořenáře.

10:21
    Další střela do jihlavského gólmana, tentokrát z projektilu Maliny.

10:30

10:36
    Jihlava chtěla zahrozit brejkem, ten ale zhatil Šimeček, který ukryl puk.

10:53
    Danielčak sbírá kotouč za bránou, a nahrává křižně Spratkovi, ten ale ztrácí puk, se kterým spěchá ke Šimečkovi Bambula, který byl zastaven.

11:56
    Adamík z modré nahodil puk, protože věděl, že tam je hned trojice vítkovických hráčů, ti o puk těsně před Kořenářem bojovali a ve skrumáži si jej všiml nejlépe SAMUEL OLLENDER, který domácí dostává zpět do vedení – 2:1. Asistence: Daniel Kurovský, Vojtěch Adamík.

13:13
    Hráči obou celků se nedohodli při buly, kdo převezme kotouč, rozhodčí tak píská.

13:33
    Danielčak si skvěle všiml nedotčeného Ďurkáče, ten ale z bezprostřední blízkosti minul Kořenářovu svatyni!

14:15
    Ollender nahrál na Kurovského, ten ale zlobivý puk nedokázal zkrotit. Jihlava se tak osvobozuje a oba týmy toho využívají a střídají.

15:13
    Zakázané uvolnění Jihlavy.

15:18
    Vyhrané buly – střela Štencela – Kořenář vyráží, jihlavští si potom zajistili puk a vyhodili na další zakázané uvolnění.

15:40
    Jihlava se opět uvolňuje, ale tentokrát se puku někdo dotkl, takže se zakázané uvolnění nepíská, oba týmy střídají, Půša nahrál jen tak tak, Kadlecovi, přihrávka byla málem zachycena vítkovickým hráčem.

16:42
    Jihlava jde do útoku, ten byl ale zhacen Ďurkáčem.

17:07
    Malina vystřelil na Kořenáře, který nevěděl chvíli, kde je puk, naštěstí pro hosty si jej všimla hned dvojice obránců týmu z Vysočiny, takže vše dopadlo dobře.

17:46
    Vítkovice střídají, Kurovský sám spěchá za pukem, ale ztrácí jej.

18:05
    Dufek se dostal do vítkovického pásma, ale skvěle zapracoval Ollender, takže jsou to opět Vítkovice, kdo zakládá útok.

18:38
    Žiak s Klokem bojují o puk s Půžou tak, že rozhodčí píská, vhazováí u Kořenáře.

18:54
    Z buly pálil Štencel, Kořenářova lapačka připravena.

19:03
    Jáchym zpoza brány se štěstím posunul Kafkovi, ten ale nedokázal zpracovat puk a tak jdou dopředu hosté.

19:28
    Hra se ke konci třetiny přelévá z jedné strany na druhou.

19:50
    Pozornost Kořenáře ještě vyzkoušel Malina, Kořenář však má kotouč v lapačce.

19:52
    Ihned z buly opět pálil Malina, střele chyběla přesnost.

20:00

První třetina byla z obou stran zvládnuta dobře, jak Vítkovice, tak Jihlava příliš nefaulují, domácí nebyli na trestné lavici vůbec, Dukláci ve dvou případech ano.
    Vítkovičtí šli hned ve druhé minutě do vedení díky gólu Kurovského, poté ale srovnal, o šest minut později, jihlavský Kolouch. Zatím rozdílovou branku vsítil ve dvanácté minutě Samuel Ollender.
    Vítkovice tak vedou po první třetině 2:1.
    Další třetina začne v 17:42.

20:01

20:06
    Vítkovice opět úspěšnější při buly, skvěle zapracoval Klok, který ihned posunul na Kafku, ten však puk ztrácí.

20:39
    JIhlavští střídají a tak odpalují puk z červené čáry k Šimečkovi, Vítkovice mají puk, zrovna ne nejlépe nahrál Adamík, Jihlava je tak v útoku.

21:24
    Adamík našel dobře Ollendera, ten ale vypálil puk do ochranné sítě.

21:45
    A hned po rozehrávce gól. Daniel Kurovský našel před bránou skvěle stavícího se SAMUELA OLLENDERA, který svým druhým gólem v utkání zvyšuje domácí vedení – 3:1. Asistence: Daniel Kurovský, Filip Kuťák.

22:24
    Z mezikruží pálil Pospíchal, ale přímo do Šimečka.

