Novosibirsk – Vladivostok 4:0 (kon.) | Ufa – Kazaň 3:4 (kon.) | Magnitogorsk – Jekatěrinburg 4:2 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
4:2 (1:1, 1:0, 2:1) Stav série: 3:2
Avtomobilist Jekatěrinburg
Úterý 01.03.2016, 15:00 • Metallurg Ice Arena • Play-off KHL

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a u dalších on-line přenosů se těším napočtenou! (17:33:11)

Česká stopa

Jan Kovář (MET) 1+0, 2 střely, čas na ledě 18:42
    Tomáš Filippi (MET) 0+1, 0 střel, čas na ledě 17:43
    Petr Koukal (JEK) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:17

Metallurg poráží soupeře z Jekatěrinburgu 4:2 a v sérii se ujímá vedení 3:2 na zápasy! Hosté sice byli o něco lepším týmem v úvodní třetině, ale dalších 40 minut už tahali za delší konec provazu hráči Magnitogorsku, kteří tak zvítězili zaslouženě. V závěrečné části nejprve zvýšil na 3:1 Jan Kovář, jehož trefu rozhodčí uznali až po poradě u videa. Za hosty ještě v 52. minutě snížil v přesilovce Andrej Vasilijevskij, ovšem závěr duelu si už domácí pohlídali a sekundu před koncem navíc pečetil skóre střelou do prázdné branky Denis Platonov.

Střely na branku ve 3. třetině – 9:7, celkem – 29:25.

59:59 Denis PLATONOV - 4:2

59:59
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Hotovo, šmytec! Tomáš Filippi vyhrál buly a DENIS PLATONOV trefil z obranné modré čáry opuštěnou klec soupeře – 4:2. Asistence. Tomáš Filippi.

59:55
    Tak ještě pět sekund.

59:55
    Rozhodčí Gofman něco řeší u časomíry. Zřejmě jde o to, kolik času vlastně zbývá do konce. Vhazovat se bude ve středním pásmu poblíž obranné modré Magnitky.

59:37
    Hráči Avtomobilistu musejí rozehrávat ze své obranné třetiny...

59:01
    Poslední minuta, hosté v šesti s prázdnou brankou!

58:30
    Mozjakin střílel z mezikruží, Ustinskij zakročil vyrážečkou a ještě svůj tým udržel ve hře.

58:12
    Dobrá střela Žuravljova od modré, puk se ale odráží do rohu.

57:31
    Filippi už hrál puk za modrou čarou, domácím je odpískán ofsajd.
    Play-off nabízí hodně vyhrocených soubojů! O tom se přesvědčil také slovenský bek Andrej Meszároš z Novosibirsku.

57:22
    Domácí opět sbírají čas v útočném pásmu.

57:00
    Nahození ze středního pásma Ustinskij zachytil a rovnou puk rozehrál.

56:12
    Naopak, hraje se spíše před brankou Ustinského. Domácí vsadili na úsloví, že nejlepší obranou je útok.

55:01
    Do konce zbývá pět minut, hosté si zatím nemohou vytvořit nějaký nápor.

53:50
    Nyní Kovář přihrál do velké šance Zaripovovi. Ten už byl sám před brankou, na Ustinského však nevyzrál!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 20. Antipin (Lee, Zaripov), 32. Mozjakin (Lee, Zaripov), 49. Kovář (Mozjakin, Zaripov), 60. Platonov (Filippi) – 6. Žuravljov, 52. Vasilijevskij (Simakov)

Metallurg Magnitogorsk: Samsonov (Košečkin) – Antipin, Birjukov, Batyršin, Bereglazov, Těreščenko, Chabarov (A), Lee – Mozjakin (C), Zaripov, Kovář – Sjomin, Filippi, Wolski – Kajgorodov, Kosov, Potěchin – Kaletnik, Železkov, Timkin – Platonov (A).
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Ustinskij (Drobjševskij) – Kivisto, Megalinskij (A), Žuravljov,Trjamkin, Timašov, Vasilijevskij, Turbin, Vlaškin – Garejev, Golyšev (A), Koukal (C) – Pankov, Elo, Michnov – Torčenjuk, Simakov, Polozov – Popov, Kňazev, Alexejev.

Rozhodčí: Gofman, Ansons – Tomilov