Pittsburgh – Carolina 4:2 (kon.) | Columbus – Detroit 1:3 (kon.) | New Jersey – Minnesota 7:4 (kon.)
Toronto – Florida 1:4 (kon.) | Nashville – NY Islanders 4:2 (kon.) | Dallas – Tampa 4:3 (kon.)
Arizona – San Jose 3:1 (kon.) | Los Angeles – NY Rangers 4:3 (po pr.)
HC Kobra Praha
3:4 (3:0, 0:0, 0:3 - 0:1) Stav série: 1:2
HC Vlci Jablonec nad Nisou
Pátek 18.03.2016, 18:00 • ZS HC Kobra Praha • Play-off 2. ligy, skupina Západ • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Čeká nás třetí utkání semifinálové série v západní skupině druhé ligy, mezi HC Kobra Praha a HC Vlci Jablonec nad Nisou. Utkání je velmi důležité pro oba celky. Jelikož je stav aktuálně 1:1 na zápasy, dnešní vítěz bude mít mečbol a může v neděli v Jablonci rozhodnout o svém postupu do kvalifikace o WSM ligu.

První dva zápasy vyhrál pokaždé domácí celek. V prvním utkání, hraném v Praze, měli Vlci nakročeno k výhře. První branku už ve čtvrté minutě vsítil Tondr, o osm minut později ale srovnal Jakeš a v 16. minutě poslal svůj tým do vedení ve vlastním oslabení Antončík. Ve druhé třetině srovnal Bříška, po něm se také v oslabení prosadil podruhé Tondr a na 4:2 zvyšoval Mulač.

Ještě do konce druhé části ale Kobra srovnala, když se dvakrát prosadil v přesilovce. Nejprve byl úspěšný Lang, pět vteřin před koncem třetiny vyrovnal Jedlička. Ve třetí třetině se prosadil pouze Jakub Verbík a Jablonec i přes velký závěrečný tlak a hru bez brankáře prohrál 5:4.

Odvetné utkání zvládli Vlci lépe. První branka padla až v 16. minutě. Za Bílka úspěšně prostřelil kotouč Pavlů. Za necelou minutu později zvýšil Peřina, ale pár vteřin po něm snižoval Slanina. První a třetí gól od sebe dělilo pouhých 76 vteřin.

Ve druhé třetině se prosadil Demel. A i když ještě snižoval Antončík, ve třetí třetí části byl jediným úspěšným střelcem Mulač a Jablonec si tak pohlídal výhru 4:2.

Sestavy jsou prakticky totožné jako u prvního utkání, pouze Jablonec má na soupisce navíc Jana Šulce a Michala Nevyhoštěného. Za Kobru dnes nenastoupí údajně zraněný Šimon Antončík.

V brance by měli začít stejně jako u obou odehraných zápasů Pavel Bílek na straně Kobry a u Jablonce Jiří Stejskal.

HC Kobra Praha: Bílek (Langer) – Šteiner, Verbík R., Cafourek (A), Lang, Verbík J., Vacek, Kulich – Jakeš (C), Jedlička, Škop, Hanták, Vlach, Slanina (A), Borovanský, Novák, Kysela, Hlinka, Strnad, Kučera
    Trenér: Šeba Miloslav

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Stejskal (Bouška) – Petrmichl (C), Pulec, Čechura, Pavlů, Zeman, Abrahám – Mulač, Bříška, Tondr, Homolka, Demel (A), Peřina (A), Hric, Brokeš, Frk, Cadrik, Šulc, Nevyhoštěný
    Trenér: Zeman Jindřich

Rozhodčí: Doležal, Schmejkal – Kotlík, Zídek.

První pětky se připravují na vhazování. Kobra hraje v domácích tmavě modrých dresech, Jablonec v bílých.

00:01

00:01
    Třetí semifinále začalo! Úvodní buly vyhrála Kobra.

00:38
    První vyloučení na sebe nenechalo dlouho čekat, Zeman je vyloučen za hákování. Přesilovka pro Kobru.

01:18
    Cafourek pálil od modré, puk se ale ke Stejskalovi vůbec nedostal. Jablonec následně vyhodil.

01:45
    Roman Verbík rozjíždí akci od své branky.

02:15
    Přerušeno, puk vyletěl do ochranné sítě.

02:38

03:45
    Kobra se stále drží v útoku, poslední pálil Šteiner.

03:56
    Nyní přesilovka pro Jablonec. Vlach už sedí na trestné, také za hákování.

04:50
    Jablonec zatím nepohrozil, Kobra vyhazuje až za Stejskala.

