Vsetín – Č. Budějovice 0:4 (kon.) | Slavia – Zlín 4:5 (po pr.) | Havlíčkův Brod – K. Vary 2:1 (kon.)
Opava – Pardubice 1:6 (kon.) | Liberec – Vítkovice 6:2 (kon.) | Sparta – Olomouc 0:0 (odl.)
Chomutov – Kometa Brno 2:1 (2:0 po s.n.) | Mladá Boleslav – Třinec 1:7 (kon.) | Jihlava – HC Litvínov 2:1 (po pr.)
HC Plzeň – Mountfield HK 3:2 (2:0 po s.n.) | Havířov – Kladno 1:4 (kon.) | Poruba – Letňany 1:2 (kon.)
po s.n. (2:0)
Piráti Chomutov
2:1 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
HC Kometa Brno
Sobota 30.01.2016, 12:30 • SD ARÉNA • Extraliga staršího dorostu • 10. kolo

Na nájezdy byl nakonec úspěšnějším celkem Chomutov, který dokázal dát dva nájezdy, Kometa se naopak nedokázal prosadit ani jednou.

Přeji příjemný zbytek dne. (14:59:10)

V samostatných nájezdech zvítězil tým Piráti Chomutov.
    Autorem vítězné branky je FILIP PALIČKA.

3. série
    2:0
    Jaroslav Kulich vymíchal brankáře Holíka a krásnou střelou rozhodl o výhře chomutovských mladíků.

2. série
    1:0
    Matěj Novák si najel z levé strany až před branku, odkud se mu ovšem povedlo trefit jen lapačku brankáře.

2. série
    1:0
    Druhou sérii začal Tomáš Hajič. Tomu se ovšem nepovedlo zakončit svou akci gólem.

1. série
    1:0
    Za hosty začal Matěj Svoboda, který ale nedokázal brankáře Pavláta vymíchat, a tak domácí vedou.

1. série
    1:0
    Jako první se rozjel chomutovský Filip Palička, který bekhendem mezi betony dává první branku.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:34
    Jan Svoboda dostal puk do skvělé pozice a mohl utkání rozhodnout. Opřel se do puku, ale jeho pokus zablokoval ležící bránící hráč.

63:36
    Už nějakou dobu se bojuje v rohu za brankou Pavláta, rozhodčí ovšem hru ještě nepřerušil a puk nejspíše vidí.

62:34
    Ladislav Dejmek nyní rychle postupoval směrem dopředu, kde ovšem nechal puk za sebou a přerušil tak svojí akci.
    Také už se tak těšíte na léto?

When you're poolside but still #FitToFly...

Zveřejnil(a) CCM Hockey dne 17. listopad 2015

61:42
    Nahazovaný puk na branku Holíka byl brankáře zastaven. Následně dnes skvěle chytající brankář posunul puk na spoluhráče za branku.

61:21
    Kometa se dopředu prostě dostat nemůže. Nyní vyhodila jen na zakázané uvolnění. Vhazování před Holíkem.

60:43
    Z podobné pozice to zkoušel obránce Daniel Bukač, kterému se ale nepovedl branku brankáře Holíka ohrozit.

60:29
    První střelu v prodloužení vyslal obránce Michal Smutný. Jeho padáček ovšem skončil v lapačce připraveného brankáře.

60:01

Dnešní utkání rozhodne nastavený čas. V této třetině jsme viděli spíše chomutovský tlak, který ale zastavoval skvěle chytající brankář Martin Holík. Prodloužení začne za pár minutek.

60:00

59:52
    Kometa vybojovala útočné pásmo a trenér Marek Moskal toho chytře využil a vzal si oddechový čas pro svůj celek. Dokáže Kometa rozhodnout?

59:40
    Velký tlak domácích. Dvakrát nebezpečně pálil od modré Martin Hrebíček, ale pokaždé skvěle zakročil Holík. Ten byl pozorný i proti střele z pravého kruhu.

59:13
    Kometa klidní hru kombinací ve svém pásmu a nejspíše si z dnešního utkání odveze minimálně bod.

58:28
    Matěj Novák ujel do útočné třetiny, kde přenechával puk na Marka Škvrně. Ten se odhodlal ke tvrdé střele, kterou ale trefil jen brusli Bukače.

57:59
    Nyní Piráti nedokázali udržet pásmo a nakonec vyhodili na zakázané uvolnění. Po vhazování začnou poslední dvě minuty třetiny.

57:42
    Petr Chlán ujel po levé straně, ale tvrdou střelou nedokázal brankáře překonat. Stejně jako jeho následné dorážky před brankou.

