Washington – Montreal 3:4 (kon.) | Boston – Pittsburgh 5:1 (kon.) | Colorado – San Jose 4:3 (2:0 po s.n.)
Anaheim – Buffalo 1:0 (kon.)
HC Technika Brno
2:7 (0:1, 2:2, 0:4) Stav série: 0:1
Hockey Club Moravské Budějovice 2019
Čtvrtek 25.02.2016, 18:00 • Sportcentrum Lužánky • Play-off 2. ligy, skupina Východ • Čtvrtfinále

58:53
    Ondřej Stehlík se na trestnou lavici rychle vrací, domácí útočník vyloučen za sekání, když po střele atakoval brankáře hostí.

58:33
    Moravské Budějovice právě vstřelily branku!
    Hostům se závěrečná třetina opravdu vydařila a to se potvrdilo i nyní. Přesilovou hru využívá TOMÁŠ PELIKÁN a hosté vedou již 7:2! Asistence: Roman Sechovec, Roman Mikeš.

58:17
    Hosté mají k dispozici ještě jednu přesilovou hru. Ondřej Stehlík (TEC) vyloučen na dvě minuty za podražení.

55:23
    Michal Brzobohatý se dostal do dobré pozice a jeho tvrdá střela jen těsně minula pravou tyč gólmana Šťastného.

54:42
    Zajímavá branka. ROMAN MIKEŠ chtěl pouze vyhodit kotouč o mantinel, ten však jel po ledě tak rychle, že ho nestihl dojet nikdo z domácích a zastavil se tak až v síti Brňanů. Bez asistence.

54:10
    Domácí to zkoušejí bez gólmana!

53:58
    Technika má nejspíše poslední šanci s utkáním něco udělat. Domácí si berou oddechový čas a na trestné lavici sedí Ondřej Pěška (MBU) na dvě minuty za hákování.

51:10
    Havel nezpracoval přihrávku na modré čáře, snajpr hostujícího mužstva by jinak pelášil úplně sám na Jekela.

49:28
    Mikeš míjí z blízkosti Jekelovu klec!

48:18
    Přesilovou hru ale nakonec využívají. Po rychlém přechodu do útočného pásma se prosazuje LUKÁŠ PATÁK. Hosté se tak dostávají do tříbrankového vedení. Asistence: Roman Mikeš, Roman Sechovec.

47:49
    Pro domácí nevypadá situace moc dobře. Navíc se budou muset bránit přesilové hře žihadel. Pavel Strýček (TEC) pyká za podražení.

45:56
    Hosté se prosazují v oslabení. Sechovec vyslal do samostatného úniku Romana Mikeše, který se ještě neprosadil, jelikož byl hákovaný a rozhodčí už pravděpodobně chtěl nařídit trestné střílení, nicméně celou situaci dojel LUKÁŠ PATÁK a dorazil kotouč za bezmocného Jekela. Asistence: Roman Mikeš, Roman Sechovec.

45:31
    Početní výhoda pro domácí hokejisty. Na trestnou lavici se dlouho nikomu nechtělo, nakonec však odjíždí Filip Randa (MBU), který inkasuje dvouminutový trest za vražení na hrazení.

39:03
    Ondřej Látal (TEC) vyloučen na dvě minuty za sekání.

36:41
    Další přesilová hra pro Techniku. Ondřej Šťáva (MBU) už sedí na trestné lavici, jelikož sekl protihráče.

36:15
    Havel střelou z blízkosti nepřekonal Jekela, to byla velká příležitost pro snajpra hostí.

32:16
    Nebezpečný Matějka se dostal opět do šance, na brankové čáře se snažil protlačit podél tyčky neposedný puk, Jekel včas zareagoval betonem.

31:30
    Nejlepší střelec Techniky v základní části Petr Jurča neprostřelil Šťastného v samostatném úniku.

30:30
    To už ovšem neplatí. Peter Bustin (TEC) odjíždí na trestnou lavici za hákování.

30:10
    Kadlec sám před bránou míjí Šťastného klec.

29:36
    Hosté jdou do tří. Vysokoškoláci se dostávali do velké šance, ale faulem se provinil Filip Matějka (MBU), za kterým se už zavřela vrátka na trestné lavici. Dvě minuty inkasuje za napadení.