05:23
    Hostům nevyšla rozehrávka, puk se dostal na hůl forčekujícímu Novákovi. Ten tak získal pro svůj tým vteřiny.

05:48
    Nyní byl postup Vlků do útoku zastaven ofsajdem.

05:56
    Domácí v plném počtu. Hosté se v tu samou vteřinu dostali do ofsajdu.

06:57
    Kobra je velmi aktivní v útoku, soupeři jí ale padají obětavě do střel.

07:12
    Kobra právě vstřelila branku!
    Jejich aktivita se jim nakonec vyplatila! Prvním střelcem zápasu se stává po velkém tlaku JAKUB JEDLIČKA.
    Asistence: Michal Borovanský, Jiří Jakeš.

08:08
    Novák si najel po pravém mantinelu a vypálil dělovku od modré. Stejskal lapil do rukavice.

08:40
    Za nedovolené bránění je vyloučen Brokeš. Další přesilovka pro Kobru.

08:45
    Šteinerovu střelu od modré vyrazil Stejskal do ochranné sítě.

09:23
    Kobra hodně střílí, jako poslední pálil opět Šteiner. Stejskal tentokrát jeho střelu chytil.

09:32
    Jablonec vyhazuje až za Bílka.

10:40

10:50
    Brokeš ihned dostal puk a najížděl si po levém mantinelu. Jeho ostrou střelu z úhlu ale Bílek bez problémů vyrazil.

11:52
    Bříška nahazoval puk z ostrého úhlu, Bílek vyrazil lapačkou.

12:14
    Po další akci Jablonce domácí brankář raději přerušuje.

12:20
    Jedlička jel na bránu, poslal zadovkou puk pod padajícím obráncem na Borovanského, jeho pokus k tyči ale Stejskal vyrazil! Parádní akce a důležitý zákrok.

14:14
    Škop jel s pukem, ale byl podražen Pulcem. Dvouminutová přesilovka pro Kobru.

14:48
    Domácí doráželi před brankou, Stejskal vleže chytil puk do lapačky

14:53
    Vlci vyhazují.

15:39
    Od modré nahazoval na teč Jakeš. Nejsem si jistý, zda puk změnil svou trajektorii, ale tak jako tak skončil ve Stejskalově lapačce.

16:00
    Vlci podruhé za pár vteřin vyhodili.

16:14

17:05
    Novák se vynořil s pukem před Stejskalem, zkoušel backhandem trefit brankářova záda, ale neuspěl.

17:33
    LUDĚK ŠKOP vypálil z kruhu a nekompromisně propálil Stejskala!
    Asistence: Daniel Vlach, Filip Hanták.

18:21
    V krátkém sledu přichází druhý gól, když se úspěšně prosadil MICHAL BOROVANSKÝ!
    Asistence: Jiří Jakeš, Roman Verbík.

18:46
    Podruhé je na trestné Brokeš, tentokrát za hákování.

20:00

První třetina skončila! Jasně větší tlak mají domácí hráči, kteří z něho dokázali vytěžit tři branky po gólech Jedličky, Škopa a Borovanského. Uvidíme, zda se Vlkům podaří srovnat.

Hráč se zkušenostmi z NHL v druhé lize

V dresu druholigového Žďáru nad Sázavou nastupuje i hráč se zkušenostmi z NHL, Martin Lojek! #CCMHockey #MadeOfHockey @ccmhockeyczechrepublic

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

22:51
    Zeman zastavil před Stejskalem puk bruslí a vyhodil.

24:02
    Jablonec útočí, už dlouho se drží v útočném pásmu.

24:17
    Jedličkovu střelu vyrazil Stejskal do ochranné sítě.

24:24
    Icing Vlků.

25:17
    Kobra se znovu dostala do tlaku, teď se ale bude muset vrátit do obrany. Škop je vyloučen za podražení.

25:32
    Tondr střílel z úhlu nad branku.

26:03
    Abrahámovu střelu od modré nejspíš tečoval Novák nohama, Bílek ale chytá.

27:12
    Vlci se nemohou dostat ani přes polovinu hřiště, natož přes modrou.

27:17

27:48
    Roman Verbík je vyloučen za hrubost, Jablonec tak může napravit dojem z poslední přesilovky.

28:21
    Novák usedá na trestnou za podražení, Vlky čeká minutu a půl dlouhá přesilovka 5 na 3.

28:36
    Jablonec kombinoval, nakonec pálil Pavlů. Bílek chytil kotouč do náruče.

