Havlíčkův Brod – Děčín 8:5 (kon.) | Písek – Tábor 2:5 (kon.) | Klášterec nO – Vrchlabí 6:3 (kon.)
Nový Jičín – Technika Brno 0:3 (kon.) | SHK Hodonín – Poruba 2011 4:3 (po pr.) | Opava – Frýdek-M. 1:4 (kon.)
Mor. Budějovice – Kopřivnice 5:2 (kon.) | Val. Meziříčí – Břeclav 1:8 (kon.) | Kolín – Sokolov 10:3 (kon.)
Klatovy – Bílina 0:0 (odl.) | Vsetín – SK Karviná 5:1 (kon.) | Trutnov – Řisuty 6:2 (kon.)
Jindř. Hradec – Nymburk 6:9 (kon.) | Pelhřimov – Kobra 0:0 (odl.) | Jablonec n/N – Žďár n/S 4:8 (kon.)
SHK Drtiči Hodonín
4:3 (0:1, 2:2, 1:0 - 1:0)
HC RT TORAX Poruba 2011
Sobota 23.01.2016, 17:00 • Zimní stadion Václava Nedomanského • 2. liga skupina Východ • 36. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

SHK Hodonín

Drtičům se pod velením nového trenéra Stanislava Beťka podařilo na domácí půdě zvítězit se Vsetínem 6:3 a následně porazit také Techniku Brno 2:0. Jenomže poté nastal zlom a Hodonínští v posledním zápase utrpěli nejvyšší porážku sezóny na ledě poslední Karviné.

Hodonín po prohře 1:6 s posledním celkem tabulky má co napravovat. Ideální příležitostí je právě dnešní zápas, ve kterém se bude hrát “o šest bodů”, jelikož Hodonín má právě jednobodový náskok před Porubou.

To ostravský celek je na tom momentálně lépe. Z posledních devíti utkání pouze jednou nebodoval a během těchto zápasů posbírali svěřenci trenéra Tomáše Sršně 22 bodů s celkovým skóre 49:18.

Poruba disponuje výbornou ofenzívou, kterou táhnou především jeden z nejproduktivnějších hráčů druhé ligy Aleš Kilnar (15+31), snajpr David Zachar (25+17) nebo David Ballner (15+13).

Od 1. března 2014 Poruba vládla vzájemným zápasům a Drtiče nenechala vyhrát dlouhých 10 zápasů. Oranjes se podařilo najít recept na silný ostravský celek až v říjnu loňského roku. To potvrdili hodonínští hokejisté také při zápase 25. kola, kdy porazili Porubu podruhé a další vítězství by rádi přidali i dnes.

Vzájemná utkání sezóny:

HC RT TORAX Poruba 2011 – SHK Hodonín 5:1
    SHK Hodonín – HC RT TORAX Poruba 2011 5:2
    HC RT TORAX Poruba 2011 – SHK Hodonín 2:3

SHK Hodonín: Kotvan, Zavadil – Kolář, Mikéska, Nedvěd, Škápik, Jedlička, Pokorný (C), Polesný – Charvát, Sajdl, Tomi – Matula, Jurásek, Kuba – Černohous, Venclík

Trenér: Stanislav Beťko

HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň, Tihlář – Slavík, Peslar, Baca, Puškár, Ovšák, Vajda, Malý, Buček – Ballner, Blahuta, Rimmel, Kilnar, Vaněk, Vrána, Gelnar, Sedlář, Seidler, Zachar (C), Stejskal, Šrámek

Trenér: Tomáš Sršeň

Rozhodčí: Michal Dědek – Radim Šimčík, Dominik Holibka.

Vítám vás u online přenosu 36. kola druhé ligy skupiny Východ. Ve dnešním šlágru kola změří síly domácí Hodonín s Porubou. Hosté jistě budou chtít předběhnout svého dnešního soupeře, ale naopak domácí mají motivaci získat čtyřbodový náskok na Porubu.

