Pittsburgh – Carolina 4:2 (kon.) | Columbus – Detroit 1:3 (kon.) | New Jersey – Minnesota 7:4 (kon.)
Toronto – Florida 1:4 (kon.) | Nashville – NY Islanders 4:2 (kon.) | Dallas – Tampa 4:3 (kon.)
Arizona – San Jose 3:1 (kon.) | Los Angeles – NY Rangers 4:3 (po pr.)
Nashville Predators
4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
New York Islanders
Pátek 18.03.2016, 01:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

S konstatováním, že Bridgestone Arenu dnes navštívilo 17113 diváků, se s Vámi loučím a přeji nerušený zbytek noci! (03:42:58)
    Útočník Predátorů Colin Wilson dnes zaznamenal svůj 200. bod v NHL.

1. Ryan Johansen (NSH) 1+1
    2. James Neal (NSH) 1+1
    3. Ryan Ellis (NSH) 1+1

Ve třetí třetině jsme ještě viděli drama, ale Predators už slibně rozjetý zápas dotáhli do vítězného konce. Hned ve 42. minutě snížil na rozdíl jediného gólu Brock Nelson. Přidat další gól už však Islanders nedokázali, vždyť výtečná domácí defenziva jim za dvacet minut povolila jen dvě střely mezi tyče, a 57 sekund před koncem tak rozhodl střelou do prázdné branky Austin Watson.

Střely na branku ve 3. třetině – 9:2, celkem – 32:22.

59:10
    Greiss je zpět v brankovišti, o vítězi zápasu je pravděpodobně rozhodnuto.
    59:03 Austin WATSON - 4:2

59:03
    Nashville právě vstřelil branku!
    Už v momentě, kdy to hosté zkoušeli bez gólmana, se kotouče zmocnil AUSTIN WATSON a poslal ho do opuštěné branky Ostrovanů – 4:2. Asistence: Mike Fisher a Colin WIlson.

58:49
    Od modré střílel Weber. Greiss puk zachytil a hned rozehrál.

58:45
    Icing hostí! Greiss se už chystal zamířit na střídačku, ale zatím musí zůstat v brance.

58:20
    Domácí s pukem na holích a teď se budou snažit ušetřit co nejvíce času.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:51
    Střela Hamonica končí v lapačce Pekky Rinneho.

57:27
    Tavares vyhnal de Haana až do středního pásma. Bek Ostrovanů musí rozehrát další akci.

56:23
    Tak pozor! Přesilovka nebude! Rozhodčí se během reklamní pauzy poradili a vzali trest pro Arvidssona zpět.

56:23
    Velká šance pro Islanders! Viktor Arvidsson je potrestán za podražení Nielsena a hosté budou hrát po reklamní pauze přesilovku.

56:00
    Čtyři minuty do konce třetí třetiny. Domácí vedou o jediný gól.

55:45
    Zakázané uvolnění Nashvillu.

54:55
    Austin Watson si řádně podal hostujícího Nelsona. Ten od něho doslova odlétl.

54:09
    Forsberg jen nahodil puk do útočného pásma, domácí už hrají na čas.

53:22
    Mike Ribeiro zavezl kotouč do útočného pásma, kde po kontaktu s holí hostujícího obránce upadl. Vylučovat se ale nebude.

52:07
    Nick Leddy se vydal na útočný výlet. Pokusil se protáhnout mezi zadáky Nashvillu, ale ti ho včas zavřeli.

51:43
    Po přejetí modré čáry střílel Strome, branku netrefil.

51:31
    Ellis střílel od modré. Greiss měl odkrytý výhled a přerušil hru.

51:22
    Ellisovo nahození se odrazilo od brusle Nelsona do rohu.

50:52
    Weber nahodil puk na zadní mantinel. Nyní o něj jeho spoluhráči bojují.

50:05
    Kuljomin přenechal kotouč za ním najíždějícímu Nielsenovi. Jeho střela skončila v Rinneho klíně. Reklamní pauza.

49:41
    Wilson střílel z kruhu bekhendem, Greiss opět na místě.

48:38
    Nyní to Bitetto zkoušel od modré, puk je v rukavici Greisse.

48:27
    Sraženou přihrávku Neala si zpracoval Bitetto rukavicí. Domácí obránce se následně dostal až před Greisse, kterého objel, ale z ostrého úhlu už netrefil odkrytou klec!

47:23
    Tavares se před brankou šikovně uvolnil. Svou střelu ale nenasměroval mezi tyče!

47:01
    Od modré vyslal prudkou střelu Josi. Puk přelétl branku a nakonec se odrazil mimo hřiště.

46:32
    Domácí v přečíslení 2 na 1. Järnkrok před Greissem netrefil dobře Johansenovu přihrávku.

