Philadelphia – Tampa 4:2 (kon.) | Toronto – Buffalo 3:4 (0:1 po s.n.) | Florida – Boston 4:5 (po pr.)
Calgary – San Jose 1:2 (po pr.) | Colorado – Arizona 3:1 (kon.) | Anaheim – Washington 1:2 (1:2 po s.n.)
Los Angeles – Vancouver 5:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:5 (0:2, 3:1, 1:1 - 0:1) Stav série: 1:3
HC Sparta Praha
Úterý 08.03.2016, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Play-off extraligy st. dorostu • Osmifinále

Pro dnešní zápas je to ode mne vše a budu se těšit u dalších přenosů ledního hokeje na shledanou. (20:22:12)

Sparta tedy postupuje po výhře 4:5 v prodloužení a 1:3 v sérii zápasů.

62:28
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparťané svojí horlivou aktivitu dokázali využít zásluhou ALBERTA MICHNÁČE, který dokázal po přihrávce Komárka vsítit postupový gól Sparty! Asistence: Vojtěch Komárek

61:46
    Domácí na bránu hostů zatím nevystřelili. Zato hosté posílají střelu za střelou.

61:04
    Oba týmy se snaží hrát velmi na jistotu, ale zatím se více daří Spartě.

60:30
    Puku se však pohotově zmocnili hosté, kteří se velmi horlivě přesunuli do útoku a posílají jednu střelu za druhou.

60:16
    Karlovarští se rychle pustili do prodloužení. a ihned vyráží do útoku.

60:01

Ve třetí třetině byl vidět znovu atraktivní hokej, když se domácím podařilo 82 vteřin před koncem srovnat na 4:4 a poslat utkání do prodloužení, které začne pár chvil. Následovat bude 10 minutové prodloužení s náhlou smrtí.

60:00

59:57
    Těsně před poslední sirénou puk ještě zastavil Beran. Uvidíme tedy ještě jedno vhazování před bránou domácích.

59:19
    Po nevydařené rozehrávce se domácí dostali do ofsajdu a vhazovat se bude ve středním pásmu.

58:38
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Neuvěřitelné! Máme tu znovu srovnané utkání! Puku se ve vlastním pásmu ujal JAN TLAČIL, který z kruhu poslal přízemní střelu ,která prošla Wolfovi těsně nad betony. Asistence: Albert Hrůša

57:59
    Vhazuje se znovu před Beranem, který musel zastavit hru po střele z mezikruží.

57:23
    Karlovarští mají již velmi malou šanci na postup, protože na puku jsou neustále hosté, kteří kontrolují puk a nepouští domácí z obranného pásma.

56:20
    Energetici znovu chybují v rozehrávce a k puku se bez většího úsiilí dostává Sparta.

55:51
    Až nyní jsou na puku domácí, kteří se ihned vydávají do útoku.

55:27
    Domácí hrají v plném počtu, ale hosté se stále drží v útočném pásmu.

54:47
    Vhazuje se znovu před Beranem ,který má v posledních minutách hry mnohem více práce než Wolf na druhé straně.

54:21
    Hostům se nepodařila střela od modré, a tak domácí vyhazují puk přes všechny čáry.

54:01
    Domácím se zatím nepodařilo vyhodit.

53:36
    Hosté po vhazování pásmo udrželi a dostávají domácí pod tlak.

53:28
    Na dvě minuty je vyloučen Filip Bernáth (KVA) za sekání.

52:39
    Karlovarští mají nyní co dohánět, protože polevili oproti druhé třetině a prohrávají o jeden gól.

52:02
    Sparťané využívají skvělé souhry a znovu jsou ve vedení! Po nahrávce Michnáče se puku ujal MARTIN DUBSKÝ, který pohotově vystřelil zápěstím a poslal tak Spartu do vedení. Asistence: Albert Michnáč

51:22
    Oba týmy hrají v plném počtu.

50:56
    Hra již pokračuje v 5 proti 4.

50:18
    František Klejna nyní nastřelil tyčku a ke čtvrtému gólu chybělo velmi málo!

49:33
    Karlovarští se snaží v přesilové hře vstřelit gól, ale zatím se jim to vůbec nedaří.