00:01

01:11
    Hosté hned z úvodu utkání založili první útok, Kolář puk vyhodil do bezpečí a na druhé straně Kuba zkusil překvapit Tihláře.

01:51
    Drtiči se snaží usadit se v útočném pásmu, Poruba dobře brání a Hodonín nepouští do střeleckých pozic.

02:53
    Milan Ovšák vystřelil od modré čáry, Kotvan jeho pokus chytil a dostal se tak ke svému prvnímu zákroku.

03:49
    Vrána odzbrojil domácí a nabruslil si do středního pásma, kde o puk opět přišel. Hraje se velmi opatrný hokej.

04:38
    Stejskal si po nahrávce z vlastního pásma najel k levému mantinelu, vystřelil z poměrně velkého úhlu, ale Kotvan na střelu dobře viděl a neměl problém ji chytit.

05:43
    Sedlář hledal před bránou Rimmela, tomu se nepodařilo puk ideálně tečovat a tak kotouč pouze proklouzal kolem brankoviště.

06:32
    Sajdl z rohu nahrával na volného Černohouse. K tomu včas přistoupil hostující obránce.

07:33
    Ovšák nahazoval od pravého mantinelu puk směr brankoviště, ten jen o pár centimetrů minul tyč Kotvanovy brány!

08:01
    Venclík šikovně tečoval Pokorného střelu, Tihlář pozorný.

08:24
    Sajdl směřoval nahrávku na Matěje Charváta do jízdy, slibnou šanci domácích zastavil ofsajd.

08:51
    Černohous zpoza brány nahrával mezi kruhy, tam sice stál Sajdl, ale puk letěl tak daleko, že na něj nedosáhl.

09:09
    Uvidíme první přesilovou hru utkání. Petr Seidler (POR) vyloučen na 2 minuty za hákování.

10:15
    Matulovi si vybruslil zpoza brány až do brankoviště. Tihlář si pokryl levou část brány a nenechal domácí skórovat.

10:41
    Křížná přihrávka směřovala na Černohouse, ten trefil puk nepřesně a hostující brankář tak stihl zareagovat a šanci zneškodnit.

10:57
    Poruba právě vstřelila branku!
    Hosté skórují ve vlastním oslabení! VLADIMÍR STEJSKAL se ujal puku na modré čáře a ujel domácím obráncům, aby parádní střelou překonal Kotvana. Asistence: Marek Slavík.

11:09

12:17
    Černohous z levého kruhu střílel do horních pater branky, Tihlář vytasil parádní zákrok.

12:24
    Jeden z hostů zůstal ležet po nárazu u mantinelu, hra je na chvíli přerušena.

13:09
    Vrána si najížděl za obránce pro přihrávku, kterou nakonec dostal, ale skončila na jeho bruslích a hostující forvard se do brejku nakonec nedostal.

13:23
    Přesilovku si vyzkouší také hosté. Zdeněk Jurásek (HOD) si jde odpočinout za podražení.

14:09
    Porubě se zatím nedaří obsadit útočné pásmo, jejich přihrávky jsou nepřesné a domácí vyhazují puky.

15:00
    Sedlář obloukem nahodil puk na Kotvana, tomu puk vypadl z výstroje a zpracoval jej až napodruhé. Vhazuje se v útočném pásmu Poruby.

15:23

16:06
    David Zachar z místa mezi kruhy prověřil Kotvana, ten puk vyrazil za bránu.

16:06
    Zdenko Kotvan se při zákroku zranil a v brankovišti jej tak nahradí Petr Zavadil.

16:12
    Stejskal ihned nahodil puk na bránu, Zavadil si osahal puk a vhazuje se po jeho pravici.

16:47
    Jedlička s pukem přebruslil celé hřiště, ale při přechodu do pásma byl jeden z jeho spoluhráčů v třetině dřív než on. Ofsajd Hodonína.