46:16
    Je tu reklamní přestávka. Ve třetí třetině sledujeme zajímavý hokej.

45:46
    Clutterbuck cpal puk přes Rinneho do brankoviště. Martin tam byl ale pozdě a nedokázal kotouč doklepnout do sítě.

44:50
    Tentokrát Forsberg střílel z mezikruží a Greiss kotouč vykopával pravým betonem.

44:28
    Smith přenechal kotouč do druhé vlny Forsbergovi, který mohl střílet. Ještě se ale pokusil o objetí brankáře Greisse a velkou šanci prováhal.

43:38
    Ribeiro dostal od Forsberga pěknou přihrávku před branku. Z bezprostřední blízkosti zamířil těsně mimo!

43:10
    Islanders jsou rázem zpět ve hře a my se t ak můžeme těšit na dramatický zbytek zápasu.

42:37
    Domácí v postavení mimo hru.
    41:55 Brock NELSON - 3:2

41:55
    Islanders právě vstřelili branku!
    A je to o jediný gól! Skvělou práci odvedl BROCK NELSON, jenž přehrál hned trojici bránících hráčů a vše zakončil střelou, která propadla Rinnemu za brankovou čáru mezírkou mezi betonem a vyrážečkou. Asistence: Thomas Hickey.

41:40
    Preds začali závěrečnou třetinu opatrněji. Zatím spíše vyčkávají na soupeře.

40:46
    Kuljomin našel před brankou Baileyho. Ten se snažil ještě předat puk, ale poslal ho do míst, kde byli jen obránci domácích.

40:01
    Pekka Rinne domácím uchránil dvoubrankové vedení i takovýmto zákrokem.

Další třetina začne přibližně ve 2:59.

Po čtyřiceti minutách to mají Predators velmi dobře rozehrané, nad Ostrovany totiž vedou 3:1. Hostům se sice podařilo ve 27. minutě srovnat, za Rinneho zády skončila střela Ryana Pulocka, ovšem Nashvillu rychle vrátil vedení přesilovkovou trefou Ryan Ellis. O 101 sekund později se pak domácí prosadili ještě jednou, z úniku zvýšil na rozdíl dvou branek Ryan Johansen. Isles byli nejblíže ke kontaktnímu zásahu v úplném závěru periody, kdy Cal Clutterbuck vystřelil do tyčky.

Střely na branku ve 2. třetině – 8:14, celkem – 23:20.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:44
    Cal Clutterbuck projel odvážně středním pásmem a po přejetí útočné modré vystřelil přes obránce. Rinne měl štěstí, zachránila ho levá tyčka z jeho pohledu!

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:23
    Krásnou nabídku Josiho tečoval před brankou James Neal. Greiss stačil natáhnout pravý beton a zabránit dalšímu gólu ve své síti!

37:44
    Puk skončil v hledišti. Buly ve středovém kruhu.

37:32
    Jackman spíše srazil puk směrem na Greisse, který ho raději přidržel. Domácí získali buly v útočném pásmu.

37:07
    Strome vyhrál buly na Leddyho, jenž z první vypálil. Puk je ve výstroji pozorného Rinneho.

37:04
    Po střele Leeho přerušil hru Rinne.

36:33
    Zakázané uvolnění domácích.

35:00
    Konečně se hosté trochu probudili! Buychukův projektil vyrazil Rinne k Princovi, který dorážel do poloodkryté branky. Domácí brankář byl ale výborný a vyrážečkou stačil touš vytěsnit!

34:44
    Z levé strany střílel na Rinneho Prince. Finský gólman zakročil lapačkou a přerušil hru. Reklamní přestávka.

33:44

33:29
    De Haan vypálil od modré, Rinne vyráží do rohu.

32:59
    Hosté se do vyložených šancí vůbec nedostávají, většinou končí v rozích.

31:53
    Nelsonovu střelu našel ve své výstroji RInne, který přerušil hru.

31:13
    Greiss měl opět práci. Střelou ze střední vzdálenosti jej prověřil Josi.

30:49
    Hosté to budou mít těžké. Nashville je dnes zatím lepším týmem.
    29:54 Ryan JOHANSEN - 3:1

29:54
    Preds vedou už o dvě branky! James Neal vysunul z prvního doteku RYANA JOHANSENA, který ujel hostujícím obráncům a svůj únik zakončil střelou k bližší tyči Greissovy svatyně. Asistence: James Neal a Anthony Bitetto.

29:43
    Anders Lee vyzkoušel Pekku Rinneho ranou od mantinelu. Domácí brankář má puk v lapačce.

29:29
    Domácí zblokovali pokus Hamonica od modré čáry.