22:34
    Velký boj před Šimečkovou svatyní, na puk se hnali až tři jihlavští a dva vítkovičtí hráči, Dufek dostal puk ideálně, ale těsně minul vítkovickou bránu!

23:14
    Týmy střídají, Ďurkáč rozehrává od Šimečka, ale nepřesně a tak jdou do útoku zase hosté.

23:37
    Skvělá kombinace trojice Kafka – Klok – Jáchym, první jmenovaný však neúspěšně zakončil.

24:00
    Jaromír Vlček (JIH) – 2 minuty, držení

24:26
    Vítkovice po pár střelách na Kořenáře ztrácí pásmo, ale už jsou zpět, z mezikruží pálil Ollender, ale Kořenář vyrazil, následně hosté vyhazují.

24:57
    Skvělou práci při oslabení vykonal Balaštík, ušetřil tak svým ježděním s pukem pár sekund.

25:24
    Charvát s Kafkou se dostávají při přečíslení do ofsajdu.

25:31
    Ollender ztrácí puk na úkor Kousala, ten zase na úkor Adamíka.

25:55
    Ollender posunul na Charváta, ten ale o puk přišel.

26:12

26:20
    Do úniku se vydal Ollender, ale ten trefuje jen tyč!

26:47
    Boj u mantinelu pro hosty, z protiútoku čtyři na tři pálil Jícha, mimo.

27:20
    Tentokrát z prostoru levého kruhu pálil Půža, opět mimo.

27:29
    Ondřej Gabrhelík (VIT) – 2 minuty, faul loktem.

27:36
    Vítkovice však byly důrazné u mantinelu a okamžitě vyhazují.

27:54
    Puk se zjevil u Šimečka, ten předal puk Štencelovi, Vítkovice zatím hrají oslabení náramně.

28:32
    Velká akce tria Kafka – Kuťák – Klok, při němž Klok těsně střelil nad jihlavskou bránu!

29:18
    Na druhé straně pálil Jícha, ale to je poslední akce hostů v přesilovce.

29:37

29:44
    Spoluhráči nabili dobře Jíchovi, tomu ale rána nesedla.

30:05
    Ďurkáč nahrával na Gabrhelíka, ten ale nezpracoval, puk je za bránou a bere si jej Hohl.

30:37
    Hohl ale neuspěl při boji s vítkovickými zadáky.

30:54
    Danielčak vybojoval puk u hrazení, poslal Malinovi, ten byl rychle u Kořenáře, ale pálí nad.

31:21
    Hraje se dlouho bez přerušení, Štencel našel zadovkou jen Balaštíka, ale ten je v ofsajdu.

32:01
    Boj u mantinelu pro Jihlavu, Kadlec ale nenahrál dobře, puku se ujal Jáchym, ten ujel, ale Kořenáře nepřekonal.

32:36
    Prvně nastřelil tyč, ale poté se opět dostal k puku a svou třetí brankou SAMUEL OLLENDER dokonal hattrick! Bez asistence.

33:10
    Vysoká hůl vítkovických.

33:10
    Krčmář jede s pukem za bránu, ale posílá jej Malinovi, ten skvěle našel Gabrhelíka, který vystřelil, puk u Kořenáře.

33:38
    Vhazuje se po pravici Josefa Kořenáře.

33:47
    Nepovedená zblokovaná střela Kousala našla místo sítě Najmana, ale ten byl o puk okraden.

34:16
    Puk se dostal z hrací plochy.

34:17
    Kafka vybojoval proti Valovi puk a Vítkovice jsou u brány, k puku se sápal Kafka, ale nedosáhl na něj.

34:49
    Klok načíná novou akci vítkovických za Šimečkovou bránou.

35:04
    Jihavská lavička potrestána dvěma minutami za příliš mnoho hráčů na ledě, trest odpykává Richard Peschout.

35:31
    Charvát začíná za Šimečkem, ale puk mu sjel, nakonec vše dopadlo dobře.

35:55
    Kuťák bojuje za bránou o puk, přispěchal mu pomoci Charvát. Vítkovice však musí opět od Šimečka.

36:23
    Jihlava střídá a vyhazuje.

36:34
    Skvělou práci udělal Půža, který opět vyhodil.

36:50
    Jáchym zavezl puk do pásma a našel Kafku, ten si mění s Žiakem, který z mezikruží pálí mimo.