49:18
    Hra pokračuje 4 proti 3.

49:18
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Martin Dubský – 2 min., nedovolené bránění).

48:49
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Filip Eliáš – 2 min.).
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Dominik Šála – 2 min.).

48:09
    Oba týmy se snaží neudělat chybu v rozehrávce a hrají velmi opatrně.

47:36
    Beran předvedl skvělou orientaci v brankovišti, když pohotově zastavil puk na brankové čáře.

47:25
    Máme tu další ofsajd hostů, kteří se mnohokrát dopustili chyby při přechodu do útočného pásma.

46:44
    hra se třetí části hodně přelévá z jedné strany na druhou a žádný z týmy nemá na ledě větší převahu.

46:10
    Máme tu první potyčku na ledě, když Beran pohotově zastavil puk.

44:50
    Karlovarští se snaží dostat znovu do vedení, ale Wolf je ve všech zákrocích si jistý.

44:22
    Hosté se dopustili chyby při přechodu modré útočné čáry a píská se ofsajd.

43:18
    Karlovarští znovu začínají chybovat v rozehrávce a mají velké problémy ve středním pásmu, kde jsou hosté velmi horliví po puku.

41:55
    Sparta se od úvodního buly třetiny drží na puku a neustále střílí od od modré.

41:35
    Hra pokračuje v pásmu domácích, kde obětavě Beran zachytil puk, až musela být zastavena hra.

40:56
    Oba týmy zvolnily hru a více se hraje ve středním puku.

40:24
    Prvního puku se ujali hosté, kteří se ihned vydali do útoku.

40:01

Ve druhé třetině se toho událo mnohem více než v té první, když nejdříve skóre otevřel Radek Prošek a následně dal druhý gól Jan Bečka a po té se podařilo Marku Pastyříkovi poslat Energii do vedení, ale ihned musel odejít do šatny, protože při vstřeleném gólu dostal pukem do hlavy a musel být ošetřen. V závěru třetiny se ještě podařilo Spartě srovnat zásluhou Tomáše Šmerhy. Poslední perioda začne přibližně v 19:35.

40:00

38:51
    Sparta srovnává skóre a celá hra začíná od znova! Na puku se dokázali udržet hosté, když po přihrávce Víznera a Jeřábka se do puku opřel TOMÁŠ ŠMERHA, který přesnou střelou zakončil za Beranova záda. Asistence: Radek Jeřábek, Tomáš Vízner

38:03
    Sparta začíná velmi chybovat v rozehrávce a ztrácí mnoho puku ve vlastním pásmu, kde toho Energie velmi využívá.

37:09
    Hosté se snaží zvrátit stav skóre, ale zatím se na puku neustále drží energetici.

35:56
    Ondrej Šišolák se dostal k velké příležitosti vstřelit gól, ale puk posla příliš nad bránu.

35:20
    Karlovarští jsou velmi aktivní a neustále se drží na puku.

34:49
    Karlovarští se dostávají do vedení 3:2! Znovu se domácí opřeli do puku a dostávají se zásluhou Pátka, Klejny a MARKA PASTYŘÍKA, který šťastně dokázal propasovat puk za záda Wolfa do vedení. Asistence: František Klejna, Oliver Pátek

34:34
    Máme tu další vyloučení hostů. Na dvě minuty je vyloučen Petr Maršoun (SPA) za sekání.

33:58
    Na ledě oba dva týmy předvádí skvělý energický hokej a hraje se na obě brány velmi aktivně.

33:20
    Po inkasovaném gólu se na puku snažili hosté znovu strhnout vítězství na svou stranu, ale zatím byla karlovarská obrana přesná a nepustila hosty ke střele.

31:55
    Máme tu druhou branku Karlových Varů a stav je srovnán! Karlovarští se velmi snažili při přesilové hře. Těsně po skončení přesilové hry se na puku stále drželi domácí, když po přihrávkách Slabého a Tlačila se puku ujal JAN BEČKA, který velmi pohotově zvedl puk z brankového prostoru a srovnává stav na 2:2. Asistence: Jan Tlačil, Martin Slabý

30:39
    Sparťané jsou jako opaření z inkasovaného gólu, protože se jim ještě nepodařilo vyhodit a navíc se dostali do dvou příležitostí inkasovat gól.