29:09
    Domácí odehráli puk přes všechny čáry, ale icing se nepíská. Ostrované tak musejí pospíchat ke své brance.
    28:13 Ryan ELLIS - 2:1

28:13
    Domácí početní výhodu využívají a opět vedou! Ryan Johansen nahrál na pravý kruh RYANU ELLISOVI, jenž se z první trefil nad levé rameno Thomase Greisse – 2:1. Asistence: Ryan Johansen a Mattias Ekholm.

27:50
    Hostům se podařilo vyhodit a ušetřit další cenné sekundy.

27:34
    Predátoři musejí začínat od své branky.

27:15
    Hostující Cal Clutterbuck podrazil Romana Josiho a po reklamní pauze tak začne první přesilovka dnešního zápasu. Tu si zahrají domácí.
    26:02 Ryan PULOCK - 1:1

26:02
    Jako blesk z čistého nebe přichází vyrovnání Ostrovanů! Po vyhraném buly Tavarese se dostal kotouč na modrou čáru k RYANU PULOCKOVI a jeho pokus skončil až za zády Rinneho, který vůbec nic neviděl. Puk skončil v horním růžku domácí svatyně. Pulock tak zaznamenal svůj premiérový zásah v NHL. Asistence: John Tavares.

25:11
    Domácí zcela rozebrali obranu soupeře! FIlip Forsberg už měl před sebou úplně prázdnou branku, ale fantasticky zakročil obránce Calvin de Haan, jenž kotouč srazil hokejkou vedle tyčky. Neuvěřitelné!

24:31
    Salomäki prověřil Greisse spíše propagačním pokusem. Německý gólman Islanders raději přerušuje hru.

24:19
    Hosté měli velké problémy s rozehrávkou. Hráči Nashvillu výborně forčekovali.

23:38
    Z ostrého úhlu vypálil Boychuk, Rinne vyráží.

23:09
    Preds lépe bruslí a dostávají soupeře pod soustavný tlak.

23:01
    Puk se odrazil mimo hrací plochu, vhazuje se v obranném pásmu Islanders.

22:22
    Arvidsson v útočném pásmu přidržel puk a našel ze druhé vlny najíždějídího Fishera. Tomu v rozhodující chvíli vložil hůl do střely Strome.

22:00
    Prince přebíral puk těsně za modrou a vystavil svůj tým do ofsajdu.

21:18
    Okposo posunul puk do strany na najíždějícího de Haana. Rinne jeho projektil zřejmě lehce škrtl lapačkou a kotouč skončil na zadním mantinelu.

20:28
    Nyní to zkoušel velice nebezpečně James Neal, Greiss byl opět na místě.

20:13
    Domácí začali druhou část útočně. U tyčky se snažil prosadit Johansen, ale Greiss byl pozorný.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 2:04.

Skončila první třetina, ve které byli lepším týmem domácí Predátoři. Ti se v 10. minutě zaslouženě ujali vedení, když se po parádní přihrávce Järnkroka trefil James Neal. Minutu před přestávkou ještě mohl navýšit vedení Nashvillu Ellis, který ale ve velké šanci nepřekonal brankáře Greisse.

Střely na branku v 1. třetině – 12:6.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:55
    V závěru třetiny ještě otestoval Rinneho pozornost Ryan Stome. Gólman Nashvillu byl na místě.

19:01
    Poslední minuta úvodní periody.

18:49
    Teď už si Preds vytvořili velkou šanci! Smith počkal, až mu najede před branku obránce Ryan Ellis. Ten si stáhl kotouč na bekhend, ale padající Greiss stačil zabránit gólu!

18:20
    Hickey v rohu propadl a domácí mohli jít do rychlého brejku. Ostrované se stačili vrátit a nepustili soupeře k ohrožení své branky.

17:55
    Změnit se to snažil Kyle Okposo, jenž objel domácí branku. Rinne byl pozorný a ucpal prostor u své tyčky.

17:31
    Domácí jsou zatím aktivnější a o ten jeden gól lepší.

16:58
    Hned po buly střílel Josi, puk až na branku neprošel.

16:55
    Od modré spíše nahazoval Shea Weber, Greiss si pro kotouč máchl lapačkou.

16:47
    Zakázané uvolnění Newyorčanů.

16:18
    Z dálky vypálil Frans Nielsen, puk zaduněl o mantinel za brankou Nashvillu.

15:56
    Jeden z hostujících hráčů stačil tečnout vyhozený puk a zabránil tak zakázanému uvolnění.

15:31
    Další střela Bitetta, Greiss ji našel ve své výstroji.

15:13
    Od modré pálil Bitetto, branku Islanders netrefuje.

13:29
    Hosté teď trochu zaváhali a vytlačili se do středního pásma.

13:23
    Dobré střídání hostí! Na Rinneho pálili Leddy a Boychuk, vše ale končí posunutou klecí za domácím brankářem. Reklamní pauza.

