Washington – Montreal 3:4 (kon.) | Boston – Pittsburgh 5:1 (kon.) | Colorado – San Jose 4:3 (2:0 po s.n.)
Anaheim – Buffalo 1:0 (kon.)
HC Technika Brno
2:7 (0:1, 2:2, 0:4) Stav série: 0:1
Hockey Club Moravské Budějovice 2019
Čtvrtek 25.02.2016, 18:00 • Sportcentrum Lužánky • Play-off 2. ligy, skupina Východ • Čtvrtfinále

58:53
    Ondřej Stehlík se na trestnou lavici rychle vrací, domácí útočník vyloučen za sekání, když po střele atakoval brankáře hostí.

58:17
    Hosté mají k dispozici ještě jednu přesilovou hru. Ondřej Stehlík (TEC) vyloučen na dvě minuty za podražení.

53:58
    Technika má nejspíše poslední šanci s utkáním něco udělat. Domácí si berou oddechový čas a na trestné lavici sedí Ondřej Pěška (MBU) na dvě minuty za hákování.

47:49
    Pro domácí nevypadá situace moc dobře. Navíc se budou muset bránit přesilové hře žihadel. Pavel Strýček (TEC) pyká za podražení.

45:31
    Početní výhoda pro domácí hokejisty. Na trestnou lavici se dlouho nikomu nechtělo, nakonec však odjíždí Filip Randa (MBU), který inkasuje dvouminutový trest za vražení na hrazení.

39:03
    Ondřej Látal (TEC) vyloučen na dvě minuty za sekání.

36:41
    Další přesilová hra pro Techniku. Ondřej Šťáva (MBU) už sedí na trestné lavici, jelikož sekl protihráče.

30:30
    To už ovšem neplatí. Peter Bustin (TEC) odjíždí na trestnou lavici za hákování.

29:36
    Hosté jdou do tří. Vysokoškoláci se dostávali do velké šance, ale faulem se provinil Filip Matějka (MBU), za kterým se už zavřela vrátka na trestné lavici. Dvě minuty inkasuje za napadení.

28:54
    Domácí mají příležitost potřetí v zápase vyrovnat skóre. Na trestné lavici sedí Ondřej Šťáva (MBU), který inkasuje dvě minuty za podražení.

02:48
    Domácí jdou opět do čtyř. Za podražení odjíždí pykat Karel Benýšek (TEC).

00:27
    První přesilovou hru utkání si zahrají žihadla. Adam Šidák (TEC) inkasuje dvě minuty.

Matěj Laža

Branky a nahrávky: 22. Boček (M. Brzobohatý), 25. Bustin (Strýček, Stehlík) – 1. Pěška (Paták, Sechovec), 24. Pěška (Paták), 27. Rytnauer (Krutiš), 46. Paták (Mikeš, Sechovec), 49. Paták (Mikeš, Sechovec), 55. Mikeš, 59. Pelikán (Sechovec, Mikeš)

HC Technika Brno: Jekel (Novák) – Habrovec (C), Sedlák, Šidák, Havíř, Navrátil, Strýček, Zbořil, Vrba – M. Brzobohatý, Bustin, P. Brzobohatý, Benýšek, Biolek, Jurča, Piskoř, Čtvrtníček, Boček, Kadlec, Látal, Stehlík.

Trenér: Roman Kaňkovský

Hockey Club Moravské Budějovice 2019: Šťastný (Máj) – Peroutka, Randa, Jaroš, Sechovec, Pelikán, Sobotka, Forman, Šťáva – Matějka, Rytnauer, Havel, Paták, Mikeš, Trojan (C), Horký, Krutiš, Lupač, Vlašín, Pěška.

Trenér: Jiří Rech

Rozhodčí: Slavka – Klouda, Musil