28:50
    Kobra se ovobozuje.

29:25
    Tondr měl před sebou odkrytou klec, Bílek mu ale vložil do střely parádně svou hůl!

29:48
    Domácí ve čtyřech.

30:21

31:15
    Zeman střílel od levého mantinelu, Bílek mu nastavil lapačku.

32:34
    Kobra předvedla nebezpečnou akci, Stejskal kryje.

33:04
    Hosté se dopustili přihrávky rukou, vhazovat se bude na jejich útočné modré.

34:03
    Po dalším Stejskalově zákroku se strhla mela, agresivita začíná stoupat.

34:03
    Pavlů dostává následně osobní desetiminutový trest.

34:30
    Tondr střílel po kombinaci s Šulcem, Bílek stále nepřekonán.

35:10
    Puk se odrazil k Peřinovi, který se snažil jet na Bílka, byl ale zablokován.

35:50
    Za sekání jde na trestnou Čechura.

36:20
    Borovanský předvedl sérii kliček a dostal se až před brankáře, neměl ale už prostor na pořádné zakončení.

37:04
    Bříška se dostal k Bílkovi a střílel, puk se zastavil na betonech domácího gólmana. Vlci hrají toto oslabení zdařile, nepouští svého soupeře prakticky ke střelám.

37:50

38:26
    Bílek po střele chytil puk do lapačky, položil ho na led a chystal se rozehrát. Když ale viděl houf bílých dresů, blížících se k němu, raději ho přikryl.

39:00
    Bílek vystřelil puk vysoko nad ledem ze svého pásma, Zeman ho tečoval rukavicí, ale na zpracování byl pro něj moc vysoko.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:35. Sledujeme poměrně živé utkání, je vidět, že oba týmy mají chuť zvítězit. V této třetině ale žádná branka nepadla. Uvidíme, jak skončí ta poslední. Udrží si Kobra náskok, nebo dokážou Vlci ještě srovnat?

40:01

40:38
    Jakeš vyslal do útoku Jedličku, čárový rozhodčí ale píská ofsajd.

41:35
    Čechura pálil od modré, Bílek vyrazil. Pokoušel se ještě dorazit Šulc, ale brankář se štěstím chytá.

Dle zápisu sleduje dnešní utkání v hale 320 diváků.

42:54
    Jedlička se snažil probojovat ke Stejskalovi, v zakončení mu ale zabránil obránce.

43:35
    Vlci právě vstřelili branku!
    Je sníženo! V signalizované výhodě jel s pukem KAMIL BŘÍŠKA a prostřelil puk vedle obránce těsně nad Bílkovu vyrážečku, do horního růžku!
    Asistence: Jan Šulc.

44:35
    Homolka nahazoval puk od modré, ten šel ale mimo.

45:10
    Na druhé straně střílel Jakeš, Stejskal puk zpacifikoval.

45:44
    Tentokrát se už vylučovat bude, Zeman se provinil hákováním.

46:15
    Jakeš krouží s pukem kolem útočného pásma, hledá komu nahrát.

46:38
    Roman Verbík vypálil od modré tak silně, až zlomil hůl. Stejskal jeho pokus chytá.

47:17
    Poměr sil se vyrovnává. Jablonec útočil a vynutil si faul, Cafourek svého soupeře podržel.

47:23
    Utkání je pouze o jedinou branku! Ihned po rozehrání se prosazuje JAKUB MULAČ!
    Asistence: Tomáš Demel, Tomáš Čechura.

47:44
    Hosté v plném počtu

49:17
    I domácí jsou již v plném počtu.

49:22
    Za hákování je vyloučen Brokeš, Kobra má tak možnost další přesilovky.

49:25
    Tondr ihned po buly vyhazuje až za Bílka.

50:00
    Hanták dostal křižný pas a mohl střílet do poloodkryté klece, ke své smůle ale netrefil kotouč.

51:10
    Jakeš střílel od modré, Stejskal vyrazil. Ještě se pokoušel dorážet Jedlička, ale ani on neuspěl.

51:22

52:30
    Bude se znovu vylučovat. Jablonec má výhodu.

52:39
    Jakub Verbík je vyloučen za hákování, Jablonec bude moci pokračovat ve svém dosavadním tlaku.

52:53
    Přihrávka napříč pásmem se odrazila vysoko nad mantinel.

53:02
    Bílek při přesunu od tyčky k tyčce posunul branku, hosté se rozčilují. Bude se ale normálně vhazovat po jeho pravici.

53:15
    Kobra vyhazuje.

