Pittsburgh – Carolina 4:2 (kon.) | Columbus – Detroit 1:3 (kon.) | New Jersey – Minnesota 7:4 (kon.)
Toronto – Florida 1:4 (kon.) | Nashville – NY Islanders 4:2 (kon.) | Dallas – Tampa 4:3 (kon.)
Arizona – San Jose 3:1 (kon.) | Los Angeles – NY Rangers 4:3 (po pr.)
HC Kobra Praha
3:4 (3:0, 0:0, 0:3 - 0:1) Stav série: 1:2
HC Vlci Jablonec nad Nisou
Pátek 18.03.2016, 18:00 • ZS HC Kobra Praha • Play-off 2. ligy, skupina Západ • Semifinále

Je tu konec zápasu! Jablonci se podařilo takřka neuvěřitelné – po dvou třetinách prohrávali 3:0, ve třetí části ale fantasticky srovnali po dvou brankách Bříšky a jedné Mulače. V nastavení se útočilo na obě strany, šťastnější byli ale právě hosté po střele Tondra.

Vlci tak získávají mečbol a v neděli na svém ledě mohou rozhodnout o postupu do kvalifikace o WSM ligu. Pokud by se Kobře podařilo vyrovnat sérii, odehraje se rozhodující utkání v úterý v Praze.

To je ode mě pro dnešek vše, u případného úterního onlajnu nebo až příští sezónu na počtenou se s vámi loučí Šimon Sýkora. (20:37:34)

Hráči zápasu byli vyhlášeni Pavel Bílek a Tomáš Demel

66:12
    Vlci právě vstřelili branku!
    Jablonci se povedlo dokonat obrat! Bříška přihrál křižně LUKÁŠI TONDROVI, který Bílka nekompromisně propálil!
    Asistence: Kamil Bříška.

65:43
    Cafourek se napřáhl a vyslal dělovku, která trefila do holení Čechuru. Obránce Jablonce padl asi půl metr před Cafourkem do střely a po zásahu zůstal ležet na zemi. To muselo hodně bolet.

65:05
    Hraje se stále velmi tvrdě a agresivně, na obou stranách byly nyní k vidění zákroky na hraně pravidel.

64:12
    Kobra se drží před Stejskalem a zaměstnává ho, stále aloe gól nepadl.

63:31
    Po Vackově akci zalehává Stejskal kotouč.

62:21
    Bříška dostal puk zpoza brány do kruhu a okamžitě pálil, Bílek chytá a drží svůj tým ve hře!

61:45
    Borovanský se pokoušel objet branku, těsně se mu to ale nepovedlo.

60:44
    Ofsajd zastavil Jablonec v útoku.

60:01

Konec třetí třetiny! Bude se rozhodovat v desetiminutovém prodloužení.

60:00

59:42
    Hra vysokou holí, vhazuje se před Bílkem.

59:30
    Vlci útočí, ale zápas se pomalu chýlí do prodloužení.

58:59

58:12
    Jablonec ve čtyrech.

58:10
    Vlci vyhazují.

57:58
    Stejskal se roztáhl na ledě, překonat se ale nenechal!

57:40
    Roman Verbík si nahrával po pravém mantinelu s Hantákem, nakonec střílel Verbík. Stejskal chytá.

57:10
    Domácí v plném počtu. Začíná jim přesilovka 5 na 3.

56:59
    Oddechový čas pro hosty.

56:59
    Další vyloučení, za sekání je na trestné Čechura. Jablonec má tak aktuálně tři hráče na trestné.

56:40
    Domácí mají problém přejít do útoku.

56:12
    Kobra si zahraje přesilovku 4 na 3, Abrahám je vyloučený za hákování.

55:44
    Bílek přerušil hru, hráči se do sebe okamžitě pustili.

55:10
    Kobra útočila, Jakeše tam postrčil Bříška, který neudržel nervy a silně se po něm ohnal hokejkou. Bříška se svalil k zemi, po chvíli odjel na střídačku, ale držel se za nohu. Zdá se, že ho Jakeš zasáhl opravdu velmi tvrdě, už je na trestné lavici za sekání. Brokeš dostává ale také trest za sekání. Kvůli zranění jeho trest odpyký Brokeš.

54:39

54:30
    Jablonec pokračuje ve svém tlaku při přesilovce.

53:43
    Je vyrovnáno! KAMIL BŘÍŠKA si vykličkoval Bílka, položil ho na zem a backhandovou kličkou přehodil jeho beton.
    Bez asistence.

Bříška se připravuje k nájezdu.

Oddechový čas pro domácí.