29:59
    Karlovarští se velmi rychle usadili před Wolfem a drží kotouč na svých hokejkách.

29:46
    Tomáš Šmerha (SPA) je vyloučen na dvě minuty za krosček.

29:15
    Karlovarští se znovu dostávají do útočné třetiny.

28:41
    Hra se po dlouhé době přesunula před Berana, který musel zasahovat po střele od modré.

28:10
    Karlovarští těží ze své zlepšené hry ve druhé části a více se dostávají k puku.

27:09
    Karlovarští snižují náskok svého soupeře! Po velké mele před brankářem Wolfem se k puku dostal Vápeník, který pohotově přihrál RADKU PROŠKOVI, který okamžitě poslal puk do prázdné sítě. Asistence: Pavel Vápeník

26:09
    Marek Pastyřík se snažil prosadit mezi obránci a vystřelit na bránu Wolfa. Byl však zblokován a puk poslal pouze po ledě.

25:07
    Dominik Šála se snažil vsítit první gól Karlových Varů, když střílel z kruhu, ale Wolf byl pozorný a bez problémů puk zachytil.

24:12
    Oba týmy na ledě zlepšili svoji hru a hokej vypadá daleko více atraktivnější.

23:47
    Další skvělou střelu předvedl Dubský, který se dostal k odraženému puku před Beranem, avšak ten byl připraven a puk má skrytý ve výstroji.

22:38
    I před několik chyb se Karlovarští více dostávají ze svého pásma a útočí na bránu Wolfa.

21:48
    Do druhé části mnohem lépe vstoupili domácí a zatím se více drží na puku.

21:32
    Výstavní střelu předvedl Safin z kruhu, ale Beran bez větších problémů puk zachytil.

20:55
    Karlovarští se drží v útočném pásmu a velmi drtivě tlačí na pražskou Spartu.

20:04
    Jako v první třetině se prvního puku ujali domácí.

20:01

První třetina ukázala, kdo je lepším celkem na ledě v této sérii a zatím zásluhou Eliáše a Nacházela vede dnešní host Sparta 0:2. Karlovarští budou muset změnit svůj styl hry pokud budou chtít zvítězit a znovu poslat sérii na led Sparty. Druhá třetina začne přibližně v 18:48.

20:00

19:34
    Tvrdou střelu ještě poslal František Klejna, který vystřelil od modré.

18:51
    Karlovarští nehrají vůbec ve své pohodě. Zatím se jim nedaří vůbec nic.

18:12
    Ke konci první třetiny jsou ještě na puku hosté, kteří se znovu usadili v útočné třetině.

17:29
    Na druhé straně ledu se také předvedla pěkná mela před bránou, když se horliví Sparťané snažili vstřelit gól, ale Karlovarští nepustili svého soupeře až k Beranovi.

16:51
    Kurfürst se snažil dát první gól Energie, když se prosadil mezi obránci Sparty, ale nedokázal přesně zakončit do růžku branky, a tak se puku ujal Wolf.

16:10
    Skvělou souhrou předvedli Jeřábek se Šmerhou, který nakonec střílel z kruhu, ale netrefil přesně puk.

15:47
    Po dlouhé době se vhazuje před Wolfem, protože hosté se provinil zakázaným uvolněním.

15:27
    Máme tu další vhazování před Beranem, který má mnohem více práce na ledě než Wolf na druhé straně, který spíše sleduje hru na ledové ploše.

15:03
    Karlovarští se při hře ve čtyřech snaží prosadit ve středním pásmu a dostat se do útoku, ale zatím jsou více úspěšní hosté.

14:30
    A máme tu hru ve čtyřech! Na trestnou lavici odchází Oliver Pátek (KVA) za nedovolené bránění.

13:54
    Karlovarským se nedaří držet v útočném pásmu ani při přesilové hře. To na druhé straně se nyní rozezněla tyčka!

13:37
    Na dvě minuty je vyloučen Tomáš Šmerha (SPA) za hákování.

12:54
    Martin Dubský se znovu dokázal prosadit před karlovarskou bránou, ale tentokrát střelou z mezikruží se neprosazuje, protože Beran dokázal puk odehrát helmou do ochranné sítě.

