Vladivostok – Novosibirsk 2:0 (kon.) | Jekatěrinburg – Magnitogorsk 3:1 (kon.) | Kazaň – Ufa 1:4 (kon.)

Michal Kempný (Omsk) – 38 minut 11 sekund

Máme za sebou velice dlouhé utkání. Až ve 103. minutě rozhodl o vítězi Denis Paršin. Avangard Omsk je tak prvním postupujícím na Východě. Na soupeře si musí ještě počkat.

Denis PARŠIN - 2:3

102:39
    Avangard právě vstřelil branku!
    Omsk rozsekl tohle dlouhé utkání. DENIS PARŠIN se natlačil přes beka do středu a odtamtud zakončil bekhendem po ledě k pravé tyči. Asistence: Ivan Lekomcev

102:19
    Furch se nenechal nachytat na švestkách. První tyč měl pohlídanou při soupeřově zasunutí.

101:10
    Kdo strhne zápas na svou stranu? To se snad už brzo dozvíme. Máme za sebou pět třetin a šestá v průběhu. Velmi dlouhé utkání.

100:30
    Lisutin se hned vyznamenal třemi úspěšnými zákroky. Přivádí střelce Omsku k zoufalství!

100:01
    Začalo třetí prodloužení.

Ani druhé prodloužení nám nepřineslo branku, a tak uvidíme třetí prodloužení.

100:00
    Konec druhého prodloužení.

99:00
    Málo střelby, málo důrazu. Toť shrnutí počínání obou klubů v posledních minutách.

97:45
    Převaha Neftěchimiku. Nicméně gól z toho není.

96:12
    Další zkouška pozornosti Lisutina. Ten byl však úspěšný.

95:34
    Lemťugov zakončoval, jeho rána ale ztečována hokejkou beka domácích nad plexisklo.

95:24
    Střela Erata byla zblokována mimo kluziště.

94:31
    Kličkující Pěrežogin se dostal na dostřel brány Lisutina, objel jí a pak chtěl pověsit touš nad jeho rameno. Lisutin střelu zneutralizoval.

93:37
    Lisutin kryje v rukavici nahození z dálky.

Jan Volf

Branky a nahrávky: 3. Sergejev (Jakimov, Stoa), 17. Grigorenko (Polygalov) – 35. Alexandrov (Sobotka, Erat), 47. Pěrežogin (Zubov), 103. Paršin (Lekomcev)

Neftěchimik Nižněkamsk: Lisutin (Sudnicin) – Ščitov, Kuzmin, Bryncev, Porjadin, Sergejev, Rjasenskij, Ogurcov, Berezin – Žukov, Kvapil, Stas – Jakimov, Taffe, Stoa – Polygalov, J. Grigorenko, Sexton – .Milovzorov, Volkov, Kulikov
    Trenér: Popichin

Avangard Omsk: Furch (Kostin) – Lekomcev, Pervyšin, Alexandrov, Kempný, Gusev, Ahnelöv, Dervuk – Perežogin, Zubov, Paršin – Erat, Sobotka, Popov – Lemťjugov, Gluchov, Burdasov – Lauta, Petrov, Černikov – Pjanov
    Trenér: Kornouchov

Rozhodčí: Bondar, Ščeňov – Šišlo, Šalagin