16:59
    Jakub Sajdl (HOD) vyloučen na 2 minuty za sekání, další přesilovka pro Porubu.

17:40
    Bacovi puk na modré čáře odskočil do středního pásma a hosté musí založit nový útok.

18:09
    50 sekund dlouhá přesilová hra 5:3 se naskytuje hostům. Petr Pokorný (HOD) vyloučen na 2 minuty za podražení.

18:41
    Slavíkova střela skončila na zadním mantinelu. Po dalším obléhání hodonínské brány jsou hosté vykázáni do středního pásma kvůli postavení hráče v brankovišti.

18:59
    Domácí hrají ve čtyřech.

19:20
    Vladimír Stejskal (POR) krosčekoval Mikésku a počet hráčů na ledě se vyrovná.

19:38
    Další vyloučení, tentokrát v týmu Hodonína. Jakub Sajdl (HOD) odjíždí na trestnou lavici za napadení.

19:50
    Michal Kuba v úniku blafákem nepřekonal výtečně chytajícího Tihláře!

20:00

Kromě velkého počtu vyloučení jsme v první třetině viděli pouze jedinou branku. V 11. minutě se prosadil bývalý Drtič Vladimír Stejskal a poslal ostravský celek do vedení. V 17. minutě také odstoupil hodonínský brankář Kotvan.

Další třetina začne přibližně v 17:51.

20:01

20:09

21:05
    David Vajda naznačil střelu, udělal dva rychlé kroky a z hranice kruhu vypálil tvrdou střelu. Zavadil chytá.

21:20

21:38

22:06
    Vrána vybojoval puk u mantinelu, okamžitě nahrával před bránu. Vaněk si puk zpracoval a vystřelil, Zavadil si poradil i s tímhle pokusem.

23:07
    Vaněk objel bránu a přenechal puk Sedlářovi. Ten z pravé strany zkouší pozornost Zavadila.

23:54
    Černohous vystřelil k bližší tyči z pravého kruhu, Tihlářovi šla střela do protipohybu, ale i tak dokázal zakročit.

24:09
    A máme tady další vyloučení. Michal Kuba (HOD) je potrestán dvěma minutami za vysokou hůl.

24:59
    Slavíkova střela od modré byla zblokována obráncem, jeho další střelecký pokus chytil Zavadil.

25:08
    Poruba už tuhle přesilovou hru využívá! Po vhazování se ke slovu dostal MILAN OVŠÁK, který tvrdou střelou po zemi překonal domácího brankáře. Asistence: Marek Sedlář.

26:16
    Marek Sedlář obkroužil celé útočné pásmo a z levého kruhu vystřelil. Zavadil ukryl puk ve své výstroji.

26:48
    Hosté byli ve slibné příležitosti, když se jeden z porubských útočníků natlačil až do brankoviště. Petr Zavadil se položil a zabránil gólu!

27:33
    Jurásek nahrál na Kubu, ten z pozice mezi kruhy vystřelil, ale Tihlářova vyrážečka byla na svém místě.

28:11
    Sedlářova střela mířila vysoko, domácí se poté puku ujali a vyvezli ho až do útočného pásma.

28:47
    Poruba odskakuje domácím na rozdíl tří branek. Střelu Robina Malého Zavadil vyrazil pravým betonem, ale na dorážku DAVIDA ZACHARA do prázdné brány byl už krátký. Asistence: Robin Malý.

30:08
    Kuba zkusil prostrčit puk mezírkou mezi Tihlářovým betonem a tyčkou, hostující brankář byl úspěšnější.

31:35
    Venclík dostal přihrávku za bránu, tak ho okamžitě odzbrojili hosté a drží si puk pro sebe.

31:54
    Aleš Kilnar (POR) tvrdě fauloval domácího Sajdla a za sekání dostává trest do konce utkání. Domácí mají k dispozici pětiminutovou přesilovou hru.