12:27
    De Haan nabil na modré Hamonicovi, ofenzivní bek Isles vyprášil Rinneho betony.

12:06
    Po vhazování se dostal ke kotouči James Neal. Střelec úvodní branky zápasu mířil tentokrát nepřesně.

12:00
    Následuje reklamní přestávka. Domácí vedou na střely 7:2.

12:00
    Závar před Greissem, který rozpoutal svou střelou obránce Ellis. Hostující gólman nakonec přikryl puk.

11:35
    Predátoři vypadají v tuto chvíli živěji, velice dobře bruslí.

10:40
    Pokus hostujícího Brocka Nelsona byl sražen do rohu kluziště.

10:07
    Od modré pálil Smith, Greiss kotouč vyrazil betonem.
    09:15 James NEAL - 1:0

09:15
    Domácí jdou do vedení! Calle Järnkrok vybojoval v útočném pásmu puk a krásnou přihrávkou z rohu kluziště vyzval ke skórování JAMESE NEALA, jenž měl před sebou odkrytou branku. Asistence: Calle Järnkrok.

08:43
    Po vhazování střílel Hickey, branku netrefil.

08:07
    Fisher vyhrál buly a poslal puk na Bitetta, Do jeho střely se postavil Strome.

08:01
    Icing hostí.

07:32
    Domácí teď svého soupeře zatlačili. Branku ale netrefili Smith ani Forsberg.

06:43
    A byla z toho šance Ribeira. Jeho bekhendové zakončení pokryl Greiss.

06:35
    Zatím sledujeme vyrovnaný hokej, nyní rozehrávají útok domácí.

05:54
    Z ostrého úhlu to zkoušel Lee, branku ale netrefil.

05:17
    Čtvrtá řada Islanders tráví své střídání před brankou soupeře.

04:46
    Kotouč se dotkl ochranné sítě v rohu za domácí brankou. Sudí nařídili buly v obranném pásmu Preds.

04:36
    Zakázané uvolnění Islanders, hra se stěhuje zpět před Greisse.

04:26
    Fisher našel na ose hřiště Romana Josiho! Nejproduktivnější bek Nashvillu tvrdě vypálil, ale Thomas Greiss předvedl skvělý zákrok!

03:51
    Po buly vystřelil od modré de Haan, Rinne vyráží.

03:47
    Rinne u své tyčky přikryl kotouč a přerušil tak hru. Vhazuje se v útočném pásmu Ostrovanů.

03:32
    Tentokrát domácí kotouč do útočného pásma protečovali a tak se icing nepíská.

03:13
    Predators zahráli na zakázané uvolnění.

02:27
    Od modré vystřelil Bitetto, Greiss pokus domácího beka vyrazil.

02:08
    Pokus Salomäkiho se nevešel mezi hostující tyče.

01:23
    Domácí jsou v útočném pásmu, ale krouží pouze po rozích.

0:38
    Od modré to zkoušel Ekholm, jenž trefil jen Boychuka.

00:01

Hokejisté jsou již na ledě a utkání za malou chvilku začne.

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Weber (C), Josi, Ellis, Ekholm, Jackman, Bitetto – Neal (A), Johansen, Järnkrok – Smith, Ribeiro, Forsberg – Arvidsson, Fisher (A), Salomäki – Watson, Sissons, Wilson. Trenér: Peter Laviolette

New York Islanders: Greiss (Berube) – Boychuk, Leddy, Hamonic, de Haan, Hickey, Pulock – Okposo (A), Tavares (C), Bailey – Lee, Nielsen (A), Kuljomin – Bernier, Nelson, Prince – Clutterbuck, Strome, Martin. Trenér: Jack Capuano

Rozhodčí: Luxmore, Pollock – Lazarowich, Nowak.
    Zelené dresy, které si Preds připravili na oslavu dne svatého Patricka.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vzájemné zápasy:
    Islanders nejsou pro Predátory oblíbeným soupeřem, s newyorským celkem totiž prohráli už čtyřikrát v řadě. Naposledy se tak stalo v jediném vzájemném měření sil v této sezóně, kdy se v Brooklynu radovali z výhry 4:3 Ostrované.

Nashville Predators:
    Celek z města country hudby směřuje za postupem do play-off. 83 nasbíraných bodů stačí v tabulce Západní konference na sedmé místo. Na první nepostupové místo mají Preds osmibodový náskok. Z posledních pěti zápasů vyhráli hokejisté z Nashvillu tři. Naposledy si přivezli výhru 3:2 z ledu Edmontonu Oilers. Kouč Peter Laviolette spoléhá zejména na výborného finského brankáře Pekku Rinneho, obránce Sheau Webera a Romana Josiho, či švédského forvarda Filipa Forsberga.