12:16
    Na puku jsou stále hosté, kteří neustále získávají puky ze špatné rozehrávky domácích.

10:55
    Karlovarští znovu nebyli důrazní před brankářem Beranem a prohrávají o dva góly! Tomáš Šmerha se ujal puku ve středním pásmu a hbitě přihrál TOMÁŠI NÁCHÁZELOVI, který se dokázal prosadit před bránou domácích a moc nerozmýšlel a napálil puk přímo do růžku branky. Asistence: Tomáš Šmerha

10:35
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, ale daleko více se na puku drží Sparťané.

09:49
    Až nyní se podařilo energetikům vyhodit puk, ale protože zamířil až k Wolfovi píská se icing.

09:30
    Sparťané se již delší dobu drží v útočném pásmu a domácím se zatím nepodařilo získat puk a osvobodit se.

08:20
    Na modré se puku ujal Šmerha, který okamžitě střílel na Berana, který se však puku dotknout nemusel, protože střela mířila mimo brankovou konstrukci.

07:40
    Michal Horký se sám dokázal dostat do útočného pásma, kde se mu daří držet pásmo svojí mrštnou hrou na puku.

07:15
    Puku se dokázali ujmout domácí, kteří ovšem ihned ztratili, když nahodili puk za bránu, kam dokázal dojet první hráč Sparty a píská se zakázané uvolnění.

06:55
    V dnešním utkání se píská první ofsajd po chybě Energie při přechodu útočné modré čáry.

05:56
    Až v druhé polovině přesilové hry se podařilo energetikům střílet, ale Wolfa ani jedna střela nezaskočila. Hosté hrají v plném počtu.

05:13
    Martin Slabý se snažil překonat Wolfa střelou zápěstím a chybělo velmi málo, aby se puk ocitl za brankovou čárou.

04:50
    Domácí mají sice přesilovou hru, ale na brankáře zatím ještě nevystřelili.

04:06
    Karlovarští si v útočném pásmu vytvořili velký tlak a to se projevilo faulem Tomáš Vízner (SPA), který je vyloučen na dvě minuty za podražení.

03:48
    Na puku jsou nyní domácí a rozjíždějí nový útok.

03:20
    Ostap Safin se pokoušel při samostatném úniku z kruhu překonat brankáře. Ten pohotově však puk zachytil.

02:37
    Od vstřeleného gólu jsou Pražané neustále na puku a nepouští svého soupeře do obranného pásma.

01:11
    Sparta se velmi rychle ujímá vedení, když využívá první přesilovou hru! Po nahrávce na na modré čáře vystřelil Safin. Puk se odrazil od brankáře přímo k volnému FILIPU ELIÁŠOVI, který zakončil do prázdné brány. Asistence: Ostap Safin, Tomáš Šmerha

00:31
    Jan Bečka (KVA) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

00:10
    Prvního puku se ujali domácí a ihned se vydávají do útoku.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Beran (Grančarov) – Vápeník "A", Klejna, Bernáth, Štaif, Pátek, Hrůša, Kala – Bečka, Kurfürst "C", Prošek, Pastyřík, Horký "A", Šýla, Tlačil, Halberštát, Salnikov, Hoang, Slabý, Habr
    Trenér: Václav Eismann

HC Sparta Praha: Wolf (Hofmann) – Jeřábek "A", Sedliský, Vandas "A", Eliáš, Vízner, Janda, Horský – Dubský, Komárek "C", Michnáč, Šmerha, Schwamberger, Safin, Maršoun, Nacházel, Wojnar, Šrámek, Švarc, Šišolák
    Trenér: Richard Žemlička

Rozhodčí: Petružálek – Rozlílek, Kokrment.

Vzájemná utkání v sérii:
    HC Energie Karlovy Vary : HC Sparta Praha

Týmy za sebou mají tři utkání osmifinále. Stav série hrané na tři vítězství je zatím lépe nahrávající Spartě, která po včerejší výhře 1:7 na ledě Energie vede 2:1.