57:07
    Piráti po nepovedené střele ztratili pásmo a do útoku se hnali hosté, kterým se ale nakonec nepovedlo nějak zakončit.

56:24
    Aktivita domácích. Před brankou Holíka bylo hodně horko, ale nakonec jsme důležitou branku neviděli. Brankář tam ležel, ale puk do branky poslán nebyl.

55:54
    Radim Ferda to zkoušel jako ve druhé třetině. Obkroužil jeden z kruhů, ale přízemní střelou se mu nepovedlo brankáře překonat.

55:07
    Domácí hokejisté si ale útočné pásmo opět vybojovali. Následně se bude vhazovat ve středním pásmu, hned u modré útočné čáry.

54:25
    Dopředu se dostávali po rychlé akci také Brňané. Puk ovšem nedokázal najíždějící hráč zpracovat, Piráti následně vyhodili.

54:00
    Martin Holík nyní raději pohlídal nahození puk ze střední vzdálenosti. Před ním totiž nebezpečně dotíral Palička.

53:39
    Jaroslav Kulich vybojoval puk a postupoval s ním na branku. V době střely si proti jeho střele ovšem lehl obránce, který se pomalu zvedá z ledové plochy.

53:22
    Ladislav Dejmek to zkoušel zajímavě z pravé strany. Agresivně tlačil puk pod betony brankáře Holíka, ale nakonec si to tento brankáře pohlídal.

53:05
    Již po skončení přesilovky se musel Holík předvést dalším skvělým zákrokem. Právě tento muž drží naděje Komety na úspěch v utkání.

52:29
    Puk na hokejku nyní dostával Jakub Navrátil. ale tomu se střelou z pravého kruhu nepovedlo překonat brankáře. Střelu zablokoval bránící hráč.

51:49
    Dva střelecké pokusy Filipa Paličky z pravé strany nebyly zakončeny brankou. Nejdříve vypálil vedle a poté nad branku.

51:14
    Ukrytou střelu Jana Svobody od modré čáry brankář Holík se štěstím vyrazil. Na tuto střeli nemohl absolutně vidět.

50:52
    Tomáš Petrla přidržel pronikajícího chomutovského hráče a dostává dvouminutový trest.

50:09
    Puk dostal na modrou čáru Daniel Bukač, který svým tvrdým pokusem nedokázal překonat pozorného Holíka.

49:01
    Puk před branku dostával po rychlé kombinaci Jan Svoboda, který ovšem nedokázal touš zasáhnout v hodně dobré pozici.

48:24
    Pokračuje se v aktivní a vyhrocené hře. Nyní se ovšem domácím nepovedlo založit útok, a tak se bude vhazovat před Pavlátem.

47:20
    Velká šance pro chomutovského mladšího dorostence! Jakub Lauko se dostal s pukem sám před branku, ale svým pokusem branku přepálil!

47:11
    Po levé straně pláchl Daniel Šilar, který svým pokusem zaměstnal brankáře Holíka. Následně byl opět masírován bránícími hráči Komety.

46:43
    Další střela chomutovských z levé strany, po které následoval zákrok brankáře. Následně se do sebe hráči lehce pustili.

46:17
    Nebezpečná střela Lukáše Zukala od modré čáry byla zblokována a puk se nakonec dokutálel jen za branku.

45:24
    Jakub Lauko unikl po pravé straně a předával puk před branku na najíždějícího Koblížka, který ovšem nedokázal skórovat.

45:09
    Další tvrdý zákrok za chomutovskou brankou na jednoho z hostů. Utkání se přerušilo a vhazovat se bude ve středním pásmu.

44:48
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Jaroslav Kulich – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Tomáš Petrla – 2 min., hrubost).

44:48
    U levého mantinelu se do sebe pustili domácí Jaroslav Kulich a hostující Tomáš Petrla. Domácí kapitán nakonec pěstní souboj vyhrál a Petrlu shodil na zem.

44:06
    Po přejetí útočného pásma byl faulován jeden z domácích, ale vše bylo čisté, a tak se bude ve hře pokračovat.

43:39
    Puk na hokejku dostal Jakub Čejka. Byl ve skvělý pozici, odkud se mu ale nepovedlo vyjetého Pavláta překonat.

42:55
    Aktivita domácích pokračuje, ti se ale nedokážou prosadit. Uvidíme, co se jim podaří vymyslet i nadále.

42:22
    Nyní byla ovšem akce domácích zakončena. Jakub Lauko ujel po levé straně, ale branku se mu vstřelit po dobrém zákroku od Holíka nepovedlo.