37:13

37:20
    Jáchym ještě udržel pásmo a posunul na Kafku, ten byl ale obsazen. Puk se pak dostal k Janu Štenclovi, ten vypálil mimo.

38:00
    Vítkovice zatím lépe kombinují a Jihlavu do ničeho nepouštějí, Spratek bojuje s Dvořákem o kotouč a úspěšně.

38:26
    Spratek byl za bránou a otočil se – Kořenáře však nepřekonal, poté se o puk postarali jihlavští zadáci.

38:56
    Vítkovice jsou stále v pásmu.

39:04
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny, při zdělení pálil Bambula hodně vedle.

39:09
    Daniel Spratek (VIT) – 2 minuty, podražení.

39:29
    Vítkovičtí opět skvěle bojují při oslabení a z mezikruží pálil nikým nechráněný Ollender, který je při chuti, a trefil tyč!

40:00

40:01

Tentokrát jsou jihlavští úspěšnější při buly, musíme také připomenout, že hosté hrají přesilovou hru.

40:34
    Klok využil své centimetry a nepustil Dufka k puku.

41:03
    Nenápadná střela jednoho z jihlavských hráčů nebyla pro Šimečka překážkou.

41:05

41:11
    Pospíchal přímo na hůl Ollendera, ten ale nezakončil dobře, takže hosté jdou opět do útoku.

41:35
    Kuťák chtěl najít Adamíka, ten ale z mezikruží promáchl.

41:59
    Z protiútoku pálil dobře Peschout, Šimeček opět připraven.

42:09
    Danielčak má puk, ale život mu znepříjemňuje Vlček, který nakonec vybojoval puk.

42:46
    Malina pádí s pukem do obranné třetiny Jihlavy, kde jej o kotouč připravuje Půža.

43:32
    Nebezpečná rána Půži nakonec neviděla branku, puk šel mimo.

43:45
    Chyba vítkovických zadáků, kteří nechali Kousala a Najmana za svými zády, Kousal chtěl zakončit, ale skvěle zakročil Šimeček.

44:06
    Dvořák přihrával naslepo svým spoluhráčům, ale nikoho nenašel a tak Vítkovice mají puk.

44:32
    Charvát načíná další akci Vítkovic, která byla ale zakončena ofsajdem domácích, ve kterém se jasně ukázal Kurovský.

44:47
    Brankář jihlavských nahrával svým spoluhráčům, u puku jsou ale opět Vítkovice.

45:15
    Váňa našel podél mantinelu Valu, akce ale končí pukem, který se odrazil ze hřiště, pravděpodobně skončil v ochranné síti.

45:40
    Jáchym pálí z modré, Kořenář jemně odrazil puk před sebe, kde to chtěl trefit Žiak, ale nepovedlo se.

45:57
    Klok chtěl najít Žiaka, tomu ale puk utekl, Jihlavští však se zbavují puku, takže domácí jdou opět vstříc svatyni Josefa Kořenáře.

46:38
    Akce vítkovických u Kořenáře.

46:44
    Vítkovice se teď vyhnaly z pásma ven, Pospíšil začíná novou akci Jihlavy, zakrytou střelu z mezikruží ukázal Kolouch, jeho střela šla ale mimo.

47:30
    Vítkovice kombinují u své brány a čekají, jak spoluhráči vystřídají, Jihlava však dobře napadá u své brány.

48:10
    Peschoutova střela byla zblokována, puk se však dostal ještě k Vlčkovi, tomu se ale střela moc nepovedla.

48:42
    Malina rozjíždí akci a skvěle se vyhl dvojici jihlavských zadáků, Jáchym má puk v pásmu.

49:14
    Jan Štencel měl dlouho na to, aby vystřelil, učinil tak, ale trefil Kořenáře, odražený puk se nedostal k Štenclovým vrstevníkům.

50:03
    Dominik Kafka (VIT) – 2 minuty, vysoká hůl.

50:14
    Jihlava se usadila v pásmu, ale vítkovičtí dobře brání, puk se nakonec dostal k Šimečkovi, který raději kryje.

50:24
    Vítkovice vyhrávají vhazování a Kuťák zavezl puk do pásma, ale poté nahrál spoluhráči, který nastřádal pár drahocenných sekund.

51:04
    Jihlavští kombinují, z mezikruží pálil Jícha, mimo.

51:22
    Jihlava zamkla Vítkovice v pásmu, jedovka Půži však byla pro Šimečka hračkou, Vítkovice poté vyhazují.