První velmi vyrovnaný zápas na ledě pražské Sparty vyhráli (dnes) domácí Karlovy Vary. Konečný stav utkání zněl 1:2. Jediný gól Sparty vstřelil Vojtěch Komárek v 60. minutě. Energii při tomto utkání velmi podržel brankář Grančarov, který pochytal velké množství střel.

Druhé utkání ovládl favorit této série – Sparta. Sparťané tak napravili svůj nevydařený vstup do play-off a s energetiky urovnali krok. O první vstřelenou branku utkání se hned v osmé minutě postarali právě domácí Pražané. Karlovarští se střelecky prosadili až po druhé inkasované brance po střele Milana Davídka. V následujících minutách pražská Sparta nasázela Energii další čtyři branky. Sparta zvítězila tedy v poměru 6:1. Hattrick si v tomto utkání připsal pražský kanonýr Martin Dubský.

Třetí utkání a první na ledě Karlových Varů se znovu podařilo Spartě, která šla v první třetině do vedení a následně střelou Safina měla dvoubrankový náskok. Karlovarským se podařilo snížit na 1:2, ale to bylo poslední co v pondělím zápase zvládli, protože do kotouče se zakousli Sparťané a drtivě dokázali vyhrát 1:7.

Dnešní utkání je o to více důležitější pro domácí, kteří musí srovnat stav série a vrátit hru na led Sparty, protože ta dnes může ukončit sérii tří výher za sebou a postoupit.

Sparťanům se v letošní sezóně velmi daří. Jedna výhra za druhou, vysněné výsledky skutečností. Jejich základní část byla přímo ukázková. Dokázali udržet i šňůru celkem čtrnácti vítězných utkání, kterou zastavil až v pátém kole druhé části Liberec, jenž Spartu porazil 5:2. Se střílením gólů tento tým problémy nemá. Soupeře dokáže porazit několikabrankovým rozdílem. Co se nadstavby týče, zde posbírali sparťané stejný počet proher jako za celou základní část NOEN Extraligy staršího dorostu. Z celkem šestnácti odehraných utkání čtyřikrát padli. Ze svých výsledků se Pražští mohou radovat. Od prvního místa tabulky II. části skupiny A je oddělily pouze dva body. Mezi nejlepší hráče týmu patří: Vojtěch Komárek55 bodů, Ostap Safin47 bodů a Martin Dubský36 bodů

Jednou nahoře, jednou dole, i tak by se dala popsat sezona karlovarských dorostenců. Série proher se střídaly s vlnami vítězných utkání. V několika zápasech dokázali vstřelit pět i více branek, pak ovšem následovaly série utkání, která končila jedním nebo žádným gólem karlovarského mužstva.
    V nadstavbě se jim dařilo o něco lépe. Odehráli zde šestnáct utkání, z nichž prohráli pouze čtyři, z toho v jednom padli až při prodloužení. Vstup do nadstavby měli energetici vynikající, hned v úvodu totiž zaznamenali dvě vysoké výhry. V několika utkáních zazářili karlovarští gólmani Adam Beran a Filip Grančarov. Oběma se podařilo dvakrát vychytat čisté konto, dnes budou týmu jistě velkou oporou. V prvním utkání této série svůj tým skvěle podržel Grančarov, když vychytal celkem 33 střel. Mezi nejlepší hráče týmu patří: Jan Bečka41 bodů, Radek Prošek40 bodů a Martin Slabý31 bodů

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje u NOEN Extraligy staršího dorostu. Na ledě KV Areny se od 18:00 představí karlovarští starší dorostenci, kteří ve druhém dni po sobě přivítají pražskou Spartu, která v pondělím utkání převálcovala Karlovy Vary 1:7. Karlovarští v úterním utkání budou mít mnoho práce se srovnáním stavu série na 2:2 na zápasy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Pavel Pelčák

Branky a nahrávky: 28. Prošek (Vápeník), 32. Bečka (Tlačil, Slabý), 35. Pastyřík (Klejna, Pátek), 59. Tlačil (Hrůša) – 2. Eliáš (Safin, Šmerha), 11. Nacházel (Šmerha), 39. Šmerha (Jeřábek, Vízner), 53. Dubský (Michnáč), 63. Michnáč (Komárek)

Rozhodčí: Petružálek – Rozlílek, Kokrment