42:04
    Ani další snaha chomutovských po pravé straně nebyla zakončena nějakou střelou.

41:36
    Další nahození na branku Pavláta od modré čáry skončilo jen mimo tři tyče chomutovské branky.

41:05
    Marek Škvrňa se prodral před branku, ale Pavláta se mu nepovedlo překonat. Neuspěl ani dorážející hráč.

40:16
    První snaha hostů byla zakončena jen vyhozením na zakázané uvolnění. Vhazování z levé strany před Holíkem.

40:01

Druhá třetina nám konečně nabídla branky. Do vedení šli hosté, když se krásným bekhendem prosadil Matěj Novák. Domácím se povedlo vyrovnat po vyhrané buly a rychlé střele pod víko, jejíž autorem byl Jan Svoboda. Do třetí třetiny se tedy půjde za stavu 1:1.

40:00

39:31
    Série aktivní hry domácích hokejistů byla zakončena tvrdou střelou Jakuba Navrátila, který ale nedokázal Holíka překonat!

38:54
    Následně si před branku najel také hostující Čejka, kterému se ale nepovedlo dělovkou překonat Pavláta.

38:26
    Radim Ferda objel branku a zkoušel bekhendem překonat Pavláta střelou po zemi. Domácí brankář si s jeho pokusem ale poradil.

37:54
    Domácí obránce se zvedl na nohy a s potleskem odjel na střídačku. Ve hře se bude pokračovat.

37:54
    Tomáš Jurnečka si na útočné modré počkal na chomutovského Ondřeje Buchtelu, kterého tvrdým zákrokem poslal na zem.

37:14
    Závar před brankou Holíka nekončí brankou ani nyní. Nebezpečně pálil například Petr Chlán.

36:55
    Piráti ujížděli do protiútoku. Jakub Lauko ujel po levé straně, odkud přihrával na Michala Smutného, který ale celou akci zbrdil.

35:41
    Jaroslav Kulich nyní zaútočil po pravé straně. Martin Holík ovšem tyto podobné situace řeší klidně a chladně.

34:37
    Piráti byli aktivní vepředu, ale nakonec se jim směrem na branku nepovedlo nic vymyslet.

33:18
    Agresivně si před branku najel obránce Smutný, kterému se ovšem nepovedlo přidat druhou branku domácích.

33:08
    Dva střelecké pokusy z hokejek domácích hokejistů nebyly zakončeny gólově. Domácí jsou nyní mnohem lepší.

32:44
    Po pravé straně se do střelecké pozice dostal Petr Chlán, kterému se ale svou střelou nepovedlo překonat Holíka.

31:50
    Po chybě domácích se dopředu dostávali hosté, ale těm se nakonec svou akci nepovedlo střelecky zakončit.

31:36
    Další střela hned po buly. Michal Smutný to zkoušel spíše takovým nahozením, které ovšem nebylo ničím nebezpečné.

31:10
    Od modré čáry to zkoušel Martin Hřebíček. Jeho nahození ovšem skončilo jen obranným zákrokem jednoho z hostů.

30:35
    Krásně se prodral po levé straně až před branku Matěj Svoboda, kterému se ovšem nepovedlo skórovat dnes podruhé.

30:05
    Z pravého kruhu zkoušel následně vypálit Vít Seeman. Ten si ovšem na Holíka z této pozice nyní nepřišel.

29:52
    Piráti právě vstřelili branku!
    Krásně sehraná situace končí vyrovnávací brankou. Jakub Lauko vyhrál buly na za ním stojícího JANA SVOBODU, který svižnou střelou pod víko vyrovnal! Asistence: Jakub Lauko.

29:37
    Nejdříve to zkoušel nebezpečně Jurnečka z mezikruží, ale vypálil jen vedle. Následně se prodral Jan Svoboda do útoku, ale branku netrefil.

29:02
    Velká šance Jakuba Čejky! Ten si stáhl puk a Pavlátovi jej poslal mezi nohy, ale místo gólu zacinkala jen tyčka!

28:44
    Už to vypadalo, že se konečně Kometa usadí a začne kombinovat. Místo toho ale domácí puk vybojovali a poslali jej pryč.

27:55
    Dvě velké šance Jaroslava Kulicha. Ten nejdříve ujel a vypálil nad branku, neuspěl ovšem ani podruhé, Holík je skvělý.

27:29
    Jan Svoboda následně vysekl jednomu z hráčů hokejku a Kometa tak bude mít první plnohodnotnou přesilovku.

27:23
    Puk před branku dostával Jakub Navrátil, kterému se ale z blízkosti nepovedlo brankáře Holíka překonat.