32:55
    Matulova přihrávka nenašla svého adresáta, puk končí až za bránou domácích.

34:04
    Tvrdá Černohousova střela z pravé strany proletěla těsně kolem Tihlářovy svatyně!

34:43
    Hodonín bude hrát dvě minuty dlouhou přesilovku pět na tři! Na trestnou lavici odjíždí Jakub Baca (POR) za držení protihráče.

35:34
    Nedvědova střela Tihlářovi vypadla do brankoviště. Hostující brankář dokázal puk přikrýt dřív, než se domácí dostali k dorážce!

36:16
    Drtiči právě vstřelili branku!
    Po sérii přihrávek s pukem od modré čáry vyjel RÓBERT MIKÉSKA až do levého kruhu, odkud střelou do horního růžku překonává Tihláře. Asistence: Daniel Kolář, Vít Černohous.

36:54

38:39
    Sajdl s Pokorným jeli na jediného obránce. Jakub Sajdl se rozhodl přihrávat, ale to nedovolil porubský hráč a skóre se nemění.

39:01
    Škápikovu přihrávku mezi kruhy přijal DOMINIK MATULA, zpracoval si puk a přesně zamířil k levé tyči do protipohybu hostujícího brankáře. Asistence: Lubomír Škápik, Michal Kuba.

39:43
    Hosté se snaží rychle vstřelit ještě jednu branku, Zavadil je v klidu a šance Poruby chytá.
    Pěkná trefa :)

Dokázali byste se trefit na takovou vzdálenost? :P

Zveřejnil(a) Hokej dne 22. leden 2016

40:00

Poruba ve druhé části odskočila domácím na rozdíl tří branek, domácí ale nesložili zbraně a v přesilové hře 5 na 3 nejprve snížil Mikéska, ve 40. minutě ještě přidal gól Mikéska a do poslední třetiny se půjde za stavu 3:2 pro hosty.

Další třetina začne přibližně v 18:41.

40:01

40:53
    David Zachar obkroužil bránu a zkusil kotouč zasunout mezi betony Zavadila, Mikéska domácímu gólmanovi pomohl a odstavil Zachara.

41:08
    Radek Tihlář si pro puk vyjel až do kruhu, vhazuje se po jeho pravé ruce.

41:52
    Hosté nahazují puky do pásma, nechtějí nechat domácím příležitost k vyrovnání a tak drží puk co nejdál od vlastní brány.

43:29
    Polesný byl proti Stejskalovi na vhazování úspěšnější, nicméně hosté vybojovali puk pro sebe a založili útočnou akci, na jejímž konci byl Zavadil.

44:55
    Mikéska se Sajdlem si nahrávali za bránou, až druhý jmenovaný vyjel před brankoviště, ale hostující obránci mu nedovolili ani vystřelit a sami přenáší hru na druhou stranu.

45:37
    Domácím bylo dvakrát po sobě pískáno sporné zakázané uvolnění, domácí fanoušci to dávají rozhodčím jasně najevo.

46:09
    Drtiči se dočkali vyrovnání. Mikéskova střela se odrazila na DAVIDA POLESNÉHO, který uklidil puk za Tihlářova záda. Asistence: Róbert Mikéska, Michal Venclík.

47:11
    Domácí jsou na tom momentálně lépe a snaží se přidat další branku, Tihlář si na nedostatek práce nemůže stěžovat.

48:21
    Jakub Gelnar kroužil za bránou a hledal volného spoluhráče na přihrávku tak dlouho, dokud sám nepřišel o puk. Na druhé straně si Tihlář připsal další úspěšný zákrok.

49:16
    Petr Seidler s Vladimírem Stejskalem kombinovali za Zavadilovou bránou, nakonec se ani ke střele nedostali, jelikož obrana domácích zapracovala na jedničku.

49:52
    Jakub Gelnar byl faulován Ondřejem Nedvědem (HOD), hodonínský zadák usedá na trestnou lavici na 2 minuty za hákování.