Jablonecký trenér se nyní rozčiluje na rozhodčího, vysvětluje si s ním něco i kapitán Petrmichl

Bílek je bez helmy u střídačky, zdá se, že ho některý z hráčů při pádu do brankoviště trefil.

53:43
    Hosté budou mít k dispozici trestné střílení! Bříška při svém úniku byl faulován Romanem Verbíkem!

53:15
    Kobra vyhazuje.

53:02
    Bílek při přesunu od tyčky k tyčce posunul branku, hosté se rozčilují. Bude se ale normálně vhazovat po jeho pravici.

52:53
    Přihrávka napříč pásmem se odrazila vysoko nad mantinel.

52:39
    Jakub Verbík je vyloučen za hákování, Jablonec bude moci pokračovat ve svém dosavadním tlaku.

52:30
    Bude se znovu vylučovat. Jablonec má výhodu.

51:22

51:10
    Jakeš střílel od modré, Stejskal vyrazil. Ještě se pokoušel dorážet Jedlička, ale ani on neuspěl.

50:00
    Hanták dostal křižný pas a mohl střílet do poloodkryté klece, ke své smůle ale netrefil kotouč.

49:25
    Tondr ihned po buly vyhazuje až za Bílka.

49:22
    Za hákování je vyloučen Brokeš, Kobra má tak možnost další přesilovky.

49:17
    I domácí jsou již v plném počtu.

47:44
    Hosté v plném počtu

47:23
    Utkání je pouze o jedinou branku! Ihned po rozehrání se prosazuje JAKUB MULAČ!
    Asistence: Tomáš Demel, Tomáš Čechura.

47:17
    Poměr sil se vyrovnává. Jablonec útočil a vynutil si faul, Cafourek svého soupeře podržel.

46:38
    Roman Verbík vypálil od modré tak silně, až zlomil hůl. Stejskal jeho pokus chytá.

46:15
    Jakeš krouží s pukem kolem útočného pásma, hledá komu nahrát.

45:44
    Tentokrát se už vylučovat bude, Zeman se provinil hákováním.

45:10
    Na druhé straně střílel Jakeš, Stejskal puk zpacifikoval.

44:35
    Homolka nahazoval puk od modré, ten šel ale mimo.

43:35
    Je sníženo! V signalizované výhodě jel s pukem KAMIL BŘÍŠKA a prostřelil puk vedle obránce těsně nad Bílkovu vyrážečku, do horního růžku!
    Asistence: Jan Šulc.

42:54
    Jedlička se snažil probojovat ke Stejskalovi, v zakončení mu ale zabránil obránce.

Dle zápisu sleduje dnešní utkání v hale 320 diváků.

41:35
    Čechura pálil od modré, Bílek vyrazil. Pokoušel se ještě dorazit Šulc, ale brankář se štěstím chytá.

40:38
    Jakeš vyslal do útoku Jedličku, čárový rozhodčí ale píská ofsajd.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:35. Sledujeme poměrně živé utkání, je vidět, že oba týmy mají chuť zvítězit. V této třetině ale žádná branka nepadla. Uvidíme, jak skončí ta poslední. Udrží si Kobra náskok, nebo dokážou Vlci ještě srovnat?

40:00

39:00
    Bílek vystřelil puk vysoko nad ledem ze svého pásma, Zeman ho tečoval rukavicí, ale na zpracování byl pro něj moc vysoko.

38:26
    Bílek po střele chytil puk do lapačky, položil ho na led a chystal se rozehrát. Když ale viděl houf bílých dresů, blížících se k němu, raději ho přikryl.

37:50

37:04
    Bříška se dostal k Bílkovi a střílel, puk se zastavil na betonech domácího gólmana. Vlci hrají toto oslabení zdařile, nepouští svého soupeře prakticky ke střelám.

36:20
    Borovanský předvedl sérii kliček a dostal se až před brankáře, neměl ale už prostor na pořádné zakončení.

35:50
    Za sekání jde na trestnou Čechura.

35:10
    Puk se odrazil k Peřinovi, který se snažil jet na Bílka, byl ale zablokován.

34:30
    Tondr střílel po kombinaci s Šulcem, Bílek stále nepřekonán.

34:03
    Pavlů dostává následně osobní desetiminutový trest.

34:03
    Po dalším Stejskalově zákroku se strhla mela, agresivita začíná stoupat.

33:04
    Hosté se dopustili přihrávky rukou, vhazovat se bude na jejich útočné modré.

32:34
    Kobra předvedla nebezpečnou akci, Stejskal kryje.