26:47
    Martin Holík předvedl další skvělý zákrok! Petr Chlán střílel z levé strany k pravé tyčce, ale tam byl lapačkou pozorný brankář Komety!

26:08
    Dvě příležitosti Komety. Nejdříve si před branku najel Novák, ale druhou branku nepřidal. Následně neuspěl ani Zukal.

25:27
    Z levé strany opět střílel Jakub Köver. Do třetice to zkoušel pod víko, ale hostující brankář je dneska opravdu skvělý.

25:00
    Jakub Köver podruhé ve skvělé pozici ke střelbě. Zkoušel to opět svižnou střelou ale brankáře se mu nepovedlo ani nyní překonat.

24:34
    Do dobré šance se nyní dostal domácí Jakub Köver. Ten se středem třetiny prodral až do zakončení, ale brankář Holík je zatím nedobytnou tvrzí.

23:36
    Kometa právě vstřelila branku!
    K volnému puku před brankou se dostal hostující MATĚJ NOVÁK, kterému se jeho bekhendem z otočky povedlo překonat Pavláta střelou pod víko! Asistence: Marek Škvrně.

23:24
    Dominik Pavlát nyní musel řešit nepříjemné nahození z levé strany do jeho brankoviště.

22:39
    Další zakázané uvolnění hostujících hokejistů. Hokej ve druhé třetině není zatím moc půvabný.

22:20
    Jakub Navrátil se rychle prodral do útoku a následně přenechával spoluhráči puk zasebou. Ten se k němu ale nedostal a zmocnili se jej tak hosté.

21:41
    Kometa se nyní moc nedomluvila a vše skončilo vyhozením jen na zakázanéh uvolnění. Následuje vhazování před Holíkem.

21:24
    Po pravé straně to zkoušel Petr Trnka, kterému se ale nepovedlo Pavláta překonat, či jej nějak více ohrozit.

21:01
    Další rychlá přihrávka dopředu. Matyáš Svoboda dostával puk do předbrankového prostoru, ale tam mu pod nohy skočil brankář Komety.

20:29
    Následně to nebezpečněji zkoušel Petr Chlán. Jeho pokus brankář vyrazil nad branku svou pravou rukou.

20:19
    První střelu domácích vyslal z pravé strany Jan Svoboda. Jeho pokus ovšem brankáře Holík přílíš nezaměstnal.

20:01

První třetina skončila. Oba celky si sice vytvořily pár pěkných a nadějných akcí, ale brankáři jsou zatím stoprocentní. Na branky si musíme počkat minimálně do druhé třetiny.

20:00

19:27
    Po pravé straně zkoušeli zahrozit také hosté, ale jejich střela nebyla tak důrazná a skončila jen na hrudi brankáře.

18:56
    Další obrovská šance! Ladislav Dejmek nahodil na branku, Holík puk vyrazil před sebe, kde byl Jaroslav Kulich, kterému se ovšem nepovedlo skórovat!

18:06
    Krásná akce od chomutovských nekončí ani nyní brankou. Jan Svoboda dostal puk do dobré pozice, ze které se mu ale dělovkou povedlo trefit jen betony brankáře.

17:08
    Na druhé straně aktivní Filip Palička, jenž si najel do střelecké pozice, odkud ale trefil jen chrániče bránícího hráče.

16:40
    Matěj Svoboda nahrál před polodkrytou branku Lukáši Frydrychovi, kterému se ale nepovedlo dát branku.

16:25
    Z pravého úhlu to zkoušel Jakub Lauko, ale tomu se svou střelou nepovedlo brankáře překonat.

16:04
    Následně to domácí zkoušeli rychlou přihrávkou dopředu. Útočník puk nezachytil a je z toho zakázané uvolnění.

15:40
    Hra je aktuálně rozháraná. Ani jeden z celků není aktivní a nedaří se jim cokoliv udělat směrem dopředu.

14:10
    Matyáš Svoboda obkroužil branku, kolem pravého kruhu si najel až před branku a tvrdou střelou zkoušel vstřelit branku. Neúspěšně.

13:32
    Potlesku tribun si nyní vyžádal Filip Palička, který si na modré čáře počkal na najíždějícího hráče a zastavil jej svým tělem.

12:55
    Oba celky hrají v plném počut. Hostům se jejich krátká přesilovka nepovedlo využít.

12:14
    Celá akce hostů byla zakončena střelou Petra Trnky. Ten to zkoušel z levé strany, ale připraveného Pavláta příliš neohrozil.

11:45
    Chomutovští se vydali do útočné fáze, kde se jim ale následně nepovedlo udržet puk a útočí Kometa.

