Novosibirsk – Vladivostok 4:0 (kon.) | Ufa – Kazaň 3:4 (kon.) | Magnitogorsk – Jekatěrinburg 4:2 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
3:4 (1:2, 1:1, 1:1) Stav série: 3:2
Ak Bars Kazaň
Úterý 01.03.2016, 15:00 • Ufa Arena • Play-off KHL

Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne! U některého textového přenosu zase na shledanou! (17:39:35)

Vývoj skóre: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4

Československá stopa: Marek Ďaloga v dresu AK Bars Kazaň dnes nenastoupil, a tak se v utkání neobjevil nikdo z Čechů ani Slováků.

Kazaň: 22:02 – Albert Jarullin

Ufa doma nedokázala porazit soka z Kazaně. Série se nyní přesune za stavu 3:2 pro Ufu právě do Tatněft Arény (domácí hala Kazaně). Dnešní duel byl dobrou podívanou. Kdo se díval, určitě nemohl litovat. Krásné zákroky, hezké góly a drama až do konce.

Play-off nabízí hodně vyhrocených soubojů! O tom se přesvědčil také slovenský bek Andrej Meszároš z Novosibirsku.

59:57
    Omark ještě zkouší střílet. Víc už domácí nestihnou.

59:43
    Loginov pálí, obrana blokuje.

59:26
    Mela před brankou Garipova. Hosté vyhodili.

59:04
    Domácí v šestí hráčích.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí periody. Naschvál říkám periody, jelikož je možné, že Ufa vyrovná a půjde se do prodloužení. Ale nepředbíhejme. Vše se rozhodne v těchto chvílích na ledě Ufa Arény.

56:14
    Tkačjov pálil na bližší tyč. Výborný Svedberg. Švédský strážce svatyně domácích chytá dost jistě. I přes 4 obdržené góly domácím hodně pomohl vynikajícími a důležitými zákroky.

55:45
    Rotace hráčů Ufy v levém rohu útočné třetiny. Obrana se nenechala přelstít. Hala bouří, píská, fandí domácím.

54:58
    Kazaň už se nikam bezhlavě nežene. Brání střední pásmo. Její forčeking už není taky vysunutý. Taktika je jasná. Nedostat gól.

53:37
    Ufa blízko branky Garipova. Hledá mezírky v defenzivě hostů.

51:52
    Svedberg úžasný! Velmi povedená ofenzivní akce Kazaně. Svedberg se roztáhl a nebezpečí zažehnal výtečným zákrokem.
    49:36 Anton LAZAREV - 3:4

49:36
    Ufa právě vstřelila branku!
    ANTON LAZAREV střelcem třetí branky domácích. Vystřelil přes beka na vyrážečku a v trajektorii střely stáli další stínící hráči, a proto měl Garipov sníženou viditelnost. Je to 3:4 a utkání dostává další zápletku. To bude drama! Asistence: Alexandr Nestěrov, Alexandr Loginov

49:05
    To byla zajímavá situace. Bek Ufy chtěl poslat puk po mantinelu svému spoluhráči, místo toho trefil brusli rozhodčího. Kotouč se odrazil na hokejku soupeře, který byla zaskočen situací stejně jako obránci. Zaváhal a defenziva Ufy ho odzbrojila.

48:00
    Těžiště hry se přesouvá ze strany na stranu.

Jan Volf

Branky a nahrávky: 4. Omark (Višněvskij, Engqvist), 26. Omark (Loginov, Lepistö), 50. Lazarev (Nestěrov, Loginov) – 16. Golubjov (Archipov, Tokranov), 17. Jarullin (Sjögren, Azevedo), 36. Azevedo (Varnakov), 42. Tkačjov (Möller)

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Sochackij) – Lepistö, Loginov, Chripunov, Vorobjov, Bodrov, Arzamacev, Višněvskij, Derljuk – Omark, I.Grigorenko (C), Engqvist – Chlystov (A), Makarov, Lisin – Nestěrov, Soin (A), Lazarev – Saprykin, Prochorkin, Hartikainen
    Trenér: Zacharkin

Ak Bars Kazaň: Garipov (Galimov) – Jarullin (A), Wilson, Zacharčuk, Tokranov, Bělov, Abrosimov, Sidorov – Čibisov, Tkačjov, Lukojanov – Sjögren, Möller, Azevedo – Varnakov (A), Obuchov, Malychin – Archipov, Golubjov, Svitov (C)
    Trenér: Z. Biljaletdinov

Rozhodčí: Anisimov, Odins – Sivov, Šeljanin