51:50
    Souboj Šimeček – Jícha opět pro vítkovického brankáře, do konce přesilovky zbývá deset sekund.

52:02

52:11
    Bojuje se o puk při mantinelu, Jihlavští vyhrávají.

52:32
    Váňa napálil do prvního hráče Vítkovic před sebou, ale hosté jsou stále u puku.

52:55
    Tentokrát střílel z modré Pospíchal, Šimeček vyrazil přímo na hůl svých spoluhráčů, takže teď jsou u brány Vítkovice.

53:19
    Adamík nahodil z modré, za brankou si puku všíml Kuťák, ten nahrál Kafkovi, jehož projektil končí v síti – ale v té ochranné.

53:39
    Vítkovice ve středním pásmu vyhrávají buly, Adamík bojuje za bránou s Kousalem a zatím úspěšně.

54:02
    Rozhodčí upažil, bude se vylučovat, při následné akci těsně minul bránu Kurovský.

54:27
    Pavel Kousal (JIH) – 2 minuty, podražení.

54:49
    Vítkovice se usazují v pásmu, Kafka bojuje s Najmanem, který jej znervózněl a Kafka tak nenahrál dobře.

55:25
    Jihlava vyhazuje a také bojuje o puk před Šimečkem.

55:43
    Až teď poslal Kuťák do akce Kurovského, jeho střela ale skončila na betonech Kořenáře.

56:12
    Kuťák bojuje o puk s Půžou a pomohl mu Kurovský, takže Vítkovice stále okupují jihlavské pásmo.

56:42

56:52
    Půža nahazuje na Šimečka a jde střídat, Jihlaváci bojují o puk a úspěšně, z modré pálil Vlček, puk se odrazil od mantinelu a Šimeček jej raději kryje.

57:11
    Vítkovice vyhazují vhazování a vezou puk do středního pásma, jihlavané měli opět puk ale jen na chviličku.

57:43
    Spratek našel dobře Ďurkáče, ten ale o puk přišel.

58:14
    Kafka manévruje za bránou a nachází Jáchyma, ten krouží také chvíli osamocen, posílá na Štencla, jeho střela ale byla zblokována.

58:59
    Ollender se zjevil před Kořenářem, chtěl ještě posunout na Žiaka, což se nepovedlo.

59:30
    Na druhé straně ordinuje Šimeček.

59:44
    O střelu se ještě pokusil Kolouch, ale střela neměla razanci.

Souboj mezi juniorkami Vítkovic a Jihlavy je u konce a domácí potvrdili roli favorita s lepším postavením v tabulce – zápas ovládli jak výsledkově, tak fyzicky.
    V první třetině jsme viděli nejvíce branek, ve druhé minutě otevřel skóre Kurovský, ale poté dokázal vyrovnat jihlavský Kolouch. Od dvanácté minuty ale branky vsítili jen domácí, ve dvanácté minutě si dal první gól (a ne zdaleka poslední) Samuel Ollender, který na svůj prvotní úspěch v dnešním zápase dokázal navázat ve 22. a 33. minutě, kdy završil hattrick.
    Třetí třetina byla bezgólová, takže Vítkovice vyhrály nad jihlavskou Duklou 4:1.

S tímto konstatováním se s Vámi z ostravské arény loučím, mějte příjemný vstup do prvního pracovního týdne roku 2016 a někdy zase u vítkovického hokeje, na počtenou. (18:56:14)

Patrik Martiník

Branky a nahrávky: 2. Kurovský, 12. Ollender (Kurovský, Adamík), 22. Ollender (Kurovský, Kuťák), 33. Ollender – 8. Kolouch (Kousal)

HC Vítkovice Ridera: Šimeček (Wanecki) – Adamík "C", Charvát, Štencel, Klok, Ďurkáč, Gabrhelík, Krčmář – Hartmann, Spratek, Kurovský, Malina, Žiak, Ollender, Danielčak, Kmošek, Kafka "A", Jáchym "A", Kuťák. Trenér: Pavel Trnka.
    HC Dukla Jihlava: Kořenář (Brož) – Pospíchal, Půža "A", Pražák, Váňa, Vlček, Kadlec, Hohl "C" – Vala, Dufek, Najman, Balaštík, Dvořák, Kolouch, Bambula, Peschout, Jícha, Kousal. Trenér: Viktor Ujčík.

Rozhodčí: Fiala V. – Rychlý P., Řezáč M.