11:06
    Ladislav Dejmek se po pravé straně prodral až před branku, odkud z dobré pozice zakončoval, ale v poslední chvilku mu byl puk odebrán.

10:55
    Za chomutovskou brankou si hodně agresivně počínal Matyáš Svoboda, který dostává dvouminutový trest za krosček.

10:34
    Při střele Jana Svobody hákoval chomutovského střelce Jan Matula, který dostává trest.

10:20
    Velká šance. Po střele z levé strany se k odraženému puku dostal Jan Svoboda, jenž zakončoval do poloodkryté branky, kterou ale nakonec minul!

10:02
    Další snaha chomutovské družiny, která přebírá otěže utkání, skončila ofsajdem.

09:34
    Jakub Köver se nacpal před branku, odkud zkoušel brankáře překonat střelou pod víko. Místo toho se ale Holík předvedl skvělým zákrokem!

09:09
    Jakub Navrátil nahazoval puk na branku z levé strany, odkud se mu ovšem nepovedlo nikoho z domácích najít.

08:25
    Z pravé strany to zkoušel Jaroslav Kulich, ale tomu se jeho tvrdou střelou na vzdálenější tyč nepovedlo skórovat.

07:47
    Matyáš Svoboda se následně prodral do útočné třetiny, kde stahovačkou svou akci zakončoval. Branku se mu ovšem vstřelit nepovedlo.

07:04
    Krásná akce přesně po minutě i na druhé straně! Petr Chlán se prodral až před branku, přes bránící hráče, ale bekhendem nedokázal skórovat!

06:04
    Po chybě v domácí obraně se před branku natlačil Lukáš Frydrych. Ten si najel k pravé tyčce, odkud zakončoval bekhendem. Dominika Pavláta ale nepřekonal!

05:19
    Nebezpečně to nyní zkoušel domácí Matyáš Svoboda, ale jeho svižný pokus dokázal vyrazit pozorný Holík.

05:02
    Nejdříve unikal po levé straně Palička, který ale branku netrefil. Na druhé straně střílel Matěj Novák, ale jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.

04:25
    Kometa i nadále kombinuje v útočném pásmu, ale nedaří se jí svoje snažení zakončit brankou.

03:31
    Do úniku se dostával hostující Petr Krejčí, ale tomu se nepovedlo nakonec díky obranné hře domácích ideálně zakončit.

03:01
    Po přihrávce Lauka to zkoušel od modré čáry obránce Buchtela, Ten svojí střelou ale branku nedokázal trefit.

02:09
    První střelu vyslal hostující obránce Petrla, ale tomu se přízemní střelou nepovedlo branku trefit.

01:40
    Úvod utkání je hodně nepřesný a ani jednomu celku se nedaří dostat se střelecké pozice.

00:36
    První útok mají zasebou také hosté, ale těm se branku taktéž nepovedlo ohrozit.

00:13
    Domácí vyhráli buly a po rychlé akci se prodrali dopředu, kde se jim ale svou akci nepovedlo zakončit.

00:01

Krásné pozdní poledne přeji všem fanouškům mládežnického hokeje. Za pár minut se proti sobě postaví celky Komety a Chomutova.

Piráti Chomutov: Pavlát (Khůn) – Buchtela, Bukač, Seeman, Smutný, Hajič – Köver, Kulich, Lauko, Chlán, Palička, Svoboda M., Navrátil, Hřebeček, Dejmek, Svoboda J., Koblížek, Šilar

HC Kometa Brno: Holík (Šindelka) – Petrla, Trnka, Jurnečka, Jeřábek, Zukal – Novák, Kunc, Hasoň, Škvrně, Čejka, Matula, Mlynář, Knap, Krejčí, Frydrych, Svoboda, Ferda

Rozhodčí: Luczków – Goltsch, Janíček.

Při pohledu na tabulku zjistíme, že zatím lépe si vede Kometa , které patří třetí místo, když získala devětasedmdesát bodů. Ovšem Brno odehrálo o zápas více nežli domácí. Chomutovu patří pátá příčka, když získal o pouhé dva body méně než jeho dnešní soupeř a případná výhra ho může dostat právě před Kometu. V opačném případě si Brno může na Piráty udělat větší bodový náskok, a tak nás čeká pikantní duel.

Vítám vás u desátého kola skupiny A v NOEN extralize staršího dorostu, v níž se střetne Piráti Chomutov a HC Kometa Brno.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

David Panuška

Branky a nahrávky: 30. Svoboda J. (Lauko), rozh. náj. Palička – 24. Novák (Škvrně)