51:01
    Gelnarova střela z pravého kruhu končí na betonu Zavadila, stejně jako Zacharův pokus.

51:45
    Vrána tečoval před Zavadilem puk, ten změnil směr a končí v rohu.

51:54

52:53
    Škápik přenechal puk Juráskovi, ten vystřelil a Tihlář vyrazil puk před sebe. Nikomu z domácích se ovšem nepodařilo propasírovat puk za ležícího brankáře.

53:00
    Na druhé straně v šanci Robin Malý, po přihrávce Vaňka trefil pouze připravenou lapačku domácího brankáře.

53:51
    Na najíždějícího Zachara mířila dobrá přihrávka, hostující kapitán nedokázal puk zpracovat.

54:40
    Lukáš Vrána hledal spoluhráče napříč útočným pásmem. Hodonínský Matula si na přihrávku počkal a přenesl hru před Tihláře.

55:12
    Tvrdou Škápikovu střelu vyrazil Tihlář do rohu. Domácí se snaží dokonat obrat a vstřelit ještě jednu branku.

56:30
    David Ballner přenechal puk Vaňkovi, druhý jmenovaný vystřelil z hranice levého kruhu. Zavadil zasahuje vyrážečkou.

56:43
    Jurásek si ze středního pásma sám vybruslil až před Tihláře. Hostující brankář prokázal své kvality a předvedl parádní zákrok lapačkou!

57:32
    Domácí v další šanci. Juráskova přízemní střela proletěla brankovištěm do rohu kluziště!

57:52
    Ballner se nerozmýšlel a po vhazování okamžitě vystřelil, Zavadil vytěsnil puk mimo tři tyče.

58:42
    Martin Blahuta se prokličkoval až před Zavadila, vystřelil a domácí brankář měl spoustu práce s tímhle pokusem.

59:51
    Třetina se už jen dohrává a je jisté, že bude následovat prodloužení.

60:00

Ve třetí třetině domácí zásluhou Davida Polesného vyrovnali, další branka už nepadla a po krátké pauze nás tedy čeká pětiminutové prodloužení, případně samostatné nájezdy.

60:01

60:25
    Před hostující brankou se strhla potyčka mezi Matějem Charvátem (HOD) a Davidem Vajdou (POR). Bude se hrát tři na tři.

60:58
    Hodonín dokonává svůj obrat a v prodloužení vítězí. Rychlou střelou překonal Tihláře DOMINIK MATULA. Asistence: Lubomír Škápik.

Poruba ztratila svůj tříbrankový náskok a Hodonín otočil celé utkání, které skončilo vítězně právě pro domácí. V prodloužení vystřelil výhru Drtičům Dominik Matula a Hodonín tak zůstává v tabulce před Porubou. Ode mne je to pro dnešek vše, na shledanou a hezký víkend. (19:22:27)

Ivan Hochman

Branky a nahrávky: 37. Mikéska (Kolář, Černohous), 40. Matula (Škápik, Kuba), 47. Polesný (Mikéska, Venclík), 61. Matula (Škápik) – 11. Stejskal (Slavík), 26. Ovšák (Sedlář), 29. Zachar (Malý)

SHK Drtiči Hodonín: Kotvan (17. Zavadil) – Kolář, Mikéska, Nedvěd, Škápik, Jedlička, Pokorný (C), Polesný – Charvát, Sajdl, Černohous – Matula, Jurásek, Kuba – Tomi, Venclík

HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář (Kubáň) – Slavík, Peslar, Baca, Puškár, Ovšák, Vajda, Malý, Buček – Ballner, Blahuta, Rimmel, Kilnar, Vaněk, Vrána, Gelnar, Sedlář, Seidler, Zachar (C), Stejskal, Šrámek

Rozhodčí: Michal Dědek – Radim Šimčík, Dominik Holibka