Washington – Montreal 3:4 (kon.) | Boston – Pittsburgh 5:1 (kon.) | Colorado – San Jose 4:3 (2:0 po s.n.)
Anaheim – Buffalo 1:0 (kon.)
HC Technika Brno
2:7 (0:1, 2:2, 0:4) Stav série: 0:1
Hockey Club Moravské Budějovice 2019
Čtvrtek 25.02.2016, 18:00 • Sportcentrum Lužánky • Play-off 2. ligy, skupina Východ • Čtvrtfinále

První čtvrtfinálové utkání je u konce. Hosté ukázali obrovskou ofenzivní sílu, zejména pak v poslední třetině, kdy uštědřili domácí Technice čtyři smrtelné rány. Dvakrát Paták, následně Mikeš a Pelikán pojistili vítězství žihadel a hokejisté z Vysočiny tak vedou v sérii 1:0 na zápasy. Další utkání je na programu v sobotu 27. 2. v Moravských Budějovicích. Tímto se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek čtvrtečního večera a u dalšího onlajnu opět na počtenou. (20:27:29)

59:40
    Posledních dvacet sekund, hosté drží puk hodně daleko od své brány.

58:53
    Ondřej Stehlík se na trestnou lavici rychle vrací, domácí útočník vyloučen za sekání, když po střele atakoval brankáře hostí.

58:33
    Moravské Budějovice právě vstřelily branku!
    Hostům se závěrečná třetina opravdu vydařila a to se potvrdilo i nyní. Přesilovou hru využívá TOMÁŠ PELIKÁN a hosté vedou již 7:2! Asistence: Roman Sechovec, Roman Mikeš.

58:17
    Hosté mají k dispozici ještě jednu přesilovou hru. Ondřej Stehlík (TEC) vyloučen na dvě minuty za podražení.

58:10
    Habrovcova střela projela Šťastnému těsně kolem levé tyče.

57:20
    Technika bojuje v útočném pásmu, hosté si ale závěr utkání hlídají, nechtějí připustit žádné komplikace.

56:10
    Ofsajd hostujícího mužstva.

55:23
    Michal Brzobohatý se dostal do dobré pozice a jeho tvrdá střela jen těsně minula pravou tyč gólmana Šťastného.

54:42
    Zajímavá branka. ROMAN MIKEŠ chtěl pouze vyhodit kotouč o mantinel, ten však jel po ledě tak rychle, že ho nestihl dojet nikdo z domácích a zastavil se tak až v síti Brňanů. Bez asistence.

54:10
    Domácí to zkoušejí bez gólmana!

53:58
    Technika má nejspíše poslední šanci s utkáním něco udělat. Domácí si berou oddechový čas a na trestné lavici sedí Ondřej Pěška (MBU) na dvě minuty za hákování.

53:39
    Stejně jako na druhé straně, byl tentokrát v brankovišti postaven Jakub Kadlec. To se nelíbilo rozhodčím, kteří se chystají vhodit buly ve středním pásmu.

52:49
    Horký projel až do pásma domácích, nic však s kotoučem nevykouzlil a tak se ho opět ujali domácí.

52:10
    Zakázané uvolnění žihadel.

51:47
    Hosté vykázáni z útočného pásma, jeden z hostujících hráčů stál nedovoleně v brankovišti.

51:32
    Jekel přerušuje hru.

Matěj Laža

Branky a nahrávky: 22. Boček (M. Brzobohatý), 25. Bustin (Strýček, Stehlík) – 1. Pěška (Paták, Sechovec), 24. Pěška (Paták), 27. Rytnauer (Krutiš), 46. Paták (Mikeš, Sechovec), 49. Paták (Mikeš, Sechovec), 55. Mikeš, 59. Pelikán (Sechovec, Mikeš)

HC Technika Brno: Jekel (Novák) – Habrovec (C), Sedlák, Šidák, Havíř, Navrátil, Strýček, Zbořil, Vrba – M. Brzobohatý, Bustin, P. Brzobohatý, Benýšek, Biolek, Jurča, Piskoř, Čtvrtníček, Boček, Kadlec, Látal, Stehlík.

Trenér: Roman Kaňkovský

Hockey Club Moravské Budějovice 2019: Šťastný (Máj) – Peroutka, Randa, Jaroš, Sechovec, Pelikán, Sobotka, Forman, Šťáva – Matějka, Rytnauer, Havel, Paták, Mikeš, Trojan (C), Horký, Krutiš, Lupač, Vlašín, Pěška.

Trenér: Jiří Rech

Rozhodčí: Slavka – Klouda, Musil