53:43
    Hosté budou mít k dispozici trestné střílení! Bříška při svém úniku byl faulován Romanem Verbíkem!

Bílek je bez helmy u střídačky, zdá se, že ho některý z hráčů při pádu do brankoviště trefil.

Jablonecký trenér se nyní rozčiluje na rozhodčího, vysvětluje si s ním něco i kapitán Petrmichl

Oddechový čas pro domácí.

Bříška se připravuje k nájezdu.

53:43
    Je vyrovnáno! KAMIL BŘÍŠKA si vykličkoval Bílka, položil ho na zem a backhandovou kličkou přehodil jeho beton.
    Bez asistence.

54:30
    Jablonec pokračuje ve svém tlaku při přesilovce.

54:39

55:10
    Kobra útočila, Jakeše tam postrčil Bříška, který neudržel nervy a silně se po něm ohnal hokejkou. Bříška se svalil k zemi, po chvíli odjel na střídačku, ale držel se za nohu. Zdá se, že ho Jakeš zasáhl opravdu velmi tvrdě, už je na trestné lavici za sekání. Brokeš dostává ale také trest za sekání. Kvůli zranění jeho trest odpyký Brokeš.

55:44
    Bílek přerušil hru, hráči se do sebe okamžitě pustili.

56:12
    Kobra si zahraje přesilovku 4 na 3, Abrahám je vyloučený za hákování.

56:40
    Domácí mají problém přejít do útoku.

56:59
    Další vyloučení, za sekání je na trestné Čechura. Jablonec má tak aktuálně tři hráče na trestné.

56:59
    Oddechový čas pro hosty.

57:10
    Domácí v plném počtu. Začíná jim přesilovka 5 na 3.

57:40
    Roman Verbík si nahrával po pravém mantinelu s Hantákem, nakonec střílel Verbík. Stejskal chytá.

57:58
    Stejskal se roztáhl na ledě, překonat se ale nenechal!

58:10

58:12
    Jablonec ve čtyrech.

58:59

59:30
    Vlci útočí, ale zápas se pomalu chýlí do prodloužení.

59:42
    Hra vysokou holí, vhazuje se před Bílkem.

60:00

Konec třetí třetiny! Bude se rozhodovat v desetiminutovém prodloužení.

60:01

60:44
    Ofsajd zastavil Jablonec v útoku.

61:45
    Borovanský se pokoušel objet branku, těsně se mu to ale nepovedlo.

62:21
    Bříška dostal puk zpoza brány do kruhu a okamžitě pálil, Bílek chytá a drží svůj tým ve hře!

63:31
    Po Vackově akci zalehává Stejskal kotouč.

64:12
    Kobra se drží před Stejskalem a zaměstnává ho, stále aloe gól nepadl.

65:05
    Hraje se stále velmi tvrdě a agresivně, na obou stranách byly nyní k vidění zákroky na hraně pravidel.

65:43
    Cafourek se napřáhl a vyslal dělovku, která trefila do holení Čechuru. Obránce Jablonce padl asi půl metr před Cafourkem do střely a po zásahu zůstal ležet na zemi. To muselo hodně bolet.

66:12
    Jablonci se povedlo dokonat obrat! Bříška přihrál křižně LUKÁŠI TONDROVI, který Bílka nekompromisně propálil!
    Asistence: Kamil Bříška.

Hráči zápasu byli vyhlášeni Pavel Bílek a Tomáš Demel

Je tu konec zápasu! Jablonci se podařilo takřka neuvěřitelné – po dvou třetinách prohrávali 3:0, ve třetí části ale fantasticky srovnali po dvou brankách Bříšky a jedné Mulače. V nastavení se útočilo na obě strany, šťastnější byli ale právě hosté po střele Tondra.

Vlci tak získávají mečbol a v neděli na svém ledě mohou rozhodnout o postupu do kvalifikace o WSM ligu. Pokud by se Kobře podařilo vyrovnat sérii, odehraje se rozhodující utkání v úterý v Praze.

To je ode mě pro dnešek vše, u případného úterního onlajnu nebo až příští sezónu na počtenou se s vámi loučí Šimon Sýkora. (20:37:34)

Šimon Sýkora

Branky a nahrávky: 8. Jedlička (Borovanský, Jakeš), 18. Škop (Vlach, Hanták), 19. Borovanský (Jakeš, Verbík R.) – 44. Bříška (Šulc), 48. Mulač (Demel, Čechura), 54. Bříška, 67. Tondr (Bříška)

Rozhodčí: Doležal, Schmejkal – Kotlík, Zídek