31:15
    Zeman střílel od levého mantinelu, Bílek mu nastavil lapačku.

30:21

29:48
    Domácí ve čtyřech.

29:25
    Tondr měl před sebou odkrytou klec, Bílek mu ale vložil do střely parádně svou hůl!

28:50
    Kobra se ovobozuje.

28:36
    Jablonec kombinoval, nakonec pálil Pavlů. Bílek chytil kotouč do náruče.

28:21
    Novák usedá na trestnou za podražení, Vlky čeká minutu a půl dlouhá přesilovka 5 na 3.

27:48
    Roman Verbík je vyloučen za hrubost, Jablonec tak může napravit dojem z poslední přesilovky.

27:17

27:12
    Vlci se nemohou dostat ani přes polovinu hřiště, natož přes modrou.

26:03
    Abrahámovu střelu od modré nejspíš tečoval Novák nohama, Bílek ale chytá.

25:32
    Tondr střílel z úhlu nad branku.

25:17
    Kobra se znovu dostala do tlaku, teď se ale bude muset vrátit do obrany. Škop je vyloučen za podražení.

24:24
    Icing Vlků.

24:17
    Jedličkovu střelu vyrazil Stejskal do ochranné sítě.

24:02
    Jablonec útočí, už dlouho se drží v útočném pásmu.

22:51
    Zeman zastavil před Stejskalem puk bruslí a vyhodil.
    Hráč se zkušenostmi z NHL v druhé lize

V dresu druholigového Žďáru nad Sázavou nastupuje i hráč se zkušenostmi z NHL, Martin Lojek! #CCMHockey #MadeOfHockey @ccmhockeyczechrepublic

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

22:11
    Peřina střílel pouze do Bílka.

20:46

20:15
    Ofsajd Kobry.

20:01

První třetina skončila! Jasně větší tlak mají domácí hráči, kteří z něho dokázali vytěžit tři branky po gólech Jedličky, Škopa a Borovanského. Uvidíme, zda se Vlkům podaří srovnat.
    Další třetina začne přibližně v 18:48.

20:00

18:46
    Podruhé je na trestné Brokeš, tentokrát za hákování.

18:21
    Kobra právě vstřelila branku!
    V krátkém sledu přichází druhý gól, když se úspěšně prosadil MICHAL BOROVANSKÝ!
    Asistence: Jiří Jakeš, Roman Verbík.

17:33
    LUDĚK ŠKOP vypálil z kruhu a nekompromisně propálil Stejskala!
    Asistence: Daniel Vlach, Filip Hanták.

17:05
    Novák se vynořil s pukem před Stejskalem, zkoušel backhandem trefit brankářova záda, ale neuspěl.

16:14

16:00
    Vlci podruhé za pár vteřin vyhodili.

15:39
    Od modré nahazoval na teč Jakeš. Nejsem si jistý, zda puk změnil svou trajektorii, ale tak jako tak skončil ve Stejskalově lapačce.

14:53

14:48
    Domácí doráželi před brankou, Stejskal vleže chytil puk do lapačky

14:14
    Škop jel s pukem, ale byl podražen Pulcem. Dvouminutová přesilovka pro Kobru.

12:20
    Jedlička jel na bránu, poslal zadovkou puk pod padajícím obráncem na Borovanského, jeho pokus k tyči ale Stejskal vyrazil! Parádní akce a důležitý zákrok.

12:14
    Po další akci Jablonce domácí brankář raději přerušuje.

11:52
    Bříška nahazoval puk z ostrého úhlu, Bílek vyrazil lapačkou.

10:50
    Brokeš ihned dostal puk a najížděl si po levém mantinelu. Jeho ostrou střelu z úhlu ale Bílek bez problémů vyrazil.

10:40

09:32
    Jablonec vyhazuje až za Bílka.

09:23
    Kobra hodně střílí, jako poslední pálil opět Šteiner. Stejskal tentokrát jeho střelu chytil.

08:45
    Šteinerovu střelu od modré vyrazil Stejskal do ochranné sítě.

08:40
    Za nedovolené bránění je vyloučen Brokeš. Další přesilovka pro Kobru.

08:08
    Novák si najel po pravém mantinelu a vypálil dělovku od modré. Stejskal lapil do rukavice.

07:12
    Jejich aktivita se jim nakonec vyplatila! Prvním střelcem zápasu se stává po velkém tlaku JAKUB JEDLIČKA.
    Asistence: Michal Borovanský, Jiří Jakeš.

06:57
    Kobra je velmi aktivní v útoku, soupeři jí ale padají obětavě do střel.