28:54
    Domácí mají příležitost potřetí v zápase vyrovnat skóre. Na trestné lavici sedí Ondřej Šťáva (MBU), který inkasuje dvě minuty za podražení.

26:40
    A navíc i vedení hostujícího celku! Po střele po vhazování v útočném pásmu se prosazuje LADISLAV RYTNAUER. Asistence: Petr Krutiš.

25:10
    Kadlec s Piskořem se řítili do přečíslení dvou na jednoho, skóre se však tentokrát nemění.

24:29
    Technika právě vstřelila branku!
    Tak teď máme v Brně gólové hody. Domácí se dostali do rychlého protiútoku, načež se ke střele z pravé strany dostal PETER BUSTIN, který opět vyrovnává stav utkání. Asistence: Pavel Strýček, Ondřej Stehlík.

23:47
    Hosté si berou vedení zpět! Paták se dostal zcela sám tváří v tvář Jekelovi po špatné rozehrávce domácích, dlouho nevěděl co s pukem, nakonec se odvážil vystřelit a puk zůstal na brankové čáře. V brankovišti se však nejlépe zorientoval ONDŘEJ PĚŠKA a poslal puk nadvakrát do sítě. Asistence: Lukáš Paták.

21:22
    Technika zkraje druhé třetiny vyrovnává! Před Šťastným nastaly obrovské zmatky a nikdo chvíli nevěděl kde je puk, ten nakonec končí záhadným způsobem v bráně. Autorem branky JAN BOČEK. Rozhodčí se ještě jeli poradit, zda bude branka uznána, nakonec však hlavní sudí ukázal, k radosti většiny přítomných diváků, na středový kruh a potvrdil, že v Brně začínáme od začátku. Asistence: Michal Brzobohatý.

20:49
    Habrovec projel až mezi kruhy, střelou zápěstím ale nepřekvapil Šťastného. Brněnský kapitán měl před sebou opravdu hodně prostoru.

19:05
    Matějka se obtočil kolem brány a málem překvapil Jekela, ten však zachoval chladnou hlavu a celou situaci vyřešil s přehledem.

14:25
    Bustin s Látalem dobře zakombinovali před Šťastným, nikdo z domácích ale nedokázal dostat puk za brankovou čáru.

04:32
    Jurča přebruslil Peroutku v obranném pásmu hostí a byl sám před Šťastným, bekhendový pokus mezi betony mu však budějovický gólman překazil.

02:48
    Domácí jdou opět do čtyř. Za podražení odjíždí pykat Karel Benýšek (TEC).

00:32
    Tak to je vstup do zápasu jako hrom! ONDŘEJ PĚŠKA stál trestuhodně nepokrytý před brankou a pohodlně dorazil střelu od modré čáry do brněnské svatyně. Hosté se již v první minutě dostávají do vedení! Asistence: Lukáš Paták, Roman Sechovec.

00:27
    První přesilovou hru utkání si zahrají žihadla. Adam Šidák (TEC) inkasuje dvě minuty.

Matěj Laža

Branky a nahrávky: 22. Boček (M. Brzobohatý), 25. Bustin (Strýček, Stehlík) – 1. Pěška (Paták, Sechovec), 24. Pěška (Paták), 27. Rytnauer (Krutiš), 46. Paták (Mikeš, Sechovec), 49. Paták (Mikeš, Sechovec), 55. Mikeš, 59. Pelikán (Sechovec, Mikeš)

HC Technika Brno: Jekel (Novák) – Habrovec (C), Sedlák, Šidák, Havíř, Navrátil, Strýček, Zbořil, Vrba – M. Brzobohatý, Bustin, P. Brzobohatý, Benýšek, Biolek, Jurča, Piskoř, Čtvrtníček, Boček, Kadlec, Látal, Stehlík.

Trenér: Roman Kaňkovský

Hockey Club Moravské Budějovice 2019: Šťastný (Máj) – Peroutka, Randa, Jaroš, Sechovec, Pelikán, Sobotka, Forman, Šťáva – Matějka, Rytnauer, Havel, Paták, Mikeš, Trojan (C), Horký, Krutiš, Lupač, Vlašín, Pěška.

Trenér: Jiří Rech

Rozhodčí: Slavka – Klouda, Musil