Zlín – Kladno 7:0 (kon.) | Sparta – Vítkovice 2:1 (kon.)
HC Sparta Praha
2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 25.03.2016, 19:00 • MEO Arena Přerov • Mistrovství ČR - mladší dorost • Finálový turnaj

Vyzbroj se na play-off ve FANSHOP.HCSPARTA.CZ!

(21:51:37)

I přes velkou snahu v závěru už Vítkovice vyrovnat nedokázaly, proto utkání končí těsným vítězstvím Sparty 2:1, která si tak připisuje do tabulky tři body. Z přerovské MEO Arény přejeme hezký zbytek pátečního večera a zítra u dalších online přenosů na shledanou.

59:59
    Čech (SPA) dvě minuty hrubost – Beránek (VIT) dvě minuty sekání, Urban (VIT) dvě minuty hrubost.

59:59
    Mela před bránou Sparty, ale Vítkovice už to zřejmě nestihnou, protože zbývá poslední vteřina. Ještě se bude vylučovat.

59:47
    Sparťané však takticky vyhazují, aby kotouč nešel na zakázané uvolnění.

59:35
    Buly v útočném pásmu Vítkovic, které pokračují bez brankáře.

59:35
    Vítkovice teď tlačí, proto i Sparta sáhla po oddechovém času.

58:58
    Je to tak, Malik odsprintoval na střídačku. Vítkovice hrají vabank v šesti.

58:26
    Vítkovice si vyžádaly oddechový čas a zřejmě to zkusí bez brankáře!
    58:26 Sparta mohlo pojistit své vedení, jenže přečíslení dvou proti jednomu Pika ve třetí gól Pražanů nepřetavil!

58:26
    Mohlo být možná už rozhodnuto, ale Sparťané svoje přečíslení dva na jednoho nedotáhli k úspěchu. Piku po Čechově přihrávce vychytal brankář.

57:17
    Vítkovice jsou kompletní. Přežily oslabení a teď se mohou pokusit o vyrovnání skóre.

56:12
    V oslabení na druhé straně unikl Fridrich, ale svoji tutovku do gólu nedotáhl!

55:50
    Velký závar před Malikem nekončí gólem! Dani a Kropáček doráželi na brankové čáře, kterou ale puk nepřešel. Hlavní rozhodčí rezolutně rozpažil.

55:17
    A teď je tu navíc další komplikace pro Ostravany v podobě vyloučení. Menší trest za vražení na hrazení dostal Zack Malík (VIT).

54:29
    Hodně těžká střela Pšeničky, kterou musel Malik vyrážet. Vítkovice se sice snaží, ale pozorná obrana Sparty jim dělá problémy.

53:22
    Teď se ale pro změnu hraje delší čas bez přerušení, což samozřejmě vyhovuje Spartě.

51:58
    Sparťané jsou teď znovu na ledě lepším týmem. Zejména v útoku si počínají oproti soupeři důrazněji.

Aleš Novotný

Branky a nahrávky: 14. Vitouch (Čermák), 38. Vitouch (Čermák, Čech) – 35. Takáč (Beránek, Fridrich)

HC Sparta Praha: Škorpík (Jones) – Bureš, Haš, Tůma, Hadamczik, Havlín, Kozák, Kumpošt, Pšenička, Prymula, Čermák, Pika, Gluzman, Vorobjev, Kropáček, Rubeš, Vitouch, Dani, Arnošt, Čížek, Čech
    HC Vítkovice Ridera: Malik (Piták) – Malík, Bílý, Raška, Vacula, Bieniek, Zapletal, Šulák, Plánka, Vojtovič, Fridrich, Žemba, Takáč, Kylnár, Vavřík, Vjačka, Vícha, Urban, Smička, Mrva, Beránek

Rozhodčí: Kika, Velčovský – Blaha, Hanzlík