05:56
    Domácí v plném počtu. Hosté se v tu samou vteřinu dostali do ofsajdu.

05:48
    Nyní byl postup Vlků do útoku zastaven ofsajdem.

05:23
    Hostům nevyšla rozehrávka, puk se dostal na hůl forčekujícímu Novákovi. Ten tak získal pro svůj tým vteřiny.

04:50
    Jablonec zatím nepohrozil, Kobra vyhazuje až za Stejskala.

03:56
    Nyní přesilovka pro Jablonec. Vlach už sedí na trestné, také za hákování.

03:45
    Kobra se stále drží v útoku, poslední pálil Šteiner.

02:38

02:15
    Přerušeno, puk vyletěl do ochranné sítě.

01:45
    Roman Verbík rozjíždí akci od své branky.

01:18
    Cafourek pálil od modré, puk se ale ke Stejskalovi vůbec nedostal. Jablonec následně vyhodil.

00:38
    První vyloučení na sebe nenechalo dlouho čekat, Zeman je vyloučen za hákování. Přesilovka pro Kobru.

00:01
    Třetí semifinále začalo! Úvodní buly vyhrála Kobra.

00:01

První pětky se připravují na vhazování. Kobra hraje v domácích tmavě modrých dresech, Jablonec v bílých.

Sestavy jsou prakticky totožné jako u prvního utkání, pouze Jablonec má na soupisce navíc Jana Šulce a Michala Nevyhoštěného. Za Kobru dnes nenastoupí údajně zraněný Šimon Antončík.

V brance by měli začít stejně jako u obou odehraných zápasů Pavel Bílek na straně Kobry a u Jablonce Jiří Stejskal.

HC Kobra Praha: Bílek (Langer) – Šteiner, Verbík R., Cafourek (A), Lang, Verbík J., Vacek, Kulich – Jakeš (C), Jedlička, Škop, Hanták, Vlach, Slanina (A), Borovanský, Novák, Kysela, Hlinka, Strnad, Kučera
    Trenér: Šeba Miloslav

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Stejskal (Bouška) – Petrmichl (C), Pulec, Čechura, Pavlů, Zeman, Abrahám – Mulač, Bříška, Tondr, Homolka, Demel (A), Peřina (A), Hric, Brokeš, Frk, Cadrik, Šulc, Nevyhoštěný
    Trenér: Zeman Jindřich

Rozhodčí: Doležal, Schmejkal – Kotlík, Zídek.

Odvetné utkání zvládli Vlci lépe. První branka padla až v 16. minutě. Za Bílka úspěšně prostřelil kotouč Pavlů. Za necelou minutu později zvýšil Peřina, ale pár vteřin po něm snižoval Slanina. První a třetí gól od sebe dělilo pouhých 76 vteřin.

Ve druhé třetině se prosadil Demel. A i když ještě snižoval Antončík, ve třetí třetí části byl jediným úspěšným střelcem Mulač a Jablonec si tak pohlídal výhru 4:2.

První dva zápasy vyhrál pokaždé domácí celek. V prvním utkání, hraném v Praze, měli Vlci nakročeno k výhře. První branku už ve čtvrté minutě vsítil Tondr, o osm minut později ale srovnal Jakeš a v 16. minutě poslal svůj tým do vedení ve vlastním oslabení Antončík. Ve druhé třetině srovnal Bříška, po něm se také v oslabení prosadil podruhé Tondr a na 4:2 zvyšoval Mulač.

Ještě do konce druhé části ale Kobra srovnala, když se dvakrát prosadil v přesilovce. Nejprve byl úspěšný Lang, pět vteřin před koncem třetiny vyrovnal Jedlička. Ve třetí třetině se prosadil pouze Jakub Verbík a Jablonec i přes velký závěrečný tlak a hru bez brankáře prohrál 5:4.

Čeká nás třetí utkání semifinálové série v západní skupině druhé ligy, mezi HC Kobra Praha a HC Vlci Jablonec nad Nisou. Utkání je velmi důležité pro oba celky. Jelikož je stav aktuálně 1:1 na zápasy, dnešní vítěz bude mít mečbol a může v neděli v Jablonci rozhodnout o svém postupu do kvalifikace o WSM ligu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Šimon Sýkora

Branky a nahrávky: 8. Jedlička (Borovanský, Jakeš), 18. Škop (Vlach, Hanták), 19. Borovanský (Jakeš, Verbík R.) – 44. Bříška (Šulc), 48. Mulač (Demel, Čechura), 54. Bříška, 67. Tondr (Bříška)

Rozhodčí: Doležal, Schmejkal – Kotlík, Zídek